Jump to content

Moto Zajednica

koji enduro supermoto od 125 uzeti ??

Recommended Posts

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

gore sam mislio kross a ne krs al ono videcu jos sad su em uputili da pogledam na nekom sajtu pa cu da proverim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Ts 125 noviji modeli sa dva diska imaju RC ventil... Moj ima, a da nema ne bi valjalo, ne bi bio jak u visokim obrtajima. Moj trosi oko 4 litre, a ide mnogo dobro..:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

Imas majstore kod glavne autobuske stanice, u starom yamaha-motoring-u izlozenu jamahu xt125r i tomosa 125...Cisto baci pogled, vozio sam tog saksa i nije mi se nesto dopao, tvrd je mnogo...A i ova prethodna dva modela su "motori" za njega  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Novi Sad

U ovoj temi imas sve sta te zanima ako imas dilemu izmedju Sachsa i Tomosa.

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=9961.40

 

Po meni, Sachs je vise sminka,iako ga NISAM vozio, ali sam sedeo na njemu i kad sam ga malo bolje sagledao posle citanja textova od iskusnijih clanova, bilo mi je jasno da je on bolji od kineza (quinqui  i sprint pulser) ali je i skuplji (Koliko para-Toliko muzike!).

 

Dok je Tomos,koji ove sezone,najverovatnije dolazi kod mene, ima proveren agregat (XT Yamaha), Paoli Upside down viljuske i kocnice su kvalitetne,ali se ne mogu setiti proizvodjaca. Postoji i verzija Cup replic, uz koju se dobija Akrap(+1hp) i mislim da sam procitao da ima drugacije ogibljenje, ili tako nesto. Ima visi polozaj sedista u odnosu na XT i izgleda vece(ako je verovati Zelji,jer ih ja nisam poredio) i naravno 4t je.

 

Husqvarna, TS i ostali 2t motori,trose vise od 4l i mislim da su te price kako trose do 4l ako se przi malo ispale iz fazona( No hard feelings) jel znamo koliko trosi maksimalno nastelovan i utegnut 2t motor a o starijima da ne govorim.

 

Na tebi je da odlucis da li ti vise odgovara 2t(veca potrosnja-vise snage) ili 4t(dosta manja potrosnja a snage sasvim dovoljno). A od 4t sm i endura, meni licno se najvise svidja Tomos.Bar u ovom cenovnom rangu.

 

Nadam se da ce ti ovo pomoci da se odlucis, a imas i temu gore gde ima dosta vise da se cita ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

E da je meni pra lako bi ja ili yamaha xt 125 ili varadero 125 ne bi gledao druge tomos 125 je skup saks nije ko markirani ali je svakako bolji od kineza taman za 2 sezone da nemam problema sa poprvakama i mesavinama prodam ga za 1100e i uzmem nesto vece ne vredi davati prevelike pare za 125 ako se necete dugo zadrzavati na njimatesko se prodaju.

Problem kross motora je to sto su kross znaci voeze se do granica pada se sa njih blato sneg glib sve to ostavlja traga niuje problem agregat to se sredi vec ram amortizeri i te stvari pogotovu ako ima 15 god to je garantovano da je padano retki su da im nista ne fali po tom pitanju.

Oni putni su ok sa njih nije divanjano u tom smislu.

Nego spomenuo si tu yamahu xt kolikoje on a i koje god ako je na prodaju.

A znate li zasto je saks krut i takvog oblika zato sto je nastao od xtc 125 tj trkalice samo su zamenjeni oklopi sve ostalo je isto zanci to je za put motor

ne za neko divljanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Odkud sad cross motori stari 15 god kad smo pricali o sachsu,tomosu,Xt(Fun bike-Supermoto).. ?  :)

 

Xt 2007 god te od prilike izadje isto kao i nov tomos.. a to je oko 2000e,100-150e tamo-vamo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Dvotaktni motor kad je u dobrom stanju, cuje se lepo... Kade se uzima 125ica uvek je bolje uzeti polovnu a stariju, obavezno 2t jer 4t su duplo slabiji, a ionako dosade i jedni i drugi, a se uzme nesto jace. Zasto platiti tomosa 2500 evra kad za 1200 evra moze da se uzme ts 125 ili tdr koji su troduplo jaci, imaju mnogo snaznije ogibljenje, i mnogo su cvrsci od tomosa. JEste tomos nov, al za te pare, realno moze da se uzme mnogo bolji motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

2t 125 su naj motori jest ada trose ko ali ali idu...

Setimo se samo aprilije rs koja ide do 170-180km/h

U nekoj temi sam video odnos 2t i 4t i 2t je duplo jaci od 4t iz ceka proizilazi da je 4t 125 iste jacine kao 60 2t motor tj malo jaci od 50 2t :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

yamah rd 500 2t odere r1 u startu pa ti vidi :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja