Jump to content

Moto Zajednica

Сделано в СССР - мотоцикли ИЖ, ЗиД, ММВЗ

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Tri " Prava - Gvozdena " motora na Pravom mestu ! Tesko da bi se tri motora " R " klase mogla naci na ovakvom mestu !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Bio sam nedavno na pančevačkom buvljaku i naišao na delove za IŽ. Prodavao ih neki Rom. Kaže ima i ram i još po nešto, al' mu bilo teško da donese sve...

Imam njegov telefon, mogu da stavim ovde ili da šaljem zainteresovanima na pp.

post-8748-1287908092361_thumb.jpg

post-8748-12879080925832_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Baš sam to hteo da kažem: So mange ne znam. But posebno, valjda. ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: novi sad

ne sekiraj se.meni je dosta bilo jer je palenje bilo nenamesteno karburator je pio oko 10 litara  i tako dalje...

to dosta trosi uglavnom zbog toga sam i prodao ali bilo je uvek nesto.mada kad ide ide ,vuče.ali neka ne bi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Stitar;Sabac
  • Motocikl: izh planeta 4;izh planeta 5;apn 6

slazem se da trosi ali isto tako se slazem da vuce i to bas vuce

ne znam bas dali trosi 10 ku ali trosi dosta

ali:IZH a mozes da kupis u srbiji za jako male pare i to mislim bas za male pare,da ulozes u njega para koliko kad imas i da te ne kosta previse

potrosnju mozes da resis sa plinom i da se sit navozas

Naime da budem konkretniji:

1.kupis motor za 200 e(npr)prepravis ga kako god hoces(a aoko ti ne uspe bacis na djubre)

2.ulozis u njega recimo 500 e picnes ga za te pare da bude kao bonbonica

3.oteras ga kod bokilica i covek ti ugradi plin za 250 e i regulises potrosnju

Kad sve to saberes za nekih 1000e imas masinu koja ce da te odveze bilo gde i po bilo kakvom putu

Naravno postoji alternativa:za te pare mozes da kupis nekog kineza recimo sprint prince 125cc i da se molis bogu da ti vetar duva u ledja da negde uz put ne izgubis neki deo i da te uz puno srece u prvih godinu dana ne kosta barem jos 250 e

OVO ZA PRINCA SAM PROCITAO NA FORUMU TAKO DA NE TVRDIM DA JE TAKO AKO SAM NEKOG UVREDIO IZVINJAVAM SE

problem je u tome sto IZH nije motor koji se vozi jednu ili dve sezone pa se proda

u njega kad ulazes onde ga ostavljas za zauvek jer te pare iz njega neces izvuci NI POD TACKOM RAZNO

NO da ne gnjavim ako ti treba motor da ga vozis po sumama i gorama nase zemlje ponosne i to duze vreme po meni je IZH No.1

a ako sec da menjas svake druge sezone onda bezi od njega kao djavo od krsta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: novi sad

pazi slazem se da vuce i to bas samo ne zanm kako i da li moze da se ugradi plin u dvotaktne motore to jos nisam cuo.po meni to je tezak motor za upravljanje pri vecim brzinama i mislim da se ne isplati toliko ulagati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Moze li neko da kaze kakav je u odnosu na MZ-a. MZ vozim od uvek a Izh-a sam vozio nekoliko puta dok sam ga odrzavao komsiji. Znam da je tezak, i glomazan i sirov, ali to je ono sto mi se svidja kod njega, Ako moze nekih vasih iskustava, kako ide i kako ubrzava u odnosu na MZ i sl.... Ono sto sam primetio da su mu dobos kocnice tako napravljene da koci bolje cak i od nekih  motora sa diskom napred, i to uz ne prevelik a opet precizan hod rucice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Beli Manastir

Moze li neko da kaze kakav je u odnosu na MZ-a. MZ vozim od uvek a Izh-a sam vozio nekoliko puta dok sam ga odrzavao komsiji. Znam da je tezak, i glomazan i sirov, ali to je ono sto mi se svidja kod njega, Ako moze nekih vasih iskustava, kako ide i kako ubrzava u odnosu na MZ i sl.... Ono sto sam primetio da su mu dobos kocnice tako napravljene da koci bolje cak i od nekih  motora sa diskom napred, i to uz ne prevelik a opet precizan hod rucice.

 

otvori usis, stavi vecu diznu i natjeraj emzu da pije jedno 8 litara pa je otprilike ko IZH i onda prodjeri kako ubrzava. kladim se isto a mozda i bolje od IZHa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Moze li neko da kaze kakav je u odnosu na MZ-a. MZ vozim od uvek a Izh-a sam vozio nekoliko puta dok sam ga odrzavao komsiji. Znam da je tezak, i glomazan i sirov, ali to je ono sto mi se svidja kod njega, Ako moze nekih vasih iskustava, kako ide i kako ubrzava u odnosu na MZ i sl.... Ono sto sam primetio da su mu dobos kocnice tako napravljene da koci bolje cak i od nekih  motora sa diskom napred, i to uz ne prevelik a opet precizan hod rucice.

 

otvori usis, stavi vecu diznu i natjeraj emzu da pije jedno 8 litara pa je otprilike ko IZH i onda prodjeri kako ubrzava. kladim se isto a mozda i bolje od IZHa

imam jednog iz-a u komsiluku solidan je nisam ga jos probao ali ipak je kao medved...  ;D ;D

 

@RAZZOR sta mislis kako ubrzava 350ccm sa jednim klipom....(Dvotaktni) ?? ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ne bi trebalo ofovati jedinu temu o IŽ-u na Forumu jer je ona potrebna sadašnjim i budućim vlasnicima.Ova tema pre svega mora da bude korisna pa ću obrisati neke postove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

Evo da ostavim link jedne prodavnice u Moskvi koja između ostalog prodaje delove za IŽ.  Kod njih može da se kupi skoro ceo motor, i što je najvažnije, delovi su vrlo jeftini.

 

Ja sam dao pare mom komsiji koji radi u Moskvi, pa ce mi stici skoro cela nova masina i karburator, za negde oko 130 evra.

 

Jedna rublja inace vredi oko 2 ili 2,2 dinara, a 4000 rubalja je negde oko 100 evra. Moj spisak je bio 5000 rubalja, i to mu dodje negde 125 - 130 evra.

 

Međutim, isplati se nabavljati nove delove samo u Rusiji, jer bi ovde sve bilo najmanje duplo skuplje, zbog nase carine i postarine.

 

Ovo je link sa delovima:

 

http://moto-bike.ru/zapchasty_motociklov_ij.php

 

A na ovoj strani su ležajevi i razna dodatna oprema:

 

http://moto-bike.ru/zapchasty_raznoe.php

 

 

Ko ne zna ruski kao ja, nek otvara svaku stavku pa nek gleda slike ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Kakav je IZh ??

 

   IZh je pravi " Muski " motor. Da trosi - trosi, mada to moze da se smanji kvalitetnijim karburatorom, a voznja je ipak prava. Motor tezak, sirov , iako je tezak - moze da prodje skoro svuda  ( ko je gledao onaj serijal " Put kostiju " gde ona dva engleza idu na put oko sveta na BMW-ima, sigurno se seca kad je kamermanu crko njegov BMW, i posto mu nije bilo spasa, ovi mu kupe jednog IZh-a.  Kasnije kad su se ova dvojica pozaglavljivali u nekom blatu sa njihovim BMW-ima, kamerman prodje pored njih ko da vozi po asvaltu - sa IZh-em naravno.  Kad je crko IZh, naidju neki ljudi na konjima, sa nesto malo alata otvore IZh-u menjac, oprave ga i teraj dalje ! ) !

 

 

Evo, kog zanima da se malo obavesti o IZh-u :

          http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=99&topic=3195.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Promenio sam naziv teme od "IZH PLANETA 4" u "IZH PLANETA 4 - tema za ljubitelje".

 

Dakle, tema je namenjena isključivo ljubiteljima IŽ motocikala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: novi sad

uopste ne znam zasto si mi obrisao post nisam nikog uvredio niti bilo sta slicno.dao sam moje misljenje iz svog iskustva o tom motoru sto je valjda i ocekivano na ovoj temi.mislim da je sasvim ok sto sam rekao da nije stabilan pri vecim brzinama sto je istina.i to znam iz svog iskustva jer sam ga vozio do kraja.mislim da treba ljudima dati realnu sliku onoga sto kupuju i rade a nisam rekao da ne moze da se namesti itd.toliko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Ova tema je za *ljubitelje* IŽ-a kao što Vuja reče.  Oni koji to nisu nema potrebe da se ovde javljaju.

 

Veliki je ovo forum, sa skoro 40 hiljada tema.  Svako sebi može da nađe temu o onome što *voli* i da piše tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Stitar;Sabac
  • Motocikl: izh planeta 4;izh planeta 5;apn 6

uopste ne znam zasto si mi obrisao post nisam nikog uvredio niti bilo sta slicno.dao sam moje misljenje iz svog iskustva o tom motoru sto je valjda i ocekivano na ovoj temi.mislim da je sasvim ok sto sam rekao da nije stabilan pri vecim brzinama sto je istina.i to znam iz svog iskustva jer sam ga vozio do kraja.mislim da treba ljudima dati realnu sliku onoga sto kupuju i rade a nisam rekao da ne moze da se namesti itd.toliko

jednu stvar moramo da razjasnimo a to je sta je veca brzina.

ne bitno da li je to IZH ili MZ ili neki drugi motor tog tipa t.j.motor gde se sedi kao na stolici je jako ne prijatan za sve brzine preko 80,ko tvrdi da to nije tako taj jednostavno ne zeli da prizna cinjenicu

sto se tice stabilnosti na toj brzini IZH je sasvim solidan .Problem je u tome sto je to motor u proseku star preko 20 god.i niko u njega nece da ulozi pare zato sto je to ne isplativo.

Ako bi pak resio da u njega ulozis odredjenu svotu novca da se to malo dotegne i dovede u red video bi da ta tvoja izjava ne stoji.

E sad ako bas hoces da vozis motor preko 100 onda IZH definitivno nije za tebe nego lepo kupis neku ZUJALICU legnes na istu i raspalis

A sto se tice plina na dvotaktnom motoru on se i te kako ugradjuje i to vise od 1.veka.

prvi motori sus su radjeni na gas i bili su dvotaktni,samo sto je tad bio problem skladistenje gasa pa se onda preslo na goriva koja su manje isparljiva i koja su u tecnom stanju

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja