Jump to content

Moto Zajednica

Staze u Madžaristanu, biju ko neće!

Recommended Posts

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Dame i Gospodo, u Mađarskoj postoji nekoliko staza pogodnih za jurnjavu motociklima.

Najpoznatija je Hungaroring, nalazi se na periferiji Budimpešte i u zavisnosti od organizatora košta 50-ak E pola dana (tri puta po 25min - pun q za početak)

do 100 E za dva puta toliko. Pre podne je podeljeno između A (spori) i B (brži.), po podne svi skupa. Nije potrebno najavaljivanje ali s obzirom da je 380 km razdaljine u pitanju nije s goreg pozvati ih i proveriti da li sve teče po planu. Neophodna puna oprema, t.j. odelo iz jednog dela ili povezano cipzerom, motorističke čizme i rukavice. Kaciga nije neophodna.

Datumi za ovu godinu u organizaciji Brorganisation su:

 

MAJ 14, 20, 27

JUN 2,17, 24

JUL 7

AVGUST 5,8,12,27

SEPTEMBAR 8,15,23,30

OKTOBAR 5 (samo  prepodnevne sesije)

 

email: office@brorganisation  tel: 00.36.1.3081183 govore eng. nem. i mađ.

 

Druga prava staza je PANNONIARING i sve što vas zanima možete da nađete na http://www.pannonia-ring.com/index.php Ovom stazom upravljaju Austrijanci i govore iste jezike kao i na prvoj.

 

Treća staza, EURORING, je malo manja i manje napucana od prethodne dve ali znatno jeftinija (+ na autoputu Bgd - Bud na 120 km od granice) s obzirom da nema termina za izlazak u toku dana već

da je otvorena za sve od 9 do 12 i od 13 do 18. Ovu stazu drže braća Ukrainci i sem pobrojana 3 govore i 4. jezik.

I njihov website ima eng opciju a zove se jednostavno: www.euroring.hu

 

Ja ću se starati da ne propustiom ništa od ovog što ne moram. Ako nekom nešto zatreba ili želi da me pobedi na nekoj od ovih staza, može da pusti PP na ovom ili onom forumu.

 

Ko ne dođe .....!

 

 

edit: nije bitno kakav motor vozite. Dolaze ljudi na kruzerima, supermoto-rima, maxi skuterima, veteranima... zato i imaju A grupu! Nije potrebna ni hrabrost, od buke adrenalin raste rapidno.

 

edit2: proverite na ovom site-u datume ako se odlučite da dođete jer ih ponekad promene:

http://brorganisation.hu/?page_id=223

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ja sam ..... :D

 

Svaka cast za informacije. Da nasi vozaci imaju priliku da se oprobaju na stazi. A na kraju krajeva i radi one price o domacem sampionatu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Prvo nisu me osvojile vozacke sposobnosti, drugo izvjestan period radi faxa nisam sjeo na motor i trece mozda ce motor na dobos. Znaci, ipak ostajem .... ;D

 

Tako da ce moj prvi izlazak na stazu da saceka. Mada ne vjerujem, posto su mi Enduro-Cross motori privlacniji, ali ko ce ga znati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Skroz zanimljivo za ovu godinu. Jedino je bedak zbog guma, skockati ih do tamo i nazad je šteta... Vozim sport-turera na mekim gumama, ošmirglao bih ih na auto putu.

 

Ako tamo imaju vulkanizera, pa doći na turing gumama i promeniti tamo za mekše... pišite kako se inače radi, ima iskusnih ovde. Značiće svaka info.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Par zrenjaninaca greje odlazak na Euroring... a kad se popice malo, pa se krene u pravljene planova, ni Hungaroring nam ne deluje vise daleko! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Skroz zanimljivo za ovu godinu. Jedino je bedak zbog guma, skockati ih do tamo i nazad je šteta... Vozim sport-turera na mekim gumama, ošmirglao bih ih na auto putu.

 

Ako tamo imaju vulkanizera, pa doći na turing gumama i promeniti tamo za mekše... pišite kako se inače radi, ima iskusnih ovde. Značiće svaka info.

 

Imaju vulkanizere na dve veće staze i prodaju polovne (upotrbljive) gume ali samo u race dimenzijama. To je put od 300-injak km, da su od putera ne bi se ukockale. Sem toga zaobliš ih na stazi  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Mi idemo u Grčku na stazu Serres. Krećemo sledeće nedelje u utorak ili sredu popodne(još nismo tačno precizirali) i na stazi smo dva dana. Cena po motoru za ceo dan je 55e. Ako ima još neko raspoložen.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Jeste li išli?

Ja sam bio tamo pre par godina, mnogo je dobro!! Ima gripa ko g#vneta. Jedino što jede gume. Ali

zato i po kišici voziš opušteno.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Jeste li išli?

Ja sam bio tamo pre par godina, mnogo je dobro!! Ima gripa ko g#vneta. Jedino što jede gume. Ali

zato i po kišici voziš opušteno.

 

 

Jos su DOLE, vracaju se u nedelju.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Bili u Serresu, vozili se dva dana, vreme nas dobro poslužilo, skoknuli malo i do mora, sve ukupno bili u GR 4 dana. Staza je ok, cena kako sam rekao za ceo dan 55 e, a pored nas bilo još samo 2 vozača na stazi. Sutra krećemo u Bugarsku na istočno evropski šampionat, pa kad se vratimo ćemo  se dogovarati za juli/avgust za neki izlet na Hungaroring.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Planira li neko uskoro da ide ponovo u Serres?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Ja ne, ali bi išao na Hungaroring. Idemo na neku turističku vožnju prvih 10-ak dana avgusta, pa posle toga možemo da skoknemo jedan dan na hungaroring. Tocrank, da li znaš kakva je situacija na stazi u tom terminu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ima 5, 8 i 12 avgusta.  Osmog je samo "večernja" vožnja. Od 18 do 20 ako se ne varam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Danas me je na Hungaroringu pretekao Gabor Talmacsi. Prvo sam mislio da je njegov brat kad sam procitao

Talmacsi na dupetu a onda sam shvatio da je mršav (brat je debeljko) i da je u zelenom kombinezonu. Mislim

da je vozio R6.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Danas me je na Hungaroringu pretekao Gabor Talmacsi. Prvo sam mislio da je njegov brat kad sam procitao

Talmacsi na dupetu a onda sam shvatio da je mršav (brat je debeljko) i da je u zelenom kombinezonu. Mislim

da je vozio R6.

 

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Euroring! Mi smo bili i navozali se za sve novce....

 

dLile_46944127274255929518518.jpg

 

UxvoO_img3128large.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja