Jump to content

Moto Zajednica

Silver Wing 600

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 526 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07
On 27.6.2012. at 19:27, Bohem je napisao:

nebi kupio ovo u životu, pre bi kupio tenk :)

Prijatelju.parkiram silwera ispred zgrade i staje lik sa burgmanom 400ccm.pita me da li moze da napravi jedan krug.ja mu dam.Kada se vratio  posle nekoliko minuta rekao je sledece: au jbt sta je bre ovo,jos veceras kačim ovu biciklu od  burgmana na sajt za prodaju i od veceras krecem u potragu za silwerom.toliko :care:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 526 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07
On 1.7.2013. at 21:24, ShomiBGD je napisao:

probao sam jedan silver 600 , kada se vozi oko 50-60kmh ima neke vibracije malo pozadi...

 

ako moze neki komentar znacio bi mi jel sam hteo da ga kupim..

Vibracije su zbog kofera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 526 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07
On 30.3.2017. at 15:12, srbenda je napisao:

e daaa to si me tek podsetio... :)    nebo i zemlja razlika ali bas... mali tocak uz to i nove gume i one jadne zakrpe na autoputu a o kolotrazima i da ne pricam ...mali tocak mi broji svaku trunku  rupicu prevoj dok veliki kao  na sinama ..zatim krivine ...kuku majko ..totalno druge putanje.. ma nebo i zemlja razlika...naslon za ledja to jest za krsta,,,na mom SW600  veoma zahvalan medjutim i ja i sin  smo isto konstatovali,,,trebao bi biti vislji bar desetak cm....da bi imao stvarnu namenu ..Mada iskreno lepo podubire ledja ali ne toliko da bi vec posle 400 kilometara bila odmorna vec pocinje blagi zamor ..resivo je jer sam na Italijanskom SW forumu video modifikacije veoma lepo uradjene .Naslon za suvozaca koji sam dokupio isto lepo odradjuje posao i to mnogo bolje nego vozacev ali konstatacija je i za njega ...bar 10 cm da je vislji  .Sin kaze da u trenutku naglog ubrzanja ga bukvalno prelomi na donjem delu kicme i to je onaj trenutak kada se ne nada ubrzanju  te je samim time i neugodna aj da kazem bol...Covek je u tom trenutku opusten a nizi deo kicme je slaba tacka kod svakoga :)  .Kocenje fantasticno...citajuci kako se zale na 1 disk napred samo....opet napominjem vise se zale OPTICKI STO JE  1 disk ali to je i autosugestija malo u pitanju...te dovode u sumnju efikasnost kocenja...primetio ai nazalost vec i probao u praksi ...na extra brzom  ili ti naglom kocenju u kombinaciji sa oba dve kocnice zaustavlja se trenutno sa 150km..Opet i opet napominjem ..dual brejk kod honde funkcionise savrseno ali samo pod JEDNIM  i JEDINIM uslovom....

Klesta moraju da rade savrseno ,,diskovi da budu dobri i NAJVAZNIJE odabir kocionih plocica...mislim na samu ferodu .....ne prema proizvodjacu...ulje u kcnicama promeniti naravno i onda kocnice kod Honde a konkretno kod ovog modela stavrno fantasticno koce,,

 

Screenshot_2017-08-07-10-57-13.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
On 8/7/2017 at 13:34, kaligula1 je napisao:

Cena naslona za suvozaca je 50e.danas narucen:givemebeer:

prava stvar i spas za suvozaca ...zena mi je rekla posle ugradnje da je udobnije 100% u voznji sa njim:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 526 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07
On 8.8.2017. at 14:23, srbenda je napisao:

prava stvar i spas za suvozaca ...zena mi je rekla posle ugradnje da je udobnije 100% u voznji sa njim:)

 

2017-09-01 13.11.55.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Točenje goriva...  bilo 18610km na satu (ne mogu da nađem fotku na telefonu, aman sam je obrisao)... Do čepa...

Točenje danas...
 

20170907_164200.jpg

20170907_164359.jpg

20170907_164428.jpg

 

 

Dakle; 10,28 / na 200 = 0,0514

0,0514 * 100 = 5,14lit/100km


Relacija je svaki dan bila do posla i nazad... cca 30 kilometara... Uzbrdo/nizbrdo a krivina na krivini... tempo 60 - 100 km/h.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
Pre 19 sati, GuMi5 je napisao:

Druže na ovom forumu smo odavno prestali da lažemo jedni druge koliko nam Silveri stvarno troše...  :lol3::lol3::lol3:

Hihii...joj definitivno si u pravu ....vratio sam se pre 3 dana iz Grcke ..1800 kilometara sam ubio od toga samo skitajuci po okolnim mestima oko 300km..i autoputem sam vozio konstantno 120 na sat... iza sina ...isao je svojim kolima sa porodicom...

merio na 5 mesta i nije moglo ispod 6,2L..retko gde sam isao 130...E sad svo vreme  sam sipao i u Makedoniji i u Grckoj njihov najbolji benzin . U povratku sam bio premoren i vozio sam ispred sina od 140 do 160 na sat i tukao je zestokih 7,6L. Probao na 3 merenja putem na 3 benzinske pumpe...;)

Inace Honda je polozila kod mene ispit :jee1:sto se tice konfora ..a to mi je naj bitinije bilo...u jednom pravcu oko 750km kada sam stigao na cilj imao sam osecaj kao da sam presao samo 200km....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Ja sam prestao da mjerim sistematski potrošnju ali evo, sada sam zapamtio kada sam sipao prije pa onda opet... pa reko da podjelim sa vama rezultat kao izuzetak, ne pravilo...

Ako mene neko pita, ja smijem reći da je prosjek 5,8-6 litara... uspjevao sam da ga skinem na 4,5 (vožnja po jajima) a isto tako sam ga vozio i za 7,5 litara...

Nije štedljiv, ali je zato sve ostalo... Lijep, prostran, udoban, gepeka koliko ti volja... Motor za imati u svakom slučaju... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 526 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Danas slucajno legnem ispod motora cisto da vidim kakvo je stanje,da li je sve kako treba.i vidim ovde na CVT oznaceno strelicom da mi vlazi ulje u delu gde se nalazi lamela,gurnem prste izmedju,ulje na prstima :zbunjen:.nista nisam dirao,ja sam u fazonu"narani svinje i nista ne diraj" ;) sutra idem kod majstora,nadam se da majstor nije ustao na levu nogu,posto je od 365 dana nervozan sigurno  320 dana godisnje :maloljut: ali moramo da ga trpimo zato sto je bukvalno "doktor" za motore..pa javljam o cemu se radi.cisto da ako ne daj boze  neko nekad ima problem cisto da zna o cemu se radi .

2017-09-17 20.57.17.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 526 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Ovo je moj dobri komsija :popovanje: koji se svaki dan divi mom silveru i sa njim svaki dan ispred zgrade  'bistrimo politiku'..normalno obavezno propratimo on  babe,a ja unuke i tako...   :lol2:

2017-09-17 21.28.39.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, kaligula1 je napisao:

Danas slucajno legnem ispod motora cisto da vidim kakvo je stanje,da li je sve kako treba.i vidim ovde na CVT oznaceno strelicom da mi vlazi ulje u delu gde se nalazi lamela,gurnem prste izmedju,ulje na prstima :zbunjen:

............

SW moze pustati ulje na 3 mesta:

 

1. na spoju leve i desne strane agregata ili ti tacno po sredini (ulje kaplje kod srafa za ispustanje)

2. na spoju desne dekle gde se nalazi namotaj tj kod samog izlaza instalacije namotaja (nema kapljanja vec samo slini)

3. na semeringu osovine zadnjeg tocka i to ti je ulje iz reduktora

 

Ne verujem da pusta ulje unutar CVT-a (semering osovine radilice ili kvacila), najpre mislim da je iz reduktora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 526 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Satelis mislim da curi odavde.samo sam skinuo CVT posto me kopka da vidim odakle vlazi..a majstora ni posle 2 dana ne moze da nadje ni interpol :stabre:. Jel to semering osovine radilice???

2017-09-19 16.23.49.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 526 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

I vizuelnom proverom vidim da je ovaj deo držac amortizera zavaren .nije mi uopste  jasno kako je uspeo da ga polomi.kakvu li je muku imao kada je uspeo da se odlomi :neznam: .prekosutra idem da odjavim motor i da ga prebacim na moje ime..a kako ja ne volim prevarante mozda cu i bivsem vlasniku da slomim prst.cisto da ga naucim pameti,da sledeci put bude posteniji prodavac:kafa:

2017-09-19 16.31.47.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jeste, tu ti je semering i vidi kad skines semering O-ring gumicu na toj bolcni osovine, tu hoce da pusti.

A to sto je vareno....najbolje da ga pitas sta se desilo, jbg treba gledati robu pri kupovini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 526 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Satelis,ipak je semering radilice otisao.kao i o-ring gumica,bio si u pravu:aha:..nista strasno.mada ne deluje tako   vizuelno .puna kofa  šrafova :ups: ..to je fabricki semering znaci nije menjan 15 god :) evo i slike sta se sve skida da bi se zamenio semering radilice:staa2:  inace kaze mi  majstor da je Honda Silver Wing ne mercedes,nego avion  MIG-25  medju maxi skuterima ali i prema pojedinim vecim motorima.:sampion:

20170920_102526.jpg

20170920_102522.jpg

20170920_101825.jpg

20170920_101815.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova
On 9/7/2017 at 8:09 PM, GuMi5 said:

Točenje goriva...  bilo 18610km na satu (ne mogu da nađem fotku na telefonu, aman sam je obrisao)... Do čepa...


KM sat> 18810

Dakle; 10,28 / na 200 = 0,0514
0,0514 * 100 = 5,14lit/100km

Još dvije epizode...

18810 > 19045 = 235km  

13.00L / 235km = 5.53lit/100km
20170914_162204.jpg

20170914_162154.jpg



19045 > 19219 = 174km
10.05L / 174km = 5,77lit/100km

20170919_163646.jpg

20170919_163657.jpg


Nema laži nema prevare, sve crno na bijelo... a nije da se ne zavrće ručica... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja