Jump to content

Moto Zajednica

Silver Wing 600

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: Honda SW 600
Pre 6 sati, srbenda je napisao:

u svetu skutera je po snazi

BR1.

 

Tesko da je br. 1 kada ima Aprilia srv 850 i Gilera gp 800 koji imaju 75-80 konja, onda ima BMW C 650 koji ima 60 konja, ima burgman koji ima 56 konja.

Ja vozim SW 600 i ima snage ali ima i jacis masina

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda silver wing 400

E cime se mi bavimo, potrosnjom od 1 litra, ako neko zeli da vozi motor-skuter, auto, avion, brod, ali ZELI nece gledati na tu razliku jer u voznji uziva! Ljudi mozda ja gresim, ali ja kada sednem na skuter ja sednem da se vozam, uzivam... ovo je moje gledanje na uzivanje, jer ja voznju tako smatram.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Skuter koji po gradu trosi kao toyota supra ni na poklon ne bih primio... Sve je to lepo, i to sto je Honda koju obozavam ali pricam sa momkom koji je skoro kupio prvi model sestotoce, kaze 8L po gradu mu trosi!

Skuter?!? Ma idi....

 

Da me ne razumeju kolege pogresno, sto se tice motora ne stedim, umem i da preteram ali ako za isti novac mogu preci 100km vise, hmmmmm....

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
1 hour ago, pvp said:

E cime se mi bavimo, potrosnjom od 1 litra, ako neko zeli da vozi motor-skuter, auto, avion, brod, ali ZELI nece gledati na tu razliku jer u voznji uziva! Ljudi mozda ja gresim, ali ja kada sednem na skuter ja sednem da se vozam, uzivam... ovo je moje gledanje na uzivanje, jer ja voznju tako smatram.

Drugo je kad moraš da izvadiš pare iz džepa. Na kratku vikend vožnju ne možeš da kreneš bez 30 eur. Ne može svako da priušti luksuz da sipa od čepa do čepa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 4 sati, pvp je napisao:

E cime se mi bavimo, potrosnjom od 1 litra, ako neko zeli da vozi motor-skuter, auto, avion, brod, ali ZELI nece gledati na tu razliku jer u voznji uziva! Ljudi mozda ja gresim, ali ja kada sednem na skuter ja sednem da se vozam, uzivam... ovo je moje gledanje na uzivanje, jer ja voznju tako smatram.

Nije bas tako, vec su ti izneli misljenje sa kojim se slazem.

 

Sedi na SW koji trosi oko 7-8L (stari model) ili sedi na Kymca Xciting 500ccm sa karbom koji takodje trosi ne ispod 7L i raspali krug od 3-5Kkm....... ondak ces shvatiti koliko je bitno da trosi 3.5 - 5L recimo (pogotovo kad se sipa corba od preko, gde je opusteno 2eur/1L).

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: sw-t 600

Meni sezona traje 10 ipo meseci godisnje,vozim bukvalno svaki dan,samo kuca -posao napravim oko 1250 km mesecno+ moje potrebe mimo posla=oko 1500 -1600 km ukupno.Ne vozim samo po snegu.

Sw mi trosi prosek grad- otvoreno  4.8(po kompu) nisam merio od cepa do cepa.E sad kada bi trosila 7-8 nema te ljubavi koja bi nas spojila(mozda na kratko mesec dva i cao..)..najvise upravo zbog km koje pravim.

Sa druge strane ja sam imao u momentu kupovine para za noviji model (2011) ..,a da nisam ,99 posto bih se odlucio ili za sw 400 ili za neku drugu marku koja trosi manje od tih prvih modela sw.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
On 10.10.2018. at 20:42, Satelis je napisao:

potom odmastiti, staviti nov lepak pa navuci novu rucicu

Koji se lepak upotrebljava? Okrenula mi se leva ručica pa ću morati da je zalepim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Fabricki stize slican sintelan lepku ma da nekima treba smrt lepak koliko upiru o rucicu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Napisacu samo ovo: Blago onom ko ne mora da obraca paznju koliko mu motor trosi. Tu ne racuna one koji predju godisnje 1,5-2K km ali Boze moj "izmerace" se za sve pare...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Ko o cemu, ovi silverasi o potrosnji :jee: 600 mora da trosi, pogotovo ako se zavrce, trosi i 250 kad se sili. Lagana voznja i uzivajte na dva tocka. :givemebeer:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Alexina makina broji blizu 80K, stanje redovno ili ti zam. ulja u motoru, filtera, ulja u reduktoru, filtera vazduha i srediti CVT.

 

IMG-20190724-101646.jpg

 

ulje iz reduktora nakon 25K predjenih (menjati ga do 20K)

IMG-20190724-150552.jpg

 

proveriti/ocistiti zbog boljeg hladjenja CVT-a

IMG-20190724-104122.jpg

 

IMG-20190724-104054.jpg

 

zvonce obradjeno, kvacilo namigereno na moj nacin kao i rolnice, bela malossi centralna opuga, klizaci dobri, zam. lezaj u dekli (Koyo 6008), zam. kais Mitshuboshi

IMG-20190724-115503.jpg

 

Kako sada ide, krece, povlaci..... to ja nemerem moc reci, Alex ce preneti zapazanja.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova
On 25.7.2019. at 7:06, Marko Mk4 je napisao:

Tesko da je br. 1 kada ima Aprilia srv 850 i Gilera gp 800 koji imaju 75-80 konja, onda ima BMW C 650 koji ima 60 konja, ima burgman koji ima 56 konja.

Ja vozim SW 600 i ima snage ali ima i jacis masina

 

Porediš "skutere" sa lancem tj. u ovom slučaju LANČINOM. i SW... ne paše...

 

Uostalom, GT650 ima 60 konja ali nema te brutalnosti koju posjeduje SW.

Uštrojen je elektronikom dok je SW sirova mašina. To šta ima to daje.

Imaš moj video koji sam objavio nakon dva dana vožnje C650GT. Dobar je, moderan, lijep, ali SW mi bio draži ipak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
Pre 3 sati, GuMi5 je napisao:

 

Porediš "skutere" sa lancem tj. u ovom slučaju LANČINOM. i SW... ne paše...

 

Uostalom, GT650 ima 60 konja ali nema te brutalnosti koju posjeduje SW.

Uštrojen je elektronikom dok je SW sirova mašina. To šta ima to daje.

Imaš moj video koji sam objavio nakon dva dana vožnje C650GT. Dobar je, moderan, lijep, ali SW mi bio draži ipak.

Daj link za taj video!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
On 29.7.2019. at 9:28, Satelis je napisao:

Kako sada ide, krece, povlaci..... to ja nemerem moc reci, Alex ce preneti zapazanja.

Da napišemo koje slovce :)

Neću da smaram sa obrtajima koliko ide na koliko i tako to.. poenta je da povlači mnogo bolje, međuubrzanja su sada brutalna a bila su baš dobra.

Vozio sam ga par dana po gradu, juče sam bio na magistrali oko 30km (110-150kmh)..isprobavao sam.. danas sam stao na pumpu kad se upalila rezerva.

Stalo je tačno 11.5l, prešao sam 231km.

Da napomenem, vožnja je bila pola solo pola sa devojkom pozadi.

Sve u svemu oduševljen sam! :jee1:

Hvala Dare :na_glavi:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Pozdrav drugari nisam se dugo dugo javio...iz razloga malo sam radio vise a drugo kupio sam dvije SW 600.. kako kazu na jednoj sam kiksao a sad ovu sto sam drugu uzeo u top stanju masina 32000 presla sve ok samo su plastike prednje u losem stanju ali to na zimu radim...

 

Bice mi potrebno ako moze ko da mi samo javi koje ulje ide..pza sad  je zamjenjeno u CH sve servis cjeli samo kad startam cuje se neki cudnin zvuk kao od lamela da zaskripi i ok to je samo kad krecem ovako super...slike u skorije vrijeme bice..samo da registrujem tek je jucer dovezena hvala pa se cujemo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
On 7/29/2019 at 9:28 AM, Satelis said:

Alexina makina broji blizu 80K, stanje redovno ili ti zam. ulja u motoru, filtera, ulja u reduktoru, filtera vazduha i srediti CVT.

 

IMG-20190724-101646.jpg

 

ulje iz reduktora nakon 25K predjenih (menjati ga do 20K)

IMG-20190724-150552.jpg

 

proveriti/ocistiti zbog boljeg hladjenja CVT-a

IMG-20190724-104122.jpg

 

IMG-20190724-104054.jpg

 

zvonce obradjeno, kvacilo namigereno na moj nacin kao i rolnice, bela malossi centralna opuga, klizaci dobri, zam. lezaj u dekli (Koyo 6008), zam. kais Mitshuboshi

IMG-20190724-115503.jpg

 

Kako sada ide, krece, povlaci..... to ja nemerem moc reci, Alex ce preneti zapazanja.

Gdje si nabavio djelove i koliko sve to kosta...cisto da mogu svoju pripremiti..hvala 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Valjevo

Treba mi pomoc u vezi winga, 2003 god. Dakle, sinoc ga upalim i bez nekog cekanja da se zagreje prevezem se 700 - 800 m. Kad sam stao na odradistu cudno je radio, kao na jednom klipu, nesto se sav tresao. Tu mi je stajao dva sata i kada sam pokusao upaliti da krenem nazad nema sanse. " Vergla " odlicno ali nece da upali. Akumulator je odlican. kada dodam gas dok vergla promeni zvuk ali ne upali opet. Meni deluje kao da nema goriva ( inace, ima pola rezervoara ), pumpa se cuje da odradi kada stavim na kontakt, pregledao sam osigurace, svi su ispravni. Neka pomoc u kom pravcu da trazim problem ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 27 minuta, Dejan77 je napisao:

Treba mi pomoc u vezi winga, 2003 god. Dakle, sinoc ga upalim i bez nekog cekanja da se zagreje prevezem se 700 - 800 m. Kad sam stao na odradistu cudno je radio, kao na jednom klipu, nesto se sav tresao. Tu mi je stajao dva sata i kada sam pokusao upaliti da krenem nazad nema sanse. " Vergla " odlicno ali nece da upali. Akumulator je odlican. kada dodam gas dok vergla promeni zvuk ali ne upali opet. Meni deluje kao da nema goriva ( inace, ima pola rezervoara ), pumpa se cuje da odradi kada stavim na kontakt, pregledao sam osigurace, svi su ispravni. Neka pomoc u kom pravcu da trazim problem ?

Ponesi brener, celicnu cetku, kljuc za svecicu (16 duboki) + dugi nastavak i gedoru , magnet, krstak srafciger, unimer.

 

Skini malu plastiku srednjeg tunele, skini lule sa svecica, odvi i izvadi svecice. Potom pali brener i osusi svecice, ocisti celicnom cetkom, vrati nazad svecke, bocni lule.

 

Unimerom premeri napon akumulatora, ako je 12.3 - 12.8V pali motor, ako je ispod 12V nemoj paliti vec prespoj kablovima ili skini akumulator i nosi na punjenje/proveru.

 

Problem ti je u losem akumulatoru ili te neka dizna zeza.... predpostavka po opisu, moze biti al ne mora da znaci.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Kolika je realna razlika u voznji izmedju SW400 i SW600? Da li bih osetio prelazak sa Downtown 300 na SW400 u smislu snage, ubrzanja, lakse voznje sa dva putnika itd? Vredi li taj prelazak ili odmah na varijantu od 600ccm?

Sent from my 16s Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

U principu voznja sa sva tri ti je slicna. Osetices razliku u odnosu na Downtown sigurno, samo je sa 600 osetnija sa voznjom u dvoje. Mnogo je konfornije kada ima vise snage, kada pretices ili ides uz brdo. Sve zavisi sta zelis i od tvojih realnih potreba. Sve je ostalo slicno osim registracije. Skoro sam registrovao SW 600 ‘09 - 25.300din sa zelenim kartonom.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja