Jump to content

Moto Zajednica

sve o kawi z750

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
pre 1 minut, shoyyka je napisao:

Ne znam zašto ne prave novija godišta Z750S, zašto prekidoše? Šteta...sasvim idealna kubikaža, performanse dovoljne... mada ove nove sve više smanjuju... kao da ih na presi sabijaju:neznam:

Z750S prava makina! Eliminisani nedostaci što su pratili Z-ekana kao noj bivši

Mada TDM mi je srastao srcu, opet bih ga uzeo

Smanjuju odavno skoro kod svakog R , Street, i tako tih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
22 hours ago, Alekre said:

Isto mali. 

 

 

Neće biti. Bio, gledao, zajahao. Napuni mojih 194cm i 135kg ko beba pelenu. Možda ne mislimo na isto...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Zemun
  • Motocikl: intruder

 

Da li netko zna jesu li kawasaki   filteri ulja  16097 00004 China

                                                                             

Iste kvalitete kao i oni pravljeni na thailandu ¸16097 0552

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Da malo osvežim temu, od kako naleteh na ovog Z-a na oglasima, samo o njemu razmišljam :D

 

 

b3376a8f4631-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki Z 750 ABS, 2007. godište, Naked, vozilo prešlo 29000 km, Batajnica. Cena 3.900 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000R (2017)
On 5.5.2020. at 10:16, Gagiii je napisao:

 

Da li netko zna jesu li kawasaki   filteri ulja  16097 00004 China

                                                                             

Iste kvalitete kao i oni pravljeni na thailandu ¸16097 0552

 

Za Z750 se zavrsava sa 8, ja uzeo skoro iz Amerike:
 

WWW.AMAZON.COM

Buy Genuine Kawasaki Oil Filter Part Number 16097-0008, 2 pack: Oil Filters - Amazon.com � FREE DELIVERY possible on eligible purchases

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Nisam išao još uvek, ali ako me neko preduhitri neka podeli impresije ovde. Našao sam još jedan jako lep primerak, međutim ovaj verovatno neću moći da vidim u skorije vreme:

 

1b6ac6e85103-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki z750, 2008. godište, Naked, vozilo prešlo 52000 km, Novi Pazar. Cena 3.900 € - Motori - Polovni Automobili

 

Promenio član blackmore
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000

Jel ima možda neko fabrički vizir i zadnje migavce za Z750 2004? Neće da me puste na tehničkom zbog toga :jok:

Da l' bih mogao bar da stavim neke slične ako ne nađem fabričke? Ima li neko iskustva sa tim? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
On 2.4.2021. at 10:17, blackmore je napisao:

Nisam išao još uvek, ali ako me neko preduhitri neka podeli impresije ovde. Našao sam još jedan jako lep primerak, međutim ovaj verovatno neću moći da vidim u skorije vreme:

 

1b6ac6e85103-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki z750, 2008. godište, Naked, vozilo prešlo 52000 km, Novi Pazar. Cena 3.900 € - Motori - Polovni Automobili

 

 

Kao prvo motocikl je farban u neku ruznu sivu boju??? Serija 2008. je bila u tri boje, tamno plava, oranz i crna, a drugo trazi motocikl u fabrickom stanju. ;)

Promenio član Branko
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 2 sati, Branko je napisao:

 

Kao prvo motocikl je farban u neku ruznu sivu boju??? Serija 2008. je bila u tri boje, tamno plava, oranz i crna, a drugo trazi motocikl u fabrickom stanju. ;)

Hm, dakle verovatno je padano sa motora. Hvala na informaciji, eto vidiš ja bih se prešao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@blackmore

Kad budes birao motocikl obavezno se konsultuj sa Google i pogledaj fabricki izgled motocikla i kolor seme za godiste koje te interesuje. Nemoj padati na pricu prodavca: " motor je farban, jer mi se originalna boja nije svidjala", prica za malu djecu pogotovo kod nas. Zamjenjeni zmigavci, retrovizori, rucice, fuzasteri i druge "sitnice" na motociklu ukazuju da nesto nije u redu. Znam da ce ovaj moj post imati protivnike, ali se ja vodim time kada kupujem motocikl. ;)

P.S.

Posjedovao sam NOV Z750 od 2008. do 2010. tako da ga znam u saraf. :)

Promenio član Branko
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 19 minuta, Branko je napisao:

@blackmore

Kad budes birao motocikl obavezno se konsultuj sa Google i pogledaj fabricki izgled motocikla i kolor seme za godiste koje te interesuje. Nemoj padati na pricu prodavca: " motor je farban, jer mi se originalna boja nije svidjala", prica za malu djecu pogotovo kod nas. Zamjenjeni zmigavci, retrovizori, rucice, fuzasteri i druge "sitnice" na motociklu ukazuju da nesto nije u redu. Znam da ce ovaj moj post imati protivnike, ali se ja vodim time kada kupujem motocikl. ;)

P.S.

Posjedovao sam NOV Z750 od 2008. do 2010. tako da ga znam u saraf. :)

Hvala puno na savetima! Da li bih mogao da te zamolim za mišljenje povodom crnog Z750 iz ovog oglasa (koliko se može zaključiti sa slika).

 

b3376a8f4631-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki Z 750 ABS, 2007. godište, Naked, vozilo prešlo 29000 km, Batajnica. Cena 3.900 € - Motori - Polovni Automobili

 

Vidim aftermarket izduv, bar-end retrovizore, ovaj sticker na prednjem delu motora (ova zvezda kao), fuzasteri i poluge deluju stock, kao i ostatak motora. Ovo je tkzv. "Ebony" colorway, e sad na Google mi nekad izađe model sa crnim a nekada sa sivim točkovima, pa može biti i fabrički crni točkovi a i ne mora da znači.

 

Ukoliko je ovo originalni MIVV top, sudeći po snimcima na YouTube čuje se fenomenalno, vidim da su i nove Metzeler M7 RR, tako da motor deluje prilično dobro za ovaj novac (još kad bi ga spustio malkice, ali cena svakako nije fiksna :) )

 

EDIT: Što se ovog stickera tiče, ako bi došlo do kupovine, kako je najjednostavnije skinuti stickere bez oštećenja farbe ispod? Heatgun i strpljenje ili neka druga metoda?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@blackmore

Kupovina polovnog motocikla je kao biranje lubenice, potrefis ili ne potrefis, ako kupujes na brzaka. :) Ima ona narodna "kupuj na brzinu, kaj se natenane".  Gledaj da je u fabrickom stanju, ako vec nije da nije farban i da je tehnicki ispravan. Kilometraza je relativna stvar, jer sve ovisi o vlasniku kako ga je odrzavao. Povedi nekoga ko se bas razumije u motocikle, a po mogucnosti dobrog moto mehanicara da pregleda motocikl. Nepotrebne naljepnice ces najlakse skinuti laganim zagrijevanjem fenom prije skidanja, a poslije sa WD40 ukloni ljepilo, ako ostane na farbi. To mjesto gdje je bila naljepnica ispoliraj da ujednacis boju sa ostalom bojom. Obavezno kad kupis motocikl zamjeni sve tecnosti ( ulje i rashladnu tecnost), filtere i svjecice. To ce ti vec reci i majstor koji pregleda motocikl.

Znaci ne zuri sa kupovinom i dobro biraj.

Srecna kupovina. :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Ипак, немој да узмеш као аксиом ако је фарбан, да је морао бити ударан..Друг је свог кеца, који није имао пацке, упркос свим мојим молбама,  расклопио, шмирглао, матирао, фарбао, јер ето била му жеља по свом укусу да среди..

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Kawasaki z750

Pozdrav svima,

Desava mi se sledece, kad zakljucam guvernalu ostanu mi pozicije i stopka upaljeni iako izvucem kljuc iz motora..

Da li je neko imao slican problem i da li zna kako bi ga mogao rijesiti :D

Stopka je aftermarket (sa zmigavcima integrisanim), ali nevjerujem da bi to pravilo problem

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Kawasaki z750

Nije troll, samo na lijevo nece da mi zakljuca guvernal, a na desno zakljuca, ali sam onda ocigledno stavljao na Park poziciju...

 

Tako je bilo cim sam kupio motor (polovan) pa cu morati provjeriti do cega je...

 

Hvala na odgovoru svakako.. 

 

Pozz

Promenio član Nemanja1337
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 475 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

Pozdrav svima zna li ko gde bi mogao naci poklopac na zadnjim vilama ili zatezač točka, izgubio buraz odvio se tokom voznje.:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja