Jump to content

Moto Zajednica

Na koje se to klase djele motocikli?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Bravo za temu i mnogo hvala autoru sto je pojasnio gomilu stvari!

Mislim da bi ovu temu trebalo pinovati, da ljudi koji nemaju pojma (kao npr. ja) mogu lakse da se orijentisu u svetu na dva tocka.

 

Skoro sam cackao po netu, valjalo bi da neko ko se razume nekad napise rec-dve o vrstama agregata (oduvek sam mislio da je geometrija visecilindricnih motora kao na jugu, ono paralelno jedan pored drugog; tek skoro sam razumeo da ima i kada su u liniji, naspramni).

 

Mogu jedino da mu dodam da x9 moze vrlo lepo da se vozi po gradu :))

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1873 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Nije loše "podići" neku staru temu, što kaže kolega iznad, iz kartoteke, podruma, magacina...ima tu lepog materijala za čitanje. I podržavam ga, kao što je ova tema opisala razlike, tj. podele po šasiji, moglo bi se malo pisati i o mašinama. Doduše, negde sam već i pročitao neke prednosti i mane jednog cilindra (koji vozim), kao da imaju najveći obrtni moment, a najviše tresu u odnosu na 2 ili 4 cilindra. Npr, čuo sam da su V4 prgavi, L4 "prodišu" tek posle oko 6.000 rpm, itd.

U stvari, možda tema i postoji o mašinama, kao i ova o šasijama. Ja je nisam našao. Ako ima, izvucite je na svetlo dana, da i mi "mlađi (:popovanje:)" naučimo koje makine (ni)su za nas.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
Nije loše "podići" neku staru temu, što kaže kolega iznad, iz kartoteke, podruma, magacina...ima tu lepog materijala za čitanje. I podržavam ga, kao što je ova tema opisala razlike, tj. podele po šasiji, moglo bi se malo pisati i o mašinama. Doduše, negde sam već i pročitao neke prednosti i mane jednog cilindra (koji vozim), kao da imaju najveći obrtni moment, a najviše tresu u odnosu na 2 ili 4 cilindra. Npr, čuo sam da su V4 prgavi, L4 "prodišu" tek posle oko 6.000 rpm, itd.
U stvari, možda tema i postoji o mašinama, kao i ova o šasijama. Ja je nisam našao. Ako ima, izvucite je na svetlo dana, da i mi "mlađi (:popovanje:)" naučimo koje makine (ni)su za nas.
I ja se slazem, i da se napisu zvanicne razlike tipa jedan cilindar ima obrtni momenat na manjim obrtajima ali manje snage od dva cilindra i tako to i da napisemo nasa iskustva. Bila bi odlicna tema.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja