Jump to content

Moto Zajednica

Skuteri u METRO-u

Recommended Posts

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Ja prodajem moje sokocalo za mesec, dva...i uzimam verovatno isto sto i ti :)

 

Muka mi je vise...trza u voznji...skripi. Nema servisa...

 

ja natero caleta da odustane od kupovine poshto je skuter sranje koliko sam provalio shto ovde shto odlaskom kod dva ovlashcena servisera , oba su mi rekla nemoj ja ih ne primam na servis u garanciji vishe jer imam 50 koji su na chekanju i nemogu da stignem ...

 

odluka je pala na Malaguti Medison ili Yamahu Majesti 250ccm iz 2000god oba sam nashao za 1000e pa odoh u gledanje ;) em lepshi em veci  em jachi em firmirano i lakshe se prodaje

 

 

 

inache , ja bio u metrou pitao i ja i pokazali mi papire koji su kopije od mastehnika i rekli mi da prvo proverim u mojoj opshtini dal moze sa tim papirima i ako sam zapamtio sve shto mi je pokazala radnica metroa , ima grupno carinjenje i faktura , ali nema otpremnice od mastehnika mozda nisam lepo video al na vracharu nemoze bez toga , a papirologija da dodje na privatno lice je malo shkakljiva jer npr ja nisam u pdv-u ali nemam ni kasu , shto znachi da bi po nekom zakonu koji mi je rekao knjigovodja morao da platim josh jednom porez na njegovu cenu ... chak i da nemora kvalitet mi govori da ga batalim ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800FI

Ja sam imao Yamasaki, mislim da je model King Kong 50. Isti je kao Fvision, samo sto mu retrovizori nisu onako kao dva stapa nego su na guvernali prisrafljeni. Drugo ima dva amortizera zadnja za razliku od Fvisiona. Isti skuter samo sa drugom oznakom pravio je Jonway. Model se zvao Sprint. 10 puta kvalitetnije sklopljen od Yamasakija. Mislim da je ovaj Yamasaki dno dna. Plastika je sama od sebe pucala. Ovlasceni servis necu ni da pominjem jel radi lik koji je predhodno radio u servisu racuanra :) E sad da se vratim na temu. Bilo kako bilo ja bih (cu sigurno u neko dogledno vreme) pazariti neki skutercic u Metrou za neke sitne novce, cisto da imam da dodem do prodavnice, ili da dam zeni da se vozi do posla, pa da malo stekne osecaj pre nego sto sedne na moju kawu.  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Previse je to, vise od 3.5l ne bi trebalo, eventualno oko 4l, ako se zestoko vozi.

 

Ovo prvo i treba da bude ovako.

Ovo drugo me bas basmeja  :D

Semafor - gas do kraja - kocenje - semfor - gas do kraja - kocenje...

 

Sta je tu smesno? Pricamo o skuterima i njihovoj voznji po urbanim sredinama.

 

U krajnjem slucaju, mozda neko zna  da vozi, pa po uzastopnim krivinama, obara i prolazi ih brze nego neko drugi, pa koja god da je masina u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Evo danas mi je bio skuter na servisu kod Pancevca, B&T servis. Jako su prijatni, ali su mi vratili skuter koji opet trza. Navodno je problem u konektoru nekom bio, ali ja mislim da je karburator.

 

Pritom da ne pominjem cenu "redovnih servisa" koji moraju da se rade na 1000km. I oni spominju ove iz Metroa, za koje kazu da su stajali kod dilera i koji su u raznim stanjima i da su nekad uzasni. Kazu da je cena ravna 0% marze.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Добио сам "Метроов" флајер у вези акције коју имају од 25. до 27. и опет има "Спринт Класик". Је л' то он још јефтинији него прошли пут?

 

post-4171-12879082233361_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Uskoro će ih poklanjati, uz kupovinu "preko ..... RSD"!  :D

Šalu na stranu, iako sam ga ja platio više, za sve one kojima ovako nešto treba za švrćkanje po gradu i kraće relacije, mislim da je trenutno odnos cene i onoga što dobijate za nju prosto odličan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Kolko sam ja do sad procitao o ovom skuteru evo tvojih odgovora.

 

 

Mnogo i Malo

 

Al izgleda da je to do pojedinih modela i zbog losih srvisera. Al opet to je jako malo para za nov skuter. Jos je veliki...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Hajde i ja da kazem koju...

 

Scooter sam kupio na brzinu i zadnji cas akcije, osoblje Metro-a u Zemunu je bilo veoma ljubazno (osao je jos jedan komad, ceka produzenje akcije verovatno), na racunu marza Metro-a je bila 0% ! Na pitanje kako cemo sa registracijom, rekli su, neka teta na salteru zeki, neka ne zeki, pred koju i u koju Policiju stanes... Stisnem zube i kupim, na racunu stave ime i adresu vlasnika kartice, znaci ne vlasnika firme a u produzetku su kako rekose morali da stave i ime firme na koju je izdata kartica, sledecih dana sam imao vatru u zeludcu sve dok nisam stao pred tetu u Ljermontovoj, tj ne ja nego moja supruga ali to nije bitno, teta se malo razmisljala, kaze mora da se konsultuje, konsultovala se, priheftala papir i scooter je registrovan kao sto je i trebao biti zato sto je kupljen za kes, karticom radnice radnje na koju je registrovan kartica itd, placen je pdv, tako je u nasoj drzavi, sve moze i sve ne moze, samo je nerviranje obavezno. Takvi su nam i zakoni pa moramo imati i razumevanja za radnike u MUP-u a i ono za nas...

 

T5gOy_classice.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Privucen pre svega cenom a i kada sam ga prvi put video u zivo nije mi bio toliko ruzan kao naprimer neke  kopije retro italijana, uzeo sam na akciji u Metro-u Sprin Classic, naravno nov i sa godinu dana garancije ali godina proizvodnje je 2008 !!

 

Kazem scooter mi izgleda lepo, iako sam preferirao neki veci sa manjim tockovim, izgleda solidno i moderno dok ne udjes u detalje, na mestima od stajanja se vec pojavila rdja koju nisam video na mom starom, cetiri sezone vozenom SYM-u a koji garazu video nije, sta ce biti sa ovim kinezom, nemamo pojma... Dalje sediste dvostepeno, za mene od 183cm  isuvise primaknuto napred dok opet suvozac-ica pozadi ima mesta iha haj, cak i kada sam montirao kofer...

 

Tabla sa instrumentima izgleda lepo i malo retro, za razliku od ostatka scootera, obasjana je narandzastim svetlom, lepo sija uvece ali... Ali velike brojke su u miljama a male, sitne u km ali izgleda su stavili pinjon za male tockove pa na primer pri brzini koju sam razvio bez problema, cajger je pokazao 30 milja tj 48 km na sat a GPS je pokazao 78 km/h !?! S' tim da brojcanik izgleda pokazuje ispravnu daljinu, u miljama naravno...  :)

 

Inace kazem iako je tek registrovan i nerazradjen, motor pali k'o mina, zvuci lepo, vuce odlicno, prati Bgd guzvu bez problema, odusevljen sam tim, potrosnja je izgleda ok, naravno, znam koliko sam sipao, ne znam koliko sam presao...

 

Najveca mana, koju je udrugoj temi spomenuo jedan vlasnik Classic-a, je vibracija prilikom kocenja, one su sitne ali primetne medjutim, cini mi se ima jos neki problem, cesanje, grebanje, dali je u pitanju lezaj prednjeg tocka ili kociona kljesta videcu, s'tim da "majstor" (usluzan, kao i sefovica) na nultom servisu rece da to ne ulazi u garanciju vec kosta dodatnih 1200 dinara !?!?! Ma uopste nije problem u to malo para narocito posto je placen toliko koliko je placen ali cu se terati iz principa... A mozda i necemo, sitne su pare samo ako moze da se sredi...

 

Prvi put imam kineza pa mi je malo cudan raspored servisa, prvi na 100 km - 2000 dinara, a ostali na po 1000 km i kostaju po 3000 dinara sto znaci da ako hocu da sacuvam garanciju i ove godine naprimer predjem 3000+ km treba servisu da ostavim vise od 10.000 i pritom garancija je srocena kao i kod nasih "prodavaca" mobilnih telefona, garancija se odnosi sam na softver ! :)

 

Znaci i pored toga sto sam ga nerado kupio, kazem hteo sam maxi scooter sa manjim tockovima, ako sredim prednji tocak kao sto bih trebao da sredim, bez nekih problema i komplikacija i uz pristojne troskove, a to cu vam javiti brzo, izuzetno sam zadovoljan ovim kinezom, prilicno muzike za bas malo para...

 

Pozdrav...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Bački Breg

verovatno su im to modeli iz 2008 pa rasprodaju

 

ma sta ti mislis, koliko njih to kosta u kini?

 

ne verujem da je vise od 300 dolara po komadu sa 5% rezervnih delova gratis

ne znam za taj nodel ali moj princ 125 u kini je 2008 kostao 700 $(doduse to pise na carinskoj deklaraciji) zbaci osnovica za carinjenje 700 $ a cena u apatinu 1300 e.u ono vreme je dolar bio oko 50din a e oko 80din pa racunajte koliko nas deru sad je u apatinu princ 1130e......pa zakljucite

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Skuter BAOTIAN BT Q49 je malo revitalizovan i dobio je face lift. Sada se zove Sprint Basic i nudi se u slicnoj akciji kao i njegov stariji ruzniji brat pre oko godinu dana. Sedeo sam na ovom motoru u METROu i kao da sedis na WC sholji je. Stvarno je najmanji 50ccm koji sam video. Al je zato verovatno najbolji za provlacenje (ciklistiku ne znam, nisam ga vozio)

 

 

Stvarno ih daju za dzabe. E sad kolko valjaju to cemo da vidimo...

post-3966-12879087524129_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

...i dok das po 100 evra za svaki za servise na 100, 1000, 2000 km. Ne biste verovali sta sve pise u garanciji, kada garancija ne vazi...najjaca recenica je "ako je do stete nastalo zbog neiskustva vozaca..."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma bre ne vozis na servise, jos ako je ovo cudo dvotaktno,sta to oni imaju da caskaju tamo- nema menjanja ulja i filtera, stelovanja ventila i slicno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ma kakvi servisi. Ove cetvorotaktne masine su jednostavne za odrzavanje, pouzdane i dosta ekonomicne. Mislim da je ovo stvarno ok cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Cena je odlicna, ali nisu normalni, jer svi njihovi distributeri pucaju sada, a to im je valjda poenta, a ne da prodaju samo u Metrou...ali dobro...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Metro placa na vreme, sto je sada retkost...ali trazi uslove koje niko drugi nema. Gledajuci cene sa carinskih dekleracija, uvoznik ih daje tek sa nesto malo zarade...zato mu dileri otkazuju, jer nije korektno da neko prodaje po ceni 100% vecoj od nabavne, a metro 20%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Jos kad bi pustili i Raptora Spt  :), da kupimo extra masine za malo para. Koliko vidim prodaju samo starije modele i to namenjene za siroke narodne mase  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

А шта мислиш да им се пошаље која дестина мејлова са разних адреса са тим питањем?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Pa video sam ja par ovih skutera na prodaju al su bili oko 49K najjeftiniji pa sve do 60K najskuplji. Kod privatnih dilera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Da nastavim pricu sa scooterom iz Metroa, Sprint Classica placenog 58.000 (560 eura)... Stavicu ovo u tri posta....

 

 Iako vise volim maxi scootere sa malim tockovima, ovaj mi se svideo na prvi pogled, bas je lep, moj je srebrni ali koje imao srece da kupi grafitni, taj je jos lepsi, tek kada sam ga kupio, video sam koliko ih ima po Beogradu...

 

Njegova najveca mana, vibracuje pri kocenju,  su posledica ne krivog nego uz scooter pogresnog zapakovanog prednjeg diska, taj je u stvari napravljen za desnu stranu i ima proreze koji umesto da "beze" od plocica oni se urezuju u njih i nejednako ih "jedu" i disk vibrira zbog krivih plocica... U servisu u Bgd-umesto da promene disk sto je jedino resenje, prvo stavljaju ABS i to naplacuju 1200 dinara !!! I to ne pravi ABS nego negu imitaciju-ventil koji ustvari samo slabi pritisak na disk i plocice itd itd... Posle zvanja uvoznika iz Novog Sada, njegovog predstavnoka za Bgd, Milije, u servisu obecavaju da ce ga srediti za tri dana i posle tri dana stvarno sredjen, promenjen disk, izgleda da su stavili polovan, skinut sa nekog scooter ali disk je "normalan", tj ima rupice za hladjenje a ne ostre proreze, posle prvog kocenja vidi se da je to ok i uzimam najzad ispravan motor... Kakav osecaj, poslec mesec dana najzad ispravno ono sto je trebalo biti ispravno odmah... Posle sam video da Peda Captain ima isti disk sa pet srafova i sa rupicama, da sam to ranije znao, kupio bih sam nov i sam ga promenio da se ne smaram sa servisom... Insistirajte na zameni diska i nista drugo !!!!

 

 Scooter ide i sad koci odlicno, moj stari brendirani od 50 kubika sa skinutom blokadom je isao lepo i pratio saobracaj bez problema ali ovo je sasvim drugi osecaj... Vidi se tri puta veca kubikaza vec od prvog zvuka, posto je relativno lak, sa pola gasa ide bas lepo i lako... Par puta sam ga nakratko 'poterao", mogao je jos desetak kilometara vise sigurno ali i ovako GPS je pokazao 79 km/h sto zanci pet-sest km vise na satu, kada bi taj isti bio ospravan, naime on pokazuje tridesetak procenata manje, verovatno je puz na prednjem tocku napravljen za manje, 12-13 coli tockove pa sada ima otprilike i 16/12 manji broj broj okretaja i s'tim toliko manju brzinu... U istom servisu kaze to "nemoze" da se sredi, ovi iz NS uvek salju iste delove itd... Po zakonu o saobracaju, brzinomer je obavezan i znaci mora biti ispravan, posto su mi sredili disk i ja sam kao srecan necu ih pritiskati sada, mozda mi kasnije, zimi, dodje da isterujem pravdu i mak na konac pa ih ponovo pritisnem...

 

 Znaci pali bez greske, ide lepo, preko 80 km/h,  trosi manje od tri litra, malo manje od dvotaktne pedesetice koja uz tih tri litre potrosi i 100 grama dobrog ulja... Mene i suprugu, 105 + 50 kg vozi kao jednog, probao sam 2 x 105 kg, motor izdrzava i vuce bez problema ali ram bih rekao malo "zvace" ali to je i preterano opterecenje... Far je odlican, mesto za kacigu malo, desni sraf od centralnih nogica mi se treci put odvrce i ispada... Posto je stajao dve godine ko zna gde, ima tragova rdje na mestima...

 

E sad, nov kinez ili polovan italijan-tajvanac-japanac... Za dobrog polovnog, treba 1000+ eura, ovaj je 560 !!!

Ovom fali smeka, stila koji ima naprimer Beverly ili osecaja dugovecnosti koji imaju japanci-tajvanci ali kolko para, toliko muzike... Za iste novce napr, probao sam Liberty, lepsi, veci, udobniji, meksi je moj kinez, jedino sto je Piaggiio mozda dugotrajniji ( pitanje ? ) i drzace cenu bolje... Stvar ukusa, za sada sam zadovoljan, ako pocne da za*ebava, javicu vam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja