Jump to content

Moto Zajednica

Silver Wing 600

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

A ima i varijanta da ti neko donese iz Grcke. Original Honda za 100-110e. Vidi nadji ko ide dole. Tamo su oko 90e u prodavnici + usluga donosenja i sigurno dobijes najbolji za najmanje pare.

 

Poslato sa neke čudne sprave

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Pan european 1300

Zamena kaiša kako kažu,tj preporučuju je 35.000-40.000 km ali to sve zavisi i od načina vožnje,pa bih ga trebalo prekontrolisati posle neke kilometraže...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne treba se bas drzati svega sta fabrika preporucuje, kontrolu CVT-a raditi na svakih 10K jer za tu km predjenu, uvek ima nesto da se ocisti, podmaze eventulano zameni i tako je faktor iznenadjenja sveden na minimum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Pan european 1300

Ne treba se bas drzati svega sta fabrika preporucuje, kontrolu CVT-a raditi na svakih 10K jer za tu km predjenu, uvek ima nesto da se ocisti, podmaze eventulano zameni i tako je faktor iznenadjenja sveden na minimum.

Podržavam....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Silver Wing 600

Hvala vam jos jednom na odgovorima. Narucio sam kais, i kostace me oko 12.000. majstor je poceo da sklapa, pa sam ubrzao pricu.

 

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

 

Skripa pri polasku moze biti ako nemas mesa na lamelama ( metal o metal, ubrzo ce stradati zvono kvacila ), ima mesa ali se promenila struktura usled pregrevanja ( ferode su postale tvrde ), zamasceno kvacilo kao i zvono, zaribale osovine lamela.

 

Moraces otvoriti CVT, sve poskidati i videti sta ti je ciniti, zameniti, reparirati

.... inace izgleda ovako

 

DSC_0659.jpg
 
ocisti filter 

DSC_0660.jpg
 

DSC_0661.jpg
 

DSC_0662.jpg
 

DSC_0663.jpg
 

DSC_0664.jpg
 
lako se i ovo moze naci...mastnoca

DSC_0665.jpg
 
kvacilo

DSC_0668.jpg
 
potrosene ferode do koske

DSC_0666.jpg
 
prelepis nove

DSC_0641.jpg
 
sve upacinas da se sija

DSC_0642.jpg
 
pa sklopis

DSC_0645.jpg
 
i obavezno obradis, da bi sve hvatale ravnomerno

DSC_0621_2.jpg
 
za zvono skines zeger i treba ti alat za demontazu

DSC_0623_2.jpg
 
ima tu jos slika ali to ti je u sustini to..... srecno kolega 
 

 

prijatelju  par pitanja molim te....

prvo....koja debljina feroda ide na paknove

drugo....dali je tacno da se u diferencijal sipa isto ulje koje ide i u motor mislim na ono 10/40 ...jer tako kaze service manual ...a to mi je cudno ...

u pitanju je SW600... :)

Promenio član srbenda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Debljinu ne znam napamet tj gledam naspram zvona kvacila. Uvek lepim od 4mm pa na vise da bi obradom dobio kretanje na normalnim obrtajima.

Ako stavis deblje nece valjati, ferode ce stalno kaciti o zvono, trzace ce i docice do pregrejavanja vremenom. Ako stavis  da budu tanje ferode, ne valja ni to jer ce kretati na vecim obrtajima.....trazi se neka zlatna sredina koja nije propisana mm.

 

Za 2001 ide 75W90 ili 80W90, dok za 2005 ide motorno......vise sam za 75W90, neces nista pogresiti ako to sipas. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Debljinu ne znam napamet tj gledam naspram zvona kvacila. Uvek lepim od 4mm pa na vise da bi obradom dobio kretanje na normalnim obrtajima.

Ako stavis deblje nece valjati, ferode ce stalno kaciti o zvono, trzace ce i docice do pregrejavanja vremenom. Ako stavis  da budu tanje ferode, ne valja ni to jer ce kretati na vecim obrtajima.....trazi se neka zlatna sredina koja nije propisana mm.

 

Za 2001 ide 75W90 ili 80W90, dok za 2005 ide motorno......vise sam za 75W90, neces nista pogresiti ako to sipas. 

eee taj bitam detalj nisam naveo u pitanju ...godiste ...moj je 2001 ...a ja sam ocigledno skinuo manual od nekog novijeg modela pa je zato u njemu pisalo da ide isto ulje kao i za motor....VELIKO HVALA  za ovu jako bitnu informaciju oko gustine ulja ..ali i ostalih Info.. :)

Jos jedno onako uzputno pitanje za tebe ako znas....gde se mogu kupiti nove paknove originalne kod nas u SR.i imas li orijentacionu prestavu koliko bi kostale :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

srbenda koliko ti je prešao Wing kada su pakne kvačila otišle?

Ja ću da odem na preventivni pregled početkom Marta ali samo to... preventivno + čišćenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

 

Debljinu ne znam napamet tj gledam naspram zvona kvacila. Uvek lepim od 4mm pa na vise da bi obradom dobio kretanje na normalnim obrtajima.

Ako stavis deblje nece valjati, ferode ce stalno kaciti o zvono, trzace ce i docice do pregrejavanja vremenom. Ako stavis  da budu tanje ferode, ne valja ni to jer ce kretati na vecim obrtajima.....trazi se neka zlatna sredina koja nije propisana mm.

 

Za 2001 ide 75W90 ili 80W90, dok za 2005 ide motorno......vise sam za 75W90, neces nista pogresiti ako to sipas. 

eee taj bitam detalj nisam naveo u pitanju ...godiste ...moj je 2001 ...a ja sam ocigledno skinuo manual od nekog novijeg modela pa je zato u njemu pisalo da ide isto ulje kao i za motor....VELIKO HVALA  za ovu jako bitnu informaciju oko gustine ulja ..ali i ostalih Info.. :)

Jos jedno onako uzputno pitanje za tebe ako znas....gde se mogu kupiti nove paknove originalne kod nas u SR.i imas li orijentacionu prestavu koliko bi kostale :) :) :)

 

 

Nema na cemu, nove original pakne..... Delta ako ima kao rez. deo, predstavu nemam koliko kosta (sigurno je skupo).

 

 

srbenda koliko ti je prešao Wing kada su pakne kvačila otišle?

 

Ja ću da odem na preventivni pregled početkom Marta ali samo to... preventivno + čišćenje...

 

Kod tebe jedino sta se moze ocekivati da bude za zamenu su klizaci i dobro pogledati kais....ostalo ulickati i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

srbenda koliko ti je prešao Wing kada su pakne kvačila otišle?

 

Ja ću da odem na preventivni pregled početkom Marta ali samo to... preventivno + čišćenje...

Presao je PRAVIH 75,000 km.....i nije mi to bitno iz razloga sto sam se predhodno dobro informisao i kod majstora ali i na stranim forumima...prelaze kao i sve Honde...160 i vise bez problema.. :) govorim o agregatu....talijani ubijaju na jugu i po 300,000km a ameri tuku i vise ....jako pouzdan agregat i kvalitet materijala....e sada ......sve opet zavisi kako je odrzavan ..zamene ulja redovne  i ostala servisiranja na vreme... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

To je baš ozbiljna cifra i dobro je znati da je on sposoban da bez nekih većih problema guli tolike kilometraže...  :) 

Nije da planiram da vozim 10 godina isti motor, ali u svakom slučaju je dobro znati...  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Imao sam neke nedodumice oko pretresanja moje SW600 jer nisam nikada imao bravarskih i mehanicarskih kontakata sa skuterima...u ovoj temi  cujem za Marka  servisera i kontaktiram ga za neke nedoumice oko SWa  Nemam  reci ...veliki covek pre svega a onda i ocigledno zna znanje :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Kruševac/Beograd
  • Motocikl: Honda Silver Wing 600

Da li je neko menjao fabricke sijalice (generalno mislim na sve) sa nekim jacim bilo to led ili neke druge, ugradjivao xenon, projektore itd na Silveru 600? Iskustva, misljenja, predlozi?  :zbunjen:   :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nema veze dal je SW ili nije, far je far i samo je pitanje sta se i kako zeli modifikovati........samo sto sam napisao post u jednoj drugoj temi

 

" Ako mislis sam odraditi, moras grejati fenom (nije obican) ili ubaciti u rernu (odredjena temp. i minutaza) kako bi lepak i plastika (gde su zabice) popustila pa od coska poceti razdvajanje.

Druga opcija je da platis da ti neko otovri i zatvori, kosta msm 2.000din. i nema bojazni dal ces nesto sjebati (ako ti treba br. poslacu ti na PP broj od decka koji to radi).

 

Pre nego sto se odlucis za ugradnju projektora, prvo izmeri duzinu projektora pa zatim dubinu od sijalicnog grla do providnog "poklopca" jer ces tako znati da li moze ili ne moze stati. 

Ako moze, super...nemas sta prepravljati jer uz projektor dobijes adapter za H4, H7 sijalicu i samo se subaci i stegne sa maticom koju ces takodje dobiti.

U slucaju da projektor ne moze stati, moj ti je savet da uzmes mini projektor (nesto slabije osvetljava put) nego da seces reflektujucu povrsinu fara ne bi li prodza "upala" dublje tj stala fizicki u far......msm da kod Kimca neces imati problema jer ima dovoljno prostora.

 

E sad, tu ima jedna druga caka koja je i najbitnija u celoj prici. Posto su svi ti projektori (na nasem trzistu) cistokrvni kinezi, racunajte da nisu ref. povrsine dobrog kvaliteta tj pole par sezona, osvetlenje na putu ce biti drasticno losije nego sto bi trebalo biti.

Xenon sijalica greje, te dolazi do propadanja ref. povrsine tj pocinje da zuti....spolja gledano svetli odlicno ali na putu skoro pa nista.

 

Da bi se produzio vek projektoru, potrebno je ugraditi dnevno svetlo u Led varijanti, ima raznih kombinacija koje bas jako svetle, radilo bi pri davanju kontakta, iskljucivo preko dana, dok bi se iskljucivao automatski pri ukljucenju oborenog svetla tj projektora + se recimo moze dodati da samo pri blicanju bude aktivno i dnevno svetlo.....e to tek izgleda nocu bas bas dobro, nema trika da te neko ne vidi.

Motori koji nemaju prekidac za oboreno svetlo vec se pali po davanju kontakta ili nakon startovanja motora, njima je potreban dodatni prekidac negde ugraditi. "

 

Ako neces da se bakces sa projektororm, ondak mozes ugarditi Led sijalice na oboeno-dugo svetlo (videh na Vujketovom Spideru kako svetli, odlicno izgleda) i zameniti zadnju signalizaciju (sve sem migavca) Led sijalickama (firma u NS pravi odlicne sijalice, dobrog kvaliteta).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Evo ovako... tema: potrošnja

Juče naspem do vr'a... to jeste do samog čepa prstom pipnem gorivo...
Pređem sinoć i jutros 180 kilometara od kojih 160 na autoputu, brzina između 110 i 150... uglavnom oko 130... ostatak danas u gradu, kreni-stani...

Odem večeras na benzinsku, sipaj do istog nivoa... 11,25 litara / 205 kilometara = 5.48lit/100km


Već sam i prije pisao o tome, vozio sam ga i za 4,5 litre a vozio sam ga i za 7,5... pa ono, ko kako voli...
Danas gledam, smatram da 5,5lit/100km nije strašno imajući u vidu da je moj vizir dosta veći od fabričkog i da sam ga gulio autoputem baš momački. često oko 150 na sat... 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5712 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Sve si u pravu a na te cifre dodaj kvalitet našeg goriva u odnosu na Švajcarski i eto lepe količine  ;)

 

Opet - Silver je to, sve mu oprostiš kad ga razvučeš po gasu  :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Vozi sa 10% gasa manje... snage ionako ima viška...  :stabre:  :lol:  :lol:  :lol: 

50 konja je 50 konja...  :D 

 

Šalim se, dobar je motor'ć... zadovoljan sam performansama...

malo je potežak, ali Bože moj... nije neko čudo kada je k'o autobus :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Danas smo ja i sin  isli iz Kragujevca u Sajkas i banovce i ubili autoputem 590km ...od toga omasili dobrih 40 zbog ne gledanja u znakove :tras2: ....elem 3 puta sam ga testirao na 103 predjena kilometra i na 108,,,tako mi se potrefilo da naidjem na benzinsku pumpu....non stop vozen 140 i 150kmh...potrosnja sa nas dvoje Kapin produzen vizir ...je bila 7,6  do 7,9 Litara....pri tome ubi nas vetar iako je bio suncan dan...Moje zapazanje ...Ogromne vibracije Kapinog vizira naspram originalnog...i to ako se vozi TACNO PREKO 115 kmh ...do tada je sve odlicno ...vracam fabricki definitivno...sad sam pre 1 sat usao mrtav umoran od puta  i izneo misljenje ...ali zato..ide  i ide ..i ne slazem se da je 600 kubika previse,,,pogotovo ako se ide u dvoje i bije put ...400 stotka je slabasna  za duze ture i preticanja sa dvoje i p;us stvarima...o nekom trenutnom preticanju i da ne pricam...probao i uverio se... :)

Promenio član srbenda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja