Jump to content

Moto Zajednica

Silver Wing 600

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

napisite ljudi bitne detalje........potrosnja otvoren put--gradska...troskovi oko redovnog odrzavanja.....udobnost nna duzim relacijama pogotovo suvozac .....sve pisete lepo ali nista REALNO da to bude nekom i korisno , a mozda i presudno prilikom odabira i kupovine toga modela

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ja sam ga imao. Sasvim fino ide za jedan skuter :) .

Vozao sam se sa mojom suprugom na baš dosta motora i rekla je da se najbolje osećala kao suvozač na Silver wingu. Potrošnja mu je 6 litara na 100 km, bar je ovaj moj tako trošio. Šta god mu radio možda sam moga da mu malo povećam potrošnju, ali da smanjim ispod 6 litara nikako.

Dakle,lagano kruziranje od 90 pa do 110, 6 litara. Kombinovano prigradsko - gradska , opet 6 litara.

E sad nisam imao onu baš strogo gradsku niti auto put 140 - 150 km/h, to stvarno neznam koliko bi trošio.

To je i bio jedan od razloga našeg rastanka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Dobio sam informaciju od poznanika da je silver izuzetno rogobatan i nezgodan za voznju u ostrim i brzim krivinama gde je neophodna brza promena pravca i da je mnogo tezi za voznju u tim uslovima od ostalih maxija. Jel to tacno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Od maxi skutera sam vozio samo Beverly 500 i silvera. Meni je za krivine bolje legao silver.

Niže je težište i nekako kao da sam pada u krivini, ti ga samo puštaš da skrene, dok beverly moram da uhvatim za "rogove" i primenim silu pri obaranju.

Ali ja sam uglavnom vozio motore i nisam neko ko je kompetentan da da mišljenje o ponašanju nekog skutera u vožnji.

Samo kažem da je meni lično u konkurenciji ta dva maxija mnogo bolje legao silver, i koliko mi sad ostaje vremena za vožnju baš sam razmišljao o ponovnoj kupovini Silvera, pa nek troši tih 6 ;) ,

Što se tiče potrošnje, matematika mi nije strana pa je gore izneto 100 % tačno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Upavo takve informacije nedostaju u konkretnim temama oko opisa i utisaka o pomenutim modelima.......ciklistika,potrosnja,udobnost,tezina u voznji-sam-u dvoje.....i.t.d.

Hvala clanovima iz gore 3 navedena odgovora :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pitaš zbog sebe ili se onako interesujes?

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Ajde da se i ja ukljucim u diskusiju..

Potrošnja je u globalu ono što je Jasminko napisao.. Letos NeCi i ja na Silveru (obojica oko 100kg) dok smo išli u Žabalj vožnja do 120 porošnja oko 5,7.

Niko nije pisao o troškovima održavanja. Generalno to je Honda i nema tu šta da mu fali. Redovan servis na 5000km i to je to (2,2L ulja+filter=cca 3000din).

Mnogi ga kude zbog cene kaiša i guma. Ali ako neko bude malo snalažljiv i raspita se na nekoliko mesta može da se prođe bolje nego većina sa Master agregatima koji su kod nas najrasprostranjeniji i najjeftiniji za održavanje.

Daću primer.

- kaiš za Silvera original Honda može da se nađe iz inostranstva za 100e (pritom interval zamene je duplo duži nego na Master agregatima)

- par guma (P+Z) Pirelli Diablo za Silvera sam platio 105e (neka mi neko kaže da je to mnogo)

- filter vazduha sam platio 15e (skupo??)

- ostale gluposti kao sto su pločice, antifriz itd kada dodje na zamenu cena je ista kao i za ostale.

Što se tiče ciklistike, udobnosti, položaja u vožnji, snage motora (dva cilindra/50KS), zastite od vetra bar za mene je perfektan (a promenio sam dosta motora i maxi scootera), mada to zavisi od samog vozača sta voli i kako je navikao.

Jedine nazovi "mane" sto svi imaju protiv Silvera su napred jedan kočioni disk.

Uz kvalitetne pločice taj jedan disk dovoljno dobro koči, mada  bi svakako bilo bolje da ima dva zbog psihe vozača.

 

Registracija je sa ovogodišnjim poskupljenjem osiguranja oko 16500-17000din (jbg 600ccm).

 

Da zaključim,

Ako nekom nije problem malo veća potrošnja od ostalih maxija (slabijih) i registracija od nepunih 150e godišnje Silver je definitivno :sampion: medju najboljima.

 

Ukoliko se setim još nečega dopuniću.

 

Pozdrav  :zdravo:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

eeee ovo sam hteo napokon da cujem ...............

 

realno covek sve objasnio .......sve sto bi trebao potencionalni buduci vlasnik trebao da zna pre kupovine ili ti odabira nekog skutera ili motora nebitno......... :jee1:

recimo meni je podatak oko potrosnje isto presudan jer,,,,,,

duge ture ubijam  i nije zanemarljivo na 15,000km za godinu 1,5 ili cak i 3 L vise .......registracija mi nije bitna jer je ionako samo jednom godisnje.......cene odrzavanja potrosnog materijala .....pa....koliko znam kais je uvek skoro uvek najveca stavka......

VEOMA SAM ZAHVALAN ZA OPIS :)

Promenio član alexanto
nema potrebe citirati prethodni post
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Ja hoću da kažem da održavanje Silvera sigurno nije skuplje, da ne kažem jeftinije od ostalih.

Jer recimo na Atlanticima 500 kaiš se menja na 17-20k km, a na Silveru 36-40k km. A cena kaiša je ista.

To je najveća investicija.

I bicu realan.

Atlanticima 500 ili Burgmanima 400 zadnja guma traje 50% duže nego Silverima.

 

@srbenda

Pravis duže ture i ako imas suvozaca to znaci i extra prtljag. U toj varijanti malo više snage nije na odmet.

Pre nego što se odlučiš obavezno sve motore koji ti se sviđaju probaj ako si u mogućnosti.

Opet kažem sve je stvar ličnog ukusa, želja i potreba, položaja sedenja, volana.

Imao sam Xciting 500 i nije mi odgovara položaj sedenja u odnosu na volan, na Malagutiju je to bilo mnogo bolje, a na Silveru savršeno mi odgovara.

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Slazem se xciting 500...vozio sam ga ......bio je sinovlje,,,,nije mi odgovarao polozaj sedenja i udobnos sedista....o potrosnji da i ne pricam tek........nije human po gradu ali i na otvoreno.

pouzdan jeste to stji....

zato i pitam za silver i a.atlantik

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Da li neko zna koliko ide i koje ulje u prednjim viljuskama odnosno prednjim amortizerima...Hvala unapred...

 

 Ide 300ml po štapu.. ulje za viljuške W10 (fabrički) ili W15. Savetovao bi ti W15 jer je sa njim malo tvrdji napred. Fabrički je mnogo mek napred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: honda silver wing 600,suzuki v-strom 650

Hvala na odgovoru...bio sam kod majstora da mi promeni ulje u viljuskama,on je to ''uradio''i od tada ne mogu da prepoznam motor...dosta poskakuje na malo losijem putu i vratim se kod njega posle par dana i on mi malo odlije i malo je bolje ali nije to to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Pa on to onako sipao na oko pa ajd da malo odlije.Strasno. Jebote ko se sve nazva majstorom.

 

Послато са GT-I9301I

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: honda silver wing 600,suzuki v-strom 650

Pa pitam ga koliko ide ulje u viljuskama a on kaze da ne moze da se seti,odem ja na google,trazim service manual ali samo nemacki jezik...a ja ni da beknem...gledam,gledam i nista...odlucim da ovde pitam I da saznam pa da odem da mu kazem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Motocikl: Pan european 1300

Silver wing je odlican skuter,po meni definitivno najbolji i najlepsi u klasi.U glavnom vozim vece motore ali kad sam hteo skuter bilo je definitivno silver wing ili nista.Razlog je bio jednostavan posto kuci sve sto imam sve je Honda i sve je jako kvalitetno i ne kvari se.Sto se potrosnje tice,skoro sam isao na voznju od preko 400 km i to sa lepsom polovinom a potrosnja me je odusevila i iznosila je 4,8-5 lit na 100 km.Merenje nije bilo odokativno nego od cepa do cepa tako da nema greske.Nisam ga peglao bila je voznja 90-100 i nekoliko puta malo zustrije.Sve u svemu jako sam zadovoljan.Na motoru je uradjen posle kupovine veliki servis,nije bilo nesto skupo,sem kaisa,ali kad se sve sabere motor prede i ugodjaj u voznji je vrhunski.Silver wing jeste skup za kupovinu ali jednostavno te kupi voznjom i onim sto ti pruza,isto mislim i za Africu twin,ko je vozio zna o cemu pricam.Naravno kao i svaki motor trazi odrzavanje i kad je sve ok mozes sa njim na kraj sveta.Zastita od vetra je odlicna,motor je pun snage,ima pojavu gde god se pojavite,ugladjenost,ciklistiku,jednostavno izuzetno kvalitetan motor,{govorim o primercima koji su odrzavani},tako da ko ga kupi sigurno se nece pokajati.Naravno treba obratiti paznju jer je vecina motora uvezena,ne vezano za marku, dosta presla i lose odrzavana,{te zbog toga i cena nije velika},havarisana,tako da sa carinom,prevozom i zaradom kosta kod nas jeftinije nego u inostranstvu.Zamislite stanje tog motora i za koliko je kupljen a kosta kao sto rekoh kod nas cak i jeftinije nego preko :stabre:.Najbolja je kupovina od nekog koga poznajete ili otici preko i kupiti,ali u tom slucaju cena je mnogo,mnogo veca i krajnja racunica raste.Po meni apsolutno odlican maxi skuter,svaka preporuka buducim vlasnicima......... :care: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Silver Wing 600

Pozdrav svima. Skoro sam pazario SW 600. Vozao par meseci. Odusevio se i resio da ga zadrzim. Lagano ga sredjujem, i dosao sam do kaisa. U Stojanovu u Novo Sadu su mi trazili preko 18.000 za originalni.

Recite mi ra li ima neka povoljnija varijanta, ili je to to. Bitno mi je, vrlo, da je deo kvalitetan.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ima, Mitsuboshi, košta čini mi se 8.500. Vrlo dobar kaiš. Ja sam ga vozio na AA500, izdržao je 17.000km ne baš lagane vožnje (95% sa suvozačem).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Motocikl: Pan european 1300

Trebalo bih da ima u Motocross team iz Kraljeva i mislim da je tamo najpovoljnija varijanta,ja sam tamo takođe poručio za moj motor Mitsuboshi,cena je bila mislim nešto ispod 15.000 din.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Silver Wing 600

Hvala vam na odgovorima. Upravo sam nasao Mitsuboshi u Novom Sadu za 13.000. Da li je interval zamene na Hondi 40.000km ili manje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja