Jump to content

Moto Zajednica

Skuteri u METRO-u

Recommended Posts

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ako se ne varam ovaj skuter proizvodi firma Yamasaki koja je nizeg kvaliteta, verovatno i naj nekvalitetniji od Sprinteva osim onog naj prostijeg Basica mada ce sluziti bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

aj neko pametan da mi kaze kakav je Sprint Grizzy 125ccm , navalio moj matori da ga kupi u metrou ... jel valja to nechemu , velik skuter izgleda solidno nego kako ide , jel mashina ista ko na fvisinu poshto sam za njega chuo da je golo gov#o ... e sad dajte neke informacije da nebudu bachene pare inache cena je 25.000din manja nego u Mastehniku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Ja sam pre 2 godine hteo da kupim Fvision.

Otisao do Barajeva sa Horny i tamo bio jedan jedini ( u Beogradu ga nije bilo ). Ugasio se i nije hteo da upali... Ni posle sipanja goriva. Tako da sam odustao bogu hvala.

 

Jedino sto bih naveo kao prednost ovih skutera je da se uz neku vezu moze registrovati trajno, kao 50ccm.

 

Sediste jako neudobno, kao na dasci da sedis, a retrovizori vibriraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ovaj novi model grizi proizvodi firma Jonway koji su se solidno pokazali, dosta bolje od Fvisiona koji koliko se secam proizvodi firma Yamasaki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: kovin

Drugari, kao neko koje kupio Sprint Classic-a pre mesec dana u Metrou moram da vam kažem da u slučaju kupovine ovih skutera "papirološki" kupujete skuter na ime preduzeća, na čije je ime izdata Metro kartica. Posle toga morate da "kupite" skuter od tog preduzeća, što nije nikakav problem, ako poznajete vlasnika ili direktora. U suprotonom MUP neće hteti da registruje skuter na vaše (privatno) ime, već samo na "pravno lice", odnosno onu firmu, čije je ime na kartici i računu iz Metro-a. E sad, ako ste Metro karticu pozajmili od drugara, a ovaj ne može to da vam završi kod svog gazde ili direktora..... problem, problem. Na stranu od ove "začkoljice" (na koju vas u Metrou neće niko upozoriti, bar mene nisu, pa sam morao opasno da se cimam) cena za skutere je stvarno minmimalna.

 

Pozdrav,

 

Rumba

 

MENE INTERESUJE DA LI JE NEKO PROCITAO POST OVOG DECKA???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Ma to su stari modeli, vidim da prodaju fvision koji je uvezen pocetkom 2008. godine i koji su od tada stajali napolju prekriveni najlonima u improvizovanim kutijama od drveta. Toliko sam imao neprijatnih iskustava sa tim motorom i toliko obecanja od "strucnjaka" iz NS, da sam poludeo. U voznji prestane da prima gas i ugasi se. 3 puta je bio na servisima i nisu mi resili problem. Izgubio sam celu sezonu. Na kraju si mi taj problematicni fvision (yamasaki) zamenili. Sad vozim Spint Grizzy (jonway) koji je trosio 6,5l, sada trosi 5l...i veze nemaju..nisu mi resili ni plovak koji ne radi tacno, ni skripanje prednjih kocnica...ni potrosnju. Redovan servis naplacuju 2700 dinara!?

Uzas i horor.

 

Prema zarinskoj dekleraciji, fvision je placen 350 evra (ili dolara, sad se ne secam) na kontejner od cini mi se 50ak komada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: kovin

Hvala za ono "dečko"!  ;D

 

Ma nista :) nego nemaju pojma kako radi Metro a cena im se svidja! :) ja sam osetio Metro na svojim ledjima i nije mi bilo bas lepo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

Pa ja ga kupujem na svoju firmu, napravim ovlashcenje na onog ko ce ga voziti u mom sluchaju cale i to je to  ... ko nije prochitao gore naveden to nije moj problem , cena je zanimljiva ali ja idalje nemam iskustva sa skuterima imao jedan od 300e koji je za kratko vreme postao skuter od 100e zbog popravki a kad je doshlo vreme prodaje nisam izvukao ni koliko sam ga platio ... tako da cale navalio nece motor oce skuter , ja samo trazim shta je najbolje , a on shta je najeftinije a opet pouzdano itd ...

 

znachi taj Jonway jel generalno dobar , vidim da je bolji od yamasakija ali dal su ok ili su svi kao  Kypck - ov troshe 6litara , raspadaju se u pokretu itd ... sedishte neudobno .. to je i na firmiranom skuteru tako ... polozaj sedenja kao na WC sholji shto dalje dolazi do zakljuchka da je skuter ...  ;D

 

ajmo ljudi koji woze tog Jonway nek se oglase ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ja sam posedovao naj manjeg jonwaya na kratko, bila neka kombinacija. Radi se o najprostijem modelu koji je tad kostao ispod 500e sa koferom i alarmom. Za te pare nije los, rekao bih do je prosecnog kvaliteta. Moj drug ima onog najveceg od 250ccm, probao sam ga, ide ko mecava. On je odlicnog kvaliteta ali je cena malo veca. U principu mislim da su za normalnu upotrebu fini skutercici. Pre nego sto sam hteo da uzmem princa pitao sam kako su se pokazali Yamasaki, tj Sky star. Odgovor od zaposlenog u massetehnicu koji sam dobio je "kakav naziv takav i kvalitet"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jabuka (pored Panceva)

danas sam bio u METRO-u u Beogradu (Krnjaca) i video 2 motora na akciji ... Nisu losha.. Oba su marke SPRINT. Jedan se zove Basic od 50 kubika , kosta 54 000 din, a drugi je Onaj Grizzy od 125 kubika i kosta 68 500 din... Bash ih je bilo puno na lageru... :)

 

A ja sam konacno pronashao Prvu pomoc u metrou al za motor ... Koshta celih 480 dinara... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Kupovina skutera u Metro-u, ako sam dobro razumeo, izgleda ovako:

 

1. Nadjem nekoga ko je vlasnik firme (ili nekoga ko je jako dobar s vlasnikom) i ko ima Metro karticu;

2. Dam mu pare i on kupi motor;

3. On ga registruje (za šta mu ja, opet, dam novce :) );

4. "Proda" ga meni;

5. Ja ga prebacim na svoje ime i platim novu registraciju;

6. Uživam u vožnji 8)

 

U slučaju da grešim, molio bih nekoga da mi ovako, taksativno, navede sve faze kupovine skutera.

 

 

Inače, dvoumim se izmedju Sprint Classic i Sprint Grizzy, pa bi mi dobro došao i savet u vezi toga. :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Куповина Скутера у МЕТРО-у:

 

1. Тачно.

2. Тачно

3. Не мора да региструје мотор, може да ти га прода нерегистрованог, само направите уговор у агенцији.

4. Ти скутер региструјеш на своје име

6. Најважније, уживаш у вожњи!

 

Ја сам купио Sprint Classica пре месец и по дана, за сада (осим типичних недостатака Кинеза, типа шрафови који се одвијају, показивач горива који не ради и вероватно никад неће ни прорадити, непрецизан брзиномер, превелика потрошња) скутер иде, пали као мина, врши пос'о. За те паре сасвим о.к. Са моделом Grizzly немам искуства али има овде на форуму другар који га има и није задовољан. И он се пре свега жали на превелику потрошњу, што  је очигледно "слаба страна" свих ових модела. Ја још увек "гајим наду" да ћу након мењања уља на 1000 км, замене свећице и евентуално штеловања карбуратора успети да смањим потрошњу али да ли ће то бити стварно могуће, не знам.

 

Надам се да ти је ово од помоћи.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Sve OK osim boldovanog

Куповина Скутера у МЕТРО-у:

 

1. Тачно.

2. Тачно

3. Не мора да региструје мотор, може да ти га прода нерегистрованог, само направите уговор у агенцији. Ne treba ugovor vec faktura(placanje na racun te firma), odnosno faktura i fiskalni racun (ako je maloprodaja i placanje je u kesu) od firme na koju se vodi kartica

4. Ти скутер региструјеш на своје име

6. Најважније, уживаш у вожњи!

 

Ја сам купио Sprint Classica пре месец и по дана, за сада (осим типичних недостатака Кинеза, типа шрафови који се одвијају, показивач горива који не ради и вероватно никад неће ни прорадити, непрецизан брзиномер, превелика потрошња) скутер иде, пали као мина, врши пос'о. За те паре сасвим о.к. Са моделом Grizzly немам искуства али има овде на форуму другар који га има и није задовољан. И он се пре свега жали на превелику потрошњу, што  је очигледно "слаба страна" свих ових модела. Ја још увек "гајим наду" да ћу након мењања уља на 1000 км, замене свећице и евентуално штеловања карбуратора успети да смањим потрошњу али да ли ће то бити стварно могуће, не знам.

 

Надам се да ти је ово од помоћи.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Очигледно је да нам се искуства не поклапају. Али то није ништа чудно, често  оно, што је потребно за регистрацију, зависи и од расположења раднице на шалтеру и нивоа чоколаде и кафе у крви исте.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Rumba, koliko ti troši Classic?

 

Ova stavka 3. mi nije najjasnija... Trgovina izmedju pravnog i fizičkog lica se obavlja identično kao izmedju dva fizička lica,right? Mislim, nema nikakve posebne papirologije,poreza i taksi? Pitam, čisto zbog finansijske konstrukcije...

 

Obzirom da ga kupuje pravno lice, bio bih oslobodjen PDV-a, znači, platio bih nižu cenu?

 

Još nešto, može li se na ovim skuterima polagati za A, ne predstavlja porblem to što su automatici? -  Pod stare dane sam rešio da se upuštam u ovaj hobi a nemam nikoga da me uputi, tako da svašta moram da pitam! :)

 

Hvala vam obojici na brzim odgovorima, pozdrav!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Osnove poreskog sistema  >:( ;D ;D

 

 

 

Ova stavka 3. mi nije najjasnija... Trgovina izmedju pravnog i fizičkog lica se obavlja identično kao izmedju dva fizička lica,right? Mislim, nema nikakve posebne papirologije,poreza i taksi? Pitam, čisto zbog finansijske konstrukcije... Nije. U Metrou mogu da kupuju samo pravna lica i sve kartice su na pravno lice kao i svi racuni. Na svakom  racunu je i obracunat PDV koji ti je i naplacen. Ti kao firma prilikom prodaje tog artikla imas pravo da taj obracunati PDV iskoristis kao poreski kredit odnosno da uplatis manji PDV iskazan na tvojim izlaznim fakturama. Jasno?!  ;D ;D E sad dalje: u promet izmedju dve firme koje nisu maloprodaja obavezna je faktura sa iskazanim PDV-om i bezgotovinsko placanje, dok kod maloprodaje je obavezan i fiskalni racun ako je placanje obavljeno gotovinski. Kod prometa robe izmedju fizickih lica obaezan je ugovor (jer ne postoji racun) i na to se obracunava porez (jer nema iskazanog PDV-a). Ukoliko firma koja je kupila skuter nije u sistemu PDV-a onda ona ne iskazuje PDV

 

Obzirom da ga kupuje pravno lice, bio bih oslobodjen PDV-a, znači, platio bih nižu cenu? U skladu sa gore navedenim placas punu cijenu sa obracunatim PDV-om

 

Još nešto, može li se na ovim skuterima polagati za A, ne predstavlja porblem to što su automatici? -  Pod stare dane sam rešio da se upuštam u ovaj hobi a nemam nikoga da me uputi, tako da svašta moram da pitam! :)Po pravili se mora polagati na motoru koji ima brzine, mada je netko na forumu pisao da je kod njega bilo moguce polagati na automatiku

 

Hvala vam obojici na brzim odgovorima, pozdrav!

 

 

 

Eto, to bi bilo to. Ukratko. Nadam se da ti je sada jasnije ;D ;D ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Huh... Ova ekonomija će me u grob oterati... ;D U suštini, sve oko stavke 3. je "prtoblem" vlasnika firme i on bi trebao to da zna? Ne bih da vas cimam da mi dalje objašnjavate, jer se bojim da svakako neću razumeti, a i otićićemo u off.

Ekonomija mi je jaaako daleka nauka sa kojom se nikada nisam iole ozbiljnije susretao, tako da mi sve ovo zvuči rogobatno i nerazumljivo.

 

Hvala u svakom slučaju! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Huh... Ova ekonomija će me u grob oterati... ;D U suštini, sve oko stavke 3. je "prtoblem" vlasnika firme i on bi trebao to da zna? Ne bih da vas cimam da mi dalje objašnjavate, jer se bojim da svakako neću razumeti, a i otićićemo u off.

Ekonomija mi je jaaako daleka nauka sa kojom se nikada nisam iole ozbiljnije susretao, tako da mi sve ovo zvuči rogobatno i nerazumljivo.

 

Hvala u svakom slučaju! ;)

 

Ma nije tako komplikovano kao sto zvuci, i generalno si u pravu - onaj koji ima firmu uglavnom zna sta treba da radi (ode u Metro, kupi skuter, proda skuter tebi, i ti sa racunom koji ti je on izdao registrujes motor - ne placa se dodatni porez na promet koji postoji izmedju fizickih lica jer je na racunu koji je on izdao tebi vec iskazan PDV - porez)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Гоблине, Томерц је у праву што се тиче наведеног у вези са плаћањем ПДВ-а и обавеза у промету, код мене је ситуација мало другачија, ја поседујем преводилачку агенцију, нисам обвезник ПДВ-а, већ тзв. "паушалац" тако да је код мене поступак мало другачији. Што се тиче потрошње, она износи отприлике 5 литара на 100 км, што је за 1,5 л више од номиналне потрошње. Ако узмемо у обзир да је скутер нов, да је тек прешао неких 800 км, да се мотор још увек разрађује, мислим да би се неким модификацијама (друга свећица. боље подешавање карбуратора) потрошња могла смањити на неких подношљивих 4-4,5 л. Е сад, да ли је то стварно могуће, то не могу да ти кажем. Ја сам што се технике тиче чист "теоретичар", тако да ћемо коначан одговор знати тек након сервиса на 1000 км, промене свећице и евентуалног чачкања карбуратора. Ако ти нешто значи, т.ј. ако живиш у БГД-у или негде близу, можеш да пробаш скутер, да видиш да ли ти одговара. За полагање ти не могу ништа тачно рећи, Томерц јер и ту у праву, причало се о полагању А категорије на скутеру по форуму, мада мислим да закон прописује моторцикл са мењачем.

 

Поздрав,

 

Румба

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

(ode u Metro, kupi skuter, proda skuter tebi, i ti sa racunom koji ti je on izdao registrujes motor - ne placa se dodatni porez na promet koji postoji izmedju fizickih lica jer je na racunu koji je on izdao tebi vec iskazan PDV - porez)

 

E to je jezik koji razumem! :D :D :D Hvala ti puno na ovako "plastičnom" objašnjenju!

 

@ Rumba, 5l ?!?!?! Sunce ti poljubim, jesi li siguran da je to Kinez? - Troši ko Lada! ;D

Sad ozbiljno, zaista velika potrošnja, nisam očekivao toliko odstupanje od fabričke deklaracije... Mada, to su stvari s kojima se čovek mora pomiriti prilikom kupovine ovih motorčića.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Moj grizzy je trosio 6,5l (ceo rezervoar je svukao, i ostavio me je na Gazeli posle 105km). Kao sad su ga ustelovali i trosio oko 5l/100km, ali nesto je poceo da stuca u voznji posle 2000km. Ko zna sta li je sad...

 

Vozim ga na servis, ali ne kod njihovih, nemaju pojma...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Previse je to, vise od 3.5l ne bi trebalo, eventualno oko 4l, ako se zestoko vozi.

 

Ovo prvo i treba da bude ovako.

Ovo drugo me bas basmeja  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

ja natero caleta da odustane od kupovine poshto je skuter sranje koliko sam provalio shto ovde shto odlaskom kod dva ovlashcena servisera , oba su mi rekla nemoj ja ih ne primam na servis u garanciji vishe jer imam 50 koji su na chekanju i nemogu da stignem ...

 

odluka je pala na Malaguti Medison ili Yamahu Majesti 250ccm iz 2000god oba sam nashao za 1000e pa odoh u gledanje ;) em lepshi em veci  em jachi em firmirano i lakshe se prodaje

 

 

 

inache , ja bio u metrou pitao i ja i pokazali mi papire koji su kopije od mastehnika i rekli mi da prvo proverim u mojoj opshtini dal moze sa tim papirima i ako sam zapamtio sve shto mi je pokazala radnica metroa , ima grupno carinjenje i faktura , ali nema otpremnice od mastehnika mozda nisam lepo video al na vracharu nemoze bez toga , a papirologija da dodje na privatno lice je malo shkakljiva jer npr ja nisam u pdv-u ali nemam ni kasu , shto znachi da bi po nekom zakonu koji mi je rekao knjigovodja morao da platim josh jednom porez na njegovu cenu ... chak i da nemora kvalitet mi govori da ga batalim ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja