Jump to content

Moto Zajednica

Сделано в СССР - мотоцикли ИЖ, ЗиД, ММВЗ

Recommended Posts

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

E prijatelji, kupio drug "planetu4" onako, nije neko zavidno stanje, ali moze da se vozi. Trebalo bi da se ocisti karburator i predihtuje usisna grana, pa da se proba, ovako bas puca i neravnomerno radi. Opsti utisak je da ovaj motor ne treba uporedjivati sa MZ-om, ni po pitanju menjaca, ni po pitanju odziva na gas (ubrzanja) ni po pitanju upravljivosti. Jedino sto je duplo veci i masivniji od MZ-a, i ima perfetkne dobos kocnice, mnog bolje nego pojedini sa diskovima. S'obzirom da drug nema net, a ja cu verovatno raditi sve na IZu, dosta cemo se druziti na ovoj temi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

E, jedno pitanje, da li je kurbla originalna ili je preprafvljana ne znam, ali mnogo smeta prilikom menjanja brzina. Jedva zavucem nogu do menjaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

mikac, ko kupio planetu? koje godiste, bla-bla... dajte bre neku sliku, nemo sta stekeri :staa:

Milance uzeo planetu... nisam siguran za godiste '86-'89, onako moze da bude motor od nje. Nemam slike ali bice. Trenutno je karburator kod mene na ciscenje, posto je pun rdje iz rezervoara. Onaj motor je pravi "medjed".... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

a zato je on mene zvao pre neko vece, a ja bio "sluzbeno odsutan" ;) kolko je platio? nadam se samo da nece pasti u ruke znas vec kome ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Danas ociscen karburator, i umontiran, ali je jedva radio skoro na ler a gas do kraja. Nisam bas odusevljen onim sto sam video... izmedju blokova na sredini (ispod karburatora) izlazi uljde iz masine (ili iz kartera) dok motor radi ili dok se kurbla.

Verovatno su dva scenarija u opticaju:

1. da je otisao levi semering na radilici, pa pusta kompresiju u menjacki prostor

2. da pusta kompresiju (navlaci vazduh) izmedju blokova, jer koliko sam video nema dihtunga, a sumnjam da su blokovi bas idealno ravni.

Sto ce reci bice posla, ali najverovatnije ce to cekati zimu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Proveri ti njemu filter vazduha, jer IZh ima ULjNI FILTER ZA VAZDUH, mozda je neko sipao puno ulja. pa sad ono curi na blok. Takodje ne bi bilo lose da mu skines celo kuciste filtera za vazduh, rasklopis ga i sve dobro operes, sipas novo ulje - pa onda da probas kako ce raditi.

Kod IZha, u kucistu filtera ima nesto sto lici na zicu za pranje sudova i to je potopljeno u ulju. Ko zna sta se sve nakupilo unutra .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

ma probio medju deklovi pa vuce fals. cudo da uopste i radi. to se i meni bilo desilo kad sam nabavio rashoda i to bas kod njih pre nego da krenem za pancevo. dihtung nemam ni ja, pa se vozim samo na silikon znas i sam kolko dugo. prvo ga prepakujte pa onda jebavajte kurburator. ne znam kako kod njega stoje stvari, kod mene je na desnu stranu semering 47x17x10 (moze i x7) koji nije u inisovom programu. medjutim, mozes da ga nadjes u obilicev venac sa gornje strane (preko puta jeti), mislim da bese negde na pola puta izmedju dve stanice. ima gvozdjara pored. a za taj ulozak za filter moze dobro da se iskoristi parce filtera kuhinjskog aspiratora ;) necu skoro da dolazim, a bas bi voleo da vidim kako je to reseno unutra. kako god, cekamo izvestaj i nemo da stedite aparat ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ma filter je kao kod motokultivatora, dobar je, samo da se opere i zameni ulje. Ali se nadam da je problem samo u semeringu, u suprotnom blokovi moraju da se dihtuju (ali pre toga da se razdvoje :( )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

mikac, razdvajajte to odma i izmenjajte lagere i semeringe da ne bi posle ponovo morali da se majete oko skidanja masine i ostalog sto ide uz to!!! to milanovo "dobar je ce tera" okaci macku na rep, znam kako je to "dobar je ce tera" izgledalo kod mene kad sam rasturio masinu. samo sto kuglice nisu poispadale iz lagera. a uostalo, kad ga vec radite uradite sve da valja i da posle nema glavobolju. to mu je oko 1000din trosak a mnogo cuva zivci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ipak je bio problem u kondenzatoru. Promenili smo 3 komada, ali danas je dolazio momak koji motor prodao Milancetu. Posten decko, kaze motor je super, mora da radi, stavio svoj originalni kondenzator i motor radi super, sa drugim (novim) nece ni da upali. Izmedju deklova pusta malcice ali mnogo manje kada je paljenje ustelovano, tako da ce verovatno da vozio ovako jos neko vreme.

Eto covek se uci dok je ziv....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

ajme majko, ne znam koji je od ova dva milana tvrdoglaviji :) ljudi bre, cim vuce vals rasturajte to i prepakujte ga, ce ga ostavi negde nasred put pa ce se iskilavi dok ga dogura kuci :) usput, kakvo paljenje ima planeta? :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

Кад читам шта се дешава видим да сам ја с овим мојим и добро прошао. Сад га не возим, јер из милион разлога нисам стигао да га саставим, па чекам следећу сезону. Него бих и ја рекао да то отворите и видите шта је унутра, јер ко зна у каквом је стању агрегат. Мој је фино радио, а кад смо га отворили - унутра гробље. Него је то руски медвед, па може да издржи свашта док се не распадне.Боље је да га једном средите како треба и да човек буде миран 20-30 000 км, јер овако ће сутра нешто друго да искочи.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Regal Raptor 400ccm

Evo jednog Minska 125 koji se vozi, a i prodaje - i to ovde na forumu :

 

http://www.bjbikers....3&topic=57277.0

 

Ja sam pazario ovog lepotana,

mali problem je imao oko karburatora(iglicasta dizna),zamenio je i ide ko zmaj(imam oko 130kg, i mene vuce kada sipam 95 oktana oko 80-100km/h, a sa 98 oktana 100-120km/h, naravno 3% mesavina).

Pali na pola kurble.

Uskoro cu postaviti i neke slike, ali nisam nista menjao na njemu.

Sve u svemu prezadovoljan sam sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Kazu da je se uz nov primerak dobijao bogat alat i rezervne karike.....i jos sto-sta.Pravi bajkerski pristup. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

rusi su uz svaki motor davali alat, pa skoro za punu generalnu ( :care::care::care: ) pogledajte u svakom uputstvu. alat je ukljucivao i pumpu i dva mini pajsera za skidanje i montazu guma. sad, sto NIKO kad prodaje motor uz motor ne daje taj alat drugo je pitanje... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

rusi su uz svaki motor davali alat, pa skoro za punu generalnu ( :care::care::care: ) pogledajte u svakom uputstvu. alat je ukljucivao i pumpu i dva mini pajsera za skidanje i montazu guma. sad, sto NIKO kad prodaje motor uz motor ne daje taj alat drugo je pitanje... :zvizduk:

 

Pumpu, pajsere i jos nesto alata je davao MZ, a uz Voshoda su se dobijale i rezervne karike, dihtunzi za glavu i cilindar, tuba sa originalnom bojom za popravke i jos svasta nesto !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

После паузе од неколико месеци, дохватио сам се листања он-лајн издања руске ревије "Мото" и нашао занимљиве текстове.

 

Овај је о јубилеју фабрике "Минск"

 

post-3975-0-52169100-1316263046_thumb.jpg post-3975-0-91354200-1316263088_thumb.jpg post-3975-0-50239200-1316263138_thumb.jpg

 

post-3975-0-63913700-1316263185_thumb.jpg post-3975-0-46398700-1316263213_thumb.jpg post-3975-0-83398900-1316263244_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Drugari gde moze da se nadje planeta 4 ili 5 u ocajnom stanju mogu samo blokovi i ram sa papirima... treba mi hitno za drugara (vlasnika onog matorog dkw-a).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja