Jump to content

Moto Zajednica

Pranje motora

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Čisto da napomenem da je voda na uslužnim praonicama dosta ˝mekša˝ nego na kućnim česmama. Imam punomat i kući, ali kad god operem mototr ili auto kući, od hlora ostaju bele fleke, i konektori i nezaštićene metalne površine oksidiraju ogromnom brzinom. Kad perem na samouslužnoj praonici, toga nema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 13 sati, Pingvin37 je napisao:

Ma veruj mi druze i ja bih ga tako prao al me odvlaci moj majstor koji mi fenomenalno odrzava motor, bas pedantno, i znam i verujem da ne prica gluposti. 

 

Uzimajuci motor od njega iz servisa tamo pred pocetak leta bilo je pitanje jel motor spreman na dalji put? On odgovara ja sam ga servisirao i pregledao motor je skoro pa savrsen, nema sta da se pokvari, idi gde oces i koliko hoces sa njim. I stvarno posle servisa na pocetku sezone motor radi bez greske evo vec je kraj sezone. Al upravo mi je i taj majstor to i rekao za pranje pa se dvoumim...

 

Nista onda neki kompromis najbolje nesto smrk nesto ja krpicom i to je to. Da poliram i ja volim, al kad treba da ga detaljno operem, tad mi se slosi...

 

Nisam neki od tipova koji uziva u pranju, a opet ne volim da ga vidim prljavog.

Preterano je opterecivati se na taj nacin pranjem.Kao neko ko se izlecio od toga(doduse ne bas potpuno)mogu da ti kazem da motoru nece nista biti ako ga operes na perionici.Nemoj kao manijak da stavis mlaz na 3 cm od motora nego odmakni malo i kao sto neko napisa nemoj bas u brave i konektore da natapas.Ako si ikada vozio po jacoj kisi znas da se motor nije istopio niti pokvario tako da mu nece nista biti ni od pranja.Posle pranja procitaj u uputstvu za tvoj motor koje se tacke mazu uljem a koje sa masti i to ti je to.Jednom godisnje raskaci sve konektore i malo osmirglaj i naprskaj sprejom i miran si.O lickanjima dalje imas dosta dobrih tema,jedan kolega sa foruma radi to profesionalno-tema detailing.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Ja jesam bolestan po pitanju čistoće motora i nema šanse da mi motor bude prljav duže od par dana, ali ovi snimci su boleština...Greota korišćenja tolikih hemijskih sredstava da bi se motor oprao...sve to isto se postiže i sa detaljnim pranjem motora običnom sapunicom....

 

Ja na to jednostavno tako gledam zato što u dvorištu kad perem motor sva sapunica ide u baštu gde imam raznorazno voće i povrće....i uvek se trudim da ta sapunica ni ne dođe do bašte, a ovoliko pene i hemije - totalna ludost...i manjak svesti o životnoj sredini...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

I naked i sportski i skuter sam prala i pracu mlazom vode na perionici. Direktno na felne usmerim jer su one najprljavije, sve ostalo perem tako sto mlaz okrenem odozgo ka dole i sa distance perem, kao jaci pljusak da je. Obrisem magicnom krpom, provozam da vazduh izduva skrivenu vodu, podmazem lanac i voznja do sledeceg pranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Melenci
  • Motocikl: Intruder C1800
On 10/15/2020 at 5:24 PM, Nolanka said:

I naked i sportski i skuter sam prala i pracu mlazom vode na perionici. Direktno na felne usmerim jer su one najprljavije, sve ostalo perem tako sto mlaz okrenem odozgo ka dole i sa distance perem, kao jaci pljusak da je. Obrisem magicnom krpom, provozam da vazduh izduva skrivenu vodu, podmazem lanac i voznja do sledeceg pranja.

Slično kao Nolanka perem svog intrudera. Sa veće distance odozgo, sa manje vetrobran i točkove. Pazi se na hladnjak i na osovine točkova. Hladnjak perem sa veće distance i bočno da se saće ne poremeti.

Čim završim, krenem u vožnju dok se motor ne osuši. Kod kuće, kad se motor ohladi obrišem ga svog poluvalžnom krpom da sklonim bele fleke ako ih ima. S proleća ide i poliranje pastom svih hromiranih delova.

Baš danas idem da ga operem i spremim za zimu...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja