Jump to content

Moto Zajednica

Staza Zaluzani u Banja Luci

Recommended Posts

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Yu Dam Fak,China
  • Motocikl: K7 Litra ,CBR 600 RR track whore & RSV4 APRC Factory

Pozdrav svima,hteo bi malo da promovisem malcice ovu stazu jer kod nas je nepozata i mnogi ni ne znaju za nju i misle da je preskupo i nemoguce doci do nje....e pa nije...pozivam sve da dodju i probaju. stavljacu vam slike i mozete me pitati detalje. Ja sam inace iz Baca (ns),ali sam se preselio u banja luku ali nazalost u zemlji budem samo par meseci godisnje,sad cu u junu biti u banja luci pa ko misli doci moze  mi se javiti.Staza se smatra najbrzom na balkanu i duzine je 3225m evo slika:

post-9803-12879070635044_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

ajde kazi kakve su cene, koliko moze da se vozi u toku dana. da li kada ima dostaljudi se prave grupe ili svi dzumle mogu da voze....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Yu Dam Fak,China
  • Motocikl: K7 Litra ,CBR 600 RR track whore & RSV4 APRC Factory

cena 10 eura po danu, radnim danima se desi da budes sam na stazi(imas stazu smo za sebe!),vikendom bude dosta ljudi i vozi se ceo dan kad hoces ako je guzva sacekas jer ne voze ljudi vise od 10ak krugova u komadu,jako puno hrvata dolazi i dosta dobrih vozaca iz bih

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Cijena je fenomenalna. Pogotovo ako je tako, da mogu biti sam na stazi.

 

Nego jedan put sam gledao neki snimak, znam da je obnavljana staza, ali sam primjetio nekoliko prelaza stari-novi asfalt, pa mi reci da li je to malo neugodno za voznju ili je to na dijelovima koji se ne koriste prilikom voznje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Yu Dam Fak,China
  • Motocikl: K7 Litra ,CBR 600 RR track whore & RSV4 APRC Factory

asfalt je fenomenalan granitna frakcija ja sa qualirierom rr nisam imao ni jedno proklizavanje(osim namerno) to gde je stari asfalt nema veze jer se ne vozi no tom delu i prelaz je super uradjen,ima mali deo u laktu gde treba biti pazljiviji jer ima vise putanja pa mozes malo zakaciti stari asfalt,meni gume dosta traju oko 2 do 5 dana (MNOGO KRUGOVA!) mislim da ako je pravilan pritisak i podesenost ogibljega i stila voznje da nije puno zahtevno za gume

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Molim te, ako imas neke od izvoda pravilnika o pripremi motora za izlazak na stazu, stavi ovde. Da li treba skidati farove, retrovizore itd?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Yu Dam Fak,China
  • Motocikl: K7 Litra ,CBR 600 RR track whore & RSV4 APRC Factory

Pravilnik vazi samo za trke,znaci buraz dodjes ,platis 10e,potpises izjavu da vozis na svoju odgovornost i vozis,obavezna je naravno oprema i ispravan motor,bosanci su opustani ljudi .... bolan...ako se slucajno desi nesto hitna je tamo za 5-10

min

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Nadam se da mi bas oni /hitna/ nece trebati ;) ;D ;D

 

Jebes zemlju koja Bosne nema ;D

 

Jeste moj motor mator, jesam i ja, ali cu, sad sam siguran, ostvariti decacki san, da izadjem na stazu. Vidimo se, javljam ti se kad dolazim, imas pivo /ili sta vec/ od mene za ovu informaciju. Hvala ti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Yu Dam Fak,China
  • Motocikl: K7 Litra ,CBR 600 RR track whore & RSV4 APRC Factory

obrati paznju na nagib motora (na starom asfaltu),to je inace gospodin majkic,ove godine ga mozete gledati na eurosportu na world endurance  championship

post-9803-12879070643552_thumb.jpg

post-9803-12879070643946_thumb.jpg

post-9803-12879070644312_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Yu Dam Fak,China
  • Motocikl: K7 Litra ,CBR 600 RR track whore & RSV4 APRC Factory

ne opterecujte se za gume,ionako treba dosta vrem,ena da skontate stazu i tek onda krece zesca voznja,samo ih te pregrevajte i pumpaj kako treba...gume

post-9803-12879070649818_thumb.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Kazes desni krug, a svi voze lijevi.  ???

Znaci vozi se suprotno od sata, da tako kazemo?

 

LM, kako god, u svakom slucaju samo ce jedna strana gume da nadrlja, ali da vrijedi tu lovu, definitivno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Yu Dam Fak,China
  • Motocikl: K7 Litra ,CBR 600 RR track whore & RSV4 APRC Factory

stamparska greska ;D kontra od pravca kazaljke! veoma bitno kad te ulazili na stazu! odu obe strane mnio malo desna jer pokusavam sto vecu brznu u toj cijnoj krivini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

U Banja Luci se vozi levi krug. Što se tiče cene, koliko se sećam  10e je za domaće, a za strance (gde mi spadamo) cena je bila 20e. Što se tiče same staze, pored toga što je prilično uska na pravcu iza starta, najveći problem je "Rogulićeva" krivina tj krivina koja prolazi pored kapije jer je to velika i dugačka krivina u kojoj se vozi prilično  brzo a izletne zone praktično i da nema. Celom dužinom krivine ograda se nalazi na 2 metra od staze i deli vas samo dva reda naslaganih guma od ograde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Yu Dam Fak,China
  • Motocikl: K7 Litra ,CBR 600 RR track whore & RSV4 APRC Factory

Rogiljiceva je po meni nezahtevna krivina sa dobrin nagibom i novim asfaltom i bio sam tamo kad je neki lik izleteo sa k1 1000,okacio se ko spajdermen na ogradu i samo se u ugruvo i iscasio clanak,po meni su opasne samo ona ciljna ravnina (betonski zid i izlaz sa cilnje ravnine sa brzinama do 300 pod nagibom)  zaluzani nije staza sa maximum sigurnoscu ali izradjene nove izletne zone i novi asfalt znace puno,ne ocekujte za 10 eura mugello ,le mans ili sl. nisam cuió da je iko ikad poginuo tamo i sigurno je bezbednija nego ulica ili neki fensi bulevar....ne budite seka perse(bez uvrede) ja sam iz srbije i placam 10e a hrvati placaju 20e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Mozda ljudi samo zele da kazu sta mogu tamo da dobiju. Da se osim povoljne cijene kaze , sta se za to dobija, pa da svako moze izvagati da li zeli ili ne zeli da ode tamo. A  Patak sigurno nije seka persa, moze samo da bude deka staza, koliko je vremena proveo na njoj. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Yu Dam Fak,China
  • Motocikl: K7 Litra ,CBR 600 RR track whore & RSV4 APRC Factory

Moje izvinjenje Patku,u pravu si u smislu trka i voznje na limitu,Roguljiceva  totalno je nesigurna ali moj je cilj da obavestim i privucem obicne vozace da osete kakav je to dobar osecaj! Mozda previse gledam Isle of man,nw 200,macau i deytonu i njoj slicne staze gde ljudi voze 320 kroz naselje ili uz betonski zid..evo kako izglesda ulaz u roguljicevu pa vidite sami

post-9803-12879070749549_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja