Jump to content

Moto Zajednica

Trka starovremenskih motora na Batajnickom aerogromu

Recommended Posts

  • Drug član, 4263 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Sa moje tacke gledista ....izvinjavam se sto kaznim ali imam dosta obaveza koje sam propustio mojim boravkom u Srbiji :lol:

 

Tacnije sve se odigralo na Batajnickom aerodromu(Vojni aerodrom Vojske SCG).

 

Posto se datum trke pomerao skoro svakih par dana niko nije bio siguran dali ce se trka uopste odrzati ili bolje receno svi su molili boga da ne padne sneg.

 

Dosao je i taj dan ali pomalo hladan jer je duvala kosava i bilo je bas hladno.Vetar se uvlacio u kosti iskreno receno.Ja sam jos pre nedelju dana prevezao Tritona iz Novog Sada kod mene kuci u Zemun.Imao sam malo problema oko sistemackog pregleda(lecnicki) za trke.Ali sve sam uspeo da sredim u AMS Srbija u Ruzlveltovoj ulici lackajucu sekretarici predsednika Auto-Moto sporta Srbije .Devojka me uputila na sva vrata i nisam cekao ni momenta.Sve je sredjeno super spreman kao zapeta puska.I evo nas na stazi koja jos nije pripremljena za trening(subota je dan za dva treninga) prvi je nezvanicni,a drugi je zvanicni.Imao sam problema sa motorm od prvog paljenja.Trokirao je pod vecim obrtajima.Sve sta bih radio nista nije pomoglo.Tako da sam odvozao oda treninga pod 40% mojih mogucnosti.Ali ipak sam uspeo da ostvarim trece najbrze vreme za sutrasnju trku.Sasa Petkovic na BSA Rocket III i Kruno Kozar na BMW R90S su bili neuhvatljivi za mene.Sasa je bilo cak 2 ili 3 sekunde sporiji od 5 najbrzih i klasi 600ccm.Izmedju treninga sam pitako onako nezainteresovano Dinka kad ce mi dati krug na svom Tritonu,ali neobazireci se oko sebe skoro svi su to imali na pameti da ga pitaju ali niko se nije izjasnio kao ja.Na sta mi Dinko odgovori sa osmmehom koji mu se nazirao kroz cupavu bradu "takmec znamo se prekratko".I ja kazem izvini na neposrednosti ali nisam mogao da izdrzim radi svih ostalih.Naslutio je moju nameru i ipak posle zvanicnog i zadnjeg treninga je prisao i rekao oces li da probas Tritiona.Nisam se puno dvoumio......napravio par krugova ispred boksa i to je to.Motor je impresivan ali nemogu nista vise da kazem jer nisam bio na stazi.I mislim da je Dinko to napravio pravi potez jer kad sam se parkirao u boksu pukla mu je sajla za kvacilo.Naravno on ima rezervni i nakon pola sata sve je resenno.Zahvalio mi se i rekao da ti nisam dao da probas motor pukla bi sutra na trci.

Otisli smo kuci promrznuti i ja nisam mogao da idem da spavam pre nego otklonom kvar na Tritonu.Uzelo nam je malo vremena da otkrijemo kvar koji se krio u intalaciji za elektronsko paljenje.To smo sanirali brzo i upalili motor.Radi kao sat srecan sam kao malo dete kad mu das sladoled.Otisli smo ja i Sasa kod mene kuci gde nas je cekala topla vecera i caj.Tog dana sam upoznao par trkaca iz susedne nam Hrvatske.Za njih sam cuo ali se nismo imali prilike upoznati jer sam ja napustio Hrvatsku 1995.To su bili Dinko Zupanovic akademski slikar iz Osjeka,Kruno Kozar sa kcerkom i jos jedan covek kojemu se ne secam imena.Kazu da Emil i Kralj nisu mogli doci jer imaju male finansijske probleme posle duge sezone.Oni su otisli na veceru u Restoran Boem kod Plavog mosta i obecali da ce svratiti kod mene kuci na pice.Pojavili su se oko 22:00 casa sa jos par lokalnoh trkaca tj. mojih prijatelja i poznanika.Svi smo uz pivo,casu vina,kafu i sok malo pricali o svemu i svacemu.Zurili su do kampa Dunav da im portir ne zatvori kapiju.Sasa i njegova zena, Beba, ja i ostali ukucani polako na spavanje jer nas sutra ceka dugacak i hladan dan pun adrenalina.

 

Nedelja

Je bila dan za odmeravanje snaga i da vidim dali sam uopste dorastao ovom nivou takmicenja u SCG kao i gostima iz Hrvatske.Bilo je nesto malo hladnije nego juce ili mi se to samo cinilo.Stigli smo na stazu svi se nekako sakrivali po autima i pili vruce cajeve i kafe,pa mora da su se smrzli juce.Isto kao u Subotu svi su jedva cekali da se izadje na stazu.Za divno cudo ovaj put se prijavilo vise trkaca na starovremenskim motorima nego na modernim motorima.Kazem da je to malo drugacije u sreduni iz koje ja dolazim,ali Dinko dodaje da u PH je ista stvar i da ljubitelji trka dolaze da gledaju njih ,a ne moderne klase.Prvi su sa trkama krenuli prikolicari koji su privukli dosta paznje gledaoca i medija.Mi smo vozili zadnji i sve se odvijalo svojim tokom u boksu.Poceli su da se pojavljuju clanovi sa MM foruma,BJB foruma i naravno AMS foruma,pa te moja rodbina,prijatelji i komsije.Bilo mi je drago da su svi tu i da me bodre.Dinko mi je bilo konkurencija i ima mnogo bolji mototor od mene i tu ce biti cupavo kazem sam sebi.Ali me moj prijatelj Zare tesi on je spor na tom motoru neces imati problema.Obecao sam clanovima BJB foruma da necu biti prvi ali da mogu da pokusam da budem drugi ili u najgoru ruku treci.Pored Krunovog BMW R90S nisam imao sta da trazim sa Tritonom koji ima 750ccm motor i u najboljem slucaju 55ks na zadnjem tocku,a BMw R90S ima fabricki oko 69ks.Znaci u prednosti je u samom startu.Nisam gledao trke ostalih klasa jer sam bilo zauzet pripremom za trku,a koji bih da vam docaram malo recima.

#1 odem do svakog trkaca koji se trka u mojoj klasi pa mu onako prijateljski i takmicarski pruzim ruku i pozelim srecu

#2 proverim pritisak u gumama,nivo goriva i tome slicno

#3 obucem trkace odelo i pratecu opremu i pomolim se bogu za sto bolji uspeh i da mi da snage da odvozim trku bez pada

 

Ali u samom startu mi je poslo nesto naopako,a to je gorivo koje smo kupili tog jutra Sasa i ja skoro pa ga nije bilo u kanti.Pogledam Sasu i kazen gde je gorivo on kaze ja sipao u svoj motor.A ja cu na to A JA?.Ostalo je tu oko mozda 2 litra benzina i nesto je bilo od juce u rezervaru pa sta bude.Sada ce mi trebati onaj ocenas i molitva pomislio sam.Zagrejavamo motore i izlazimo na stazu....imamo jedan krug zagrejavanja .Zauzimamo svoje startne pozicije...startuje se na semafor.Kojemu crveno gori non-stop.Zeleno se pali ali posle jedno 15-k sekundi i ja malo kasnim sa startom.Sasa i Dinko me preticu do prve krivine dok je Kruno otisao kao raketa sa starta.Ja i Dinko izlazim iz seste krivine rame uz rame ali njegov motor je jaci na ubrzanji i tu me ostavlja malo.Ja ga pratim sve do zadnje krivine pred ciljnu ravninu gde kocim kasno i preticem ga iznutra.Ulazak u drugi krug od sedam vozenih Sasa pada ispred mene i tako zavrsetkom tog kruga ja izbijam na drugo mesto.Povremeno se okremen da vidim gde je Dinko ali on je malo podalje od mene.Motor je poceo da mi trkoira na izlazcima iz krivina i pravcu......naravno da sam proklinjao Sasu i gorivo ali sta je tu je.Samo sam molio boga da Dinko ne primeti nista i da ne krene u napad za drugo mesto.Uspeo sam da zadrzim drugo mesto i Dinko je smanjio moju prednost na samo 3 sekunde ali nedovoljno da preuzme drugo mesto.Niko sretniji od mene.........ludilo ludilo.........

Vracamo se u boks parkiramo motore oblecu me clanovi MM,BJB i AMS foruma kao mnogobrojni prijatelji i rodbina svi mi cestitaju na uspehu.Hoce da se slikaju samnom.Krenem da potrazim Kruna da mu cestitam kao i Dinku.Ali me presrela jedna gospodja sa pitanjem "dali znas gde je pobednik trke?''.Ja onako sav sretan joj odgovaram "neznan di je sada je bija tu moze bit da je osa negdi".Eto nje odakle si ti kad tako pricas ja joj odgovaram da sam iz Zemuna ona kazem ne tvoj naglasak,a to kazem ja rodjen sam u Sibeniku.Sledece pitanje stize "dali si vozio trku?" kazen da i "koji si zavrsio?", drugi odgovorim ja."Mozes li da mi odgovoris na prar pitanja?".Kaze moze.Odmah joj u startu kazem da nepise to Sibenik jer sam ovde kao gost iz Kanade.Kaze nema problema presara ono Sibenik.Pita me par pitanja odgovorim joj i kaze da samo nadje fotografa da me slika i to je to.Pitam je koje novine kaze" Blic".Konacno sam nasao Kruna i Dinka cestitao oboici i sacekali samo zadnju trkau dana 1000ccm Superbike.Pa na dodelu pehara.Sasa Perkovis je prosao dobro pri padu.Par ostecenja na motoru ali njemu nista nije bilo.Organizacija imala je dosta rupa ali posto je prva sezona uopste nije bilo lose.Glavno je da su uspeli okupiti ovoliki broj ljudi kao trkaca tako i gledaoca.Tu je jos bio i SOS Kanal koji je svojom reportazom na SOS Kanalu posvetio nasoj trci oko 40-k minuta.Nisamo mogao da verujem da cu izaci u novinama i to bas u Beogradu.Vracam se nazad u Kanadu sa peharom...dok smo cekali dodelu peharan moji me zovu iz Vankuvera da mi cestiaju na uspehu e tad mi je srce bilo puno kad sam cuo cacain glas......Okupili samo se vecina trkaca su clanovi MK Beograd i voze za AMK Veteran Vozdovac za koji sam i ja vozio.Dinko nam prilazi i kaze "sram vas bio dovezli ste momka iz Kanade da vam osvjetla obrza" normalno sve kroz salu.Da bio sam jedini Srbin medju prvih troje.Svo su se nasmejali i pogledali onako Dinka i fazonu alo bradonjo..........sa osmesima na licu.Ipak smo neka ekipa i drzimo se tako ...........volimo motore,trke,devojcice,istu muziku .........

 

Pricu iz Blica cu vam napisati malo kasnije da nebi pokvarila ovu

_________________

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty

E dobro si se setio da se napises koju.

p.s. Dobijam redovno tvoje sms , ali ne mogu da ti odgovorim , daj javi se neki put preko zice.

Cuvaj se brate jedva cekam da se opet vidimo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08
Super tekst' date=' bas mi je krivo sto nisam bio na trci...

 

Pozdrav! ;)[/quote']

 

Bas je bilo strava ali pakleno hladno,ja sam se motorom od panceva zaledio kao pingvin...

 

Ali vredelo je svega bar sam se upoznao sa mnogim clanovima foruma...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Atina

Sve pohvale za Cacin tekst, mislim da nije moglo bolje od ovoga da se prenese sjajna atmosfera druzenja i takmicenja sa trke veterana. Sto rece NeshaTL - klap, klap, klap ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja