Jump to content

Moto Zajednica

suzuki gsxr 750 1995 godiste

Recommended Posts

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Danilovgrad
  • Motocikl: honda hornet

suzuki gsxr 750 1995 godiste treba da kupim ovaj motor pa mi treba vase misljenje o njemu kvalitet pouzdanost mane vrline ... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

To ovako nešto

88762592_index_zoom_1995_suzuki_gsx_r750_front_right.jpg

 

Kad je nešto staro 15 godina prvo bi trebao da gledaš u kakvom je stanju. Što se tiče kvaliteta inače nije imao nekih bitnih mana, tehnički je bio u toku za te godine, ali je već 96 stigao SRAD koij je bio mala revolucija za GSXR, tako da je taj motor koji uzimaš pre 10 godina bio tehnički zastareo.

Inače mane ima kao i svaki stari R, težak je za vožnju po gradu, težak je za duža putovanja, težak je za manevrisanje u mjestu, težak je za održavanje, težak je na vagi (preko 200kg suv). Težak motor u svakom smislu te rječi  ;D ali takav ti je svaki R iz te epohe, tako da ako ti to odgovara, u solidnom je stanju i cjena je normalna, uzimaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Danilovgrad
  • Motocikl: honda hornet

pa cijena je 1000 presao oko 60000 a trebalo bi da je ok masina i ram mene cijena privlaci jer ne mozes ni pristojnog skutera uzet za te pare a znam da je tezak motor :D 200 lg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

Razmisli još malo, najlakše ga je kupit, treba poslje živit sa njim

Svaka ti cast,lepo objasnjeno u svega par reci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Nadam se da nije problem što prepisujem iz PP

 

pa ovaj suzuki gsxr 750 se prodaje u herceg novi http://forum.cafemontenegro.com/showthread.php?p=1628096#post1628096

 

Ovaj mi suzuki poznat, mislim da dečko koji ga vozi drži radionicu ključevi-satovi-naočare i ono malo koliko ga znam vodi dosta računa o motoru, ako je to taj koji mislim da je.

  Prvi trošak koji te čeka kada ga uzmeš je prenos vlasništva i plaćanje poreza na nešto, to će ti biti oko 50-100eura, poslje ide registracija koja ti je za taj motor oko 300 eura, što znači u startu da bi ga izvezao na cestu treba ti 400 eura. Ne slušaj priče da je to dovoljno brz motor da milicija ne može da te stigne, neće te ni jurit, samo će ti ujutru pokucati na vrata, tako to funkcioniše.

  Gume djeluju solidno, ali izguraće najviše ovu sezonu, ako želiš da kočiš na onome staklu od asfalta po Novom moraćeš da se isprsiš za nove, one ti u paru sa popustom i zimskom akcijom nisu ispod 300eura, a ako oćeš neke baš dobre biće i preko 400.

  Majstora za taj motor u Herceg Novom nema, nema ga ni u blizini, postoje razni servisi koji su nestručni i prijatelji drugara od rođaka koji su nekad negdje gledali kako se popravlja motor, što znači šta god se pokvari najbolje ti je da ga popravljaš sam. Sve djelove osim filtera, ulja i guma ćeš morati da juriš preko interneta ako se kojim slučajem nešto pokvari. Na primjer, motor je prešao 60.000km lanac bregaste uglavnom traje oko 50.000km, da li je on zamjenjen na vrjeme ili čeka tebe? Pogonski lanac i lančanici isto traju oko 50.000km ako se pažljivo održava može i malo više, da li i on čeka tebe da ga zamjeniš? Ove dvije stavke same su oko 300-400 eura, a spadaju u potrošne djelove, nije to da ti je on uvalio motor sa greškom, jednostavno to mu dođe ko veliki servis.

  Dodaj na to potrošnju od barem 6-7 litara i činjenicu da je taj motor na gotovo čitavom Crnogorskom primoriju skoro neupotrebljiv, zbog konfiguracije puta i "vrhunskog" asfalta, posebno u Herceg Novom gdje te ne vide kad voziš narandžastog Golfa 50 na sat, a ne crni motor 150 na sat.

 

Motor stvarno jeste ljep, brz i "povoljan a dobar", ali za to postoji gomila razloga kao što vidiš.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Danilovgrad
  • Motocikl: honda hornet

wow imas pice od mene! ali bas hvala na savjetima pa se bolje strpiti i vec kad placas da znas sta vozis a ne macku u dzaku hvala puno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pazi nije mačka u džaku, cjena je stvarno povoljna takav motor u top stanju ti je 2000-2500 eura. Momak je vjerovatno svjestan toga pa je i cjena takva, nego neko ko nezna šta ga čeka pa se zaleti i poslje jebiga. I ja i drugar smo napravili sličnu grešku, obojica smo se iskobeljali, svaki na svoj način, on je svoj prodao, ja moj sređujem iz osnove, koštaće me više nego što sam planirao ali ne više nego što bi takav motor koštao maksimalno sređen, a znaću tačno šta vozim. Tako ti je i ovo, da ga središ doći će te oko 2000-2500 ali ćeš znati da je sve u redu, a nećeš se pitat je li ti vlasnik govorio istinu kad je rekao da je sve "sređeno". Jedino je pitanje jesi li ti spreman da daš 2500 eura za motor koji u CG i nemaš gdje da voziš.

 

P.S. Drugar se otarasio Yamahe FZR1000 koju je platio 600eura plustroškovi sređivanja, a kad se vratio s broda uzeo je FZ6 star 3-4 godine, kao mnogo mlađi i bolje očuvan motor koji je prešao nešto sitno kilometara platio ga je 3500. Kroz mjesec dana na par detalja otkrio je da je motor imao par finih padova koji su malo lošije zamaskirani ali on ih jednostavno nije primjetio. Polovna stvar je uvjek lutrija, koliko god da je platiš  ::)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Varadero(Krmaca) 1000

Pazi nije mačka u džaku, cjena je stvarno povoljna takav motor u top stanju ti je 2000-2500 eura. Momak je vjerovatno svjestan toga pa je i cjena takva, nego neko ko nezna šta ga čeka pa se zaleti i poslje jebiga. I ja i drugar smo napravili sličnu grešku, obojica smo se iskobeljali, svaki na svoj način, on je svoj prodao, ja moj sređujem iz osnove, koštaće me više nego što sam planirao ali ne više nego što bi takav motor koštao maksimalno sređen, a znaću tačno šta vozim. Tako ti je i ovo, da ga središ doći će te oko 2000-2500 ali ćeš znati da je sve u redu, a nećeš se pitat je li ti vlasnik govorio istinu kad je rekao da je sve "sređeno". Jedino je pitanje jesi li ti spreman da daš 2500 eura za motor koji u CG i nemaš gdje da voziš.

 

P.S. Drugar se otarasio Yamahe FZR1000 koju je platio 600eura plustroškovi sređivanja, a kad se vratio s broda uzeo je FZ6 star 3-4 godine, kao mnogo mlađi i bolje očuvan motor koji je prešao nešto sitno kilometara platio ga je 3500. Kroz mjesec dana na par detalja otkrio je da je motor imao par finih padova koji su malo lošije zamaskirani ali on ih jednostavno nije primjetio. Polovna stvar je uvjek lutrija, koliko god da je platiš  ::)

Sorry za off ali kada budem menjao motocikl znam koga cu pitati  :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja