Jump to content

Moto Zajednica

R1100Gs: Potreban Savet Oko Kupovine

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ja kolko vidim ovo je neka krsina,jos i menjana lamela,,,,pa sta mu se desilo kad su stigli do lamele,...ah da,kolko videh po slici tamo gde je zardjala prednja viljuska lici mi da je i malko kriva,ili je pretrpela udrac tu..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ne stizem sad sve da pocitam. Sto se tice prohromskih srafova u Merkuru ima odlican izbor,dosta jeftino,na drugim mestima gde sam trazio je bilo duplo skuplje.

 

Pravo je zadovoljstvo sredjivati i tako upoznati motor,samo napred  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Motor se kupuje srcem, samo pazi da ne podlegnes onim "poklicima iz mase" ala "BMW je neunistiv", "Honda je to" i slicno.

Svaki motor moze da rikne na 101 nacin, a 116K nije malo ni za jedan.

Znaci, realna je sansa da ces morati nesto uskoro promjeniti (ovaj ili onaj lezaj, lamele, zupcanik neki ili jos gore).

Samo kocnice (koje si naveo) mogu da izadju preko tih planiranih 800 eura, ako ces sve novo.

 

Ja isto vozim stari 500-evara-XJ, puno, svaki dan moram na pumpu. Bije ih glas da su izdrzljivi, ali eto pomalo vec proklizava kvacilo.

Narucio te sitnice za nekih 150 eurica, a za tog GS-a je cijena vjerovatno drugacija.

 

Mozda bi ti bilo bolje, ako vec ides na "staru" varijantu, neki jos stariji (94-95) za pola para, pa ga dotjeras na mjeru za ostatak.

Velike razlike nema kod tih modela.  :-\

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Opušteno Draganče.

Ima za 5000 ojro da biraš konja

Recimo ovaj. Nisam zvao ali slučajno naleteh. Cena je verovatno flexibilna jer  je kriza strašna.

[ftp=ftp://http://moto-berza.com/ponuda.php?id=55378&trazi=1&ur=1&model=78&tip=gs&m=BMW-R-1150-GS]http://moto-berza.com/ponuda.php?id=55378&trazi=1&ur=1&model=78&tip=gs&m=BMW-R-1150-GS[/ftp]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Lalajko, motor izgleda očajno.  Kakav je iznutra kad je spolja ovakav?

 

4.000 evra??  116.000 km?

 

Ja bih ga uzeo za 1.500.

 

Bosanskih maraka.

 

Ako se ipak odlučiš da ga uzmeš, moja dva saveta su:

 

1. Ne rasklapaj točkove (skidanje žbica).  Ovde u L.A.-ju skoro ni jedan BMW mehaničar neće da se bakće sa tim točkovima, nego mora da se šalju specijalizovanoj radnji koja ima iskustva s' njima.  Nisu jednostavni kao što na prvi pogled izgledaju (naravno, "Amerikanci su glupi, Srbi su pametni, u Srbiji sve može", bla, bla)

 

2. Ne skidaj cilindre, a pogotovu ne peskarenje.

 

Jel' stvarno nema ništa bolje da se nađe od ovoga?

 

Edit:

 

P.S. Jesi video koliko koštaju diskovi + paknovi za kočnice?

 

P.P.S. Kako misliš da servisiraš ABS  bez kompjutera i proveriš da nema vazduha unutra?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

 

 

1. Ne rasklapaj točkove (skidanje žbica).  Ovde u L.A.-ju skoro ni jedan BMW mehaničar neće da se bakće sa tim točkovima, nego mora da se šalju specijalizovanoj radnji koja ima iskustva s' njima.  Nisu jednostavni kao što na prvi pogled izgledaju (naravno, "Amerikanci su glupi, Srbi su pametni, u Srbiji sve može", bla, bla)

 

 

 

Naravno da nece Amerikanac da se bakce 5  sati sa zbicama i da naplati 500$  kad za 500$ moze da kupi nove tockove i da ode u Mek da se najede onih Americkih sundjera....

 

Ali u Srbiji se iskusan covek to da uradi za smesnih 1500RSD......izgleda da nisi skoro bio u domovini pa si zaboravio da je ovde radna snaga jeftina i mnogo jeftinija od rezervnog dela pa se ima racunica raditi razne stvari koje bi vi na zapadu bacili u smece bez razmisljanja...

 

 

A ukupno gledano taj motocikl moze i 100X da bude BMW ali je krs.....

 

Za te pare sto ih Lalajko pominje ja u parkirati TDM 900 pred kucom ko oko mladji 5 godina neogreban kao nov......e sad nije BMW  nego bjedni Japanac?????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Naravno da nece Amerikanac da se bakce 5  sati sa zbicama i da naplati 500$   kad za 500$ moze da kupi nove tockove i da ode u Mek da se najede onih Americkih sundjera....

 

Ali u Srbiji se iskusan covek to da uradi za smesnih 1500RSD......izgleda da nisi skoro bio u domovini pa si zaboravio da je ovde radna snaga jeftina i mnogo jeftinija od rezervnog dela pa se ima racunica raditi razne stvari koje bi vi na zapadu bacili u smece bez razmisljanja...

 

 

A ukupno gledano taj motocikl moze i 100X da bude BMW ali je krs.....

 

Za te pare sto ih Lalajko pominje ja u parkirati TDM 900 pred kucom ko oko mladji 5 godina neogreban kao nov......e sad nije BMW  nego bjedni Japanac?????

 

E što volim kad mi neki pametnjaković tako "objasni" kako ja ne znam kako je tamo/vamo, gde živim i šta jedem... ::)

 

Naš "iskusan" čovek koji ima puno iskustva sa BMW-ovim žičanim točkovima bez unutrašnje će da mu to sve sredi za soma ipo dinara, super, naravno, i sve će da šljaka bez problema, ma nema frke izgledaće kao novo, evo baš kao na slikama... ::)

 

Moram da prestanem da jedem ove sunđere jer sam od njih očigledno zaglupeo kad mislim da iskustvo ima veze s' tim koliko si puta radio određenu stvar.  Eh što nisam kao ti rođen iskusan... ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

uf pratim ovu temu i kad sam počeo bio sam u varijanti "pa šta se razmišljaš, kupuj..." međutim sada već ne bi bio toliko slobodan... ne znam koliko stoje papiri i prebacivanje sa stranca na Srb table ali preko ima sasvim lepih modela za oko 3000€ i sa manjom kilometražom od ovoga a u tip top stanju... jedino što su stariji (nisu 99 nego 94-5) a opet kad je nešto starije od 6 godina bitnije je u kakvom je stanju od godišta...

 

iskren da budem, ovaj mi se liči da je počeo da se "para" a to je izraz kada dolazi do naglih otkaza i kvarova nevezano od para uloženih u isti...

 

još sam se začudio kad sam video da ovaj model ima nekih 70-tak konjskih snaga, očekivao sam više...

 

iskren da budem, ja bi razmišljao o uvozu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Mislim da su upravo skrivene mane glavni problem tog motora. Sudeci po slikama, samo bog zna sta se tom motoru sve desavalo i sta mu jos fali. Padovi i prevrtanja od kojih pucaju delovi rama i osnovne konstrukcije su, barem po meni - za izbegavanje. Ne verujem da je BMW u tome izuzetak. Bolje bi bilo da motor ima mehanicki kvar (koji se popravlja/menja), nego da je noseca konstrukcija narusena ili pod znakom pitanja. Prosto mi je neverovatno da je neki Nemac ovako tretirao svog BMW-a. ???

 

Ja bih taj primerak zaobishao i radje bi cekao jos godinu, dve, da sakupim dovoljno novca da kupim motor koji je cakum-pakum. Ne zbog toga sto nemam entuzijazma, vremena i volje da ga dovedem u super stanje, nego, cisto pragmaticno gledajuci, dovodjenje krhsa u A1 stanje moze biti skuplje, nego kupovina motora u A1 stanju, na kome je vecina stvari jos uvek netaknuta, fabricka... Afrika, koju si mazio i pazio, ce do tada sigurno odraditi posao.

 

Inace, u Beogradu, na Buvljaku, u prvom ili drugom regu, postoji tezga gde se prodaju srafovi od kvalitetnog prohroma (WASI, made in Germany). Iste srafove mozes kupiti i u Jeep Commerce, u Karadjordjevoj ulici.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Dobro Motoholic nemoj se odma ljutis...ja ti pricam o ekonomskoj isplativosti radova u Srbiji i u Americi......mi ovde radimo sto bi se tamo bacilo u djubre, i na zalost to je tako zato sto je rad jeftin.

 

A ja licno nikada nisam nista zbicovao ali znam coveka koji svim krosistima zbicuje u okolini veoma uspesno.......

 

Uglavnom opusteno nije mi zelja da se prepucavam sa bilo kim......a i idemo u off bez potrebe

 

 

@ misa pei  tu si u pravu prijatelju...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Bgd.periferija
  • Motocikl: Uljara 750

Mnogo novaca ( 4000 jura ) za motorcikl u ovom stanju, mislim da ovde, u  Srbiji, moze da se nabavi znacajno bolji primerak za te pare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Mnogo novaca ( 4000 jura ) za motorcikl u ovom stanju, mislim da ovde, u  Srbiji, moze da se nabavi znacajno bolji primerak za te pare

 

Gde?? Pregledao sam i nisam nasao nesto povoljno.

 

Da se zna jedna stvar: prvi modeli 1100GS-a (94-96 godiste) imaju velike probleme sa menjacima. Za BMW ih radi firma Getrag i postoji more podataka o tome. Imam par clanaka koje prevodim pa cu jednog dana to objaviti ovde. Uglavnom, ta generacija menjaca tesko prelazi 20000-30000 km a da ne pocne da zeza. Model menjaca M97 otklanja vecinu nedostataka i ugradjuje se od 1997. Manje izmene su napravljene i u 1998-oj godini tako da su bez greske tek menjaci iz 1999 godine, kada se zavrsava proizvodnja ovog modela i prelazi na 1150GS.

 

Za mene u obzir dolaze samo 1998 i 1999 godiste za kupovinu. Upravo ranija godista mogu da sadrze ono sto mi svi savetuju da izbegnem - skrivene mane. 1100GS je BMW razvijao svih godina proizvodnje. Sem menjaca, napravljeno je puno izmena na glavama motora, ventilima, dihtunzima, kocnicama. Menjani su dobavljaci, evo recimo bas za felne. Ove felne jesu prljave, ali kao sto rekoh, sva ona prljavstina na njima se lako skida, mozda je samo dobro pranje dovoljno da budu ciste.

 

Manji padovi ne mogu ostaviti posledice na ram jer ovaj motor nema ram.

 

Jos da kazem, ne verujem da cu ga kupiti (mada ko zna! :) ) ali sam zeleo da cujem i vase misljenje. Ja razumem da svi vole da voze motocikl u perfektnom stanju, ali u slucaju GS-a to poprilicno kosta. Taj model jako drzi cenu jer se smatra najkvalitetnijim GS-om proizvedenim do sada.

 

Evo Mobile.de liste motocikala proizvedenih 1999 godine. Najjeftiniji kosta 4200e. Dodajte na to onih 1000-1200e troskova pa izracunajte cenu. Da li ja znam kako taj motorcikl izgleda (sem male slicice na Mobile.de), gde je vlasnik, kako ga je odrzavao?? Ne znam. Da li treba da dam 150e samo da odem da ga vidim i da li cu vise znati posle pola sata zagledanja?? Koliko bi me kostao (prenociste, klopa, transport) obilazak "male" Nemacke da bih pogledao jos 5-6 motocikala?? Da li bih SIGURNO medju tih 5-6 nasao onaj koji je SIGURNO dobar i bez skrivenih mana i kako da znam da ih SIGURNO nema?? Ono sto je jedino sigurno je da na ova pitanja NEMA odgovora. Svaki motor je rizik. Niko ne garantuje da kupivinom motora od 5200e u Nemackoj i placanja 1200e dazbina imam pozdanu masinu koja nece crci posle mesec dana.

 

Ovde znam da kupujem motor u losem stanju i znam da treba da ulozim da se to sredi. Posle toga ZNAM sta imam. 1100GS poslednje generacije, bez konstrukcijskih gresaka koji je doveden u dobro stanje. Opet kazem, ne tvrdim da cu ga kupiti ali ja ovako razmisljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ja znam da je lalajko pažljivo proučio problematiku i ako on kaže da su 98 i 99to godište najbolje i ja kažem  ;D ;D ;D

 

istu situaciju imam sa kumom koji prati HI FI tehnologiju i kad mi treba savet samo njega pitam... npr ovo sa menjačima nisam znao niti da je tolika razlika u toku godina  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2839 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ajd da pojednostavimo... Ovaj primerak je takav krs da treba puno para da se sredi, puno vremena, a nisi siguran u njega dok ga celog ne raskupusas, rastavis i sam sastavis, da bi znao u sta se pouzdajes. Koliko je para, to ti sracunaj, da li se vreme isplati, takodje.

 

To sto ga je vozio Nemac, nista ne znaci. I oni imaju svoje dzimrije, koji nece da plate servis, imaju svoje budzere, nisu idealni samo zato sto ZIVE u Nemackoj /sta ako je prethodni vlasnik neki Srbin, Turcin, Nigerijac... neko ko je navikao na budzenja/.

 

Nesto razmisljam, za njega, u ovakvom stanju koje ne obecava ni da je sa onim sto sad deluje ispravno zaista sve u redu, ne bih dao vise od 2 000 i to ako znam da mogu da u sledecih godinu dana odvojim jos toliko, najmanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Pa, ljudi jel nije Markone iz Pegaza prodavao svoj sa sve opremom istog godišta za 3900 evra? Šta je falilo onom motoru, a stajao je u oglasima mesecima. Ja bi ovaj skajlab zaobišao u širokom luku. I iskreno, ne liči mi na tebe, Lalajko, sudeći po tvojim postovima i svemu, da uopšte gledaš krševe. Uozbilji se dok ne bude kasno. Ja znam da je teško iskulirati kada zajašeš nešto što ti se sviđa, ali kada dođeš kući obično se računica duplira. Za 4000 mora da može bolje. Onaj Markoneov je meni izgledao tip top, e sada kakav je nemam pojma...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa dobro, ako gledam krseve ne znaci da ce takav ostati kod mene :) Za Markoneov si bio u pravu, bio je jako povoljan, do duse, '97-mo godiste i bez ABS-a, ali sa koferima i u izuzetnom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Pozdrav druze Lalajko .

Po meni izgled a i stanje ovog motora ( sam rece da je preturan varen , sve mu korodiralo ..... )  ??? Nekako mi mnogo bolje izgledao na onom linku sto si mi poslao .

Ne razumem ? Imas podosta da se naradis oko njega , i kao sto rece ti meni vise nije u fabrickom stanju . Ne lici mi to na tebe da razmisljas tako ozbiljno o kupovini .

Ikreno za moj sam ti reko zadnju cenu i nemas sta da pipnes da radis .

Nemoj da mislis da vredjam motor , BMW je BMW i sigurno ispod ovog ruznog na oko verujem da je mehanicki dobar .

Ali veruj mi takav motor u inostranstvu moze da se nadje za mnogo manje novca nego sto ti planiras da das .

Ipak brate 4000 je mnogo .

Ako hoces da uvezes drugi javi da ti dam broj coveka da vidimo da li ima nesto u svajcarkoj i da ti predlozi nesto ako trenutno ima dobro .

Ipak ako se odlucis za kupovinu nek ti je sa srecom da se navozis ko sa afrikom i da ga zimus sredis da nema mane .

Pozdrav od mene .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

lalajko evo nešto iz mog ličnog iskustva, ne odnosi se na bmw ali se odnodi na kupovinu i sređivanje krševa.

 

to koliko si sračunao da će te koštati popravka pomnoži sa 2 (možda i 3) pa ćeš doći na realnu cifru.  za sve si se raspitao proverio ljudi ti rekli ali  tek kad kreneš da rasturaš videćeš kako to ide.

 

mislim da se u ovom slučaju to ne isplati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

I ja sam zainteresovan za r 1100gs. U zadnjih 6 meseci sam nekoliko puta poslovno bio u nemackoj i iskoristio to vreme za trazenje nekog. Mnogo su skupi, na ceni su.Odprilike da bez 5-6000 evra ne mozes da nadjes nista a da je u tip top stanju.Govorim o stvarno dobro ocuvanim i potpuno ispravnim.Moj fond je oko 4000e ,tako da sam takve najvise i gledao. Medjutim svim je po nesto falilo,sto se na slikama u oglasima ne vidi.Sredjivanje tih nedostataka opet dizu cenu do onih 5-6000.Gledao sam i ostecene,nekompletne ,ali nisam nasao nista sto bi vredelo. Mislim da ovaj ,cije si slike postavio ne bi smeo da kosta vise od 2-2,500e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja