Jump to content

Moto Zajednica

Dominator 650 - cekicanje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

znaci strasno,honda mi cekica ko nenormalna dok je hladna a kad se ugreje radi kao sat,evo vako:skido sam glavu da vidim sta nevalja,ja skino ono nista,sve ko novo,aj usput ufrezujem ventile,opruge stoje dobro,nastelujem ventile usisne 0,15 izduvne 0,20(mislim da idu tako),lanac ok,sve sklopim i upalim i raaaadiiiiii kaaoo sat,ja sretan ko mali majmun,e tako je bilo 4-5 dana malo divljo vamo tamo,i pocelo opeeeet,i sta sad,ne znam,ako je imao neko slican problem nek piskara  ;) :-* :-* :-*

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kakva ti je bregasta i klackalice ? Jesi li proverio da nije bregasta dobila lufta u lezistu glave ? Dominator je poznat da hoce bregasta da mu prokuca u glavi jer se nosi direktno u lezistima glave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

moras da izmeris toleranciju ,to jest zazor izmedju bregaste i glave,ali ,ako ti kucka klip moze i to da se cuje ,to jest da prenosi zvuk pa imas subjektivni osecaj da se cuje iz glave,ali,,,,,,

tolerancija  izmedju bregaste i lezista u glavi cinimi se da ide do 8 stotih,vec na 1 desetu....klopara. i to moz da se sredi  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TT600R

Ja sam imao isti taj problem kod istog tog motora. Kad je hladan cuje se zveckanje ali nakon par minuta voznje nista. Resenje je u klackalicama u poklopcu ventila. Imas da kupis ceo set klackalice pnda osovine i opruge za njih i neznam sta jos tu ide, i onda ti nece zveckati kad je hladan. Inace drugar je sve to menjao na Hondi  xl 500 i super mu je radila posle. Mada moja preporuka ti je da nista ne diras posto je to dosta skupo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

Eeeee moji drugari,da je tudji moped al bi se osevapio,da mi je neko rekao sta mi klapara otero bi ga u 3 pizde lepe mame,znaci ladno mi cekica dekompresor sto je smesten pored bregaste, u obliku je bregaste,dobio lufta do jaja i zaglavi kad naidje na breg(proucavo 2 sata vrtio bregastu u kucistu i gledo sta se desava)iiii shvatih najzad,tj primetih!!!!mamu jebo svoju,oma sam ga skino i bacio u kantu za smece,to Kinezi izmislili da lupka bzvz,jebo ih Japanac :D :D :D :D :D,dakle sad znate sta jos moze klaparati dok je hladna,ee a sad znaci ššššššššššššššššššš šuška radi ko satić i pali ko mina kao da ima dekompresor ;D ;D ;D ;D ;D ;D ,fala na savetima u svakom slucaju,pozzzzz!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TT600R

Taj jedan breg sto si izbacio ti sluzi za da otvara dva puta izduvnog ventil kad je motor u malim brojevima obrtaja. E sad to sam ja menjao i kosta 5000din zajedno sa onom brugom bregastom platnom do nje. Sledeci put malo bolje objasni kvar. Napisao si kad je hladan da zvekece. Kod mene je  zveketao kad je hladan a  pri malim brojevima obrtaja je lupkao(sto se tebi desava) dok nisam promenuo tu bregastu kariku. A ono sto sam ti napisao da zvecka kad je hladan to su klackalice.

Nisam siguran ali mislim da se ta karika usled centrifugalne sile ponistava tek preko 800 obrtaja tj. onda ne radi nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

da napisao sam kad je hladan zvekece a kad se ugreje nista ,ni na malim ni velikim obrtajima,da ga nebi jebo a ne da dajem 5000 din isti mu andrak dodje i s njim i bez njega,ceo dan ga danas vozim i super,hvala na savetima ,pozz ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

da napisao sam kad je hladan zvekece a kad se ugreje nista ,ni na malim ni velikim obrtajima,da ga nebi jebo a ne da dajem 5000 din isti mu andrak dodje i s njim i bez njega,ceo dan ga danas vozim i super,hvala na savetima ,pozz ;)

 

Ма да, ионако ти то служи само за стартовање машине.  ;) Следеће што ће ти цркне је анласер  ;D Ал'да не баксузирам...  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

ma de bre kaki anlaser ja palim na guranje ;D ;D ;D ;D ;D ;D,sad cu ti kaem nesto,moj drugar ima "biga" 800,i crko mu je dekompresor pre 3 godine,i raadi sve isto sto je i radilo,znaci moze da ima i nemora,ne kazem bolje je kad ima aliii...jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Malo sutra ces da upaliz biga bez dekompresora...nema sanse

 

Ma pali Big ko od sale i bez dekompresora - samo mu malo osmirglas karike ( smanjis kompresiju ) ili je vec sam odro karike -vrti ko APEN-ac  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Motocikl: Honda Dominator

Izvinjavam se sto dizem staru temu, ali me interesuje sledece:

Da li je opasno kad se cuje dekompresor, tj,moze li vremenom da dovede do neke vece havarije?

Koliki je problem otkloniti njegov kvar( tj, koliko je skupo)?

Posto sam nasao jednog dominatora, ali mi gazda kaze da se cuje dekompresor.Pa da vidim je li rizik kupiti tako nesto.

Hvala.

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Зависи шта он зове "декомпресор"... 0stabre.gif У поклопцу главе се налази једна осовина која подиже (отвара) издувни вентил индиректно преко клацкалица, везана је преко сајле за једну полугу коју курбла затеже. Та осовина има федер који би требао да је вуче у једну страну да не би додиривала издувни вентил.

Поведи ти неког ко се мало више разуме у те агрегате да тачно утврдиш шта ту лупа.

 

1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Motocikl: Honda Dominator

Ako se ispostavi da stvarno on lupka, koliki je problem rijesiti to, i koliko je opasno da vremenom naprravi vecu havariju, ako se ne otkloni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Motocikl: Honda Dominator

Procitao sam... Ako sam dobro skapirao, nije nista opasno sto lupka, ne moze napraviti vecu stetu?!

Posto ga ipak ne bih skidao, kao kolega... Sigurno nije bez razloga tu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Пааааа, у суштини неможе АЛИ стављен је ту да олакша стартовање и гашење. Пошто је велика количина сабијене мешавине у цилиндру склона томе да при гашењу ~ВРАТИ~ клип мааалко у контра страну па се чује карактеристичан звук насилног окретања анасера , наравно све у контру . Тај декомпресор би као требао да све то анулира или бар у колико-толикој мери ублажи.

 

Приметио си до сада вероватно и теме са називом -ЦРКО МИ ФРАЈЛАУФ- <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Motocikl: Honda Dominator

To mi je trebalo, zahvaljujem...;)

Znao sam ja koja mu je namjena, samo nijesam bio siguran da li vremenom moze da dobije toliko lufta da nesto drugo poremeti.. Sad mi je lakse.

A sto se tice frajlaufa, znam da je to boljka svih jednocilindrasa, al jbg, sve ima svoje mane....:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Motocikl: Honda Dominator trenutno. Nekada: Triumph Speed Twin 5T-1939,Lambretta 150-1961,BMW R25-1954

Meni to cekica i kucka isto ,kad god ga upalim hladnog,nekih par minuta,uvijek istim intezitetom,kad sjednes na motor,sa desne strane,kad ugrije sapce.

Nesto ne bih da cackam,tako je vec dvije godine,motor ide sluzi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja