Jump to content

Moto Zajednica

Skuteri u METRO-u

Recommended Posts

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

Bila je prosle god akcija da se kupi 3 komada, onih osnovnih, za 100.000 bez pdv-a cini mi se. fora je u tome bila sto se uzimaju 3 ili nista, i moraju na jednog kupca da idu. Sa porezom oko 120k din su bili. A ovo je mnogo bolja ponuda, ali sumnjam da neku informaciju kriju, koju ces saznati tek kad odes tamo. Znas kako ide, ona sitna slova i sve...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ono sto su davali 3 za 120000 je bio onaj BAOTIAN i on je beda nevidjena od skutera! Kostao je kao singl oko 45 000... Nikad ga ne bi vozio ne znam ni jedan model da je presao vise od 5000km to jest samo sam jedan video da je nabio toliko. A video sam i jedan star 3 godine (verovatno parkiran na suncu i kisi) izgleda ko Japanac star 35 godina!  >:( Pozuteo i ispostio se far ma haos...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

E bas taj pamflet drzim u ruci.

 

Malopre sam u gradu sreo jedan parkiran Fvision i onako stvarno lepo izgleda al se VIDI po plastici da je kinez. Mozda stvarno rasprodaju zbog ove garancije od 2 godine, mada opet on je pre kostao oko 900e a sad je "samo" 540e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

verovatno su im to modeli iz 2008 pa rasprodaju

 

ma sta ti mislis, koliko njih to kosta u kini?

 

ne verujem da je vise od 300 dolara po komadu sa 5% rezervnih delova gratis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Drugari, kao neko koje kupio Sprint Classic-a pre mesec dana u Metrou moram da vam kažem da u slučaju kupovine ovih skutera "papirološki" kupujete skuter na ime preduzeća, na čije je ime izdata Metro kartica. Posle toga morate da "kupite" skuter od tog preduzeća, što nije nikakav problem, ako poznajete vlasnika ili direktora. U suprotonom MUP neće hteti da registruje skuter na vaše (privatno) ime, već samo na "pravno lice", odnosno onu firmu, čije je ime na kartici i računu iz Metro-a. E sad, ako ste Metro karticu pozajmili od drugara, a ovaj ne može to da vam završi kod svog gazde ili direktora..... problem, problem. Na stranu od ove "začkoljice" (na koju vas u Metrou neće niko upozoriti, bar mene nisu, pa sam morao opasno da se cimam) cena za skutere je stvarno minmimalna.

 

Pozdrav,

 

Rumba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Nova Pazova

kupih danas pedu timax 50...znaci isti fvision samo 50 cc...motor je eeeeextra :))) samo mana je karburator...u skorije vreme moracu da narucim novi jer ovaj serijski ne valja(nekad se gasi na leru,kasno prima gas,kad idem 70 na sat i usporim on sam ide 30 na sat a ja ne diram rucicu...inace kinezi su vrh...pa evo taj ceo karburator ce me izaci 4.000.......koliko je na italijanu? to vam sve govori :) pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Falcon: 1830mmX705mmX1165mm

Fvision: 2040mmX680mmX1183mm

 

Mislim da su omanuli za duzinu Falcon-a, prepisali su dimenzije od Exactly-ja, koji je malo manji. Tu je on negde isto oko 2m kao i Fvision. Kada parkiram Falkon (s' tim da je moj 4t, nesto slabiji agregat, ali bolje komponente, pa ne znaci da se isto ponasa u praksi, osim sto slicno izgleda) pored motora skoro da su iste duzine, a motor je 2115mm.

 

kupih danas pedu timax 50...znaci isti fvision samo 50 cc...motor je eeeeextra :))) samo mana je karburator...u skorije vreme moracu da narucim novi jer ovaj serijski ne valja(nekad se gasi na leru,kasno prima gas,kad idem 70 na sat i usporim on sam ide 30 na sat a ja ne diram rucicu...inace kinezi su vrh...pa evo taj ceo karburator ce me izaci 4.000.......koliko je na italijanu? to vam sve govori :) pozdrav!

 

Razradi ti to lepo, oteraj na servis kada bude trebalo, pa neka ga oni nasteluju, sto bi kupovao karburator ako mozda nema potrebe za tim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

to nije problem, obe su firme na mene :)

 

Xexe jos mozes da razvije posao ovde ako ima interesenata!  ;)

 

Inace kineze da ga naprave, kosta manje od 100e. Govorimo o motoru u kutiji, koji stize ovamo ili bilo gde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

evo sad videh temu,oba skutera su bila juce u krnjaci u metrou,samo sam video lika da je kupio 5-6 kom ovih od 50ccm,verovatno ce da trguje covek !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

kupih danas pedu timax 50...znaci isti fvision samo 50 cc...motor je eeeeextra :))) samo mana je karburator...u skorije vreme moracu da narucim novi jer ovaj serijski ne valja(nekad se gasi na leru,kasno prima gas,kad idem 70 na sat i usporim on sam ide 30 na sat a ja ne diram rucicu...inace kinezi su vrh...pa evo taj ceo karburator ce me izaci 4.000.......koliko je na italijanu? to vam sve govori :) pozdrav!

 

daj ne lupetaj molim te.u pravu si da nam cena karburatora sve govori.kolko para tolko i muzike  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Nova Pazova

da ali cist primer kada prepravljas apriliu sr50 na karburator da ne bude direktno ubrizgavanje goriva...kosta 500e...a ja jos 100 pa kupih ceo motor...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

da ali cist primer kada prepravljas apriliu sr50 na karburator da ne bude direktno ubrizgavanje goriva...kosta 500e...a ja jos 100 pa kupih ceo motor...  ;)

pa da i ti si eto kupio nov motor i vec moras da mu kupujes nov karburator  ;).a i sto bi morao da prepravljas sr-ku?ne vredi raspravljati se o ovome  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

da ali cist primer kada prepravljas apriliu sr50 na karburator da ne bude direktno ubrizgavanje goriva...kosta 500e...a ja jos 100 pa kupih ceo motor...  ;)

Baš me interesuje kakav im je taj karburator za 4000din, mora bit da je dobar  ;D

 

A neznam baš ni da prepravljanje sr50 ditech-a na karburator košta 500eura, toliko košta dobar kompletan kit.

 

Inače da se vratim na temu, Sprint Classic za manje od 700eura, uh ..... to baca potpuno novo svjetlo na temu "zašto ne trebate da kupite Tomos", a ona dva sa malim točkovima su džab džabe, mislim da će cjene ofucanim polovnjacima da idu još malo dole, tržište ti je čudo  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Zamolio bih vas sve da se pridrzavate teme.

 

Hvala. Ici cu ovih dana u nas KG metro pa cu da se raspitam sta je bilo sa Fvisionom i dal je uopste usao u METRO ili su kamion sa motorima samo preusmerili u neku maloprodaju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Evo stigao mi je novi pamflet (vazi od 20 Maja do 2 Juna)

 

Sprint Classic 150cc

Motor 1 cilindar vazdushno (prinudno) hladjen

Snaga 6.2kW pri 8000 o/min

Elektricni starter i kiks  :D

Tezak 115kg

Gorivo 6.5L

Dimenzije

1950x710x1140mm

 

Cena 53.999 BEZ PDV

        63.719 SA PDV

 

 

Kolko on kosta po BG-u znam da ima tih prodavnica tamo kolko hoces???

 

 

EDIT: Evo posta starog oko 2 godine:

 

Vidim da niko nije ništa napisao 6 dana - izgleda da nema baš mnogo kineskih skuteraša na ovom forumu   :-\.

 

Classica sam kupio krajem juna ove godine i prešao nekih 2500km. Za 1100e koliko košta mislim da ima jedinog protivnika u Motomania 125 maxi skuteru. Ja sam se odlučio za Sprinta što zbog većih točkova, što zbog toga da sa svojih 2 metra izgledam smešno na Motomaniji. Što se tiče plastika i šrafova nisam imao nikakvih problema, nije mi čak pregorela ni sijalica. Ide max 90-100km/h i troši do 3.5l - ako ga voziš 70-80 potrošnja je ispod 3 litre. Farovi su mu ekstra, sedište je dosta udobno, pali iz prve i posle 15 dana stajanja u garaži, ima tačan merač nivoa benzina. Ispod sedišta dovoljno mesta za alat i šlem. Ja sam išao sa njim do Bijeljine i do Novog Sada i to bez ikakvih problema. Brz, startan i dovoljno veliki da te poštuju ostali vozači na putu.

 

Nedostaci: za prednji disk je tačno - u Šapcu imaju još 2 classica i svi imamo isti problem. Krivi disk se manifestuje tako da trza prilikom kočenja prednjom na malim brzinama i škripi u sporoj vožnji. Veruj mi da to uopšte nije veliki problem, jer pri većoj brzini radi OK, a zadnja disk kočnica je fenomenalna. Kilometar sat i sama kilometraža pokazuju 30-40% manju vrednost - po kilometar satu je max brzina 60km/h.

 

Postoji mnogo boljih motora od njega ali ni blizu za te pare. Ako se odlučiš da kupiš ovaj motor nećeš zažaliti, samo pamet u glavu razrada 1000km i menjanje svećice i sipanje sintetike na prvom servisu.

post-3966-12879075815565_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Напис'о ја ономад да сктере не волим, али да ми се изглед овог, рецимо, допада. Ако се још који пут провукао тај "класик" по форуму, још ћу и да се одлучим да га купим. Волео бих да прочитам коју реч неког сервисера о овоме...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja