Jump to content

Moto Zajednica

Silver Wing 600

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 514 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Ne smeta sto ima 230A umesto 210A,

to je jacina struje koje moze aku da da u kratkom intervalu tj. Kada se vergla.

Ta struja je i bitnija kod starter akumulatora od Ah.

Npr. Kod mene je bio od 9ah i 120A a sada sam stavio novi aku od 8ah i 135A. Gabariti su indenticni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 514 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Ne smeta sto ima 230A umesto 210A,

to je jacina struje koje moze aku da da u kratkom intervalu tj. Kada se vergla.

Ta struja je i bitnija kod starter akumulatora od Ah.

Npr. Kod mene je bio od 9ah i 120A a sada sam stavio novi aku od 8ah i 135A. Gabariti su indenticni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

 

Ali na žalost u Srbiji nećeš naći Yuasu,vidi od preko

naravno da ima...od ove godine auto i moto program YUASA...covek koji se ozbiljno time bavi je iz Kragujevca i drzi Exide i Unibat pored Yuase...//Na nagovor nas bajkera iz KG a i po potraznji iz 20014 ..15...16 godine je resio da i nju drzi ..
Daj kontakt od čoveka,može i na PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

 

Ali na žalost u Srbiji nećeš naći Yuasu,vidi od preko

naravno da ima...od ove godine auto i moto program YUASA...covek koji se ozbiljno time bavi je iz Kragujevca i drzi Exide i Unibat pored Yuase...//Na nagovor nas bajkera iz KG a i po potraznji iz 20014 ..15...16 godine je resio da i nju drzi ..
Ko to drzi-radi u kgu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

 

 

Ali na žalost u Srbiji nećeš naći Yuasu,vidi od preko

naravno da ima...od ove godine auto i moto program YUASA...covek koji se ozbiljno time bavi je iz Kragujevca i drzi Exide i Unibat pored Yuase...//Na nagovor nas bajkera iz KG a i po potraznji iz 20014 ..15...16 godine je resio da i nju drzi ..
Ko to drzi-radi u kgu?

 

START-COMMERCE D.O.O. pre nekadasnjeg servisa nese lazarevica sa desne strane puta...ili ti ..pre samog skretanja za grosnicu  opet sa desne strane puta :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Ovo je zejtin za prenos... 

Dok sam iščitao kamaru tekstova koje treba šta treba došao sam do ovog. 

Zadovoljava sve specifikacije i relativno je jeftino.


Ne znam kakve si ti motore naučio da voziš ali u Winga sa filterom ide 2.2 litra ulja... :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Valjevo

Moram ponovo nesto da pitam  :) ... nisam do sada vozio skuter pa razumite .... Krenem neki dan do grada i tek sto sam krenuo nesto mi se rukavica podvrnula i ja u voznji pustim upravljac da je namestim, nakon dve sekunde motor potpuno zaleluja ( kad ne padoh ). Posle toga sam probao na pravum putu, cim sklonim ruke sa upravljaca on zaleluja ( koroman pocne da skace levo desno ), pri tom u toku voznje ne primecujem neki problem, sve mi izgleda potpuno normalno ( ne vuce nigde, nema nikakv otpor prilikom skretanja, nema ulja na teleskopima... ). Da li je to normalno za ovaj tip skutera, mozda zbog samog oblika i aerodinamike ili imam nekakv problem u vezi upravljackog dela ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Imaš li na njemu kofer ili aftermarket vizir?

Kod mene takođe postoji sličan problem ali kada skinem kofer isti je daleko mani, tj. trese se manje ili nikako... ostatak problema pripisujem 5 godina starim gumama koje su sigurno u debalansu posle dvoipogodišnjeg stajanja skutera prije nego sam ga kupio... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Ali na žalost u Srbiji nećeš naći Yuasu,vidi od preko

Ja danas zvao Skuter centar i covek mi reče da ima Yuasu, baš tu koja meni treba. Cena 3400din. I oni u Kragujevcu imaju. Valjda je original

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

I ja sumnjam da je to original, možda je YUAASA na primer :)

Evo sad sam se cuo sa ljudima iz Kragujevca i kod njih je 3900 kad se poruči on line. Uvoznici. Dali mi broj servisera u Beogradu. 12V 9ah. Verovatno su oni jači skuplji ali ovo je ta cena za YB9-B. I na ebay je to to. Sad jbm li ga...ovde se nikad ne zna

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

aftermarket vizir...ubija od vibracija...naspram originalnog...kofer kad skinem....lepota za voznju tek onda :) ....nove su mi gume i ulje u viljuskama promenjeno....felne prave  a i diskovi promenjeni......znaci sve predispozicije ispunjene da bi se eliminisalo tresenje na volanu,,,ipak originalni vizir je prava mera... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Zove me momak sa servisa da dođem da pogledam nešto na motoru. Hajde reko eto me a u glavi crne misli...
Ja tamo a on se kesla... šta je bilo, kaže vidi ovo i pokazuje na otvorenu posudu od kočionog ulja... 
Ladno neke mrve unutra... kaže da kočiono ulje nije promjenjeno NIKADA!  :jok:  :jok:  :jok: 

Filter od ulja kaže bio odličan, ulje bilo dobro, filter od vazduha đene-đene... ali zato ulje od kočnica propast  :tras2:

 

Nisam dovezao motor kući, nije još stigla guma pa reko ko ga je*e bolje mu je da stoji u servisu nego kod mene pred stanom, ionako ne vozim ovih dana... 

Kontam se u sebi, dal' je realno da neko nije nikada promjenio kočiono ulje?!
Skuteru 13 godina Bog te...  :tras2: 

E da, kada smo pričali o kočnicama i ulju rekao sam da mi lijeva kočnica (ručka) cvili kada je stišćem, on predložio mjenjanje ali da vidimo možda novo ulje riješi problem.
Kaže kada je nalio novo ulje da je momentalno taj cvileći zvuk nestao... 

Sutra ili u utorak mjenjanje gume i otvaranje variomata da vidimo šta se krije iza... samo da zavirimo, dirati nećemo ništa... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ako je 13 godina isto ulje naruci odnah i set za reviziju kljesta. To možeš i sam da odradiš.

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Pregledano sve, provjerena klješta, sve šljaka kako treba, ne curi, ne bali, vraća kako treba...

Što bi se reklo "Ništ' ja tu nebi' dir'o  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ništa ne pipaj, samo na'rani dzukce :D

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Valjevo

aftermarket vizir...ubija od vibracija...naspram originalnog...kofer kad skinem....lepota za voznju tek onda :) ....nove su mi gume i ulje u viljuskama promenjeno....felne prave  a i diskovi promenjeni......znaci sve predispozicije ispunjene da bi se eliminisalo tresenje na volanu,,,ipak originalni vizir je prava mera... :)

Imam nekakv vizir od jedno  metar :) . Ne znam od kog proizvodjaca, a imam i kofer....Hvala ti u svakom slucaju, sad znam sta mi je ciniti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

20170428_162246.jpgimage url uploadcertificity.com

 

 

Guma namontirana. Ne zamjerite prljav motor kiša je padala dok sam išao sa servisa. Bljak osjećaj nove, masne, klizave gume na još klizavijem asfaltu. A šine voze čitavom dužinom puta od servisa do kuće... Sve bolje od boljeg... 

 

Mene zanima da li ko ima zvrndavu istrumental tablu i da li neko zna rješenje za to.

Naime kada primjenim blagi pritisak na plastiku kraj guvernala dole, svi zvukovi nestanu. Dok pustim, zvrči... 

 

Kada vozim svejedno mi je jer imam u ušima GPS, muziku i td. ali dok stoji onda zvrči i ide mi opasno na živce... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja