Jump to content

Moto Zajednica

Silver Wing 600

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer
Pre 3 sati, AlexaBGD je napisao:

Jel se zavrće preko 100? :jee:

U gradovima u CH, tesko... gore sam upoznao coveka koji ima Hondu 600rr, a videvsi kako se postuje ogranicenje u Cirihu pitao sam ga cemu R u Cirihu?

Ma mi nemamo kad da teramo radnim danom, vikendom uzivamo, ali po Nemackoj. Udjemo u Nemacku, vozimo muski, rucamo, vozimo i uvece nazad u Zirih  :ups: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
pre 14 minuta, Darko SB je napisao:

Ne juri :)

Jel kod ovog skutera masina fiksirana za ram? Sta mu je ovo oko varijatora, odnosno osovine radilice?

Jeste naravno da je fiksirana ...ali za majstore jako laka za odrzavanje jer se odvaja deo sa prenosom od samog agregara...a ako si mislio na ovu osovinu  oznaceno zutim krugom ta se osovina ne vadi jer je to samo telo radilice i tu se menja lako semening bez otvaranja masine na pola....ali je semening jakoooo SPECIFICAN oblikom bas nesvakidasnji naspram standardnih na koje smo navikli da vidjamo...:)

3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Pretpostavljao sam...  Cim sam video auspuh da mu je fiksiran za ram kapiram da je takva neka varijanta ali nije mi bilo jasno kako su odradili to, sad kapiram, meni je ovo genijalno heheeh.  Skinuta tezina sa tocka, trebalo bi da bude dosta udobniji od klasicnih maxi skutera, ne znam u praksi kakav je...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
Pre 2 sati, Darko SB je napisao:

Pretpostavljao sam...  Cim sam video auspuh da mu je fiksiran za ram kapiram da je takva neka varijanta ali nije mi bilo jasno kako su odradili to, sad kapiram, meni je ovo genijalno heheeh.  Skinuta tezina sa tocka, trebalo bi da bude dosta udobniji od klasicnih maxi skutera, ne znam u praksi kakav je...

 

 

uhh ...to je kod vecine nas vozaca najveci problem.....nemamo mogucnosti uglavnom da probamo vise modela pa da mozemo dati neki sud ali i stvoriti licnu prestavu o tom modelu kakav je. Imao sam srecu ali i priliku da skoro u Grckoj naletim na potpuno nov servis za rentiranje skutera kvadova i motora.Ceo vozni park im je skoro pa nov.I tom prilikom napravim dil sa momcima iz servisa da isprobam nekih desetak modela  meni interesantnih..naravno uz ne bas veliku novcanu naknadu:)

Prvi mi je bio

Piaggio Beverly

500....posle nepunih 4 kilometra sam se odmah vratio nemavsi vise zelje da ga vozim..sve u svemu nista posebno ..po meni samo gradski skuter bez imalo naznaka  za duzi put...da ne kazem ...i uvredim vozace tog modela ,,,sminkerica...:)...

Yamaha Mayesti 400 ...pa vec kultivisan  udoban ali ne poteze ni upola kao SW400 koji sam takodje probao....cak je i ram sam malo nervozniji u naglim manevrima naspram SW400 ....

X Max

ostavio me bez texta za tako malu kubikazu a povoznost krut ram e to extra ...ma pravi za grad i otvoren put...medjutim malo tvrdji na vesanju ..iako sam ga pozadi stavio na  najmekse..i dalje mi je bio tvrd...

Suzuki burgman 650

hmm...cudan po meni izuzetno tezak za ulice pri malim brzinama ...tesko se skrece i imam sve vreme osecaj da na guvernali ima 1000 kila ...medjutim udobnost sedenja sama pozicija me odusevila ...poteze veoma ostro cak mnogo ostrije od moje SW600 ali ne ubrzava istom merom sve vreme  vec samo prva trecina gasa...malo doduse sam se igrao i sa automatskim menjacem ,,,,,dugmicima na guvernali,,,,dugacak je bassss...a i ram se uvija kao zmija kad se naglo napravi neki slalom na pravcu...u jednom trenutku sam se oduzeo od straha... koliko je nemiran posle takve reakcije ....za razliku od  ostalih on mi je bas najnemiriniji ispao...mogu zamisliti  kako bi bilo po nekim krivinama i jos sa losim asfaltom ...onako neravnim ..

:)

dok sam ukapirao sta kako .....ali u principu po meni samo za otvoren put i  nista vise...pretezeak ...

posto vozim SW600  mislim posle svih proba a misljenje  je subjektivno naravno...da je moj skuter na guvernali definitivno naj manje povozan naspram probanih modela gore navedenih...tezak pri jako malim briznama i tezak na suvom guranju...recimo pri guranju motora u garazu ...ali polozaj sedista i sama poziicija vozaca je za 10ku...brzina ...paa....mislim ali bar meni ...je najvaznii taj pocetni start do 80km....retko kada sam  imao zelje naterivati vozilo a pogotovo motor na maksimum....to je uglavnom bilo trenutno i kratkotrajno....pogotovo sto su opet po meni...skuteri za opustenu i ugladjenu voznju ne za jurcanje...tu sw600 ne brilijari kao Bugi 650 sto me iznenadilo jer je minorna razlika u KW

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

pored ovoga sto je pobrojao @srbenda ja sam probao ili posedovao i scarabeo500, spidermax, xciting500, t-max i downtown300... za mene je silver i dalje "kralj zivotinja" kada se uzmu u obzir svi aspekti koje je on pobrojao i da nije potpuno neprimerene potrosnje i dalje bi se druzili :) ... kada se vec pominje potrosnja, posle tri komada koje sam terao, prosek po gradu nikako nije bio ispod 7 - 8 litra, na otvorenom litar manje, domaci 95, umerena voznja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1565 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Sta je problem pa trosi toliko (narocito ako ima ubrizgavanje), ljudi, nemojte se zavaravati, sve preko 5 i po litra na 100 km je previse za ovaj skuter. Sa 6-7 litara, vec mozes da se vozis na "raketi".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

ne znam, zaista, ja sam iz tog razloga i menjao silvere, sve mislim ovaj trenutni nesto raspadnut, nije kako treba :) ... nazalost, kod sva tri rezultati su bili slicni, probalo se sa raznim stelovanjima, od lera preko dizni i senzora ali nista... radi se o starijim modelima 2001 -2003...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Valjevo

Evo ja sam ove godine kupio SW 600 i presao malo preko 5.000 km. Ni u jednom trenutku nisam uspeo da potrosnju spustim ispod 6.5 l, bez obzira kako ga vozio. Sto se tice udobnosti, meni je ovaj scuter udoban kada je asfalt dobar, kada ima zakrpa skace kao jarac i moje misljenje je da je to jer su mu tockovi izuzetno mali . Imao sam prilike da ovog leta odvozam deo puta na Gileri Gp 800 i razlika u udobnosti je neverovatna. SW ima gume 13 /14 a Gilera 15/16 i neverovatno koliko se to vidi i oseca u voznji.I pored svega ovoga mislim da je SW dobar scuter i vredi svaku paru...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
Pre 2 sati, Dejan77 je napisao:

Evo ja sam ove godine kupio SW 600 i presao malo preko 5.000 km. Ni u jednom trenutku nisam uspeo da potrosnju spustim ispod 6.5 l, bez obzira kako ga vozio. Sto se tice udobnosti, meni je ovaj scuter udoban kada je asfalt dobar, kada ima zakrpa skace kao jarac i moje misljenje je da je to jer su mu tockovi izuzetno mali . Imao sam prilike da ovog leta odvozam deo puta na Gileri Gp 800 i razlika u udobnosti je neverovatna. SW ima gume 13 /14 a Gilera 15/16 i neverovatno koliko se to vidi i oseca u voznji.I pored svega ovoga mislim da je SW dobar scuter i vredi svaku paru...

apsolutno se slazem sa svim gore napisanim.....lepo definisano...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Mali tockovi na silveru su  jedna i jedina mana.da su mu tockovi kao sto kaze dejan 16/15 bio bi savrsen motor i parirao bi mnogim motorima i  iz vise klase.ovako ocena 9/10 :)

20170925_210642.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Evo i ja da se upisem u klub. Uskoro treba da teram kod kolege Darka na sredjivanje za sledecu sezonu, pa se nadam da cemo da se druzimo. :)

 

Prvi utisci su da je bas tezak motor, morace malo da se poradi na bicepsima :lol3:

0-02-04-c5e93108dd587b73e746e1e1f2d049ba2bcf4c5907adf80ab1544cdfc7c017c7_full.jpg

0-02-04-50f245594e47ecf1c673ccde47ec7524979dbc0fe375f14c741051e476e14d6c_full.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07
On 22.9.2017. at 15:18, srbenda je napisao:

Jeste naravno da je fiksirana ...ali za majstore jako laka za odrzavanje jer se odvaja deo sa prenosom od samog agregara...a ako si mislio na ovu osovinu  oznaceno zutim krugom ta se osovina ne vadi jer je to samo telo radilice i tu se menja lako semening bez otvaranja masine na pola....ali je semening jakoooo SPECIFICAN oblikom bas nesvakidasnji naspram standardnih na koje smo navikli da vidjamo...:)

3.jpg

Semering je 39,8mm ili 38,9mm nisam bas siguran od ova dva.. van standardni,japanci se ogradili ne moze niko da ga kopira.samo originalni semering ..cekao sam  20 dana da stigne iz hondine fabrike u hondino predstavnistvo u madjarsku pa u srbiju. cena 20 evra sa placenom postarinom.. druga stvar kako mi je majstor objasnio.sa unutrasnje strane semeringa se nalaze mali jedva vidljivi zarezi koji sluze da prilikom voznje kako se semering okrece da odbija ulje od semeringa ka unutra tj unutrasnjosti dekle tako da ne moze da vam iscuri ulje prilikom voznje,u sta sam se uverio licno jel je  ulje pocelo da kaplje po malo tek kada sam stao..e zato je HONDA FABRIKA a sve ostalo su radionice :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Neznam sto si komplikovao oko narucivanja...ja licno sve narucim telefonom iz Delta honda Srbija i stigne mi u roku od 7 dana..za moju SW600..veoma korektni i sto je najvaznije cene su iste kao na oficijalnom sajtu hondinom rezervnih delova...sto me prijatno iznenadilo jer je opste poznato da se nasi ugradjuju debelo u cenu,,bolest nasih trgovaca:na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07
pre 13 minuta, srbenda je napisao:

Neznam sto si komplikovao oko narucivanja...ja licno sve narucim telefonom iz Delta honda Srbija i stigne mi u roku od 7 dana..za moju SW600..veoma korektni i sto je najvaznije cene su iste kao na oficijalnom sajtu hondinom rezervnih delova...sto me prijatno iznenadilo jer je opste poznato da se nasi ugradjuju debelo u cenu,,bolest nasih trgovaca:na_glavi:

Nista nisam komplikovao.Trenutno nisu imali na stanju,zbog toga sam cekao malo duze.inace sam preko njih narucio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja