Jump to content

Moto Zajednica

sve o kawi z750

Recommended Posts

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Nije serijski....nabavio iz Nemacke (stariji se secaju kako je tek tada bilo tesko nabaviti nesto od dodatne opreme...a motore smo vozili na "uvoznike" i vecito strepeli da ce nam ih oduzeti....)....vazio je za "sportski volan"...bilo in u to vreme a na jednoj slici se vide i Marcokijevi amortizeri (zaboravio sam kako se pravilno pise)....kojima se mogla podesavati tvrdoca (vazduh).....stariji se secaju kako je to bilo...Posle Honde CB400N i Boldora 750 ta Kawa mi je izgledala nestvarno brza i okretna....i sta reci i dan danas me uhvati seta kada pogledam slike.....

Sto se tice izgleda motori su napredovali po performansama i izgledu.....napredovao sam normalno i ja u izgledu drasticno mi se povecao "rezervoar" a i dobio sam na aerodinamici.....lol....

 

post-220-12879018787627_thumb.jpg

post-220-12879018787977_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Nije serijski....nabavio iz Nemacke (stariji se secaju kako je tek tada bilo tesko nabaviti nesto od dodatne opreme...a motore smo vozili na "uvoznike" i vecito strepeli da ce nam ih oduzeti....)....vazio je za "sportski volan"...bilo in u to vreme a na jednoj slici se vide i Marcokijevi amortizeri (zaboravio sam kako se pravilno pise)....kojima se mogla podesavati tvrdoca (vazduh).....stariji se secaju kako je to bilo...Posle Honde CB400N i Boldora 750 ta Kawa mi je izgledala nestvarno brza i okretna....i sta reci i dan danas me uhvati seta kada pogledam slike.....

Sto se tice izgleda motori su napredovali po performansama i izgledu.....napredovao sam normalno i ja u izgledu drasticno mi se povecao "rezervoar" a i dobio sam na aerodinamici.....lol....

 

 

 

Malo cu iskociti iz teme Z 750, nadam se da se necete ljutiti. 8) 

 

Ma to su nas samo plasili sa oduzimanjem. Ko da ti uzme motocikl na kojeg je placena carina i porez drzavi za jos jedan motocikl u to vrijeme.Evo i moga GS 850 G iz 1981 isto uzet NOV, a u to vrijeme bila samo DVA u Jugi. Imao ga Nikola Pavlovic - Arhangel BG  i ja u Tuzli. ;):D A prije njega 1978. sam uvezao Hondu CB 500 F  :)

Dobar mi tankruksag na Hondi. ;D

post-770-12879018788702_thumb.jpg

post-770-12879018789134_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Bogami meni su dva puta terali motor u tadasnji SUP, i mogao je nazad da ga uzme samo onaj na koga se vodio tj. uvoznik...i to posle povlacenja veza i vezica....slucajno nisi smeo tamo da kazes da je motor tvoj inace je odmah spadalo pod carinski prekrsaj....koliko se secam, neki ljudi su tada kupovali nove motore i nisu ih vozili dok neprodje zabrana otudjenja.....

I koliko se secam i ja i svi drugi koje sam tada znao da voze motore nismo bili ravnodusni i uvek je bila prisutna doza straha.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cagiva Canyon Jamana 600 TT

U bre ljudi vratiste me u neka lepa,davna vremena.Te 81.sam ja dobio prvi motor,metalik plavu zoljicu.

A starije komsije,braca Habek su vec imali MK1300 i Z1000J.Svi smo trcali da cujemo zvuk kad pale motore.

Taj Z1000J mi je ostao kao neostvarena zelja!Imacu ga kad tad! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Bogami meni su dva puta terali motor u tadasnji SUP, i mogao je nazad da ga uzme samo onaj na koga se vodio tj. uvoznik...i to posle povlacenja veza i vezica....slucajno nisi smeo tamo da kazes da je motor tvoj inace je odmah spadalo pod carinski prekrsaj....koliko se secam, neki ljudi su tada kupovali nove motore i nisu ih vozili dok neprodje zabrana otudjenja.....

I koliko se secam i ja i svi drugi koje sam tada znao da voze motore nismo bili ravnodusni i uvek je bila prisutna doza straha.....

 

Te tadasnje zakone znam u "bobu", ali ja nikada nisam imao problema uz punomoc od vlasnika.Prokrstario sam cijelu Jugu, cak sam isao u inostranstvo, ali naravno uz pricu kada me zaustavi policija da je motor od rodjaka koji je napolju,a meni ga ostavio na cuvanje i koristenje . ;):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Sad videh ti si Branko iz Bijeljine....sta je sa Gidom, cini mi se da se tako zvao momak koji je ja mislim bio jedan od retkih  pocetkom 80-tih sto je vozio vece motore u Bijeljini....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Sad videh ti si Branko iz Bijeljine....sta je sa Gidom, cini mi se da se tako zvao momak koji je ja mislim bio jedan od retkih  pocetkom 80-tih sto je vozio vece motore u Bijeljini....

 

Ja sam iz Tuzle , ali  zivim u Bijeljini  od 2004.god. (iz Tuzle otisao 1992.) Gida je koliko sam cuo u Austriji - Becu ili grijesim. Uglavnom nije u Bijeljini vec negdje u inostranstvu, mozda i u Njemackoj.Da i on je osamdesetih imao dobre motore, mislim da je bio u Tuzli na skupu 85 sa Kawasakijem GPZ 900 R. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 356 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Kao ponosni vlasnik od pre 7 dana z 750 s, i 120 km. interesuje me sledece: Koje gume imate obuvene kao originalne. U katalogu stoji da su to bridge stone, a moje su pireli. Interesu je me da li su ih menjali sobzirom da je presao 18000km.

A z sekta se mora praviti i to sa realnim planovima u vezi okupljanja druzenja i td. i to sto cesce kako preko leta tako i preko zime!!

Treba da se svi upoznamo razmenimo telefone, radi savetovanja, servisa i td.

Za sad vidim da uglavnom mislite da idete kod marinkovica. Mislim da imam bolje resenje. Nama su potrebni majstori a ne filozofi i koji ne naplacuju kao da operisu. 50 eura za servis-ruke!!! Besmisleno!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha R1 2009

@Vladmoll

Na mom su bile Dunlop qualifier originalne gume.Verovatno su ti menjane gume ako ima 18000 km.

Na kakvo resenje si mislio za majstore,predlozi nesto,da nemoram ici za Cacak,to mi je jedno 600 km,tamo i amo.Al mozda nije to ni lose napravim mali izlet  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Kao ponosni vlasnik od pre 7 dana z 750 s, i 120 km. interesuje me sledece: Koje gume imate obuvene kao originalne. U katalogu stoji da su to bridge stone, a moje su pireli. Interesu je me da li su ih menjali sobzirom da je presao 18000km.

A z sekta se mora praviti i to sa realnim planovima u vezi okupljanja druzenja i td. i to sto cesce kako preko leta tako i preko zime!!

Treba da se svi upoznamo razmenimo telefone, radi savetovanja, servisa i td.

Za sad vidim da uglavnom mislite da idete kod marinkovica. Mislim da imam bolje resenje. Nama su potrebni majstori a ne filozofi i koji ne naplacuju kao da operisu. 50 eura za servis-ruke!!! Besmisleno!!

 

Marinkovic ti je uzeo 50e za servis za ruke???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 356 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Ne sumnjam u marinkovica i u njegovo znanje. Meni je menjao lanac bregaste na kle 500 i bilo je ok. Promenio je na karburatoru vakum gumu, i kaze da je sredio ceo karb. Kad sam poceo da ga vozim trosio je pri brzini od 120km/h 10l. Onda sam otisao kod jednog majstora u loznici kod koga opravljaju svi moji valjevci, sapcani i loznicani motore. E sad ja bas i neverujem u majstore koji opravljaju sve motore. Medjutim, odem kod tog majstora i iznenadim se. Covek 100% normalan. Opravlja neki skuter i nervira se, oce da ga zapali. Kaze meni ne opravljam skutere jer su to obicna govna, ali ovo je od mog prijatelja. Vidim radi i enduro i r-ove, jedna jamaha r1 menja lamelu, na druhom liftu na lancima visi novi suzuki gsx1000 valjda radi celu masinu. Vidim ozbiljna radionica. U medjuvremenu dok pijem kafu defiluju razni likovi i svima nesto fali(samo da mastor pogleda). Sve lici na price iz majstorske radionice. Kad je krenuo da skida moj karb. ucinilo mi se kao da samo kle opravlja. Podesi karb  i sve vrati na svoje mesto, rece,teraj mora biti ok.Potrosnja je bila od 5-6l. Dakle, demontiranje sa ciscenjem i stelovanjem karburatora je naplatio 25e.

Ljudi iz valjeva kazu da im je opravljao razlicite motore i da su svi prezadovoljni. Meni sa malo cuju ventili, pa sam mislio da odem kod njega da mi ih nasteluje.Jedino sto me muci je kad moram da ostavim motor na dan dva, pa da se vracam busom i sl.

Sve sto nije u motoru ja sam opravljam! Servis ulja i sl. nikad nisam menjao kod majstora, i ja imam dve ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha R1 2009

Zaboravih da pitam,a kakvi su majstori u NS-cule. To je Subotici najblize.

Kod Culeta je bio jedan supre majstor Sale,al on dao otkaz vise ne radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

kod mene su takodje bile Dunlop qualifier gume,kod modela 2007 i 2008 su montirane danlop a naj verovatnije ce i za 2009 takodje biti one montirane.Za sada  sam presao moze se reci 10000km i zadnja guma ce mi izdrzati jos 2000km sigurno,a prednja mislim da ce dogurati do 20000km.Mogli da na prolece napravimo jedno zajednicko druzenj i voznju svih modela Z bez obzira na modele i kubikazu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

kod mene su takodje bile Dunlop qualifier gume,kod modela 2007 i 2008 su montirane danlop a naj verovatnije ce i za 2009 takodje biti one montirane.Za sada  sam presao moze se reci 10000km i zadnja guma ce mi izdrzati jos 2000km sigurno,a prednja mislim da ce dogurati do 20000km.Mogli da na prolece napravimo jedno zajednicko druzenj i voznju svih modela Z bez obzira na modele i kubikazu

 

Prihvatam predlog uz usaglasavanje datuma i mjesta okupljanja,s ti da se povede  racuna o obavezama i mogucnostima vecine koji bi zeljeli da se okupe na druzenju. :D Moj prjedlog za mjesto okupljanja je Iriski Vjenac, a sa datumom da ne pozurujemo vec da to bude vikend od aprila pa nadalje. ??? :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 356 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Iriski venac je jako dobar predlog. Svima je blizu, a nije ni preblizu tako da se mozemo lepo i provozati. Ja cu u narednih mesec dana da kontaktiram Milana-majstora iz Loznice u vezi servisa, pa vam dajem podrobnije informacije u vezi njegovog iskustva sa z motorima i cene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha R1 2009

I meni odgovara Iriski venac,samo javite kad i dolecem gore  ;D

i meni odgovara venac a ti mrme povedi i druga na plavom zekanu

Vazi,dolazi i on 100%,evo malopre smo se vozali i malo je hladnije danas nego predhodna dva-tri dana.Ti,vozas se il ga jos nisi isprljao ove godine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

I meni odgovara Iriski venac,samo javite kad i dolecem gore  ;D

i meni odgovara venac a ti mrme povedi i druga na plavom zekanu

Vazi,dolazi i on 100%,evo malopre smo se vozali i malo je hladnije danas nego predhodna dva-tri dana.Ti,vozas se il ga jos nisi isprljao ove godine?

zekan je stavljen 16 novembra 2008 na zimski san i jos se nije probudio i nece se voziti sve dok nedobije slajdere(pecurke,rolbarove).Nasao sam neke na netu pa moram probati ko ce mi ih kupiti i doneti iz francuske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Bijeljina

Sad videh ti si Branko iz Bijeljine....sta je sa Gidom, cini mi se da se tako zvao momak koji je ja mislim bio jedan od retkih  pocetkom 80-tih sto je vozio vece motore u Bijeljini....

 

Ja sam iz Tuzle , ali  zivim u Bijeljini  od 2004.god. (iz Tuzle otisao 1992.) Gida je koliko sam cuo u Austriji - Becu ili grijesim. Uglavnom nije u Bijeljini vec negdje u inostranstvu, mozda i u Njemackoj.Da i on je osamdesetih imao dobre motore, mislim da je bio u Tuzli na skupu 85 sa Kawasakijem GPZ 900 R. :)

Gida je u Australiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

 

zekan je stavljen 16 novembra 2008 na zimski san i jos se nije probudio i nece se voziti sve dok nedobije slajdere(pecurke,rolbarove).Nasao sam neke na netu pa moram probati ko ce mi ih kupiti i doneti iz francuske.

 

Moji crash padovi su u fazi izrade , samo da se jos obrade i montiraju. ;)

post-770-12879019342371_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja