Jump to content

Moto Zajednica

Na koje se to klase djele motocikli?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija
Svaka cast' date=' prosto nemam reci sem da predlozim adminima da coveka unaprede u urednika :D Sve pohvale i samo tako nastavi :D[/quote']

slazem se covek je zasluzio unapredjenje (i vecu platu, normalno)! :-)

:redflag: =D> :redflag: =D>

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
Gde se svrstavaju chopperi? Da li se chopperom moze nazvati bilo koja radikalnija prerada (ne mislim na promenu fara, zmigavaca i ostale sminke?) ili se choperima nazivaju motori za izbacenom, produzenom prednjom viljuskom i ostalo sto ide uz to...

TJ znam sta se definitivno moze nazvati chopperom ali da li se jos neke prerade mogu nazvati chopperima ili se znacenje promenilo vremenom?

Termin chopper je nastao u americi tako sto su ameri dosli na ideju da malo "secnu" pa izbace zadnji tocak, pa malo prednji i tako sec, sec (chop, chop) i nastade secko :D.

Osnovna filozofija choppera je to da na motoru treba da postoje dva tocka rezervoar, sediste (eventualno blatobrani koji mogu biti prisutan i samo kao estetski detalj, takodje u isecenim oblicima) i V masina sto vecih kubikaza za sta su najvecim delom odgovorni upravo braca harley, jer su oni koliko mi je poznato prvi koji su krenuli sa proizvodnjom agregata koji prelaze 1200cc. Auspuh je dovoljan samo u vidu dve cevi za odvodjenje gasova tako da je buka zagarantovana. Tipican predstavnik je masina iz filma goli u sedlu, koji je choppere veoma popularizovao. Vrlo cesto se mogu videti u takozvanoj hard-tail izvedbi tj. bez zadnjih amortizera.

Mogu im se dodati i poneka podkategorija, kao sto su low rider-i (najcesce proizvod americkih custom shop-ova, i digger-i sa izrato dugackim viljuskama i udaljenim prednjim tockom od vozaca.

Ova klasa motora odgovara uslovima voznje u americi, gde imamo dugacke puteve uz malo krivina, sto im je velika mana za evropske uslove.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

':prayer:'':prayer:'

':prayer:'

 

 

jel ostao jos neki motor koji nie pokazan... :wink:

 

igde si nasao tolke slike 8) :prayer: :prayer:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada
Gde se svrstavaju chopperi? Da li se chopperom moze nazvati bilo koja radikalnija prerada (ne mislim na promenu fara' date=' zmigavaca i ostale sminke?) ili se choperima nazivaju motori za izbacenom, produzenom prednjom viljuskom i ostalo sto ide uz to...

TJ znam sta se definitivno moze nazvati chopperom ali da li se jos neke prerade mogu nazvati chopperima ili se znacenje promenilo vremenom?[/quote']

 

Prvo da razjasnimo šta znači Chopper. Chopper potiće od riječi Chopped što znači ogoljen. Riječ Chopper je nastala u Americi, a odnosila se sa motore sa kojih je skinuto sve što nije potrebno da bi se moglo voziti. To podrazumjeva i skidanje žmigavaca, retrovizora, satova,...

 

kasnije su se Chopperima nazivaju motori koje si ti opisao. Iskreno, ja kada sam pokušao da shvatim sve vrste ovih motora, blago rečeno pogubio sam se.

Fora sa dignutim volanom je nastala, recimo, iz medicinskih razloga.

naime utvrdjeno je da se vozači manje umaraju sa dignutim rukama jer srce ravnomernije pupmpa. (ovome se možda sada neko iz struke smije, ali ja sam tako shvatio).

Evo nabrojaću nekoliko stilova kojih se pridržava većina custom radnji za izradu unikatnih motora:

1. Boberri

2. Trackeri

3. Boardracer

4. Sweden style

5. Street Racer

6. Old Scool Chopper

7. Rat Bike

i nepraktični ali najskuplji

8. Show Bike

 

sstruja, da li je sada jasnije ili si još više zbunjen poslije ,,stručnog'' objašnjenja :roll:

zato sam custom podjelio u dvije osnovne podklase.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Tako sam i mislio... samo sto nisam ulazio u ove podgategorije... mislim cemu to sluzi a uz to i ne radi :) Treba da se prihvati i termin srpski chopper!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada
Tako sam i mislio... samo sto nisam ulazio u ove podgategorije... mislim cemu to sluzi a uz to i ne radi :) Treba da se prihvati i termin srpski chopper!!!!

 

Postoji još jedna klasa' date=' amerikanci je ne priznaju, a to je tzv.

[b']Motorfreekers[/b]

to su prerade u chopper iz nečega što je na prvi pogled nezamislivo.

npr. viljuške kao u Sweden Style od obicnih kutija sa masinom od Tomosa i ramom od MZ ETZ... :lol:

ili smisli neku takvu sličnu kombinaciju ili pak totalno različitu :misli: :rolleyes:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Tomos BT 50

Izvinjavam se što oživljavam temu staru skoro koliko i ja, ali u koju klasu spada Tomos BT-50? Moped nije, ide 80kmh. Sport opet nije, nema položaj sedenja za to. Naked isto nije, ima one plastike sa strane... Ako bi neko znao, bilo bi super:zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Izvinjavam se što oživljavam temu staru skoro koliko i ja, ali u koju klasu spada Tomos BT-50? Moped nije, ide 80kmh. Sport opet nije, nema položaj sedenja za to. Naked isto nije, ima one plastike sa strane... Ako bi neko znao, bilo bi super:zbunjen:
Supersport ili superbike.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

He....može i sprdnja, ali ima materijala i za ozbiljnije odgovore.

Nekada je kategorizacija bila jednostavnija, a što se BTa konkretno tiče otprilike je od šalterskog službenika zavisilo kako će isti biti registrovan. 49ccm je u principu bio moped. Raznih je varijanti bilo u opticaju, a najviše se vodilo računa o mestima za sedenje. Ako ih je bilo 2, onda godišnja registracija. Naravno da je prolazila fora sa jednim mestom i " velika" tablica sleduje ( tako su tretirani i drugi Tomos mopedi koji su mogli da nose dvoje)...a bilo je i slučajeva gde i piše u saobraćajnoj da ima dva mesta, ali se iskombinije SO. Posle je rasprava prelazila na ulicu, prilikom susreta sa ovlašćenim licima ( ako isto insistira). Ima tu i još drugih detalja, ali da ne dužim...

Imam ispred sebe originalnu radioničku knjigu za ( pazi sad); AT..BT..ATX i NTX.

Opet da ne dužim, za BT kaže (YU model): moč- snaga 4kw i max. hitrost iliti brzina celih 80km/h.

Znači od "žute" tablice nema ništa....

...eh sad, ovo je Srbija...možda može i " zelena" ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Po "starom" zakonu definicija mopeda (tada bicikl sa pom. motorom) je glasila:

1. Max. brzina 50km/h

2. Broj mesta za sedenje 1

ALI u Srbiji se registrovao i teretni BMW X6 :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 693 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

  Tomos 1985. izbacuje na tržište BT 50 (kao naslednika T-15). 

Dodatak su oklopi, a novina je cevasti ram, nove generacije i jače konstrukcije (mana legendarnog E-90 je bio ram, koji nije mogao da "nosi" jaču mašinu).

Deklarisani su kao sportski motocikli male zapremine.

Snaga 5,4 KS pri 8000 o/min. i brzina od 80 km/h, a sve to iz 49 ccm.

Ram modela BT-50 je iskorišten za model ATX 50 1988.(koji je u stvari moped).

Manje poznat podatak je da su prototip napravili još 1974. (ali su, zbog nedostatka finansija, stajali u arhivi do 1985).

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 4 sati, SlobaBt je napisao:

Izvinjavam se što oživljavam temu staru skoro koliko i ja, ali u koju klasu spada Tomos BT-50? Moped nije, ide 80kmh. Sport opet nije, nema položaj sedenja za to. Naked isto nije, ima one plastike sa strane... Ako bi neko znao, bilo bi super:zbunjen:

Koliko sam ja ukapira, ovde se ne postavlja pitanje na koji se način kategoriše ovaj motor prilikom registracije (moped ili motocikl), nego kojoj moto klasi pripada (gledano iz sadašnje podele motora)..

E tu sada već nastaje nedoumica. Klase motora (kakve sada poznajemo) nastale su tek nedavno (gledano u odnosu na moju godinu "proizvodnje"), a u početku je motor bio samo motor i nije bilo klasa, pa su se onda pojavili (odvojili) terenski (kros) motori, pa se izdvojili trkački motori, pa enduro,pa sport touring, pa .... i tako stigosmo do momenta kada gotovo svaki proizvedeni motor ima svoju zasebnu kategoriju.

U to vreme kada je Tomos radio ovaj motor to je bio običan motor (opšte namene), a po sadašnjoj kategorizaciji verovatno bi bio kl u klasi "nejkid".

Promenio član zika56
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ma njega je pretpostavljam zbunio BT50 S port  (bez komplet oklopa) i BT50 N aked (ima full oklope) , sto kaze Zika tada se nije toliko palamudilo kao danas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja