Jump to content

Moto Zajednica

Atlantic 500

Recommended Posts

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Aprilia Atlantic 500

 

875285868_PmU8C-M.jpg

 

Napiši svoj komentar iskljucivo ako si vozio ili posedovao ovaj motocikl. Komentari u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično ne dolaze u obzir. Odgovori na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika (može *jedna* slika *tvog* motora kojeg opisuješ, dakle ne sa interneta, nego baš taj koji si vozio). Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće obrisan.

 

1. Godište motocikla koji si vozio:

Navesti tačno godište.

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

"Imao sam ga tri godine", ili "prešao sam oko 200 km", ili "napravio sam par krugova oko bloka".

 

3. Šta mi se dopada:

Napiši konkretne atribute motora koji su ti se svideli.  Na primer, "odlične kočnice", ili "800 konjskih snaga", ili "nadprosečno upravljiv", itd.  Ne piši neodređene stvari tipa "najbolji motor na svetu", "Honda je to" i sl.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Opet, budi što konkretniji.  Takođe, piši stvari koje si *ti* primetio, a ne ono što si čuo od nekoga.

 

5. Moj utisak:

Nekoliko rečenica ili nekoliko paragrafa o svom opštem utisku o motoru (nema ograničenja na dužinu teksta). Potrudi se da budeš precizan i detaljan da bi onaj koji čita mogao da dobije što jasniju sliku o tom modelu.  Takođe, gledaj da budeš realan, i napiši stvari koje ti se nisu svidele kao i one koje jesu.  Ne pišeš reklamu za motor, već zamisli da pričaš sa prijateljem o tome kakav je to motor i da će prijatelj kupiti (ili zaobići) taj motor na osnovu tvoje preporuke.

 

Ako ti je lakše, možeš da uradiš copy-paste sadržaja ovog koda i onda ispod svakog pitanja dodaš svoj odgovor:


[b]1. Godište motocikla koji si vozio:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

 

Hvala što si svoje iskustvo podelio sa nama.  Tvoj doprinos unapređuje kvalitet ovog foruma.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

1. Godište motocikla koji si vozio:

2004

 

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

Trenutno sam presao nekih 300 km jer sam ga skoro i kupio.

 

 

3. Šta mi se dopada:

Izuzetno upravljiv, lako se obara, veoma udoban.

Prednji deo izuzetno sirok ( a i zadnji ) tako da je zastita od udara vetra ( i kise ) jako dobra. Pri brzinini od 120km/h se oseca prijatno strujanje vazduha.

Kocnice su brutalno dobre.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Za 29kw sam ocekivao visu max brzinu. U subotu je razvio 160/h, mada je vetar bio bas jak.

 

 

 

5. Moj utisak:

Sve u svemu jako dobar skuter. Ono sto mi se ne dopada je sto kais i rolnice kostaju sa zamenom oko 140eur.

Auspuh malo cudno stoji "nizbrdo" u odnosu na liniju skutera. To se sve menja kada sednes na skuter.

Po meni uska zadnja guma 140-60-14

Za suvozaca fotelja sa naslonom...

 

Toliko za sada od mene, kako se kilometraza bude povecavala imacu sta da pridodam.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova

 

1. Godište motocikla koji si vozio:

2002

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

Kupio sam pre nekih 3 meseca presao sam oko 3500km

 

3. Šta mi se dopada:

Razlika na primer u odnosu na fazera je u tome sto kad na apriliji ides 120 osecas se kao kad na fazeru ides 60. Mnogo je komforan posle par sati vožnje osećam se kao da ništa nisam radio dok na ostalima me bole ruke izuzetno ( valjda zato sto sam 2m). Trosi 4 do 5 l u gradu i to kad ga ne stedis preteano. Uskoro planiram sa njim do crne gore pa ce biti i komentara vezano za to. Neki bi rekli nit je za grad nit je za put, ja bih rekao potpuno obrnuto. Svi koji voze motore i kazu njaaa to je skuter trebalo bi da ga probaju prvo.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Mogla bi biti bolja malo elektronika, na skoro svim pa tako i na mom regler je problem ako prepunjava onda svetli EFI ako slabije puni izvuce i akumulator. Jos uvek me nije dokacio problem sa cuvenim hladnim termostatom koji je uvek otvoren pa kada je hladnije motor se teško zagreva i u tim trenutcima obogacuje smesu gorivom pa se javlja gorivo u ulju.

 

5. Moj utisak:

Kais bi trebao da se menja na svakih 6000 km i sto je mnogo mnogo je , moj je presao 26000 km i verujem da niko nikada nije menjao kais, kada sam otvarao poklopac video sam da mi fale 2 zuba tako da me ceka vrlo vrlo skora zamena. Kazem komforan jeste i za vozaca a pogotovo suvozaca ali oseca neravnine na putu. Ne mesam dve stvari ko razume shvatice. Decko koji mi je prodao rekao je da cu ga zvati posle 3 meseca da mu se zahvalim. Nije bas tako ali slicno je, ima blagih ulaganja cak i u one najbolje u oglasima. U svakom slucaju prezadovoljan sam i skuterom i kupovinom. Definitivno ga smatram kao best buy u klasi, a mislim da uz dosta vise novca bolji je samo burgman 650, eventualno silverwing 600 mada ne veruem da vredi 1500 jura vise.

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • West Balkan Rider's, 303 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

1. Godište motocikla koji si vozio:

2002

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

3 godine ili bezmalo 20000 km

 

3. Šta mi se dopada:

Veliki je i masivan, komotan, uliva sigurnost

 

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Max brzina da je bar 175 bilo bi extra ovako sa 155-160 u najboljem slucaju skoru uvek drzis gas do panja, sto smara jer si svestan da ga kidas! I moglo bi vozacevo sediste biti za nijansu nize i duze!

 

5. Moj utisak:[/b

Mnogo sam zadovoljan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5690 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

1.godište motocikla

2002.

 

2.Vreme provedeno na motociklu

Godinu dana - 10000 km za sada

 

3. Šta mi se dopada

Mnogo toga - Izgled,upravljivost,polozaj u vožjni,zaštita od vetra,kočnice

potrošnja,tovarni prostor,autonomija u vožnji i td.

4.Šta je moglo biti bolje[/b]

Elektronika - Italijan je to...I ta glupost sa termostatom - Osetio na svojoj koži (i novčaniku)

 

5.Moj utisak

Za mene jedini skuter koji bih vozio.Svaki trenutak u vožnji  na njemu pravi doživljaj.

Ako Bog da tek ću da uživam u  i na njemu.

post-6379-12879097924862_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

[b]1. Godište motocikla koji si vozio:[/b]

 

2002 god.

[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]

 

za sada 9 meseci 8500 km

[b]3. Šta mi se dopada:[/b]

 

Pre svega mi se dopada kakav vizuelni utisak ostavlja,zatim mi se jako dopada polozaj sedenja,kod dugih voznji nema osecaja teskobe ili da je neudoban..pogotovo mi se svidja sto je jako komforan kad su u pitanju osobe vecih gabarita kao ja!!! Upravljivost na nivou!!!

[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]

Dok nisam stavio projektor kratko i dugo svetlo su bili ocajni!!! A sto se dizajna ili performansi motora tice ja tu ne bih nista dirao!!!

 

[b]5. Moj utisak:[/b]

Moj utisak je da za ove pare nema boljeg udobijeg i kvalitetnijeg skutera u ovoj klasi i ranabilnije voznje mislim na troskove registracije servisa i potrosnje goriva!!!

301220123421.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

1. Godište motocikla koji si vozio :

2009

 

2. Vreme provedeno na motociklu :

10 meseci, 6000 km

 

3. Šta mi se dopada :

Manji, mnogo lepši (bar meni) od svog starijeg brata Classica i vrlo živahan na gasu, po meni idealan motor za visinu vozača do 180cm.

 

4. Šta je moglo biti bolje :

Manja "guza" je plaćena mnooogo manjim slobodnim prostorom ispod sedišta, čitaj : mesto za full face kacigu zaboravi...

Siromašna instrument tabla bez obrtomera i sa jadnim osvetljenjem .

Mogli su da ostave drugi disk napred, imam utisak da bi kočnice bile bolje ...

Retrovizori su mu maleni, dok se ne navikneš, a posle je OK.

 

5. Moj utisak :

Već u prvoj godini je ispunio sva moja očekivanja.

I ako me je u početku bilo strah zbog guma 14", izuzetno je stabilan na velikim brzinama.

 

 

9BD90BBB-B598-F840-A09B-B743471E59A1_thumb.jpg

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

1. Godište motocikla koji si vozio :

2004.

 

2. Vreme provedeno na motociklu :

2 godine.

 

3. Šta mi se dopada :

Startan skuter, lepog izgleda, manji je od svog veceg brata klasika. Vozio sam ga do Temisvara i nazad i po jos nekim mestima po Srbiji, fino je podneo put.

 

4. Šta je moglo biti bolje :

Malo mesta za kacige, ne mogu da stanu full-face. 14" tockovi.. 

 

5. Moj utisak :

Lepo sam se navozao na njemu, sve je bilo manje vise okej, kul skuter. Imao sam dosta da ulazem u njega, ali sam ga i kupio u losem stanju od komsije kojem je stajao ispred zgrade godinama.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja