Jump to content

Moto Zajednica

R1100Gs: Potreban Savet Oko Kupovine

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Pratim ovu temu od početka. Mnogo je mišljenja i svako od njih ima svoju logiku posmatranja. I svako od njih je tačno u manjoj ili većoj meri.

 

Ja mislim da 4000 evra nije cena za motor koji je u tom stanju.

 

Potpuno te podržavam u mišljenju da ni za mnogo veće novce ne znaš šta kupuješ pa je onda bolje da kupiš motor u lošijem stanju, sam ga središ i tada znaš na čemu si.

Ipak, ta logika pije vodu SAMO ONDA KADA SI SPREMAN DA IDEŠ OD POČETKA DO KRAJA I DA PRETRESEŠ SVAKI ŠRAF NA NJEMU. Ako to ne uradiš, ti i dalje nećeš znati na čemu si sa tim motorom. E, a to već košta dosta više novca.

 

Prema tome, kao što rekoše mnogi, da ti je ponuđena niža cena pa da ti se sva ta kombinacija na kraju isplati - OK. Ovako... ::)

 

Kad kažem da ti se isplati ne mislim čak ni na to da ti ostane koja stotka evra uštede u džepu u odnosu na to da si kupio motor oko koga ne treba toliko zajebavanja. Mislim na to da ti na kraju, uz svo vreme koje mu za sređivanje posvetiš i svu lovu koja će ti trebati za tu operaciju od A do Š, ZNAŠ 100% na čemu si. Tad ti se isplati.

 

Zaključak:

 

Obaraj cenu BITNO (barem 20-25%) i kupuj. Ako to ne uspeš, batali. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Ja bi uvek dao 500 evra više i kupio Dražin motor. U onaj kada bi uložio 500 evra, tek bi počeo da liči na motor, a da ne pričam o svemu ostalom... Prevelik rizik...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Zaključak:

 

Obaraj cenu BITNO (barem 20-25%) i kupuj. Ako to ne uspeš, batali.   

 

Još nešto: Obaraj cenu bitno (barem 20-25%) uz što detaljniji i stručniji pregled pre kupovine, i, ako ne uočiš još nekih golemih čudesa, kupuj. Ako ne spustiš cenu dovoljno, batali!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Uh Lalajko...

 

Puno je to!

Evo Draza je svoj spustio na 4.200!

 

Maksimalno 2.500EUR po meni koliko god ti voleo da prčkaš oko motora. Ti si taj tip. Ali jaka je cena za to stanje. Pogotovu što se za 200 EUR nudi neuporedivo bolji motor u isto vreme!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Danas je ovaj lepotan konacno nasao vlasnika spremnog da ulozi u njega ljubav, trud i nesto novca. Zelim obojici puno srece u tome a kasnije mnogo sigurnih kilometara i zadovoljstva!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 526 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Preporucujem svakome ko bude u mogucnosti  da  ode na moto skup BMW-a u Garmish Partenkirhenu u Nemackoj sve ce da mu bude jasno ..Na  skupu jula meseca 2018 god je bilo sigurno preko 500 motora,pored da kazem 70% novih bmw R 1200 GS-a ,privukao mi je paznju veliki broj  upravo i ovakvih starijih modela R 1100 GS..pa sam kroz razgovor sa vlasnicima shvatio da nemci veoma veoma  cene ovaj model motora i da ga rado poseduju i  voze ,kazu da je veoma pouzdana masina uz minimalno odrzavanje prelaze ogromne kilometraze bez ikakvih  vecih kvarova,pa sam pored Afrike :care: ,poceo da razmisljam da kupim i jednu ovakvu bembaru cisto za svoj merak,jeste malo ruznjikav ali nema veze, ima neki smek,a pored toga i moj kolega vozi bas ovakav model i pored njega znam kakvo je u stvari  to cudo od motora...video sam  da su presli po 200 i vise hiljada km bez ikakvih problema,cak su pokusavali  da me ubede da su u rangu sa  Afrikom ,ali  sam ja kategoricki odbijao da prihvatim tu cinjenicu pa sam morao da vadim telefon i da im pokazem sliku radi poredjenja da znaju gde im je mesto u smislu HONDA vs BMW:dobar: ) mala sala,generalno vrhunski motor vrhunskog kvaliteta vredan postovanja .

IMG_20190418_172705.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja