Jump to content

Moto Zajednica

Silver Wing 600

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: sw-t 600

Drugari pozdrav!Evo prvih utisaka posle par dana ( kisa i prehlada me omela da je probam valjano ranije)

 Razlike su veoma osetne (preradjene oem rolnice ugradjena malossi centralna opruga..itd) ..motor krece bez ikakvog laga i kasnjenja !(sto je bio slucaj ranije..barem kod mene 600cc) znaci sam start je mnoogo linearniji i konkretniji i to ne u poredjenju sa stanjem pre ovog servisa nego u odnosu na zadnji put kada je radjen svt sa originalnim delovima (originalna gramaza rolnica i oem centralna opruga). Sto se tice medju ubrzanja posle kretanja ,malossijeva opruga je pun pogodak, razlika je bas osetna...Sto bi Dare rekao kez oko glave u voznji..Sto se tice obrtaja (rpm)vrlo mali porast pri kretanju ,i manji obrtaji (u odnosu na ranije)na brzinama preko  100km/h..sto je po meni odlično.!

 

Tako da ...sve to zajedno upakovano u jednu celinu od strane naseg D.R. Skuterologa Darka (satelisa) i uz njegovo sugerisanje  u vezi nekih veoma bitnih detalja(mog preterivanja..xaxaxa) je dovelo dotle da je motor sada BAŠ po mojoj meri...Dare..matori ,svaka cast na obavljenom poslu a i na zivcima kako za nju ..tako i za mene.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
Pre 4 sati, galileo je napisao:

Drugari pozdrav!Evo prvih utisaka posle par dana ( kisa i prehlada me omela da je probam valjano ranije)

 Razlike su veoma osetne (preradjene oem rolnice ugradjena malossi centralna opruga..itd) ..motor krece bez ikakvog laga i kasnjenja !(sto je bio slucaj ranije..barem kod mene 600cc) znaci sam start je mnoogo linearniji i konkretniji i to ne u poredjenju sa stanjem pre ovog servisa nego u odnosu na zadnji put kada je radjen svt sa originalnim delovima (originalna gramaza rolnica i oem centralna opruga). Sto se tice medju ubrzanja posle kretanja ,malossijeva opruga je pun pogodak, razlika je bas osetna...Sto bi Dare rekao kez oko glave u voznji..Sto se tice obrtaja (rpm)vrlo mali porast pri kretanju ,i manji obrtaji (u odnosu na ranije)na brzinama preko  100km/h..sto je po meni odlično.!

 

Tako da ...sve to zajedno upakovano u jednu celinu od strane naseg D.R. Skuterologa Darka (satelisa) i uz njegovo sugerisanje  u vezi nekih veoma bitnih detalja(mog preterivanja..xaxaxa) je dovelo dotle da je motor sada BAŠ po mojoj meri...Dare..matori ,svaka cast na obavljenom poslu a i na zivcima kako za nju ..tako i za mene.

Opiši malo to u vezi rolica! Šta je tačno uradjeno i kako!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

To su male tajne velikih majstora ;) zapravo ja i nisam majstor, samo volem da se igram :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
Pre 8 sati, Satelis je napisao:

To su male tajne velikih majstora ;) zapravo ja i nisam majstor, samo volem da se igram :)

Pa udeli sirottinji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Mozda ce nekom od Silverasa biti zao sto nije uzeo pre mene, ali uzeh tank, tunel torbu i odusevih se. Kao da je nesto tipski, a u stvari je univerzalno. Hvala Lucky alal ti svaki din.730b3ed711c171aae3a1d56589734a07.jpg65e18e34c069fd306352a6336c9b986f.jpgb3945736b8f5d624b63eea47def087c8.jpgca9048a48fbc66ff80b16b874fe32d3d.jpg

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Sto kaze nas dobri Dare, dupe-nosa.
 

Lep i koristan rekao bih. Sad na 3 dana puta, kofer, gepek ispod sedista i tank i to je sasvim ok cak i za mene koji nosim i sto treba i sto netreba. Imam i repnu torbu ali ona mi sad mislim nece vise trebati. Ali ako zatreba imam, mogu i da pozajmim nekom od silverasa ako zatreba.

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Imamo jednu lepu turu na 3 dana kroz Cg i Bosnu sad pocetkom juna. Bice putopis opet nadam se, kamere spremne i sve sto treba.

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Нас двојца на 4 дана на море само гепек и тунел торба, кофер волим да је празан

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bese 3 SW-a skoro pa u nizu, 1 od 600 i 2 od 400ccm.

 

kod Alexe bese mali servis jer se za veliki tad nije imalo vremena

brzo nakon toga dodje i ostatk za uraditi, izmedju ostalog.....

IMG-20190521-150453.jpg

 

Kais je prebacio preko 20K bez naznaka da je za zamenu, klizaci cekaju, rolnice dobre, ugradjena malossi cent. opruga, ferode na lamelama su pri kraju tako da sledece otvaranje i spremanje ce bidne u fulu, onako na moj nacin ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

Kako to da se javljaju tolike razlike u potrošnji kod 600-tke. Nekima 8l a nekima 5l? Za novi model kažu da je nova mašina, ekonomičnija ali vidim ovde se piše za stariji model i javlja se ta razlika. Mislim da je 2-3 l ogromna razlika u potrošnji za isti model!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne bi me začudilo. Utiče dosta faktora. Površina vizira, zapremina kofera, stanje transmisije, smeše, kočnice, gume... Zavisi i ko kakav setup ima sa rolnama, oprugama, itd. Ja na primer, ako vodim računa o gasu i kočenju, uhvatim oko 3.8 do 4l. Kad se bahatim, ode i na 5.5. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ma jok, od 2006 god, ubacena lambda sonda i to je presudno. Moze Dare malo detaljnije da objasni. Od 2006 je taj pravi najbolji Silver......

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Neznam sta si me razumeo ali rekao sam da su od 2006 pa na dalje svi top, sto se tice potrosnje prvenstveno jer je bilo pitanje vezano za potrosnju

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

A gde stiji sonda, jel' na izduvnoj grani ispred lonca? Jel' se vidi bez skidanja plastika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

Pročitao sam negde neke komentare da izmedju 400-tke i 600-tke i nema baš velike razlike u vožnji na putu (start, medjuubrzanja, konačna brzina, potrošnja) kao što to kažu performanse na papiru! Jel ima ko iskustva u vožnji oba modela, da podeli svoje mišljenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Osim u ceni registracije nema neke znatne razlike, sve ostalo je tu negde mada mislim da bi valjalo tih 10-ak konja vise, nek se nadje za svaki slucaj, u nekom preticanju na vecoj brzini.....

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp
Pročitao sam negde neke komentare da izmedju 400-tke i 600-tke i nema baš velike razlike u vožnji na putu (start, medjuubrzanja, konačna brzina, potrošnja) kao što to kažu performanse na papiru! Jel ima ko iskustva u vožnji oba modela, da podeli svoje mišljenje?

U svemu što si nabrojao 600-tka je po malo bolja. Najviše se oseti kad je dvoje na motoru. Sad ko šta voli. Tek od skoro ima u ponudu toliko 400-tki. Pre je bilo samo starih 600-tki. 400-tke su bile bas skupe, a sad ima grobova iz Italije koliko hoceš.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

VELIKI PROBLEM na forumu je sto ljudi iznose iskustva i misljenja a da nisu na LICNOJ osnovi ,to jest da nisu sami probali ili se uverili.Samim time dolazi do dezinformacija koje neko citaa ali i ravna se prilikom odabira motora kao glavni parametar....to ...rekli mi ili cuo sam ,je uzas....

Imao sam prilike LICNO isprobati u vise navrata ....znaci testirao sam LICNO a ne cuo :)...da kada na starom SW 600 skinem produzen vizir Givijev i skinem kofer... ogromnu Maxiju 55 Litara zapremine...mtor mi je skidao i po 1,5l potrosnju a brzina za 15 do skoro 20km na sat veca.

TACNO je da nova SW600trosi manje za oko 2l ali sa stok verzijom opreme i sa blazom rukom na gasu...i slazem se da to nije u danasnje vreme zanemarljiva razlika.Konja ima kao u kalsicnom motorciklu a u svetu skutera je po snazi

BR1.

POENTA ....a kako ocekivati brzinu u odnosu na tezinu vozila ako ne trosi .....:) Nemojte praviti neku famu oko te potrosnje za SW...jednostavno dobar motor srazmerno snazi i brzini je i potrosnja  za manju potrosnju...pa isprsiti se za noviji model ili kupiti neku 250:)

RAZLIKE ima i to velike po pitanju snage  u klasi 400 i 600  jedino se ta razlika ne oseti samo do 100km posle itekako...pogotovo ako je full natovaren i sa dvoje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
pre 52 minuta, srbenda je napisao:

TACNO je da nova SW600trosi manje za oko 2l ali sa stok verzijom opreme i sa blazom rukom na gasu...

Imam veliki Givi vizir i njegov fabrički kofer od 45l koji nikada ne skidam, otvoren auspuh i odbojnike za vetar sa strane.

Vožnja u gradu je prosek 6l, a ja sam poznat po tome što uopšte nisam nežan na gasu.

Otvoren put solo 4.2l, sa devojkom 4.5, opet bez bilo kakve nežnosti sa gasom.

Rekao bih da je razlika malo veća od 2l.

Tako da teorija o basic opremi pada u vodu.. moj SW600 je stariji model, ali godište 2007. (Ima lambda sondu)

Dakle nije rekla kazala..

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja