Jump to content

Moto Zajednica

R1100Gs: Plastificiranje Felni

Recommended Posts

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Kao sto naslov kaze hteo bi da plastificiram felne na bmw-u r 1100 gs .

Felne su zicane pa bi hteo da znam da li ima nekog ko bi mogao da odradi ceo proces .

- rasplete felne ( da im poskida zice i sta sve treba )

- ispeskare ili sta vec treba

- izplastificira u crnu boju

- isplete ( namontira zice i ostalo ) i po potrebi izbalansira mislim da ih svede da ne bacaju levo desno gore i dole .

 

E sad jos jedan savet mozda je to neko radeo . Da li je bolja plastifikacija ili farbanje .

Vise sam za plastifikaciju jer imam jedan isplastificirani deo (nema veze sa motorima ) kog redovno svakog dana udaram i nikad se nije ostetio a kamo li izljuskao .

 

Eto ako moze pomoc dobro bi dosla jer sam ja iz Sokobanje i daleko od svih :) .

Tako da bi to mogo da posaljem brzom postom.

 

Unapred se izvinjavam administratorima ako sam pogresio mesto za temu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • . . ., 172 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Japaner

Ovako,niko ti se nejavlja pa cu probati da ti pomognem.

Ako je nemoguce naci bicikl majstora(dobrog starog)da ti rasturi spice sto mozes i sam nije tesko ni komplikovano predpostavljam da ce te kostati par puta vise os same vrednosti istog(tocka) slanje bilo gde.Ja sam iz indjije i ovde postoji sve to al moja preporuka je da ako saljes salji tu u blizini ako se nevaram Soko Banje.

Ako zelis da se upustas u rasturanje sam nije komplikovano kao i sve ostalo kad se rastura,pa posaljes na plastifikaciju i pre toga obavezno peskiranje,vecina to neradi,tvrdeci da nema potrebe sa cim se licno neslazem.

Sklapanje spica je nesto komplikovanije al nije nemoguce :) isto tako i balansiranje koje je smesno jednostavno za koje vecina veruje da je komplikovano i da samo masina moze sto je neistina,neki tvrde da je cak rucno balansiranje kvalitetnije od masinskog.

Licno imam nekog iskustva sa svim tim,moja preporuka ako vec zelis da saljes negde probaj preko oglasa bicikl majstora ili nekog ko se bavi profi sa tim,a ako bi se upustao sam za sta trebas imati zivce i strpljenje i volju javi i pokusacu da ti pomognem.

Ako nenadjes nikog blize od indjije javi i opet cu ti pomoci.Sta da da ti kazem dalje. . .

Javi na pp ako smatras da ti mogu pomoci pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

e ovako rasturanje nikakav problem  to mozesh i sam , peskiranje i plastifikacija to radi Goran iz Vishnjice , BGD mislim da bi ti uzeo oko 15e po felni , a pletenje i balansiranje , uf ja platio dodushe sa peglanjem bandasha 25e po tochku , samo centriranje naplacuju 800-1000din , to je beogradska cena , i u principu sve su majstori za bicikle 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ma znam ja to sve . Dok sam trenirao biciklizam znao sam i zatvorenih ociju da raspletem i sastavim tocak . Ali proslo jedno 15 godina pa nemam dve blage veze . Mislim da cu pre da ga unistim nego da ga napravim .

Znam ovde jednog starog majstora u Sokobanji koji je iso sa nasom reprezentaijom na trke pa cu njega da jurim da rasturi .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Ne bi da pametujem,ali imao sam isti GS1100 obruci su mi pocrnili od soli i planirao sam da radim nesto slicno ali sam odustao jer niko ne preporucuje skidanje tih zica jer nije uopste isti sistem kao klasicne! Potrazi malo po netu ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Kao sto naslov kaze hteo bi da plastificiram felne na bmw-u r 1100 gs .

Felne su zicane pa bi hteo da znam da li ima nekog ko bi mogao da odradi ceo proces .

- rasplete felne ( da im poskida zice i sta sve treba )

- ispeskare ili sta vec treba

- izplastificira u crnu boju

- isplete ( namontira zice i ostalo ) i po potrebi izbalansira mislim da ih svede da ne bacaju levo desno gore i dole .

 

E sad jos jedan savet mozda je to neko radeo . Da li je bolja plastifikacija ili farbanje .

Vise sam za plastifikaciju jer imam jedan isplastificirani deo (nema veze sa motorima ) kog redovno svakog dana udaram i nikad se nije ostetio a kamo li izljuskao .

 

Eto ako moze pomoc dobro bi dosla jer sam ja iz Sokobanje i daleko od svih  :) .

Tako da bi to mogo da posaljem brzom postom.

 

Unapred se izvinjavam administratorima ako sam pogresio mesto za temu .

 

 

 

 

Komsija,ako te put nanese u Knjazevac,za posao demontiranja i montiranja zbica,mozes potraziti dva coveka:Bozu Bajsa (najbolji majstor za bicikle,serviser) i/ili Slavka Derikozu (jedan od najboljih majstora za cvaje bilo kog tipa,drzao ovlasceni servis za Tomos itditd...)Ljudi ovde opste poznati,a znaju posao...Za plastificiranje imas nekoliko ozbiljnih firmi u Svrljigu,nadji nekog ortaka otuda,pa vidi moze li te povezati sa njima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

:D hvala ti druze . Dobro si se setio . Bozu licno znam i skoro sam i bio kod njega u vezi bicikla .

Hvala ti na svemu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja