Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Miner 50cc

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Planirao sam da kupim skuter od 300 - 400 evra (polovan), i saznam da se u Metro-u prodaje nov skuter Sprint Miner, za 44.838.82 din.

 

Motor: jednocilindricni, cetvorotaktni

Zapremina: 50ccc, Hladjenje vazdusno, Max. snaga: 1,9kW/6000-8000 o/min, Starter:elektro mehanicki

Dimenzije:1825x675x1144 mm, Tezina 86kg

Rezervoar za gorivo 6l

Max. dozvoljena tezina: 150kg

 

Interesuje me da li neko nesto zna o ovom modelu... da li ova cena govori o kvalitetu ili ....je ovo dobra kupovina...

 

-- izgleda da je ova tema trebala u kineske motore, izvinjavam se.. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Stavi sliku ako imas pa ce lakse da ti se objasni dosta kineskih motora su i neke mrake prekopirale i obrnu cist primer za peugot v-click

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Ako je to onaj koji sam video pre neki dan u metrou (mada je onome bila cena oko 50000din), onda rodjak i ortak imaju isti :)

Nisam ga bash neshto mnogo vozio, ali sam se vozio u drushtvo tog motora. Ide identichno kao tomos APN6 (poshto sa rodjakom nekad obrnem krug). Chak je apn za nijansu brzi, dakle mogu da mu pobegnem malo kada hocu. E sada, ortakov ide dosta bolje. Nisam siguran kako bih sa tomosom proshao u voznji pored njega, nismo se vozali zajedno.

 

Rodjak ima novog sa oko 150km predjenih ga uzeo, i za sada sve radi kako treba (zlo bi bilo da nije tako :). Plastika je losha... Metalni delovi pokazuju znake rdje. A shto ej najgore, i viljushka je pochela da rdja po malo, pa se plashim da ce uskoro da sjebe semeringe i da procuri, ako je ne ispolira...

Sve u svemu, za te pare, i dosta paznje, moze da bude OK prevozno sredstvo, ali po mom mishljenju...samo to i nishta vishe. Nije za dvoje, mada moze do prodavnice !

E sad opet, ortakov je neshto stariji (valjda 2006.), i nije se pokazao bash neshto, mada ga ovaj bash i ne pazi... Stalno ima problem sa paljenjem. Mora da skine sa karba filter, pa da stavi ruku i simulira sauh da bi palio. Kada uspe da upali ide lepo :) Poshto je sjebao akumulator (ne znam kako) palio je na kurblu. Pa se onda zupchanik od kurble raspao, pa je kupio nov akumulator, pa je onda ubrzo crko bendix (taj neki mehanizam), pa je njega menjao... PA sto nekih djavola ga snashlo. Ima dosta u zadnjoj MONO viljushci pa tochak stoji ukoso, kachi guma o amortizer, pa mu je jednom chak i spala guma od svega toga...

 

Ne zelim da kazem da je losha stvar u pitanju. Napraviti, prodavati i zaraditi na skuteru i to sa cenom od 45000 nije lako. Tvrdim da ako ga poseduje neko ko ima osnovna znanja oko tog tipa mehanike, nije lenj da odrzava svoj motor, zna da ga je kupio teshko zaradjenim novce pa ga pazi kao malo dete, moze lepo da posluzi svrsi. Ako g vozi neko ko je nemaran, ne obraca paznju kad neshto nije u redu i tako skuplja kvarove, nece potrajati par hiljada mozda....

 

Eto toliko, nadam se da sam pomogao o stvaranju slike, ako je to onaj model koji mislim da jeste :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Imao sam Sprint Max-a kojeg sam prodao cetvrtu sezonu, i odlicno se navozao. Sad ne znam ko proizvodi ovaj model ali generalno cu ukazati na prednosti i mane ovog agregata i skutera. Agregat je cetvorotaktni, malo tromiji ali i ekonomicniji od dvotaktnih modela. Ako se dobro odrzava agregat izdrzava i preko 20 000 km normalne voznje. Jeftini delovi, klip i cilindar sa karikama od 2000-4000 dinara. Bendix ako je podmazan ne moze da crkne skoro nikad. Ako se ne podmaze bar jednom onda oce da strada. Na kurbli oce da ispadne osigurac i onda se razmrda i mogu da se ostete zubcanici ili ceo mehanizam ali srecom su bas jeftini. Polumesec oko 900 dinara.Starije generacije su imale problem sa ogibljenjem i desavalo se da zadnja viljuska bude fabricki kriva i presiroka guma zakacinje amortizer ali je na novijim modelima resen ovaj nedostatak. Za vozikanje po gradu i voznjice 100-150 km moze da posluzi. Ako ne ocekujes nesto mnogo moze odlicno da sluzi i zavrsava posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Stavi sliku ako imas pa ce lakse da ti se objasni dosta kineskih motora su i neke mrake prekopirale i obrnu cist primer za peugot v-click

V-click proizvode u Qingqi-ju, kao uostalom veliki deo (ako ne i sve)  Peugeot skutere. Neki modeli su rezervisani samo za Peugeot, neki su zajednicki, razlikuju se znacke, ali njih svakako nema na nasem trzistu sa kineskom oznakom.

 

Elem, sto se agregata tice, dobro se pokazao i delovi se jako lako pronalaze ukoliko zatrebaju. Za ostale komponente ovog motora ipak ne mogu da tvrdim, jer nisam upoznat sa njim. Maksimalna brzina bi trebalo da iznosi oko 65 kmh +- nesto malo u zavisnosti od prenosa. Naravno, u slucaju kada ne postoje blokade. Kit od 80ccm za one koji bi ipak nesto malo jace kosta 40-50 eura , mada ovlascena ugradnja sa kitom bude skoro 100e vise.

Potrosnja bi trebalo da je oko 2l. Sa blokadom, ako je ima 3-4 deci manje, ili za toliko vise bez blokade ako se ne stedi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Motocikl: Sprint miner

Ja sam skoro kupio sprint miner 2 danavozio i pokvario se kvar kosto 7 hiljada. Moze li mi neko reci kakvi su to skuteri. Jer dnevno bi trebo 50 km da prelazim i dal je to puno za njega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Akvarista u pokusaju, 138 postova
  • Lokacija: Rumenka
  • Motocikl: Suzi nudista SV650 '09

Mozda si naleteo na los komad.

Drugar ima sprint neki 50cc 2T,presao je preko 20k sa njim bez nekih velikih popravki i otvaranja motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Motocikl: Sprint miner

Neznam ovaj moj je 4t odma mi se pokvario nakon 60 km. I popravio sam ga. Dal neko ima takav model iz 2009 god. Sprint miner ja dnevno treba da prelazim oko 60 km svaki dan dal on to moze izdrzati u cugu odjednom bez ladjenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2481 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Nema tu pravila, kad kupuješ polovnog kineza od nekoga koga ne poznaješ neka ti je bog u pomoći. Ja sam kupio novog i evo pete sezona je ostala iza nas i čekamo šestu. Do sad prešli preko 10K.km.

Meni je verovatno zapao iole dobar primerak pa nije bilo kvarova. Na početku zamenio kineske gume i voziiiii. Za sve ovo vreme jednom crkla sijalica fara, crkla brava sedišta - mrzi me da je menjam jer moram da skidam nosač kofera i plastike. Sem redovnih servisa ovog leta prvi put promenio  paknove, pločice, kaiš, rolnice. Sve to koštalo 25E - ruke moje. Jedini ozbiljniji kvar je bio u garanciji i otklonjen za dž. Korodirala jedna polutka i pojela kaiš. Zamenjene obe polutke kvačila i nov kaiš. Ni jednom mi nije stao. Išao sa njim par puta do NS, obedske bare, peo se na Avalu ko zna koliko puta. Doduše moj je 125cc ali ipak kinez. Ja nikad ne bih kupovao polovnog kineza a da ne znam vlasnika i kako je održavan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Prvo druze napisi nam sta je bio kvar...Drugo moze da predje i 600km dnevno ako je ispravan, odrzavan i u ok stanju...

Isto tako mozes da kupis novog BMW 1200GS i da ti pukne kardan :lol3:

 

Da li tvoj primerak moze da predje dnevno 60km ili 600km il 6km ne moze niko ovako da ti kaze...Niti znamo u kakvom je stanju, ni sta je bio kvar itd, itd... Ne mora se hladiti,  osim ako nisi pregrejao masinu... 

 

Ako pitas dali Sprintov skuter ili bilo koji moze da predje dnevno 60km recicu ti da moze, koliko traju masine na kinezima je veoma diskutabilno, u principu ako je odrzavana, vozena u okviru svojih mogucnosti mogu dosta preci.

 

PS. Skroz si pogresio pod-Forum, verujem da ce vec neki admin ispraviti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Nema tu pravila, kad kupuješ polovnog kineza od nekoga koga ne poznaješ neka ti je bog u pomoći. Ja sam kupio novog i evo pete sezona je ostala iza nas i čekamo šestu. Do sad prešli preko 10K.km.

Meni je verovatno zapao iole dobar primerak pa nije bilo kvarova. Na početku zamenio kineske gume i voziiiii. Za sve ovo vreme jednom crkla sijalica fara, crkla brava sedišta - mrzi me da je menjam jer moram da skidam nosač kofera i plastike. Sem redovnih servisa ovog leta prvi put promenio paknove, pločice, kaiš, rolnice. Sve to koštalo 25E - ruke moje. Jedini ozbiljniji kvar je bio u garanciji i otklonjen za dž. Korodirala jedna polutka i pojela kaiš. Zamenjene obe polutke kvačila i nov kaiš. Ni jednom mi nije stao. Išao sa njim par puta do NS, obedske bare, peo se na Avalu ko zna koliko puta. Doduše moj je 125cc ali ipak kinez. Ja nikad ne bih kupovao polovnog kineza a da ne znam vlasnika i kako je održavan.

slušaj ti..ti..ljubitelju riblje čorbe

sledeći put da naidjes da ja proverim sta si ti to radio,pa da odemo na istu

 

Moze kinez i dugačko da potraje samo je bitno da se kvalitetno održava,da nije poakan i nogama popravljan..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Motocikl: Sprint miner

Tek sam ga kupio pa da malo otopli i snjim krecem na poso. Do podla imam oko 30 km i nazad pa me zanima kad je temparatura plus 40 jel se mora stati i laditi ili odjednom da predjem tolko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2481 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ako je sve u redu sa agregatom i ne iživljavaš se sa njim - može. Probaj pa ćeš sam videti kolike su mu mogućnosti ovako niko ne može da ti da dijagnozu.

 

slušaj ti..ti..ljubitelju riblje čorbe
sledeći put da naidjes da ja proverim sta si ti to radio,pa da odemo na istu. Boki kad se prolepša vreme tu smo :Bokilic:  :Bokilic:  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Tek sam ga kupio pa da malo otopli i snjim krecem na poso. Do podla imam oko 30 km i nazad pa me zanima kad je temparatura plus 40 jel se mora stati i laditi ili odjednom da predjem tolko

 

Ako nemas 150kg i ne zivis u podnoziju Rudnika a radis u GM mozes preci bez stajanja...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Ako je sve u redu sa agregatom i ne iživljavaš se sa njim - može. Probaj pa ćeš sam videti kolike su mu mogućnosti ovako niko ne može da ti da dijagnozu.

 

slušaj ti..ti..ljubitelju riblje čorbe

sledeći put da naidjes da ja proverim sta si ti to radio,pa da odemo na istu. Boki kad se prolepša vreme tu smo :Bokilic:  :Bokilic:  8)

samo da znas da je topla riblja čorbica lepsa sad u zimu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja