Jump to content

Moto Zajednica

Vratili me drugovi policajci, pod rotacijom, da platim putarinu

Recommended Posts

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Smederevo

Pozdrav prijatelji,

Evo da podelim sa vama jedno zanimljivo iskustvo vezano za putarine o kojima je na ovom forumu bilo toliko price. Naime, krenuo ja proslog petka na Vlasinsko jezero. Prvu naplatnu rampu, Nais, prosao sam bez placanja putarine i nastavio dalje ka jugu. Prolazim i drugu, ispred Leskovca, na isti nacin. Medjutim, to se nije svidelo drugovima organima koji su sedeli u parkiranom autu iza rampe. Odmah pale auto, i uz skripu guma krecu u poteru za pociniocem 'krivicnog' dela neplacanja putarine od ogromnih 190 dinara. Ja se pravim da ih neprimecujem i nastavljam da ubrzavam, oni pale rotaciju i jure zamnom. Vidim ja da je vrag odneo salu i resim da se zaustavim, sustizu me drugovi organi i parkiraju se poprecno ispred mene kako bi me blokirali  :o. Izlazi organ is auta i obraca mi se sav ljutit : Ti ne placas putarinu! Spustim se ja na 'brate' nivo i objasnim mu sve razloge neplacanja. Uze on meni dokumenta i izjavi: Epa brate sada cemo mi da se vratimo pod rotacijom, a ti za nama zaustavnom, pa ces lepo da platis putarinu, da nam doneses isecak i tek onda ces dobiti dokumenta. Prijavu necemo da ti pisemo, inace bi mogao da izgubis dozvolu na par meseci. Okrenu se oni i krenu nazad, ja za njima, pod rotacijom naravno (izgledalo je bas hebeno po onom mraku). Zaustavise organi saobracaj na nekoliko minuta dok sam se ja okrenuo ispred naplatne rampe, pa dok sam skinuo rukavice, izvadio pare, platio...  Pokazem im ja isecak, oni meni vrate dokumenta i kazu: Brate, kada smo mi kod rampe, placas... a kada nas nema radi sta oces...

I tako u povratku drugova organa nije bilo na rampama i ja nisam placao putarinu...

E sada mene interesuje da li neko od vas zna koja je zakonska kazna za neplacanje putarine, i ako zna nek citira zakon gde je to definisano posto ja nisam mogao nista da nadjem, a ne gubi mi se dozvola zbog par stotina dinara,   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Zemun

zar nisi mogao da im zapalis???to bi meni bilo prvo na pameti!  :-\

u svakom slucaju dobro je,umeju oni da budu mnogo gadni kada im nije dan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Novi Sad

zar nisi mogao da im zapalis???to bi meni bilo prvo na pameti!  :-\

u svakom slucaju dobro je,umeju oni da budu mnogo gadni kada im nije dan...

 

Umeju. Ali cini mi se da su sada bili fer? Osim sto su bili van nivoa pristojne komunikacije, ali vec sam nekako navikao da to mogu da ocekujem od retkih pojedinaca na Balkanu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Brate, kada smo mi kod rampe, placas... a kada nas nema radi sta oces...

 

Ja ovako uvek radim .. I dosada nisam nikad imao problema ... Kad prilazish rampi lepo vidish ima li ih ili ne ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd, Vračar, Vračar

po zakonu nemožeš za to da izgubiš dozvolu ... možda što se nisi zaustao na stop ispred rampe ...

ali to je naplata putarine, znači obligacioni odnosi ... oni imaju pravo da interevnišu tek po pismenoj

prijavi iz pravnog lica koje je zaduženo za naplatu iste, čak i to sumlja, mislim da pre pravno lice ima

proceduru da te tuži a ti i onda imaš pravni lek .. jer nemogu dokažu da si baš ti vozio ... itd .. :)

da si se zainatio mogao si prodješ bez plaćanja ali mislim da je najpametnije u situaciji bilo da

platiš to što su te zaustavili  ili sledeći put da jednostavno platiš dok ne uvedu kod nas onaj sistem

elektronske naplate... ako već nepostoji :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

ne mogu ti nista osim po privatnoj tuzbi preduzeca koje vodi taj put..

 

cifra je manja od 200 evra tako da ne ide prijava po sluzbenoj duznosti..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: bez motora od 1.10.2008 zbog udesa

ao mi je, ali po novom zakonu ostaces bez dozvole 6 meseci :(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd, Vračar, Vračar

ao mi je, ali po novom zakonu ostaces bez dozvole 6 meseci :(

 

pazi kad nisam video tu stavku u novom zakonu ... mozda sto nije stao na stop i slično..

ali sumljam da je 6 meseci, drugo ako zapali ne vidim kako dokazuju da je on vozio ... :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

boli te tuki,bio si glavna faca,sprovodi te murija uz rotaciju i to jos u suprotnom smeru....... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Brate, kada smo mi kod rampe, placas... a kada nas nema radi sta oces...

 

Ja ovako uvek radim .. I dosada nisam nikad imao problema ... Kad prilazish rampi lepo vidish ima li ih ili ne ...

 

 

 

bas tako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6318 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako sam dobro razumeo,bez prelaska na drugu stranu autoputa,zaustavnom trakom ste se vratili do naplatne rampe. ??? ??? ???

 

Koliko se ja razumem,na taj nacin ste ucinili,i TI I ONI mnogo veci prekrsaj od neplacanja putarine i zbog kojeg se ODUZIMA DOZVOLA

Uopste kretanje u suprotnom smeru se tako sankcionise,a na auto putu cak i rikverc duzi od 20 m je prekrsaj

 

Uostalom sta ja palamudim,za "organe" zakon ne vazi.Oni su tu da ga sprovode krseci ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

boli te tuki,bio si glavna faca,sprovodi te murija uz rotaciju i to jos u suprotnom smeru....... ;D

 

 

Ako sam dobro razumeo,bez prelaska na drugu stranu autoputa,zaustavnom trakom ste se vratili do naplatne rampe. ??? ??? ???

 

Koliko se ja razumem,na taj nacin ste ucinili,i TI I ONI mnogo veci prekrsaj od neplacanja putarine i zbog kojeg se ODUZIMA DOZVOLA

Uopste kretanje u suprotnom smeru se tako sankcionise,a na auto putu cak i rikverc duzi od 20 m je prekrsaj

 

Uostalom sta ja palamudim,za "organe" zakon ne vazi.Oni su tu da ga sprovode krseci ga.

 

 

 

Pa policajci su gori od tebe!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Oouuu, đizes, gde ja to idem  ??? ???

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Narkomani, i loodaci... Da se ne daj Boze nesto desilo dok ste se vracali, recimo babunima pukne guma, pa ulete u nekoga ko ne ide kontra smerom... >:( >:(>:( Zbog 190 dinara, koji inace stvarno nemaju veze sa njima debilima, tj, imali su isto pravo da te jure zbog neplacanja, koliko i bilo ko da se tu zatekao... >:( Kakva zemlja... >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Spam:

Ma,kupi R!

Danas mi je bila smesna situacija...

Bratancev R,patrola radi svoje,a ja 50/h...Poznao sam lika,ali on mene nije...Samo "malo" po gasu,okrete se,kao nesto pise...

I ljudi su primati...E,sad,neko evoulirao,a neko...

Spam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

jel to sa ne placanjem putarine prolazi na svako rampi? onoj za novi sad npr? mislio sam da kamere sluze u tu svrhu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

Zaustavise organi saobracaj na nekoliko minuta dok sam se ja okrenuo ispred naplatne rampe, pa dok sam skinuo rukavice, izvadio pare, platio...   Pokazem im ja isecak, oni meni vrate dokumenta i kazu: Brate, kada smo mi kod rampe, placas... a kada nas nema radi sta oces...

 

brate pa ti si duzan tri naplate!! ;D ;D

jednu koju si zdimio

drugu jer si se vratio

trecu jer si ponovo prosao  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

po nekom tamo zakonu,ako te na izlazu sa auto puta( kucica) uhvate bez isecka,placas cenu cele duzine autoputa(predpostavljene deonice) nprBgd-Nis-XXXdin...a to da te jure po autoputu i sprovode u kontra smeru...trebalo je snimiti i pustiti snimak na tube pa da vidis belaja...bilo bi ko snimak one bakice sa jugom na autoputu u kontra smeru sto cepa 100-ku...poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Trebalo je da pred njima okrenes 92, kazes da te maltretiraju neki babuni u policijskim uniformama i da hoce da te orobe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bez

Trebalo je da pred njima okrenes 92, kazes da te maltretiraju neki babuni u policijskim uniformama i da hoce da te orobe...

 

Reci jedan  razlog zasto je to trebao da uradi?

Ovako se sve lepo zavrsilo, platio je putarinu i dovidjenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Kad putarine budu normalne, a ne za motor kao i za jeep od 4 tone, onda bi bio red da se plati. Do tada, prema slobodnoj proceni i dubini dzepa, a panduri su bili jako dokoni, u prinicpu nemaju pravo da rade takve stvari pogotovo da voze u kontra smeru.

 

Sto rece kolega sszgo: pravni lek - kupi R-a i ne misli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Jbg. po meni je to previse kurcenja, video si ih i prosao si.....ja da sam odlucio to da uradim nebi im nikad stao pa makar isao kroz njivu ( ne bi mi bilo prvi put )

 

Nebulozno mi je to sto si uradio, ako si frajer budi do kraja frajer a ne da se vracas ko mis pokisao na rampu....

 

Mislim da si dobro prosao jer znaju i oni da budu zajebani....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Covek je postupio pravilno. Sta je trebao, da jurca ko manijak? Ne voze ni oni bicikle i ako se namerace NE MOZES da pobegnes pa makar vozio i MiG 29.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja