Jump to content

Moto Zajednica

Da li bi neko mogao da mi kaze koji je ovo motor.

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Na auspuhu motora, koji sam gledao u prodavnici motora u NS, stoji sledeca oznaka: KR 425611-3. Osim te oznake na motoru nema vise ni jedna oznaka, ni jedna nalepnica. Sta to znaci i koji je to motor?

Nemam fotografije tog motora ali lici na motor sa prilozenih slika, jedino sto ovaj iz radnje nema rolbarove, sve drugo je isto.

 

Unapred hvala svakome ko bude mogao da mi pomogne da rasvetlim ovu misteriju.

 

post-1858-12879069849719_thumb.jpg

post-1858-12879069849989_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Zra niko nema nikakvu ideju?

 

Tip iz radnje je motor predastavio kao novi model Qingqi 250 sa poboljsanim prednjim amortizerima i drugacijim tockovima i malo vecim dimenzijama, umesto klasicne papucice menjaca ima klackalicu. Medjutim, ovaj nema ona dva manja fara pored glavnog, nema kofere, nema vetrobran, nema rolbarove i nikakvu nalepnicu ili nekakvu drugu oznaku, osim one na auspuhu. Modeli QM250 koje sam vidjao i probao imaju oznaku Qingqi na deklama, kod ovog na deklama nma nikakve oznake.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Zahvaljujem Crni Leptiru, tako izgleda i onaj motor u radnji, samo je potpuno crn.

Tip u radnji kaze da je cena 1600 evra. Koliko sam pregledao postove na ovom forumu to 150 - 200 evra skuplje od uobicajene cene

za Kinroad XT250.

Da li sam u pravu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pa, da, svo vreme dok sam razgovarao sa tipom iz te radnje imao sam utisak da me laze i maze. Inace u pitanju je uvoznik motora Qingqi iz NS.

Tako da se zna, ako neko ode tamo neka bude oprezan izgleda da je firma pred bankrotom.

Puno ti hvala za informacije Crni Leptiru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Sve to sto on nema se dodatno naplacivalo a sad daju djuture uz motor za 1 ooo jevreja a za tu njihovu cenu od 1600 napisace na deklama sta god hoces zlatnim slovima ako treba  ;) Prevaranti,bezi od njih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Pa, da, svo vreme dok sam razgovarao sa tipom iz te radnje imao sam utisak da me laze i maze. Inace u pitanju je uvoznik motora Qingqi iz NS.

Tako da se zna, ako neko ode tamo neka bude oprezan izgleda da je firma pred bankrotom.

Puno ti hvala za informacije Crni Leptiru.

E, pa da si to napisao odmah...

 

Ako je uvoznik Qingqi, onda je i motor Qingqi verovatno. Skuplji je, ali i kvalitetniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pa, da, svo vreme dok sam razgovarao sa tipom iz te radnje imao sam utisak da me laze i maze. Inace u pitanju je uvoznik motora Qingqi iz NS.

Tako da se zna, ako neko ode tamo neka bude oprezan izgleda da je firma pred bankrotom.

Puno ti hvala za informacije Crni Leptiru.

E, pa da si to napisao odmah...

 

Ako je uvoznik Qingqi, onda je i motor Qingqi verovatno. Skuplji je, ali i kvalitetniji.

 

Pronadjoh na forumu link za firmu preko koje je doticni, izgleda bivsi, uvoznik Qingqi-ja iz NS nabavio taj motor.

http://www.motoprogram.com/novi_motocikli.html

 

Motor koji ima naziv COPER 250CCM - sifra-326, to jest, jedini kruzer na stranici je motor koji sam video u radnji. Meni to ne lici na Qingqi, vise lici na Kinroad.

Inace, nisam hteo da davim forum sa pricom koju mi je ispricao vlasnik firme, ali evo sta mi je rekao.

On direktno uvozi modele QM 200GY i QM 125 - 2D, a kruzere vise ne uvozi direktno on

nego ih preuzima iz Beograda iz firme cije ime je promrmljao i nisam ga bas najbolje razumeo dok nisam iscitao temu "Kinezi na sajmu" sa ovog foruma. Kada sam ga pitao koji je to model opet je zbrzao kako je to novi model iz jedne od sestrinskih firmi Qingqi-ja (ne govoreci cega je novi model) sa poboljsanom prednjom viljuskom, sa klackalicom umesto obicne papucice menjaca, drugacijim tockovima, malo drugacijim dimenzijama, bez dodatnih malih farova, itd. da ne ponavljam sad sve.

Kada sam ga pitao sta znaci sestrinska firma, on mi je objasnio da Qingqi ima 27 fabrika i da je to motor iz jedne od tih fabrika.

 

Ako je tako zasto nema zastitni znak Qingqi kao svi Qingqi-jevi modeli koje sam video i zasto na auspuhu stoji oznaka KR 425611-3, koja jako podseca na ime Kinroad? Inace ona prva fotka koju sam stavio je skinuta sa zvanicnog sajta proizvodjaca Kinroad-a. Pogledaj motor na slikama sa linka tog beogradskog uvoznika i uporedi ga sa tom prvom fotkom, isti model, sto posto.

 

Sve u svemu mnogo mi je sumnjiva cela njegova prica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Druže ako može da ti pomogne, evo ti telefon od salona Kinrouda, prodaje, pa se raspitaj za cene iz prve ruke: 011/3133134.

 

Hvala opet, zvacu ih posle praznika.

 

U ovom mom slucaju je najzanimljiviji nacin na koji doticni uvoznik pokusava da trguje, tj. kakav ima odnos prema kupcu, kao prema ovci za sisanje.

Ja sam sa njim svo vreme pricao o modelu QM 250 Global Eagle, kako je kvalitetan i kako zato ima visu cenu nego modeli drugih proizvodjaca a onda mi on prodaje model koji ni izdaleka ne lici na QM250 Global Eagle,i koji po svemu sudeci uopste nije iz Qingqi-ja, po istoj ceni kao QM250 Global Eagle i sa otprilike 100 evra manje opreme, koju trenutno nema ali ce stici za dve do tri nedelje i koju treba, naravno, platiti.

 

Kakva smejurija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

ako te vec zanima 250ccm kinroad imash jedan na moto berzi za 500e shto je po meni smeshna cena inache 2006 god sa 6700km ... bagatela a sa tom kilometrazom je taman utegnut kako treba jer je prelezao sve kineske dechije bolesti ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: bice uskoro neki kruzer :)

Zdravo.Mene zanima koji je ovo model motora??? pise da je kopija suzuki marauder,ali me zanima tacna oznaka na kineskom :stabre:

 

evo slike...hvala!

 

http://polovni-motor...1f92c126f2c.jpg

 

http://polovni-motori.com/pregled/watermark.php?slika=acc232466ab8554c0cb9614236c3b94f/image_84566a141bc48493777bf234bd07475d.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

jel moye neko da mi kaye jel bolji ovaj motor ili Challenger, posto vidim da su performanse skoro iste...

hvala unapred...

Challenger je inace 1400 a ovaj 1000 jevreja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Zdravo.Mene zanima koji je ovo model motora??? pise da je kopija suzuki marauder,ali me zanima tacna oznaka na kineskom :stabre:

 

evo slike...hvala!

 

http://polovni-motor...1f92c126f2c.jpg

 

http://polovni-motori.com/pregled/watermark.php?slika=acc232466ab8554c0cb9614236c3b94f/image_84566a141bc48493777bf234bd07475d.jpg

 

Na slikama je Jinlun JL150-5 - komercijalni naziv Marauder (sa sve logom na rezervoaru koji izgleda u dlaku isto kao na Suzuki Marauderu)... Inače je unutra mašina od 150ccm, agregat je tipa 162fmj (kopija Honde CG125/150)...

 

Evo ga moj Jindža:

 

farbanje_09.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja