Jump to content

Moto Zajednica

sve o kawi z750

Recommended Posts

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Pa ima li vlasnik objašnjenje zbog čega je to sve promenjeno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 98 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Kawasaki er6n 06' zx6r 05' z750 07' Z750 07'

Pa njegovo objasnjenje je da mu je sve to zamenio prvi vlasink radi boljeg ponasanja u voznji.Kao sto sam vec napisao motor deluje zaista uredno ( sto ne znaci da nije "radjen") e sada da li se bas stvarno neko cimao sve to da menja....hm...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

I ja jurim Z-a....gledao sam i ovaj motor, vozio.....ne znam i ja sam sumnjao da je nesto radjeno zato sam odustao na par plastika su polomljeni drzaci.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: ...BG & UK
  • Motocikl: z1000sx

Pa njegovo objasnjenje je da mu je sve to zamenio prvi vlasink radi boljeg ponasanja u voznji.Kao sto sam vec napisao motor deluje zaista uredno ( sto ne znaci da nije "radjen") e sada da li se bas stvarno neko cimao sve to da menja....hm...

..u suštini svi nedostatci koje standardni z750 ima su zamenjeni i to je česta prerada na njima ako hoćeš da usavršiš taj motor i zato je i sam kawasaki 2012-te izbacio fabrički model Z750R koji je imao upravo te komponente zamenjene. ..mada to još uvek ne znači da taj nije menjao silom prilika ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@Mr.ZOKI

 

Kad vec tako pises moram ti reci da ti je promakla jedna veoma bitna stvar,a to je ostavljena zadnja originalna viljuska i ovjes koji su najslabija tacka tog motora, jer sam isti posjedovao od 2008 do 2010, a koji sam kupio NOV. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: ...BG & UK
  • Motocikl: z1000sx

U pravu si ,to sam zaboravio..mada mi se čini da je viljuška zamenjena čisto estetski i čini mi se da je nešto malo lakša , nisam vozio standardnog zeku ali čitajući na forumima svi su se žalili uglavnom na loše viljuške i zadnji amortizer...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: ...BG & UK
  • Motocikl: z1000sx

Nismo se razumeli, samo kažem da zadnja viljuska odradjuje posao odlično i ako je čelična a ne aluminiumska , koliko sam razumeo samo zadnji amortizer na standardnom z750 je loš a ne i viljuška ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Da ne razvodnjavamo puno Temu, ja samo hocu da kazem da je veoma upitna zamjena prednje viljuske na tom Zekanu, jer da je neko htjeo da poboljsa ciklistiku motocikla zamjenio bi i zadnju viljusku i ovjes. I ja sam  razmisljao o tome,ali tako nesto veom skupo kosta , pa sam odustao. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Nepodesivo ( amortizer ) za ozbiljniju sportsku voznju, a zbog toga sto ogibljenje nije doraslo performansama masine. Zato je 2011. kompletan ovjes od Z1000 2008.god. stavljen na Z750R da bi motor konacno bio kako treba. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Nis

Nepodesivo ( amortizer ) za ozbiljniju sportsku voznju, a zbog toga sto ogibljenje nije doraslo performansama masine. Zato je 2011. kompletan ovjes od Z1000 2008.god. stavljen na Z750R da bi motor konacno bio kako treba. ;)

Podesiv je zadnji amortizer , i tvrdoca i povrat , ali je premekan i na najtvrdjim podesavanjima povrata i tvrdoce , prednji se i podesi nekako ali je zadnji nemoguce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 98 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Kawasaki er6n 06' zx6r 05' z750 07' Z750 07'

Zdravo ljudi. Da li neko mozda zna gde moze da se nabavi, napravi itd. ralica za z 750 2007 godiste?

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 98 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Kawasaki er6n 06' zx6r 05' z750 07' Z750 07'

Pozdrav,

 

Vidim da je posledjni post bio bas davno ali mozda ima jos aktivnih clanova u grupi. 

Uzeo sam z750 pre dve nedelje i dok sam gledao motor pirmetio sam da mu sa obe strane fali po jedan sraf(slika i sema u nasavku) koji povezeje ram i motor ili neki drugi deo rama, koliko sam mogao da vidim. Iako sam pre 3 godine imao istog takvog z-a iskreno ne mogu da se setim da li tu treba da idu da srafa po strani ili po jedan dijaognalno kako je sada. Ako neko ima isti motor bio bih mu zahvalan na odgovoru.

Hvala!

 

Pozdrav

MzIzMTgy-073d91a7.jpg

sraf kawaski z750.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Evo da razbudimo malo temu i oteramo ovo ružno vreme

 

Fotka bivših sa kojim sam se družio 2019.godine

Screenshot_20200304_082000.thumb.jpg.8be8c70c8f143e3af85de4bcdcb32ccc.jpg

YAMAHA TDM900 2009 black line

KAWASAKI Z750 2008

 

Samo na kawi greška što sam stavio PUIG, ubio me vetar na većoj brzini i sa SC Project copia Auspuhom umalo me komšiluk proterao, morao sam vratim fabriku. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ne znam zašto ne prave novija godišta Z750S, zašto prekidoše? Šteta...sasvim idealna kubikaža, performanse dovoljne... mada ove nove sve više smanjuju... kao da ih na presi sabijaju:neznam:, dižu im rep k'o... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja