Jump to content

Moto Zajednica

Staze u Madžaristanu, biju ko neće!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 465 postova
  • Motocikl: Suzuki gsx r 600 k8

Odo ja da odspavam turu. U svakom slucaju se vidimo sutra. Ja bi skratio, posto vozim posle za NS, ali ako treba ostajem i do kraja. Dogovorimo se sutra i oko toga. Vidimo se onda sutra nesto pre 9h na kapiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX-R1000

Javljam se malo kasno.

Ali posao je ucinio tako da nisam pogledao forum, pa nisam ni znao da li neko hoce da ide na stazu.

Moji drugari i ja (nas 5-torica) smo bili na stazi Euroring , u subotu 28-og.

Bilo je super vreme.

Iduci termin na Hungaroringu idemo 99%, a u medjuvremenu, jos jednom na Euroring

 

Evo i jedna fotka.

 

post-10078-0-58079000-1335984166_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 465 postova
  • Motocikl: Suzuki gsx r 600 k8

Evo malog izvestaja.

 

Dobra je staza. U neku ruku me podseca na BL. Staza je nesto uza, bas kao u BL, ali je infrastruktura mnogo bolja (ladovina,kafic, klupe, stolovi, WC, tusevi...) Mirno, nije bilo puno ljudi. Prilicno tehnicka staza, nema nekih pravaca. Sve same krivine, gde je ubrzanje najbitnije, pa ovi trkaci dolaze sa nekim velikim zadnjim zupcanicima. Asvalt ne drzi bas ekstra, nesto slicno kao na NAVAKU.

 

Cena za ceo dan od 9h-18h (pauza od 12h-13h) je oko 60e. Pre podne od 9h-12h je oko 36e, a posle podne od 13h-18h je oko 45e. Tako da mozes da se kombinujes kako ti odgovara. Ako nema ljudi izlazis kako hoces(sto je najcesce), ako je guzva prave dve grupe po 30min.

 

Od Novog Sada je staza na nesto vise od 200km i sve je auto-put. Motorom se stize bas brzo (za 2-3h) i za novosadjanje je ovo, posle NAVAKA, najbliza staza. Mislim da je to slucaj i za BG, a sigurno je najlaksi put. Moze se ici motorom bez problema, pogotovo u drustvu, jer je kada si sam malo dosadno. Ako neko ne voli auto-put moze i sporednim sa blagim krivinama, pritom ce ustedeti i vinjetu (za motor 7e a za auto 13e), ali ce to onda trajati znatno duze. Sto se tice odlaska sa autom i prikolicom, svakako je bolje, jer dodjes 100% odmoran (samo par sati puta) a posle voznje se mozes istusirati i lagano krenuti nazad, ako se ide na pola dana, po meni moze i bez smestaja. Ja bi sledeci put krenuo u petak oko 16h, tamo sam vec u 18h-19h, smestim se u hotel. Subota vozim ceo dan. Nedelja vozim pre podne i lagano nazad.(ova kombinacija je ekstra, ali ako se ide kolima. Ako se ide motorom bez nedelje). Prednos odlaska motorom je sto na granici nema cekanja, a sa kolima moze da se desi i neka guzvica. Ovaj put nije se cekalo, ali od nekih ranijih odlazaka za Budimpestu, narucito u sezoni godisnjih odmora, moze da te zadesi dobra guzva. Moze se i ona izbeci, ako se ranije informises preko AMS-a, pa odes na drugi prelaz, koji je u blizini a kojim se ide sporednim putem, ali moze i da se vreti na autoput.

 

Sve u svemu, jos jedna lepa kombinacija za razumnu cenu.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Super smo se proveli. TDK iskusno vodi sa sobom i vodju tima, frotografa, asistenta... t.j. suprugu. Sami smo bili na stazi celo pre podne, temperatura idealna...

Ja sam isao sa SV-om i obradovao sam se kako se vladao. Nisam ga bas stiskao preterano ali za to sto jeste odlican je. Mislim da cu moci da izadjem na crtu Mrdjanu ako dodjem na Navak sa SV-om.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 465 postova
  • Motocikl: Suzuki gsx r 600 k8

E da! Zaboravih da se zahvalim TO CRANK-u, sto mi je pokazao cake za ovu stazu i naucio jos par fazona. Uvek je zadovoljstvo druziti se sa iskusnijim vozacima. Uvek se nesto novo nauci. Hvala druze :takoje:.

 

Na jednoj slici se bas i vidi kako idem iza njega u pokusaju da pratim idealnu putanju.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Amsterdam
  • Motocikl: SUZUKI gsxr 750

Baš vam zavidim!

Dok ja krečim, hoblujem parket, lakiram..., vi se vozate! >:( Sledeći put zovite i mene, mislim da ću do tada da završim radove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Baš vam zavidim!

Dok ja krečim, hoblujem parket, lakiram...

 

Sto ne platis nekom nego se drkas pod stare dane?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX-R1000

Naravno prijatelju.

Evo bas danas se pokusavamo dogovarati, za 21 MAJ.

Nesto su poostrili prijavu na hungaroringu, ali videt cemo u narednih par dana.

Kazu da se mora prijaviti ranije nekoliko dana, a ne znamo ni kakvo ce vreme biti 21-og na hungaroringu.

Tako da jos se nista ne zna.

Uglavnom ti javljam ishod dogovora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Bio danas na H-ringu. Došlo je do najnovijih promena (ko je bio ove godine, zna).

Daju nalepnice sa upisanim brojem uplaćenih izlazaka i poljima na koje snajkica na izlasku iz pit lane-a lepi neke male nelpničice "kodirane" bojom. Poenta je da možeš da kupiš do 6 izlazaka za jednu grupu za jedan dan (licencirani imaju 4 x 25 a uličari 6 x 20 na raspolaganju u dve grupe, brži i sporiji) cena jednog je 5000 ft što je trenutno 17 Evra. Ako se kupi 4 dobije se minimalan popust (2000 ft).

Glavna promena je u tome što izlaske možeš da rasporediš u toku dana kako ti odgovara. Ako si naumio da izađeš 4 puta a ne ustaje ti se u 5 da bi stigao tamo u 8 i 30 možeš da odabereš 2. 3. 4. i 5. ili 3. 4. 5. i 6.

Do sad je billo jedna nalepnica za celo pre podne i jedna za popodne.

Na kraju dana imaju sat i po ili tako nešto za početnike ili turiste ili kako god ih nazivali. Cenu za ovo poslednje nisam pogledao, ima na sajtu. Ako slučajno ne razumete pisani Mađarski, pritegnete britansku zastavicu i ...

 

www.hungaroring.hu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Bio danas na H-ringu. Došlo je do najnovijih promena (ko je bio ove godine, zna).

Daju nalepnice sa upisanim brojem uplaćenih izlazaka i poljima na koje snajkica na izlasku iz pit lane-a lepi neke male nelpničice "kodirane" bojom. Poenta je da možeš da kupiš do 6 izlazaka za jednu grupu za jedan dan (licencirani imaju 4 x 25 a uličari 6 x 20 na raspolaganju u dve grupe, brži i sporiji) cena jednog je 5000 ft što je trenutno 17 Evra. Ako se kupi 4 dobije se minimalan popust (2000 ft).

Glavna promena je u tome što izlaske možeš da rasporediš u toku dana kako ti odgovara. Ako si naumio da izađeš 4 puta a ne ustaje ti se u 5 da bi stigao tamo u 8 i 30 možeš da odabereš 2. 3. 4. i 5. ili 3. 4. 5. i 6.

Do sad je billo jedna nalepnica za celo pre podne i jedna za popodne.

Na kraju dana imaju sat i po ili tako nešto za početnike ili turiste ili kako god ih nazivali. Cenu za ovo poslednje nisam pogledao, ima na sajtu. Ako slučajno ne razumete pisani Mađarski, pritegnete britansku zastavicu i ...

 

www.hungaroring.hu

jel ti dolazis na navak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Dolazim, čak sam uspeo da popunim onu, više nego detaljnu, prijavu na NAVAK-ovom site-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Sid
  • Motocikl: CBR 600RR

@to crank

Veliki pozdRRav od Nese,ipak sam uspeo da se "ubacim" na TD 10.06 na NAVAK-u(br 401lol.gif),1moto3.gifhahaha, kao sto rekoh "nada poslednja umire",nadam se da cemo se tamo upoznati i druziti,meni ce to biti prva voznja na stazi,pa se bas,bas radujem1jee1.gif,vidim da si ti vec peglao po Madji i da si iskusan pa se nadam nekim savetima i sugestijama,kad,kako,koliko i gde dati gas ,kad kociti i sl,mada cu doci i u Vir na onaj teorijski deo dva dana pre voznje... do tada srdacan pozdrav1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

@to crank

Veliki pozdRRav od Nese,ipak sam uspeo da se "ubacim" na TD 10.06 na NAVAK-u(br 40

 

 

Kroz iglene uši takoreći. Vidimo se na stazi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

@to crank

Veliki pozdRRav od Nese,ipak sam uspeo da se "ubacim" na TD 10.06 na NAVAK-u(br 401lol.gif),1moto3.gifhahaha, kao sto rekoh "nada poslednja umire",nadam se da cemo se tamo upoznati i druziti,meni ce to biti prva voznja na stazi,pa se bas,bas radujem1jee1.gif,vidim da si ti vec peglao po Madji i da si iskusan pa se nadam nekim savetima i sugestijama,kad,kako,koliko i gde dati gas ,kad kociti i sl,mada cu doci i u Vir na onaj teorijski deo dva dana pre voznje... do tada srdacan pozdrav1zdravo.gif

Jes, da ti kaže cake pa da ga opeglaš posle. Nije lud :moto3: :moto3: :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Sid
  • Motocikl: CBR 600RR

Jes, da ti kaže cake pa da ga opeglaš posle. Nije lud :moto3: :moto3: :moto3: :moto3:

 

hahaha,budi bez brige,malo je slucajeva da ucenik nadmasi ucitelja,a kad se to i desi,opet sve pohvale idu ucitelju jer je dobro preneo znanje 1care.gif1care.gif1care.gif1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

hahaha,budi bez brige,malo je slucajeva da ucenik nadmasi ucitelja,a kad se to i desi,opet sve pohvale idu ucitelju jer je dobro preneo znanje 1care.gif1care.gif1care.gif1lol.gif

Mani tu demagogiju. :moto3: :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX-R1000

pokusavamo, ali izgleda da necemo imati srece. Staza u Hungaroringu je vec popunjena, <_< mislim sa dozvoljenim brojem vozaca.

Kako je krenulo ove godine, slabo ce da se vozamo na stazi.

Zelim puno srece onima koji su uspeli negde da se uguraju !! :takoje: :takoje:

A meni ostaje da trazim prazno mesto.

Uglavnom se sve svodi na to, da kad imam vremena za voznju - e bas tada nema slobodnog mesta. bljak......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX-R1000

Napokon sam uspeo pronaci slobodnog vremena, i uspeo da se ubacim na stazu hungaroring ,

za 3 JUL.

 

Za sada nas ide sedmorica, a mozda se prikljuci jos neko u zadnji cas.

 

Vidimo se na stazi , ako dodjes (to crank). a i svi ostali koji dodju

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja