Jump to content

Moto Zajednica

Сделано в СССР - мотоцикли ИЖ, ЗиД, ММВЗ

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Да не буде забуне: ова "Планета" 7 је бастард стандардне "Планете" (са ливеним котачима) и кинеског мотора, клона "Хонде" ЦГ, са брегастом у блоку и 230 кубика и око 17 коња. Е сад, шта су Турци (ко није схватио, ове 7-це се "производе" у Турској) радили и како су дошли до рамова и остале браварије од ИЖ-а, то не знам.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

E bas-bas ne razumem : "bastard" , "kotac" , a cirilicom pise :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ми'ш да ће ти бити јасније ако напишем "копиле" и "точак"? :lol2:

 

Него, пред крај, и сам ИЖ је на своју 5-цу поставио кинески мотор, али клон онога са "Сузе" ГН 250 и тај модел такође назвао "Планета" 7.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Ми'ш да ће ти бити јасније ако напишем "копиле" и "точак"? :lol2:

 

Prvo : HVALA , drugo : izvinjavam se , ali "inficirao " me jedan matori lingvista (84 godine) Cvrle , spominjali smo ga u MZ svetu . Vozi MZ 125 RT , po kome se znamo , a stalno mi "trubi" kako se "frljamo " sa stranim recima i izrazima . a treba to i objasniti onima koji ne znaju sta znaci , a ja sam jedan od tih , a da ne bi stalno citajuci morali i prevodioca (googl ili kakvog drugog ) koristiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

Дуго се нисам јављао, био сам присутан раније поводом сређивања Ижа. На жалост, немам пара ни времена да га завршим како сам хтео, а због посла ми јако одговара да купим скутер, тако да хоћу да продам мог Ижа, односно Планету 4. Ситуација је следећа:

 

машина је комплет сређена, практично нова - хилзнован цилиндар код Рауша у Краљеву, у Русији купљени делови: нове карике, клип, болцни, клипњача, лежајеви, ланчаник, мењач, дихтунзи, кондензатор. У Новом саду купљене нове ламеле а од једног лика сам набавио скоро нову и некоришћену плочу паљења са платинама. Само је радилица остала стара јер је била добра. Дакле машина 90% нова и спакована. Уз то иде и нов карбуратор, нов акумулатор, неформиран, и још један некомплетан мењач.

 

То све стоји спаковано у код мене у кући у Краљеву. Остатак мотора је у дворишту мајстора, стоји и чека завршетак, али га изгледа неће дочекати. Остатак мотора није у неком стању, после три године напољу. Инсталација је радила када је мотор био у вожњи. Иначе стављен је фар од фалконца са бравом.

 

Уз све то нудим и још један резервоар Планете 5 у одличном стању, ново седиште од истог, два комплетна точка, још једну виљушку и рам од јупитера. Имам још неке делове и шрафове вишка, сад не знам тачно шта. 

 

Папире наравно поседујем и све је ту регуларно.

 

Цена је рецимо 600 евра за све. Тачно је да се Ижеви у возном стању могу купити за мање паре, али ради се о НОВОЈ машини, какву је у Србији  јако тешко наћи, а ко се бави овим зна колико коштају делови код домаћих мајстора, или колико би коштало да се наруче из Русије. 

 

За озбиљне купце могућамала корекција цене.

 

Телефон за информације:

 

069 392 88 48

 

Младен

 

ПС: слика кад је Планета била споља сређена:

post-4993-0-98559300-1430770205_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

Jel bi prodavao taj motor za neke sitne pare, ja imam cetvorku kojoj upravo radim generalnu pa mislim da bih mogao da iskoristim neke delove od petice (menjac, kvacilo, lanac...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

OK samo pitam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/100906-hard-izuro/page-2

Link za temu sa generalnom na IZuru i ostalim prepravkama. Ako nekom trebaju novi delovi znam gde ima jeftino da se nabave

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ево један, да л' се то тако каже "лајфхак" - на ИЖ "Јупитер" (а онда и на "Минск", али то ипак треба проверити) пасују "к'о гуза на ношу" клипови од "Kawasaki" КЕ 175, па ако су вама, као власнику "Јупитера", дојадили глинџави клипови из руске-кинеске-индијске мале привреде, ето квалитетног решења.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

ако пасују на јупитер 5 онда не иду на минска него на васхода ;) фала на обавештењу ;) само где то набавити... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Prvi ruski motocikl IŽ iz 1929 godine, imao dvocilindrični V motor od samo 1200 ccm :

 

   

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd

Treba mi pomoc, dosao sam u posed motora VOSHOD 3m. Nov je potpuno, nikad nije vozen, stajao u garazi, ali su mu lopovi uspeli skinuti slavinu rezeorvara, km sat, rucicu i sajlu kvacila. Da li neko zna nekog kolegu koji ima delove za ovaj model. Hvala.

20170719_144449.jpg

20170720_142614.jpg

20170720_142620.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

@zverinjak  - da li si nekada pricao sa tim Aleksandrom ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja