Jump to content

Moto Zajednica

Izlet na Cer

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

pozdrav ljudi

planiram sad u cetvrtak da odem do NS poslom, nocim na fruskoj di gori i onda krenem preko Vrdnika, Jazka do  Rume, Šabca na Loznicu pa Drinom do Ljubovije ka Valjevu i lagano kući. Hteo bih da se najviše zadržim na Ceru i obidjem sve spomenike pa mi treba pomoć oko njihovog lociranja a takodje i da čujem ako imate neki predlog šta bih trebao videti i kuda proći. Naravno svi koji su zainteresovani mogu poći, smeštaj će biti partizanski ali dovoljan za još par ljudi...

ovo je neka okvirna ruta, eventualno bi do Loznice došao preko Tekeriša pa se uključio na put Valjevo - Loznica jel mi se onaj put čini jako dosadnim.

post-4946-12879070580489_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Burazeru pozdrav iz Sapca ! Cer vise puta ja presao i uvek nesto novo za videti...Voleo bih da sam ja tu u cetvrtak al jbg moram poslom za Sloveniju,inace bih te proveo svuda...Moj ti je savet da malko izmenis turu...Pazi ovako...Sabac,Jevremovac,Varna,Slatina,Desic,Volujac itd...dolazis na takozvanu Zvezdu gde imas tablu Lipove vode desno i tekeris levo...Provozaj se do Lipovih voda i pazi IMA DOSTA SITNOG SLJUNKA PONEGDE NA PUTU DO VRHA...u povratku sa vrha imaces tablu TROJANOV grad...vozi tuda pogledaj vidi snimi i izacices ponovo na put koji te vraca na Zvezdu...Odatle pravac u Tekeris na spomenik palim borcima na Ceru...Odatle ides ka Zavlaci,zatim Osecina pa na Valjevo...U Valjevu na samom ulasku imas Lovacki restoran KOJI NEMOJ DA ZAOBIDJES,jeftina a vrhunska klopa !!! Obidji malo Valjevo pa kreni nazad istim putem i u Osecini skreni levo ka Ljuboviji (Preko Proslopa) put je odlican sa super krivinama !!! Izacices u centar Ljubovije ! Zatim desno i izlazis na put kraj Drine,svrati u manastir Soko,zatim ako ogladnis svrati OBAVEZNO u Suncanu reku (imaces tablu na vreme) na klopu !!! TO JE RAJ !!! A ako to bude u vecernjim satima mozes tu i otspavati...Pa polako Loznickim putem ka Sapcu i ajd kuci  ;D

Policijske patrole:

Na Sabackom mostu,5km pred Osecinom,kod OMV pumpe na ulasku u Loznicu,5km posle Ljubovije,moguce jos na par mesta kraj Drine ali menjaju cesto polozaje...

PS.Cer je poznat po Cerskoj bitci tako da ces usput svugde nailaziti na poneki spomenik i spomen kosturnice koje treba da pogledas...

 

Ako imas jos koje pitanje ti reci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 86 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: @RD-04

E, sad nesto potpuno drugacije nego Nik_sa015

Prvo: alternativa Jazak-Sabac; od Jazka kada izadjes na Rumu kod silosa skrenes desno i preko Vognja dodjes do Sremske Mitrovice, Macvanska Mitrovica pa ekstra deo puta od nekih 20km do Sapca.

 

Drugo: ako te interesuju spomenici onda obavezno Tekeris. Put Sabac-Tekeris je u jako losem stanju sa velikim udarnim rupama. Izbegavaj da ides odmah iza kola jer neces moci da biras izmedju rupa. Ovaj deo ne savetujem preko 80 na sat.

Lipove vode kako hoces, ali ne bih ti savetovao zbog rizle, u principu moze da ostane i za neki drugi put po lepsem vremenu.

Kada prodjes spomenik na Tekerisu neka 2 km imas skretanje desno prema Jadarskoj Lesnici. Ovu deonicu sam isao proslo leto 3 puta i svaki put je bilo sve lepse. Krivina za krivinom, lepa priroda, veoma malo saobracaja. Izlazis pre Loznice na glavni put, pa kroz Loznicu i Banju Koviljacu (nikako obilaznica - dosadno).

Banja Koviljaca-Mali Zvornik tradicionalno los put. Cim prodjes Mali Zvornik na jezeru imas sa desne strane Drinski Raj - obavezna pauza.

Pre Ljubovije Soko Grad. Manastir iznad kojeg je Krst sa kojeg se vidi Romanija. U avgustu sam se popeo afrikom do krsta, ali ne preporucujem ti, ako hoces peske to je OK. I da, obrati paznju na odrone na putu pored Drine.

Svrati u Ljuboviju, ako do sada nisi bio, kafa sa ratlukom i casom vode 25din - kafic Siesta na mosticu.

 

Od spomenika ti ostaje Mackov Kamen koji ne bih preporucio u ovoj voznji. Sto se tice klope nemam preporuke osim za izbegavanje.  :D

Zandari: kao sto je rekao nik_sa015

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

hvala na savetima  :)

evo prepravljene putanje

 

do Šapca ću onda ići preko SM pa onda na put ka Tekerišu, probaću tim putem ka Lipovim vodama ( jel može samo pojašnjenje kakva je to lokacija ) onda ka Jadarskoj lesnici, Loznici pa uz Drinu do Ljubovije i Soko grada, uzgred bio sam vec i popeo  se stromom nekako ali u spustu sam kunuo i psovao samo tako, neka luda sreća me spasila da se ne prevalim a još me stigao i onaj tamić pa je bilo ludo... Onda ka Zavlaci na Valjevo i klopu pa lagano ibarskom a ako mi ostane vremena skrenuću ka Arandjelovcu pa Mladenovac....

 

Normalno stajanje kod spomenika i preporučenih kafanica  ;D ;) , na Mačkovom kamenu sam bio tako da je ok. 

 

evo ko želi da se priključi, krećem u četvrtak popodne ka NS, spavanje na gori di fruškoj u kući bez strunje i vode  ;D , ondak uz prve petlove ka Ceru.

065/279-4719 Igor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: ŠABAC
  • Motocikl: CBR 1000 F krmačica

hvala na savetima  :)

evo prepravljene putanje

 

do Šapca ću onda ići preko SM pa onda na put ka Tekerišu, probaću tim putem ka Lipovim vodama ( jel može samo pojašnjenje kakva je to lokacija ) onda ka Jadarskoj lesnici, Loznici pa uz Drinu do Ljubovije i Soko grada, uzgred bio sam vec i popeo  se stromom nekako ali u spustu sam kunuo i psovao samo tako, neka luda sreća me spasila da se ne prevalim a još me stigao i onaj tamić pa je bilo ludo... Onda ka Zavlaci na Valjevo i klopu pa lagano ibarskom a ako mi ostane vremena skrenuću ka Arandjelovcu pa Mladenovac....

 

Normalno stajanje kod spomenika i preporučenih kafanica  ;D ;) , na Mačkovom kamenu sam bio tako da je ok. 

 

evo ko želi da se priključi, krećem u četvrtak popodne ka NS, spavanje na gori di fruškoj u kući bez strunje i vode  ;D , ondak uz prve petlove ka Ceru.

065/279-4719 Igor

 

javi se u petak da popijemo po koju i da te ispratimo do Cera ;)

0631088668 Misirac

mislim da ce biti jos zainteresoavnih za pratnju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 86 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: @RD-04

Lipove Vode ti je planinarski dom na Ceru. Ok je ako nemas pametnija posla, ali ti imas dobro organizovanu turu sa dosta stvari koje ces videti.

 

...Soko grada, uzgred bio sam vec i popeo  se stromom nekako ali u spustu sam kunuo i psovao samo tako, neka luda sreća me spasila da se ne prevalim a još me stigao i onaj tamić pa je bilo ludo....

Ja sam ispao jos ludji. Sto ti kazes nekako sam se popeo, ali umesto da se spustam ja sam krenuo u planine i nisam video civilizacije narednih dva sata.  ;D ;D ;D

Bar sam naucio da brdjani uvek smanjuju razdaljinu. Ako kaze pola kilometra, to ti je izmedju 3 i 4 km  ;D ;D ;D

Valjda racunaju vazdusnom linijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 86 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: @RD-04

 

javi se u petak da popijemo po koju i da te ispratimo do Cera ;)

0631088668 Misirac

mislim da ce biti jos zainteresoavnih za pratnju :)

 

Pridruzio bi se i ja ali radim.  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

@ Misirac

imamo dogovor ondak  ;D :D

 

@djiha

onda izbacujem Lipove vode da nepretrpavam, a reci kako lepo počinje put ka krstu i taman na polovini niti da se vraćaš niti da ideš dalje... nemoj da shvataš brdjane ozbiljno, redak vazduh gore obitava  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

UH ! A mene nema u Sapcu bas tada ! Rano ujutru odoh na put i vracam se u petak noc !!! A tako bih rado otisao i ja da se provozam tuda po 198 put... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

ako bude ovako ruzno vreme odlozicu put na cer za sledecu nedelju,  pa se mozemo dogovoriti ondak      ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco & APN 6

Mogu samo da se pridružim da popričamo po jednu, teško da ću imati vremena za pratnju na Cer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

:-[ :-[  nista od Cera ipak nije bilo, morao sam ostati u NS i danas zbog posla....  Misirac izvini sto ti ništa ne javih otisao sam u zurbi i zaboravio da prepišem broj, nadoknadiću naneti bol  :D  pivom cim se isplanira vreme za novi polazak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: ŠABAC
  • Motocikl: CBR 1000 F krmačica

:-[ :-[  nista od Cera ipak nije bilo, morao sam ostati u NS i danas zbog posla....  Misirac izvini sto ti ništa ne javih otisao sam u zurbi i zaboravio da prepišem broj, nadoknadiću naneti bol   :D  pivom cim se isplanira vreme za novi polazak...

no problemo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja