Jump to content

Moto Zajednica

Silver Wing 600

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

kaligula1 ......jedno meni jako vazno pitanje....kao da si mi procitao misli sto se tice reflektora..:)par dana vec ih gledam na Aliexpresu,,,,jesi li ih tamo kupio i molim te za link....e sada sta mene interesuje naravno kada ih povezes....dali svaki od njih daje uzak snop svetlosti ili jako rasprsuje svetlost u levu i desnu stranu...i koliko baca u daljinu ...zamolio bi te za te informacije...Hvala unapred:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Narucio sam preko ali expresa.tj moj drug narucio posto ja nemam karticu za internet placanje..stigle su posle mesec i po dana.nema lazi nema prevare.prvi put kada sam narucio doslo je do nekog problema i vratili su pare u roku od 7 dana na racun..cena 20 evra plus postarina 250 dinara..kod nas ih prodaju 50 evra..ne rasipaju svetlost nego daju bas dobar snop i bacaju da ne preteram preko 100 i jace metara ..moj drug ih stavio na africi i odlicne su.ja cu sutra da idem da ih povezem kod elektricara pa javljam.ukoliko nemas karticu za internet placanje.mogu da zamolim druga preko njega da ti naruci i stognu ti na kucnu adresu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

@kaligula1 Kazi mi kako te sluzi vizir koji si kupio? Ja sam 1.85, tacno fali jos jedno 15-20 cm na viziru da mi ne duva u glavudzu.

 

Pitanje za sve, jel neko ugradjivao crash barove mozda sa strane?

 

I jos jedno, ovaj prikaz za gorivo, kad je na poslednjoj crtici i kad treperi znaci da je to na rezervi, koliko jos ima unutra?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07
pre 7 minuta, filipfg je napisao:

@kaligula1 Kazi mi kako te sluzi vizir koji si kupio? Ja sam 1.85, tacno fali jos jedno 15-20 cm na viziru da mi ne duva u glavudzu.

 

Pitanje za sve, jel neko ugradjivao crash barove mozda sa strane?

 

I jos jedno, ovaj prikaz za gorivo, kad je na poslednjoj crtici i kad treperi znaci da je to na rezervi, koliko jos ima unutra?

 

 

Ja sam prezadovoljan vizirom.i ja sam 1.85 i nema da pirne vetric.cak vozim sa podignutim vizirom na kacigi.kupi ga neces da pogresis...sto se tice crash barova video sam na you tube ugradili neki japanci i odlicno izgleda.gde usrafili i kako nemam pojma..pre neki dan vracao sam se iz skoplja.pocelo je da trepće.treperio sam kao ta crtica  dok nisam stigao do pumpe a preso sam 45km i nije stao...msm da ima na rezervi 3,5-4  litara kad pocne da treperi zadnja crtica 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
22 minutes ago, kaligula1 said:

Ja sam prezadovoljan vizirom.i ja sam 1.85 i nema da pirne vetric.cak vozim sa podignutim vizirom na kacigi.kupi ga neces da pogresis...sto se tice crash barova video sam na you tube ugradili neki japanci i odlicno izgleda.gde usrafili i kako nemam pojma..pre neki dan vracao sam se iz skoplja.pocelo je da trepće.treperio sam kao ta crtica  dok nisam stigao do pumpe a preso sam 45km i nije stao...msm da ima na rezervi 3,5-4  litara kad pocne da treperi zadnja crtica 

 

 

Extra, aj molim te samo tacnu oznaku tog vizira i posalji ako ti nije tesko taj klip sa youtjuba ako mozes da ga iskopas iz pretrage. 

Pa to jedino je bila ta poslednja crta je treperila nije se upalila nikakva druga lampica, ali cim si ti presao posle jos 45km onda laganica.

Ja se jos uvek tripujem, od mog prethodnog malog Piaggio skutera, to kad dodje na rezervu, imas jos 200 metra i to je to :)

 

Znaci ceka me sredjivanje motora kod Dareta, ugradnja ovih crash barova, vizir, pa onda kvalitetna moto oprema. 

I jos treba da se srede plastike na motoru, malo ispadaju iz lezista na prednjem delu. A kad sam sve ovo stavio na spisak voleo bih i da ga ofarbam u metalik sivu, najbolje mu cuci ta boja..

 

Tako da jel ima neko pare na zajam? :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07
pre 3 minuta, filipfg je napisao:

 

Extra, aj molim te samo tacnu oznaku tog vizira i posalji ako ti nije tesko taj klip sa youtjuba ako mozes da ga iskopas iz pretrage. 

Pa to jedino je bila ta poslednja crta je treperila nije se upalila nikakva druga lampica, ali cim si ti presao posle jos 45km onda laganica.

Ja se jos uvek tripujem, od mog prethodnog malog Piaggio skutera, to kad dodje na rezervu, imas jos 200 metra i to je to :)

Mislim da mu je to krajnji domet.ne znam....da sam imao suvozaca na motoru sumnjam da bi izdrzao toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Ja sam na Silveru 400, vozio oko 65km od kad je pocela da treperi crtica i mislim da moze jos sigurno 20-30km.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
Pre 2 sati, kaligula1 je napisao:

Srbendo gde planiras da postavis reflektore

Odmah pored brisajucih prasinjarki semeninga na stapovima......tu sam vec video na internetu slike i dopalo mi se...ali zamoli tvog prijatelja da mi da direktan link od prodavca od kojeg si ti kupio...naime  o cemu se radi ...imaju na Aliju dve verzije tih maglenki ...ajd zamoli ga za link pa mi ga prosledi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ne Bogohulite postavljanjem i kicenjem Hondi tim orjentalnim dodatcima... To moze na neki boatian... Eventualno yamasaki!

"Ispruzis" se novce za masinu pa ga pokinezujes! :D

Vidis radi sijalica, baca tu oko tocka... Onda se opustis pa polako krenes sa narucivanjem i kocionih plocica sa alija...

Telo lampe polako kondenzuje vlagu, spojevi losi ali jos nisu u spoju, otpor raste u beskonacno, prvo nema struje za paljenje, pa crkne regler, namotaji... A ti se pitas ZASTO :D

 

Pozdrav Nenad.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07
pre 6 minuta, N.F.S. je napisao:
pre 7 minuta, N.F.S. je napisao:

Ne Bogohulite postavljanjem i kicenjem Hondi tim orjentalnim dodatcima... To moze na neki boatian... Eventualno yamasaki!

"Ispruzis" se novce za masinu pa ga pokinezujes! :D

Vidis radi sijalica, baca tu oko tocka... Onda se opustis pa polako krenes sa narucivanjem i kocionih plocica sa alija...

Telo lampe polako kondenzuje vlagu, spojevi losi ali jos nisu u spoju, otpor raste u beskonacno, prvo nema struje za paljenje, pa crkne regler, namotaji... A ti se pitas ZASTO :D

 

Pozdrav Nenad.

Ima logike:staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ovo je bila sala sa dozom istine koju licno videh, dopunska svetla u pitanju... Regler pokusava da nadomesti pad napona koji progresivno raste ali ne toliko da osigurac reaguje... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, kaligula1 je napisao:

...............

ne rasipaju svetlost nego daju bas dobar snop i bacaju da ne preteram preko 100 i jace metara ..moj drug ih stavio na africi i odlicne su.ja cu sutra da idem da ih povezem kod elektricara pa javljam

..............

Te maglenke su spot maglenke ili ti bacaju dugacak i usmeren snop.

 Potrebno je postaviti sto vislje pa usmeriti ka zamlji da ne bi smetao drugim ucesnicima u saobracaju i da bi imale funkciju na putu dok kod flood maglenki vazi obrnuto, postavljaju se u nizim tackama.

Jos jedna stvar, pozeljna je ugradnja negde gde nece biti u domenu ako dodje do pada motora, tvoje poprilicno "strce" sa strane.

 

razlika izmedju spot i flood maglenki

 

Sto se povezivanja tice, dodaj opciju da se aktiviraju pri blicanju tj ukljucenju dugog svetla, bez obzira da li si ukljucio maglenke na prekidacu.....korisna stvar.

 

Pre 3 sati, filipfg je napisao:

I jos jedno, ovaj prikaz za gorivo, kad je na poslednjoj crtici i kad treperi znaci da je to na rezervi, koliko jos ima unutra?

Koliko tacno ima unutra ne znam, ali mozes racunati da si bezbrizan jedno 50km.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

smeta mi skoro pa na svakom motoru takozvana rupa....izmedju pr.tocka i pocetka svetlosnog snopa ali samo za kratko svetlo...naime tu je tih 2 do 4 metra uvek crna rupa . A vid sa godinama sve slabiji:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ima jos boljih led maglenki ali ne mogu ih pronaci na Aliu

 

ovako izgledaju, ugradio sam ih na moj moped

IMG_20161201_181616.thumb.jpg.9fa9fa1318fd6b03e6c68e169aebb1b0.jpg

 

IMG_20161201_181829.jpg.ce655f48ab90394e2b1d0a5f5ae87629.jpg

 

IMG_20161026_181624.png.c4e9382b343c94773361f2a665aa1099.png

 

Sve se dobije, maglenke, instalacija, prekidac, alu kuciste hladjenja.....rade non stop

 

oboreno svetlo, takodje rupa od fara do pocetka svetla i to povelika

IMG_20161203_205042.jpg.ff2e23f8434b5d448b755ed22b83afee.jpg

 

dugo svetlo

IMG_20161203_205054.jpg.ea3c46d0c9165745d2c4d48f5119eca6.jpg

 

kad se ukljuce maglenci izgleda ovako

IMG_20161203_211420.jpg.994abfa4363afcb71c323e9343f704c4.jpg

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
Pre 3 sati, Satelis je napisao:

Ima jos boljih led maglenki ali ne mogu ih pronaci na Aliu

 

ovako izgledaju, ugradio sam ih na moj moped

IMG_20161201_181616.thumb.jpg.9fa9fa1318fd6b03e6c68e169aebb1b0.jpg

 

IMG_20161201_181829.jpg.ce655f48ab90394e2b1d0a5f5ae87629.jpg

 

IMG_20161026_181624.png.c4e9382b343c94773361f2a665aa1099.png

 

Sve se dobije, maglenke, instalacija, prekidac, alu kuciste hladjenja.....rade non stop

 

oboreno svetlo, takodje rupa od fara do pocetka svetla i to povelika

IMG_20161203_205042.jpg.ff2e23f8434b5d448b755ed22b83afee.jpg

 

dugo svetlo

IMG_20161203_205054.jpg.ea3c46d0c9165745d2c4d48f5119eca6.jpg

 

kad se ukljuce maglenci izgleda ovako

IMG_20161203_211420.jpg.994abfa4363afcb71c323e9343f704c4.jpg

 

mozes li mi reci  gde si ih kupio i koja ima je cena bila....to MENI UPRAVO TREBA bas to....koliko vidim na slikama a bas su dobre .....meni pije vodu i resava moj problem...a i dimenzije su puno manje od onih sa alija...mislim gabaritno su manje a kod SW nema bas preterano mesta  za ugradnju. Zahvaljujem unapred...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Maglenci sa slike su naruceni sa Alia, 80€ je koštalo to zadovoljstvo.
Isti takav set, Plattner prodaje po 160€ ili ako hoces nalepnicu Interphone onda je 240€......pisao sam već o tome u temi o NC-u, ima i postupak ugradnje.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda silver wing 400

Sta da vam kazem nego da se pohvalim, eto jos jednog ponosnog vlasnika Honde SW, dolazi zima i polako ga sredjivati, pregledati, servisirati za novu sezonu. Naravno bice tu verovatno pitanja oko potrebstina za servis. Unapred hvala.

IMG_20171111_130050.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja