Jump to content

Moto Zajednica

Дилема

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: beograd

Ћао, зовем се Стефан, управо сам напунио 18 година и желео бих да купим мотор. Smeško Прво не знам да ли би било боље да купим мотор (спорт) или неки скутер... Конкретно се размишљам између Кавасакија Нинџе 250 Р и Кимка Даунтаун-а 300Ри. Кавасаки је стабилнији, бржи, а и боље изгледа Smeško али скоро уопште нема места испод седишта. Сада ми делује као да је ранац на леђима довољан, али не знам да ли ћу се покајати касније. (кофер позади не постоји оригинал, а и реално не би добро изгледало). Кимко, с друге стране, има више места, природнији је положај тела, али то је ипак скутер. Smeško Још, Кавасаки има мануелни мењач што и није лоше с обизиром на то да на полагању морам да имам мотор са мануелним мењачем. Дакле шта ви мислите? И које бисте предлоге још имали и за мотор и за скутер (имајући у виду да сам почетник и да цена није превелики проблем). Поздрав и унапред хвала!  Zelenko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Vidi ti njega, 18 leta, a vec se brine o prtljaznom prostoru...tztztz  ;D

 

Ako se dvoumis izmedju skutera i nindze, definitivno skuter.

 

Nindza je vjerovatno veci kick, ali ti je neophodno iskustvo da ga izvuces (kick) i da ga prepricas.

Ako ces ga voziti umjereno, kao sto bi i trebao kao pocetnik, onda ces se samo namuciti, jer

nije bash za to osmisljen. Jedino ako si iz Pecinaca i dobar sa Alvirovicem.... ;D

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6301 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Moram da priznam da ne poznajem sve detalje novoga ZOBS-a,ali ako je,a verovatno jeste,prepiska i miks raznih evropskih zakona,postoji mogucnost da ako polozis na skuteru kasnije bude problem da se vozi motocikl sa klasicnim menjacem.S' tim u vezi,a i uopste uzevsi mislim da je motocikl bolje resenje.

Jeste da ima malo prtljaznog prostora,ali sta ti u stvari hoces da nosis sa sobom?

La licno kofer na motoru ne mogu da vidim ocima (eventualno enduro),pa se skroz slazem sa tobom da mu na Ninji nije mesto (kao i na velikoj vecini svih ostalih)

Ako ti je to zaista vazna stavka,a ti onda polozi za B. ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Sve zavisi za šta ti motor treba. Otvoreni put, brža vožnja, krivine, preticanje, uzmi Nindžu. Grad, provlačenje, semafori, kreni-stani, uzmi Kymco, mada bih ti za te pare ipak preporučio neki scooter sa većim točkovima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: beograd

А шта мислите о другим моделима скутера/мотора од 250ццм? Да ли су ова два најбољи избор? Колико је мануелни мењач тежак за почетнике и да ли је обавезан на полагању? И кад смо већ код полагања, када тај нови закон ступа на снагу?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

А шта мислите о другим моделима скутера/мотора од 250ццм? Да ли су ова два најбољи избор? Колико је мануелни мењач тежак за почетнике и да ли је обавезан на полагању? И кад смо већ код полагања, када тај нови закон ступа на снагу?  ;D

Da li je manuelni mjenjač obavezan na polaganju, ne znam, ali znam da sam druga koji nikad nije vozio motor naučio da koristi brzine za 5 i po sekundi,  tako da ti učenje ne predstavlja problem. Lakše ti je početi na skuteru ako nikad nisi vozio ni biciklo, dok naučiš kočenje i skretanje, poslje na motoru još naučiš brzine i miran.

Od motora u toj klasi imaš još samo Hyosung GT250/GT250R, Kawa je malo kvalitetnija, Hyosung je malo jeftiniji, pa šta ti drago.

Od skutera da navedem dva s velikim točkovima Peugeot Geopolis i Piaggio Carnaby.

Isto možda da razmotriš i Yamaha X-Max 250  koji ima točkove samo za inč veće od onih na Kymcu Downtown, ali zato ima rekordan prostor ispod sjedišta (staju dvije integralne kacige)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

A yamaha xt250r...? Nema gepek, ali moze svuuda... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

(Nemam ja neka velika iskustva, pa neka padnu kritike na ovo!)

 

Zasto ne MZ250 (ako se nadje polovan u dobrom stanju - jer to je jedan od najzahvalnijih i najrobusnijih proizvoda na tockovima)

 

Pa posle ZX10-R (samo da mu naprave lepsi "lonac")

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

И кад смо већ код полагања, када тај нови закон ступа на снагу?   ;D

 

Koliko sam cuo, do kraja ove godine ce se polagati po starom zakonu, tako da pozuri... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: beograd

@ZeljkoTransalp: хвала!!

 

Дакле, преостаје ми само да погледам и кавасакија и кимка и да видим шта ми делује забавније. :) бар кад бих знао шта да радим са кацигом кад бих узео нинџу али ајд`...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova

mislim da do juna važi stari. a i ako ne stigneš po starom možeš i po novom da voziš ali do 35kw (48konja) sa18 godina ali će polaganje da ti bude duplo skuplje.

bolje uzmi neki italijanski skuter ako češ skuter ali najbolje ti pravi motor kad imaš pare. zreo čovek je smešan na skuteru,  nemojte neki da se ljutite. kad prođeš pravim motorom svako će da se okrene, nije to merilo ali..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

zreo čovek je smešan na skuteru,  nemojte neki da se ljutite. kad prođeš pravim motorom svako će da se okrene, nije to merilo ali..

Svakako da nije merilo,a veruj mi u zadnje vreme se ljudi daleko vise okrecu za Maxi Skuterima nego za "pravim" motorima.

 

Sborovic ovde se najvise prica vrti oko toga sta ko vise preferira,pa su shodno tome i odgovori razliciti. Najbolje bi bilo da eventualno na nekom vecem poligonu probas dva motora iz tih klasa pa sam odlucis,jer se filozofije oba prilicno razlikuju sto ce ti donekle verujem i pomoci u izboru. Takodje razmisli dobro da li ti Ninja nije mozda prejaka,jer bez uvrede mlad si, lako ce te poneti adrenalin,a ne znam ni da li imas neku rutinu u saobracaju,a price da ces mirno voziti ce te drzati mozda prvih mesec dana.

Ja licno bih pre gledao neki SM ili enduro,ali to je moj ukus a ukusi se naravno razlikuju  :) ,a u izboru ta dva motora Ninja definitivno.

P.S. Kacigu uvek mozes da vezes nekom manjom sajlom(kao sto postoje za bicikla,ona bi trebalo da smotana moze da ti stane i ispod sedista) za motor ako ga ostavljas u gradu, a preko noci  je poneses kuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

iskreno sam treba da odluchish shta ocesh da budesh japi ili picolovac , ali u svakom sluchaju za te pare bolje R od 600ccm par godina stariji , em efektivnije za zene em bolje za voznju em bolje za kasniju prodaju .

 

pitanje za prtljag se reshava bisagama za R-a a i bilo koju drugu varijantu , na slici vidish tank torbu , ide preko rezervoara i ima da se nadju one koje imaju kaish pa se nose kao ranac , a i torba izmedju bisaga koja se na rajshfeslus povecava sa tipa 5 na 30litara zapremine .... po meni za 15 dana na moru su dovoljne bisage i tank torba ...

 

yates.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ti budjavi ameri...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: beograd

Хвала пуно! Одлучио сам да купим ипак скутер, даунтаун 300 или нексус 300. Погледаћу оба па ћу одлучити... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Drugar je uzeo novi XJ600 i ima Yamahu YBR250 2008 godište na prodaju

 

To bi ti se uklapalo i u gabarite motora i u kubikažu i u raspoloživi budžet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

prvo pitanje za tebe? Jel ti odlucujes ili roditelji? Ako si se odlucio za skuter verujem da odlucuju roditelji. Totalno je glupo porediti kineski skuter i japanskog R-a(pa cak i tog od 250ccm). To je kao da si uporedio zastavu 128(ima gepek za prtljag )i i neki atraktivni sportski kupe koji ima jako malo mesta za prtljag. Osnovno, razmisljas se oko ne uoporedivog ,oko KINEZA I JAPANCA. Ako mozes vec sam da biras uzmi ninju i ne razmisljaj o kineskim sranjima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Kymco nije kinez i jedan je od boljih "tajvanaca" na našem tržištu. Ali za iste pare postoji široki izbor francuskih, italijanskih i japanskih skutera, ne moraš uzet Ninju ako ti ne odgovara, ali ja bi na tvome mjestu zaobišao i Kymco. Posebno zato što su ljudi imali problema sa domaćim servisom i garancijom, evo i konkretan primjer kolege Saxia

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=22692.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Za kymca kao motor imam samo reci hvale.3 godine i ni jedan kvar sem redovnih servisa i promene "potrosnog materijala".On je po mom misljenju puno kvalitetniji od bilo kog kineskog motora-skutera.U ostalom, kvalitet motora ne odredjuje to GDE se proizvodi vec kontrole kroz koje prolazii pre svega materijali koji se koriste a zatim i sve ostalo...

Kymco je zasigurno klasa ispod svetskih firmi i sigurno je bolje da ako decko ima novac,da uzme nesto od najpoznatijih proizvodjaca, ali ni taj Kymco, koliko god OCAJAN servis da ima nije kinez i djubre.

 

To da im je servis ocajan,to i ja mogu da potvrdim. Trazim jednu plastiku vec godinu ipo dana i svaki put kazu da ce da naruce.

 

No ako je decko vec odlucio sta ce da kupi, glupo je da sad dajemo svoja misljenja i da pljujemo po jednom ili drugom motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: beograd

На крају ћу ипак узети Нексус 300. (ја могу да одлучим и мислим да је скутер за почетак угоднији). За годину или две дана, купићу и неки мотор, па ад могу да бирам.... :)) Хвала свима!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja