Jump to content

Moto Zajednica

Romanija- Off Road

Recommended Posts

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Poznato je  da je govece utjerano u livade pre nekog vremena tako da je sezona offroad voznji bez snijega pocelo.

 

Da je govece ozbiljna mashina pokazace ove fotke  GDJE GOVECE PRODJE TU TRAVA NE RASTE!!  :D :D :D :D

 

rk2.jpg

rk3.jpg

rk4.jpg

 

 

 

Posto je govece  bilo usamljeno odlucio sam da mu nadjem drushtvo..Kolega bmandzic sa foruma , vlasnik "meda brunda"  je inace iz Rogatice u kojoj je poznata cross staza Pticijak na kojoj je prije rata vozeno prvenstvo bivse Yuge(slovenci su govorili da je jedna od najboljih)  je pecen cim je rodjen.Trebalo je oko 2minuta da ga nagovorim da ode i kupi motor.Kod vec vam poznatog Josipa Lonca  je bio neki ktm 250ccm u paketima (nesto kao i govece)   medjutim doslo je do nesporazuma i odustao je od kupovine istog .

 

Ali u medjuvremenu  pojavljuje se ponuda za suzuki rm250. Dvoica prijatelja sa kojima cesto pijem espreso su dobili "ponudu  koja se ne odbija" (to su bile moje rjeci ;D )  Problem je bio sto je jedan dvaput vozio skuter a drugi nije nikad ni skuter  >:(  Ali zato sam okrenuo jos jednu turu da ih ubjedim(skoro pola sata ubjedjivanja  :D ) i direktno iz kafica se otislo po RM-a .  Isti dan radeci u garazi cujem cvaju  u full gasu  :o  Izadjem vani kad Keza(jedan od dvoice)  prolijece livadom  ne sastajuci se za zemljom.  :o :o  Stade....ih pa ovo nista lakse..  :D :D  ..Te mu malo objasnim da to mora malo sporije ... U medjuvremenu dolazi kolega bmandzic i odmah skok na rm i vatra.Nakon 10 min dolazi odnekud i kaze "ja bi nesto onako kao govece"  (inace bmandzic ima 120kg) Sjedimo zvoni telefon ...Pogledam Josip L. Zdravo Braco ....imam motor za tvog druga...xt  sa acerebis plasticnim rezervoarom , nazad veliki lancanik, cross nove gume...itd..Pretpostavljate sta se desava dalje.Prije mraka borbena mashina je  pored goveceta i  rm-a .

 

Na licu   ;D  Prve voznje su krenule vec sutradan.Kezo inace akrobata na biciklu  pada dnevno od 3-8 puta pokusavajuci da vozi na zadnjem(a jos nezna  ni na dva  ;D)  Kaze kad idem pa sjecnem kvacilo samo mi shlajdra te je kaze popeo se na sjediste i onda HOOOOP!!! Odem motor on ostade  :D :D :D :D Tu je i brdo iza kuce na selu.Nekih 60-70metara uspona  od najmanje 60 stepeni.To im dodje kao poligon za obuku .Pitam kako ide.Kaze ma kad se zaletim izadjem lako ali ako ga zagushim onda moram da malo kvacilo  i JBG!  :D :D :D  Motor preskoci preko. :D :D  Ali se ne odustaje.Pitam sta je sa Shemom(to je drugi od dvoice)  ..kaze ma ide on dobro uzbrdo ...baca se ...nego ga ebu skokovi.. :o   :D :D :D  Pa reko kakvi skokovi tek mu drugi dan na motoru?  Kaze "ma bolje izlazi uzbrdo ali nemoze da skoci ni 3 metra"  :D :D :D 

 

 

Elem prodje mene prehlada  te reko idemo na vonju.Zovem ja kad ce Kezo meni "taman smo te htjeli zvati ...kakva je cagiva125 od 27ks  Naravno ja  neznajuci ni sta je u pitanju kazem odlicna  ;D i tako da sam sutra morao opet na pice da prelijemo tu cagivu  :D :D

Opa ..sad ekipa broji 4 motora..hm.. zaboravio sam da mi je oci bo jedan klr iz oglasa ali bi bilo pretjerano da uzmem i to(radi mira u kuci) ali kolega Igytrike je bio raspolozem i sjeo je u kombi i puti Gradiske.Tu je i klr  ;D   5 komada...nije lose za tri dana.. ;D 

Voznja je krenula (jedino klr nije zbog farbanja)  Na cagivi zadnja guma je nekad bila krampon ali je neko dotjerao do slik varijante.Srecom nazad je i na njoj veliki lancanik.Pitam Kezu kako ide  "ih pa lakse je varakati na zadnji nego rm ..on brzo ide"  ;D ;D 

 

 

Sve i nekako al opreme nema...ja i bmandzic smo uzeli opremu od  nashih motora a ova dvoica su nacli neke kacige..uniforme..cak je jedan imao putarske pantalone  ;D ;D ;D  ali nema odustajanja.Kezin brat iz Rume je donio  5kompleta protektora za laktove i koljena..narucuje se komad po komad.

 

 

E onda smo krenuli ka istoku..nema snijega..malo shumom ...malo livadama..malo rijekom..Bmandzic-u  koji je odrastao istjerujuci jawe uz bashche oko Rogatice je sve bilo igra...ja malo rezervisano... ali vec chuvena dvojka  :o :o :o  nevjerovatno...Gdje god smo stali da zapalimo cigaru Shema je vec uz neku guduru...motor se baca(vec iskusno)  ;D  i kotrljanje po 20metara...onda trk da se digne motor "da gorivo ne iscuri  u divljini"   ;D ;D ;D  Kezo trazi kamenjar sa celavom gumom da pokaze stunt  :o :D :D 

 

Slika imamo zasad malo(nismo nasli nekog Mikku )  ;D  ..a i to bi kod nas rekli kad krenemo  "svak'  se o svom jadu zabavi" pa se i ne sjetimo  ;D

 

Evo par komada i jedan mali video iz neke bashche gdje je prije  snimanja par minuta Kezo jurio srndaca  :D :D

Imamo jedan filimic(ima jedno tumbanje Keze)  :D ali je na kameri koja je ostala u Rogatici pa  kad bmandzic stigne da prebaci.

 

Toliko za sad a u povjerenju da vam kazem   jos dvoica su donijeli pare da im se nadje po motor  :D :D

 

rk1.jpg

rk.jpg

 

 

Evo kraljeva!!  :D :D ;D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Bravo!!! Da je meni da ovi moji tako lako nabavljaju motore (ili moram od tebe da uzmem recept za tu kafu tj. ubedjivanje) gde bi mi bio kraj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

 

Znaci govece spaljuje travu ?!  ;D ;D   Alal vera !!  :)

 

 

 

Samo su trebali da te slikaju bliže vatri, onda bi bilo kao "iz pakla".   >:( >:(

 

 

p.s.  A tako su bile lepe...    plastike, šmrc...  :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Koje ste vi "paljevine" po Sokocu ;D Ali, ko nije probao off sa cvajom od 100 kila ne zna šta je kez na licu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Probao ja svašta kad sam biJo mlađi i lepši i viši ;D...sad mi ne bi palo na pamet :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Svaka cast momci, jel Mandza stigao i da zabaci?

 

Ovaj put nije , ali je zagledao terene. ;D

 

 

 

Znaci govece spaljuje travu ?!  ;D ;D   Alal vera !!  :)

 

 

Mislim..ono.. ::)  ;D

 

 

  Lepo nemam primedbi :D botici :D :D

 

OPaa....neki su se osili...moracu malo da navratim.. 8)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

SVAKA CAST, LEPI PREDELI

 

Bravo!!! Da je meni da ovi moji tako lako nabavljaju motore (ili moram od tebe da uzmem recept za tu kafu tj. ubedjivanje) gde bi mi bio kraj!

 

Stvarno bre,sta im radis covece kad ih tako ubedjujes?Salji taj recept odma'!!

I daj jos slika sto pre.

 

Hvala...bice slika ..pa tek smo krenuli...a za recept, paaa..mislim...ovaj.. 8) ;D

 

@TomoB  ..nis'  se ne  sekiraj..znam jednog lika iz SLO u trenu nabavi plastike.. ;)

 

Ali, ko nije probao off sa cvajom od 100 kila ne zna šta je kez na licu :D

 

Pa svi su probali ....RM je full cross a cagiva je neki hard enduro sa isto toliko kg.Nepratis na chasu  ;D  ...danas pauza ....sutra bi moglo biti nekih slicica.pozz sa Romanije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

...sutra bi moglo biti nekih slicica.pozz sa Romanije

 

Prodje i sutra, i prekosutra, i nakosutra ?

 

 

Eeee , ma imamo novih momenata  ...dosta toga u video materijalu ali imamo problem sa kamerom tj. sa kablom za kopcanje(sutra dolazi novi) pa nisam htio ni slike da stavljam nego da se to degustira onako "masno"  da ne bude na kashicicu.Hvala za interesovanje(ako nisi odavde onda jedini ti znas sta je bash dobro ;D)

 

Samo da najavim u pitanju su akrobacije nashih smjelih prijatelja i borba kroz prashumu  :D 

Rade evo za tebe cu da sa mobilnim uslikam na makro jednu sliku sa displeja kamere.poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Samo za Rada naseg jedinog fana  ;D 

 

 

Shema i  RM 

:D :D

 

post-2592-12879070966043_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Neeeedammmmm!!  ;D ;D ;D

Idi tamo se potpisi u neki "svetski" putopis , stas'  dos'o  kod nas seljaka..siromashni, nepoznati...motori krshevi oprema od 5eura ... :D :D :D

 

 

Ajd'  dok vidim sta ima od kajmaka i slanine pa zovem (inace sam poznat da okrenem ledja kad naidju bikeri  ;D)

 

DOBRODOSHLI!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Ajd'  dok vidim sta ima od kajmaka i slanine pa zovem (inace sam poznat da okrenem ledja kad naidju bikeri  ;D)

 

DOBRODOSHLI!!!

 

Da, cuo sam da okreces ledja.  ;)  Nego pazi, ima raznih bajkera !!  ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Upoznat...donekle...  ;D  nego ako  :o  pravim se  8)  onda svi  ;D 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Evo nekih losheg kvaliteta ...cisto za uvoda  ;D

post-2592-12879070968443_thumb.jpg

post-2592-12879070969199_thumb.jpg

post-2592-12879070969759_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Posto sam ja vas fan (jedini  ;D), imam pravo da izvoljevam. Izbrisi ove tri slike, boli me glava

dok ih gledam !!  :D ... tj. turi mesto njih druge, te koje najavljujes.

 

Ja cu posle da prepravim ovaj post.  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja