Jump to content

Moto Zajednica

Pocetnicki bike za puniju osobu?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

glupo pitanje

 

kada imam kacigu na glavi, okretaljem glave unazad ne mogu da vidim 180* iza sebe (bez kacige se vidi perifernim vidom normalno).

znaci kaciga mi pokriva tih par milimetara vidnog polja. Samo me zanima da li je to normalno, ili ipak treba traziti kacigu s kojom se vidi 180 stepeni iza sebe?

 

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

retovizori su pravljeni ko za nekog picopevca, u njima vidim samo svoje ruke i ramena :(

moram da nadjem neku radnju (zemun ili NBG) gde prodaju producetak za retrovizor, nesto da nasrafim i da dobijem par santimetara levo i desno.

 

ima li neko ideju gde da trazim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Verujem da ti retrovizori mogu da se nameste ;) Ler namestaj, nema neke lagane voznje sa povucenim saugom.

Cestitke za kupovinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Po radnjama imaš samo univerzalne retrovizore, koji su univerzalni po tome što ni na jedan motor ne pašu kako treba. Najbolje ti je da produžetke napraviš sam, nije nešto komplikovano

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

aha, ok probacu nesto da osmislim

mislio sam da tih nekih univerzalnih produzetaka ima u prodaji, reko verovatno dosta ljudi ima problem sa pregledom direktno iza sebe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ja sam u Guevari kupio retrovizore, mislim da su bili za neki Pežo skuter i pošto su mi bili niski dodao sam komad cevi između retrovizora i ručke. Šaraf ide kroz stopu retrovizora, cev i onda u ručku. Evo na slici od crvene linije do kočione pumpe je taj komad koji sam dodao. Sve zavisi kakve retrovizore imaš

post-3674-12879071547719_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

uhh zaboravih, imam u telefonu, nego moram da prebacim u racunar to

 

uu cek, pa ovde na poslu sigurno ima neki kabal za racunar, sad cu da vidim

 

ajde dok ja to ne sredim, evo slike motora koji mnogo lici na moj  ;D

 

PhotoID27311.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

@ arnyman

 

hvala za ideju, ovo izgleda jednostavno da se napravi, mada mislim da meni treba nesto sto bi islo kako u vis, tako i bocno par santimetara.

 

znaci moram nekako da napravim metalnu sipku koja kao kod tebe se zasrafi na mesto predvidjeno za retrovizor, a onda ide malo levo (ili desno za drugi retrovizor), pa opet ima navoj da se zasrafi originalni retrovizor. Mislim da bi to bilo najbolje za mene, jer mi sada ruke skroz prekrivaju pogled i bukvalno se nista nazad ne vidi, tako ni slucajno ne zmem na ulicu. Dovoljno je sto sam pre dva dana prvi put na motor seo :P

 

ee bedak, imam Nokia cd sa programom za prebacivanje slika, ali ne mogu da instaliram na racunaru na poslu, trazi admin password :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

e da znas da sam mislio kako da dodjem, ali mislim da mi je suvise rizicno, prvo zato sto ne umem da vozim, drugo jer bih najebao da me panduri uhvate bez dozvole.

 

da li je realno autom doci, ili samo motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

jao ee da vam pricam kakvo sam putesestvije imao danas, dok sam jos pod utiskom :)

 

kao sto znate motor je imao problema sa strujom u cetvrtak, tacnije alternator je prestao da puni, i bas sam bio u bedaku. I dogovorim ja lepo sa majstor Draganom (BJB nick vasa) iz Kovina da lepo dodjem i da se opravi sta treba.

 

E sad tu je problem, ja sam u Landolu kod Smedereva, a majstoj je u Kovinu, kako doci do tamo?! Nista dam ja lepo burazeru kablove i krenem lagano motorom za Kovin, a on me prati u Astri, za svaski slucaj ako se masina ugasi.

 

I krenemo mi lagano uz Landolsko brdo, gore prema glavnom putu, pa na obilaznicu oko Smedereva. U SD ne smem da vozim,m racunam ako me zaustave panduri, na sveti nikad cu moci da polazem za A. I ovako mi traje uslovna kazna od pre par meseci.

 

I tako vozim ja lagano cetvrtom nekih 70kmh, idemo prema Sartidu. Oprema sve u fulu, neka niskobudzetna jakna, preznojavam se ko prase, sva sreca pa sam poneo potkapu.

 

Prolazi motorciklista na nekom sportskom motoru, masem mu ali on me ne konstatuje ko smrdljiv sira. Trudim se da ispadnem kul za brata pozadi pa kao nesto gledam sa strane.

 

Prilazimo mi raskrsnici na kraju magistrale, levo se ide za SD i Kolare. Ja ono pustam gas, dajem mu ga treca, druga, nisam siguran ali sam mozda cak i u prvu ubacio! Dajem migavac ono ko nista, ovi sli sto prolaze mora da misle uuu bree ne da ovaj vozi..

 

I tako nastavljamo mi prema zeleznickoj pruzi i skretanju za Kovin. Ja cetvoro ociju drzim otvoreno, asfalt je u katastrofa stanju, skrece se desno za most preko Dunava. Pustam jedan kamion iz suprotnog pravca, majstor mi ablenduje, ja ga otpozdravljam. Rastem ko kvasac. Nastavljamo dobrim putem prema mostu. Pravac se otvorio, ja odvrnuo gas da vidim sta masina moze. Jurimo 80.

 

Pokusavam da odrzim koncentraciju, jer znam da me sekund deli od cesanja asfalta guzicom. Zveram u retrovizor svakih par sekundi. Dolazimo do mosta, puna linija, kombajn ispred mene. Pu jbm ti, nista vozim bar 5 sekundi iza njega, sto je sigurno - sigurno. Prelazimo most. Otvara se pravac i ja dajem gas, preticemo kombajn, jurimo 80 ponovo. Pratim putokaz i zgrade oko puta, ne znam gde je majstor tacno. Nailazimo za odvajanje za Kolare desno, ja dajem levom rukom signal bratu da nastavljamo pravo obilaznicom, setim se majstorove reklame na BJB forumu.

 

Prolazi neki moler na drkavom trotinetu, masem kolegi motorasu u nadi da sad sigurno ce da i on meni mase, drkadzija me nije ni pogledao, propadam u zemlju od blama.

 

Dolazimo do naselja i ja smanjujem brzinu, dajem desni migavac i skrecem na prom prosirenju, da proverim da li smo omasili put. Zovemo majstora i on nam mase 30m dalje, vidimo ga i prelazimo ulicu. Uterujem masinu na parking ispred Draganovog servisa gasim ga. Trudim se da izgledam opasno, ali mi ne polazi za rukom, suvise sam uzbudjen. Razmisljam kako sam imao srece i sa saobracajem i sa pandurima i sa masinom.

 

Eh koji dozivljaj, drugi put da sedam na motor, pre par dana sam ga malo drndao po dvoristu.

 

Eto drugari, pod utiskom sam jos pa reko da to pribelezim, ako sam vas smorio bas me briga, ko vam kriv pa citate :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Ma i meni se to dešava stalno. Ko da sam šugav bre. Valjda nas  ignorišu što smo debeli pa ne vide  bajk ispod nas pa ne kapiraju da smo bajkeri  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ma i meni se to dešava stalno. Ko da sam šugav bre. Valjda nas  ignorišu što smo debeli pa ne vide  bajk ispod nas pa ne kapiraju da smo bajkeri  ;D ;D ;D

Ma umisljeni kompleksasi,ljubomorni na zdrave ljude.  ;D

Ili je i on tek kupio motor pa se plasi da pusti upravljac.  ;D

@PapaStalin

Samo ti pisi,kome nije zanimljivo ne mora da prati temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

@McMungos

posle one tvoje slike, ne pada mi napamet da se gledam kako izgledam iz daljine, zivecu srecno u neznanju :)

 

@Rolle2010

ma nije mi problem da sklonim levu ruku sa volana i mahnem kad me neko uhvati nespremnog, pa nemam vremena da se uspanicim. Ako svesno hocu da je sklonim, malo teze ide jbg

ako sam u krivini ili tako nesto bolje ja da svirnem ili klimnem glavom, nego da se prospem po putu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

verujem da se mnogi od vas brinu sta je s motorom, da li smo resili probleme. Na svu srecu ispostavilo se da je problem sa stujom bio samo do olabavljenih klema na akumulatoru, heh objasnio mi je majstor Dragan da se vremenom odsrafe zbog vibracija. Alternator radi, akumulator se puni, jupi.

 

Medjutim primeti majstor odmah da semering desni pusta ulje, to je nesto sto prodavac nije ni spomenuo, a sigurno je znao... Jbg 100eur da se opravi samo to. Dalje gleda majstor, slusa kako motor radi, trebalo bi kabrurator da se ocisti, a takodje i ventili da se srede (ovi Desmo agregati kod dukatija traze malo vise odrzavanja). To ce da me dodje jos oko 100 eur. Ali nadam se onda da posle tih 200 eur datih na sredjivanje da ce motor biti ko bombona.

 

Majstor me oraspolozio, koliko on vidi masina je u odlicnom stanju (osim ovih problema), i misli da je nisam preplatio.

 

Nije sad imao vremena da radi sve sto treba, pa smo se dogovorili za sledeci vikend da ga doteram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

verujem da se mnogi od vas brinu sta je s motorom, da li smo resili probleme. Na svu srecu ispostavilo se da je problem sa stujom bio samo do olabavljenih klema na akumulatoru, heh objasnio mi je majstor Dragan da se vremenom odsrafe zbog vibracija. Alternator radi, akumulator se puni, jupi.

 

Medjutim primeti majstor odmah da semering desni pusta ulje, to je nesto sto prodavac nije ni spomenuo, a sigurno je znao... Jbg 100eur da se opravi samo to. Dalje gleda majstor, slusa kako motor radi, trebalo bi kabrurator da se ocisti, a takodje i ventili da se srede (ovi Desmo agregati kod dukatija traze malo vise odrzavanja). To ce da me dodje jos oko 100 eur. Ali nadam se onda da posle tih 200 eur datih na sredjivanje da ce motor biti ko bombona.

 

Majstor me oraspolozio, koliko on vidi masina je u odlicnom stanju (osim ovih problema), i misli da je nisam preplatio.

 

Nije sad imao vremena da radi sve sto treba, pa smo se dogovorili za sledeci vikend da ga doteram.

 

Staline jes' ti kupio motor ili nas samo zašprehavaš?

 

Naime da si se na Dukcu vozio sa otpuštenim klemama, ne gine ti pregaranje centraline, a što se tiče štelanja desmodromike ako servis nije ovlašten treba mu bar nekoliko dana da nabavi pločice po mjeri iz Italije, ili iz ovlaštenog servisa, a da taj majstor ima komplet od preko 200 dimenzija i da čeka samo tvoj motor da ga naštela  :-[

 

Ajd' brate uslikaj ti već jednom taj svoj motor pa da i mi zadovoljimo svoje voajerske strasti  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

u jbm li ti lebarnik, ko bre nema motor !?

pa jel ti znas da sam ja jednom za opkladu vozio 2 km vezanih ociju !

 

e sad ces da vidis, cek samo telefon da nadjem ima da okacim slike sve u 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

e uspeo sam

 

evo ga od napred

00db9212d6.jpg

 

pa malo sa strane

5de2432f3f.jpg

 

dozvoli, od pozadi

8624c1a17e.jpg

 

ovo je kuca, tu zivu baba i deda, a ja malo vozim tamo vamo

4d5c90cc8c.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ovde ide smajli koji bali  ;D

 

A retrovizori su stvarno mikroskopski, najbolje ti je da kupiš neke koji su veće površine i sa dužom drškom, par ti je oko 30eura, a poslje možeš ove svoje da prodaš ovde na forumu

 

E da, šta se desilo sa prednjim blatobranom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

ok a sad bez zezanja :)

 

kakva su tvoja iskustva sa stelovanjem ventila? Nisam razumeo kakve rezervne delove majstor mora da ima kada ih steluje. On je meni rekao da je jedini u Srbiji koji ume da nasteluje Desmo agregate, da li mislis da izmislja ili? Zato sto smo se dogovorili da on naruci semeringe za sledeci vikend, i da ja doteram motor. On ventile steluje za 60 eur, i jos 40 da se sredi karburator.

 

Kakvo je tvoje iskustvo sa ovim oprakama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

ma da retrovizori su stvarno mali, ali navikao sam se danas, tako ih stavim da kad uvucem ruku, vidim direktno iza sebe. Nije dovoljno za jak saobracaj, ali po ovim putevima u unutrasnjosti je ok.

 

Samo moram da treniram zivce kad mi se neko naguzi 2 metra iza, i tako me prati jer mu je preticanje po krivinama tesko. Ne znam da li ce budala da izgubi strpljenje i krene da me obilazi gde ne treba. Juce me lik prepao, nisam ga video, povucem se skroz uz ivicu, naletim na neko blato i ubadnem u neki jarak pored puta, sva sreca na nisam brzo isao.

 

Ma ima bre da lepo vozim po sred trake, pa ako oce nek pretice ko da sam automobil

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja