Jump to content

Moto Zajednica

Pinlock vizir, rok trajanja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Kad sam uzimao kacigu, prodavac mi rece da se pinlock vizir menja na otprilike godinu dana.Jel to tacno? I zbog cega se menja tj shta mu se desi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd/Wien
  • Motocikl: bio FJR

Pinlock vizir je premazan nekom antifog hemikalijom, koja tokom vremena gubi svojstva, cak moze da dovede i do blagog zamucenja. Kada ce se to desiti i kada ce biti potrebna zamena, zavisi od mnogo faktora, tako da ta prica o godinu dana ne stoji. U uputstvu za moj (Schuberth) pise nekoliko stvari o tome kako da sto duze potraje (kada se cisti prasina, ne trljati jako da se ne bi ogulila hemikalija; eventulno blago vlazna krpa, nikako ne potapati u vodu; ne prskati drugim antofog hemikalijama, lose reaguje na mesanje; kada se kaciga skladisti, ostaviti vizir bar donekle otvoren da bi eventualna vlaga mogla da izvetri...) ali za rok u kome ga treba zameniti ne pise nista.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2845 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Mala ispravka... Pinlock je dodatni, unutrasnji vizir koji se fiksira na postojeci pomocu dve rupice sa strane vizira, po ivicama ima neku vrstu diht-mase, tako da se dobija efekat dvostrukog stakla, tj, ne zamagljuje se deo vizira na kom je i pinlock.

 

Ovo sto pricate su obicni anti-fog viziri premazani nekim rastvorom i sve sto ste napisali je tako, ali ne za pinlock.

 

Pinlock nije jeftin, obicno se kupuje odvojeno, kosta od 25-35e u zavisnosti od toga za koju je kacigu. Kacige/viziri mogu da imaju pinlock pripremu/tj, izbusene su rupice da se on ukaci/. Koliko znam nisu univerzalni vec se kupuju u odnosu na to koji model kacige imate.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Miso, uze mi slova iz tastature :) Ja imam pinlock na kacigi vec 3 godine i nista mu ne fali. Kod njega je fora da je jako nezan, pa ga i brisanje obicnom kuhinjskom krpom izgrebe (sta mislite odakle znam ? :) ) Iskljucivo brisanje mokrom papirnom maramicom i sto redje ce ga sacuvati od grebanja. Ako ga briste obicnim krpama i trljate kao spoljni vizir, nece potrajati ni jednu sezonu.

E, da, siguran sam da vise nikad necu imati kacigu bez pinlock vizira, sa njim je skoro nemoguce da vam vizir zamagli, vredi svaki evro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 550 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Nemam ništa :(

axam to je ono što sam ja upropastio sa merom i počela sad da mi magli kaciga  ;D ;D ;D  al sam ugradio onaj mali kao nos na kacigu i sad ne magli dokle videćemo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Nije to to shto si upropastio, ako sam te razumeo :)

 

 

http://www.motorcycle-superstore.com/productimages/OG/0000_HJC_HJ-09_Pinlock_Shield.jpg to je ovo tamnije na slici.

 

 

Skapirao sam da ne treba da ga brisem, trudicu se da to nikako ne radim. Samo mi bilo cudno za taj rok trajanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

Nije to to shto si upropastio, ako sam te razumeo :)

 

 

http://www.motorcycle-superstore.com/productimages/OG/0000_HJC_HJ-09_Pinlock_Shield.jpg to je ovo tamnije na slici.

 

 

Skapirao sam da ne treba da ga brisem, trudicu se da to nikako ne radim. Samo mi bilo cudno za taj rok trajanja

mora i prodavac od necega da zivi  ;D

ako ga ne izgrebes i ako ne sjeb...  onaj silikonski dihtung(da ga tako nazovem) ne vidim razlog da menjas pin lock, ja moj imam 3 godine i nista mu ne fali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd/Wien
  • Motocikl: bio FJR

Mala ispravka... Pinlock je dodatni, unutrasnji vizir koji se fiksira na postojeci pomocu dve rupice sa strane vizira, po ivicama ima neku vrstu diht-mase, tako da se dobija efekat dvostrukog stakla, tj, ne zamagljuje se deo vizira na kom je i pinlock.

 

Ovo sto pricate su obicni anti-fog viziri premazani nekim rastvorom i sve sto ste napisali je tako, ali ne za pinlock.

 

Pinlock nije jeftin, obicno se kupuje odvojeno, kosta od 25-35e u zavisnosti od toga za koju je kacigu. Kacige/viziri mogu da imaju pinlock pripremu/tj, izbusene su rupice da se on ukaci/. Koliko znam nisu univerzalni vec se kupuju u odnosu na to koji model kacige imate.

Pricao sam za moj pinlock vizir :) koji je fabricki premazan antifog sredstvom i sve sam citirao iz prirucnika  8) Spoljni vizir je premazan nekim antiscratch-om, unutrasnji (pinolock) antifog-om. Nisam bio dovoljno jasan kad sam rekao da "prica o godinu dana ne stoji" - normalno je ocekivati da potraje bar nekoliko godina  :) Proizvodjaci inace preporucuju da se cela kaciga menja posle 5g (dosta nas se ponovi u tom roku, ali ko baca staru?  ;D ) tako da je i prica o zameni pinlock-a iz te kategorije...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

Pinlock se odrzava iskljucivo sa finom krpicom, eventualno vlaznom.Ja koristim onu za naocare. Ako se koristi MER (ili bilo koja druga hemikalija), onda vise nemas pinlock antifog vizir.

 

EDIT: Uvek ostavim kacigu malo otvorenu bas zbog vlage..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5494 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja sam na mojoj Nolan kacigi imao pinlock i trajao je jednu sezonu. Doslo je do nekakvog zamucenja, a nisam ga nista specijano brisao. Inace dok radi, nemoguce je zamagliti kacigu, cak ni kada duvas u vizir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Split

Najveci problem je sta se rasklapa(razdrma) ako se cesto skida i brise i tada dolazi do frizica(crtica,ogrebotinice)jer prasina i necistoce ulaze izmedju.

Okrenes naopako pinlock i opet je u funkciji a frizici na viziru nazalost ostaju ali nisu u vidnom polju.

Provjereno!

Nolan kaciga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Malo pitanje oko pinlock-a ...

Imam Grex flip-up kacigu, koja ima Nolanov vizir. Ima sa spoljne strane kvačice na koje pretpostavljam da se kači dodatna antifog folija. Neko tu reče da ide iznutra? Sad sam malo zbunjen... Inače, koliko uopšte košta pinlock za Nolan?

I još nešto, nije totalni off...  izgreban mi je vizir, nije strašno i nije u vidnom polju, ali zna nekada da nervira, pogotovo noću kada se prelama svetlost dolezećih automobila. Gde potražiti novi Nolanov vizir i koliko para treba (otprilike) da pripremim? Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2845 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Pinlock-25 do 35e, vizir do 50e, ima, mislim i u Louisu, a verovatno kod onih sto prodaju Nolana, kod stajge u Beogradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ta dva pipka su u stvari plasticni cepovi koji se izvade i na to mesto se ubace dva ekscentricna klina koji dodju uz pinlock vizir kad ga kupis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ta dva pipka su u stvari plasticni cepovi koji se izvade i na to mesto se ubace dva ekscentricna klina koji dodju uz pinlock vizir kad ga kupis.

 

Ajaaaao, kako sam glup ;D Ali šta ćeš, stvarno nisam znao :) Ja bio sve vreme ubeđen da se nešto kači sa spoljne strane.....

 

Ima ovde

http://www.mototradegroup.com/kontakt/

 

Viziri su do 4000,a pin lock od 1800 do 2500

 

Hvala! Hvala obojici!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja