Jump to content

Moto Zajednica

Сделано в СССР - мотоцикли ИЖ, ЗиД, ММВЗ

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Ekaterinburg Rusija
  • Motocikl: Iz jupiter 5, Ural k 750 custom

Evo prvo shto sam nashao samo u paru i kostaju negde oko 250 evra, ali mislim da je to mnogo para cak i za dva nova

videcemo mislim da neki polovni mogu da se nadju za mnogo manje para! A da li ti treba jedan ili oba i ako jedan koji levi ili desni?

 

http://autobuy.ru/wpage/16011

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

bre,bre, zorge... "cvetna" gama... :zvizduk::D

Била је брза брзина.

 

И сам капираш да се ради о палети боја у којима је понуђена ПС.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Pa malo je smesno pricati o planeti sport, kao o sportskom motoru. Sportske karakteristike se ogledaju samo u imenu. U specifikacijama pise da je max brzina oko 140km/h, sa tom kubikazom i tom snagom to je ipak malo. Da napominjem da je i brzina tadasnjeg MZ-ts 250/1 bila oko 135-140km/h, dosta laksi, sa preciznijim menjacem i boljim ubrzanjem. Da ne sponjimem podatak koji sam procitao negde, da je prosecna potrosnja bila oko 7-8L /100km (ako se dobro secam).

E sad svi ti IZH-evi su stvarno mrcine, robusni, sirovi.... nekako rokerski motor, masivni ram i zabrinjavajuci zvuk iz agregata.

Drug ima planetu 4, taj motor je zaista s**nje dok se ne sredi struja. Prevezao sam mu stator (izvuko 4. izvod), ugradio drugi ispravljac, i elektronski regler, i mogu vam reci da se ponasa kao potpuno drugi motor, mirnije radi, lepo pali i trosi mnogo manje goriva.

Znaci sve u svemu, sportski nije ali je pravi motor za ekstremne uslove ekslpoatacije i neodrzavnja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Ekaterinburg Rusija
  • Motocikl: Iz jupiter 5, Ural k 750 custom

Pa malo je smesno pricati o planeti sport, kao o sportskom motoru. Sportske karakteristike se ogledaju samo u imenu. U specifikacijama pise da je max brzina oko 140km/h, sa tom kubikazom i tom snagom to je ipak malo. Da napominjem da je i brzina tadasnjeg MZ-ts 250/1 bila oko 135-140km/h, dosta laksi, sa preciznijim menjacem i boljim ubrzanjem. Da ne sponjimem podatak koji sam procitao negde, da je prosecna potrosnja bila oko 7-8L /100km (ako se dobro secam).

E sad svi ti IZH-evi su stvarno mrcine, robusni, sirovi.... nekako rokerski motor, masivni ram i zabrinjavajuci zvuk iz agregata.

Drug ima planetu 4, taj motor je zaista s**nje dok se ne sredi struja. Prevezao sam mu stator (izvuko 4. izvod), ugradio drugi ispravljac, i elektronski regler, i mogu vam reci da se ponasa kao potpuno drugi motor, mirnije radi, lepo pali i trosi mnogo manje goriva.

Znaci sve u svemu, sportski nije ali je pravi motor za ekstremne uslove ekslpoatacije i neodrzavnja.

 

Eh kad bih ja na mom mogao da sredim menjac onako kako ja hocu... Isao bi 200 kada se sredi sve sto si ti napisao dobija se da motor znacajno brze postize visoke obrtaje u kojima nije dobro da se drzi dugo, kada bi imao petu brzinu i duzi prenos... Kad bi baba imala .... i tako!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Pa malo je smesno pricati o planeti sport, kao o sportskom motoru. Sportske karakteristike se ogledaju samo u imenu.

Али 32 коња су 32 коња. Ко зна какав је пренос имала ПС.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Ekaterinburg Rusija
  • Motocikl: Iz jupiter 5, Ural k 750 custom

Pa malo je smesno pricati o planeti sport, kao o sportskom motoru. Sportske karakteristike se ogledaju samo u imenu.

Али 32 коња су 32 коња. Ко зна какав је пренос имала ПС.

 

Kratak kao i svaki Izh, ona u bilo kojoj brzini veoma brzo puni, ali kraj nema i osetljiva je ako se dugo drzi u visokim obrtajima, vecina je prepravlja u kros ali nema ona dovoljno jak ram za to gotovo ih je nemoguce naci u originalu i u iole pristojnom stanju (da nije kriv ram)! Dugo sam trazio taj motor i veoma je cenjen prodavala se jedna 1300 km od mene u super stanju ali covek je trazio 4000 dolara i posle nekog vremena motor je prodat!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

MZ nije , ali MZ-ov rodjak JESTE ! :)

Takodje , jako lepo ocuvan a i ima delova ( ako bas , bas zatreba , a za sada vidim da netreba :) , po meni ako volis MUSKI motor , to je to . Uz malo (zaista ne puno) brige , puno, puno kilometara mozes preci sa njim . Moja preporuka :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Налетео сам на Рунету чак и на "болт-он" решења за постављање ламелног вентила на "Планете".

 

Баш бих волео да видим да ли би било користи од тога и пенџера на плашту клипа...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Налетео сам на Рунету чак и на "болт-он" решења за постављање ламелног вентила на "Планете".

 

Баш бих волео да видим да ли би било користи од тога и пенџера на плашту клипа...

Ajd pricaj Srpski , nista te ovo ne razumem !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ма никакав хај-тек није у питању. Просто има тамо неких приватника који праве кућишта оних читавих "кафеза" за ламелне вентиле, па, ако немаш алат ни знања у обради метала, поштеде те пипаве зезанције око израде истих. Онда се та читава скаламерија зашрафи за цилиндар, а на њу карб. Е сад, обично тада фабрички филтер за ваздух "испада из игре", али то је и најмања жртва. Онда ваљда теби као власнику ваљда остаје да направиш (са провереним рецептом или твојим личним прoрачунoм - не знам) окна у плашту клипа и подесиш макину да ради ваљано...

 

А самоградње на тему ИЖ-а и ламела има свакаквих...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

E da, imam burek stangle njegove originalne hromirane, ako nekom treba dajem za dz ali da dodje licno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

rol barove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Бурек-штангле? :staa2:

 

Ахахахаха!!! :lol:

 

Ово још нисам чуо...

 

Иначе, ово касапљење стандардног ИЖ-а ми се не баш не допада. На страну естетика, али управљивост и проходност му се неће побољшати.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

Gledao sam da ga ne iskasapim tako da je samo dovareno par stvari a sve sto je skinuto sa njega uradjeno je bas zbog ocuvanja. Mogao sam ostaviti sve te delove ali posle par voznji nebi licili ni na sta.

Svaka kila manje = vise zabave

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: NSU Pretis custom

Pročitao sam celu temu i baš mi se dopala. Zanimljiva tema za mene jer sam planirao da tokom zime eventualno nabavim neki motor iz takozvanog "istočnog bloka". Razmišljao sam između Jawe 350 i MZ-a a onda je u planove ušla i IŽ Planeta (četvorka mi se najviše dopada). Na osnovu razgovora sa starijim bajkerima i ovde pročitanog vidim da je to motocikl sa objektivnim mana i da zahteva određeno zalaganje da bi se doveo u red. Ima i to svoju draž.

Iskusniji kažu da to treba znati voziti.

Ono što mi se kod Planete najviše dopada to je njena sirovost i težina, volim takve motore. Ne volim fensi motore, plastikanere. Zanimljivo je da se kao veliki ljubitelj motocikala skoro ni ne okrećem za sportskim motorima. Ne želim ovim da uvredim vlasnike istih, to je samo moj ukus.

Malo me brine što su sve Planete koje sam našao u oglasima do sada, malo prešle, uglavnom do 5000km i stoje godinama ne vožene. Da li zbog neodržavanja, odsustva entuzijazma vlasnika, nemanja delova?

Mnogi me nagovaraju da uzmem MZ-a, pre Jawe a posebno pre IŽ-a. Znam da je od ova tri MZ najpouzdaniji ali opet on mi je nekako krhak u ondnosu na iŽ-a a s obzirom da imam oko 110kg jasno je šta mi više odgovora. Mislim da će biti Jawa ili IŽ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Контактирај нашег колегу Сашу "Бивоље", па да видиш да ли МЗ може да те вози. :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja