Jump to content

Moto Zajednica

Pocetnicki bike za puniju osobu?

Recommended Posts

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Znaci v2 motor 4 cilindra i cuje se ... ma bruka. Yamaha ne moze da se poredi uopste.

 

Valjda si htjeo reći kako se čuje V2 u odnosu na 4cilindra, jes stvarno je zvuk svakog twin-a bogatiji "notama" od prosečnog četvorocilindraša

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

Cena deluje korektno gledajuci oglase na moto-berzi, najbitnije je da je motor dobar, probaj biti malo bezobrazan da ti ga da za 2500, reci platio si opremu 200  ;D  ;D  ;D, i kad se kaze V2 to je 2 cilindra u V rasporedu (jedan iza drugog pod uglom)

ps: a sad hoces preko 600  ;D  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

ma ni sam ne znam vise ljudi, u principu mrzi me da trazim, obilazim razne radnje, zovem i tako.

 

znam i ja da je enduro po dimenzijama naj prikladniji, pogotovu sto nameravam da putujem do posla autoputem (200km svaki dan). Al sta da radim kad mi se ne svidja. Doduse da budem iskren nisam ni seo na neki ali ovako gledajuci.

 

ducati ovaj mi ne deluje malo, bio je brat sa mnom i kaze mi da ne izgledam totalno kao crtani film (kljucna rec = totalno). Trazicu da majstor podigne maximalno zadnji deo ili sediste, kako se to vec radi, i da ukruti jos vise zadnji amortizer (zbog tezine jel te).

 

E sad gledam neki review na youtube, i naplasi me covek, kao reliability je los italijanski, ono odprilike kvari se svako malo? Takodje rece da je los za commuting, zatim losa potrosnja i tako. Onda nastavlja los za grad, jer moras iznad 4.000 obrtaja da drzis, ili postane strasno trom. Kvacilo je dosta tvrdo, to sam i sam video. i tako.

 

Al sta da radim kad je ona yamaha koju mi nude na drugom mestu ocajna,bar ovako kako izgleda. Vidi se da su brezoni skidani, da je padala, da je radjena generalka i da je presla ko zna koliko :(

 

Eto kazem ovaj ducati u odlicnom stanju, stvarno nebo i zemlja u odnosu na yamahu, vidi se da je cuvano bilo. Nisam pametan jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

Po meni je bolje da se drzis japanaca, delova na sve strane (nadam se da nece trebati). Evo ti link sa moto berze, motor koji bi ti odgovarao po meni, cena jeste malkice jaca ali je zato motor noviji a i siguran sam da bi ti vlasnik spustio malo, naravno motor treba dobro prekontrolisati. I da onaj tvoj ducati prelazi 16.7 km/l u proseku , a ova kawa 19.6km/l. Imas sajt motorcycle spec.co.za pa tamo imas podatke za skoro sve motore i uglavnom su tacni.

evo link http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=55753&trazi=1&ur=1&model=60&tip=zr7&m=Kawasaki-ZR7S

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Samo strpljivo, ako tako gledaš najbolje je da neuzmeš ni jedan od njih, nađi nešto treće. Listaj oglase još malo, naići će nešto

 

Jel bješe bandit bio u užem izboru

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=24421&trazi=1&ur=1&model=0&cena=3&m=Suzuki-Bandit

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=58028&trazi=1&ur=1&model=0&cena=3&m=Suzuki-Bandit-600

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

ee i ja sam mentol, zaboravih da kazem da mogu da kupujem jedino od pravnog lica (firme), jer uzimam kredit u banci, pa oni placaju po fakturi, a onda meni udaraju administrativnu zabranu na platu. Znaci Dukatija bash bash ne preporucujete? Jaoj lose mi je sad, bolje da nikad nisam cuo onaj zvuk motora :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Nije da ne preporučujemo Dukati, nije on loš samo što nije baš za početnika, malo je poseban.

A ako već uzimaš na kredit trebao bi da budeš maksimalno zadovoljan tim motorom, jer si zaglavio sa njim na duže vrjeme.

A ako je već do V2 zvuka, Suzuki SV650 ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

ma ima fazon neki "laki kesh kredit" da se uzme, ali je bas nenormalno skupo, mislim da uzimaju 40% kamate godisnje !?

 

ma ne mogu vise da se mucim ovako, stalno razmisljam sta ako se zajebem, pa sta ako ovo, sta ako ono. Vec sam poceo da mastam kako cu da se vozim. Evo planiram kako ce da izgleda plan (samo)obuke, jednom recju ponasam se ko neki retard. Vidis sta motori urade od coveka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

ma ima fazon neki "laki kesh kredit" da se uzme, ali je bas nenormalno skupo, mislim da uzimaju 40% kamate godisnje !?

 

ma ne mogu vise da se mucim ovako, stalno razmisljam sta ako se zajebem, pa sta ako ovo, sta ako ono. Vec sam poceo da mastam kako cu da se vozim. Evo planiram kako ce da izgleda plan (samo)obuke, jednom recju ponasam se ko neki retard. Vidis sta motori urade od coveka

 

Čituckam ovu temu sve vreme, pošto mi je još od početka bilo simpatično i duhovito, još od onog -

''naime, drug me je zamolio da saznam koji bi motor bio primeren za pocetnika koji je eto malo puniji, mislim dobro nije bas malo, ima 150kila ali je onako elegantno popunjeno.''

 

Pa ajd da prozborim koju, mada sumnjam da će ti to pomoći da prevagneš, s obzirom na do sada iskazanu neodlučnost -

 

Kupuj čoveče motor, proći će ti sezona!

Kupi ono što ti se dopada, nemoj da razmišljaš dal si se zaebo. Tačnije, sve i da kupiš najbolji polovni motor na svetu, svejedno će ti negde u glavi biti misao da si možda loše prošao, ili da si mogao i bolje da prođeš.

 

Za svoje pare kupuješ svoje zadovoljstvo i tim novcem ga plaćaš. Istina je da je dobra trgovina kada kupiš nešto što ćeš moći da prodaš za iste ili veće novce, ali ti ne kupuješ motor radi trgovine, već zbog uživanja.

 

U svakom slučaju, čak i ako se prevariš, nećeš se zaebati za 4000 EUR, pa da posle toga možeš samo da sediš i plačeš. U najgorem slučaju to će biti nekoliko stotina  jura koje si preplatio, kojim si platio svoj gušt i koje i inače potrošiš na kojekakve gluposti, a da i ne trepneš.

Eto, toliko u tvom slučaju možeš da izgubiš ako vidiš da nisi zadovoljan motorom i poželiš da ga prodaš.

 

Enduro motor ti se ne sviđa, pa nemoj ni da razmišljaš o njemu. Ako ga uzmeš, stalno ćeš se okretati na ulici za onim što si hteo.

Uzgred, bez obzira na to što bi na njemu izgledao najmanje smešno, nisam siguran kako bi ga, s obzirom na težinu, svaki put opkoračivao, a da ti ne puknu pantalone, ili da ne prdneš.

 

A limitiran si i drugim okolnostima. Eto, sad si rekao da motor možeš da kupiš samo od firme.

Vrati se lepo kod Vlade, čovek tamo ima sigurno 50 motorcikala, pa ako za sebe ne možeš da pronađeš ni jedan, onda ćeš znati da i nisi za motor.

Mism, ne moraš kod Vlade, možeš i kod nekog drugog registrovanog trgovca motorciklima.

 

Lepo tamo probereš nešto što je najpribližnije tvojoj nejasnoj viziji, onda se vozaš i obučavaš sezonu-dve, a u tom periodu će se i iskristalisati ideja o tome šta očekuješ od motora.

Pa onda prodaš taj motor, u najgorem slučaju izgubiš pomenutih koju stotinu jura kojima si platio vozanje te sezone, te samouvereno, sa spoznajom šta je prava stvar za tebe, ponovo tražiš motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

ma odlucio sam jos u subotu, uzecu dukatija i kraj price. citam kako je nepouzdan, delovi skupi, ali jednom se zivi...

u ponedeljak cu od coveka da uzmem profakturu, i nosim u banku odmah da uplate.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

Sluzice te kako ga budes odrzavao, odmah menjaj ulje i filtere, u NS-u imas ovlasceni servis pa mozes zvati za delove, bilo je na forumu vec tema o ducatiju i mislim da potrosni materijal nije skupli ( ili je neznatno skuplji) od japanaca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

da potrazio sam odmah ko je uvoznik za ducati, i nadjem tu novosadsku firmu. pozvacu u ponedeljak da se raspitam malo

 

najvise me brine taj njihov "Desmodromic" motor, ima neke munje kao ventili se ne zatvaraju kao kod ostalih motora, nego su izmislili taj novi fazon. I sad na netu udprilike pisu kako moras da stelujes te ventile svakih 10.000, negde cak procitah svakih 2.500 km.

 

pokusavam sad da nadjem u cemu je fora, da li se to stvarno radi, ili je samo za nekog ko hoce na trke.

 

Odmah sam se odusevio sto service manual, ili bilo kakvo uputstvo o motoru nigde ne mogu na netu da nadjem, a da ne treba da se plati...

Kakvo ulje trosi, na kojim obrtajima radi... nista nema jbt

 

ahh, osecam da je ovo pocetak jednog divnog prijateljstva :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

E, ako ne ispečeš jedno do dva pragnjeta kad kupiš i pozoveš nas sve ništa nsi uradio.  ;D ;) ;D

Kupi ono što ti se u oko zakači. Lepo kaže predhodnik. Ducati je odličan motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

e greota stvarno da pravim razanj na sred dvorista, cale napravio susaru za meso i pripremio nekoliko dalmatinskih prsuta, samo mora da se ceka avgust da meso bude kako treba :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

da potrazio sam odmah ko je uvoznik za ducati, i nadjem tu novosadsku firmu. pozvacu u ponedeljak da se raspitam malo

 

najvise me brine taj njihov "Desmodromic" motor, ima neke munje kao ventili se ne zatvaraju kao kod ostalih motora, nego su izmislili taj novi fazon. I sad na netu udprilike pisu kako moras da stelujes te ventile svakih 10.000, negde cak procitah svakih 2.500 km.

 

pokusavam sad da nadjem u cemu je fora, da li se to stvarno radi, ili je samo za nekog ko hoce na trke.

 

Odmah sam se odusevio sto service manual, ili bilo kakvo uputstvo o motoru nigde ne mogu na netu da nadjem, a da ne treba da se plati...

Kakvo ulje trosi, na kojim obrtajima radi... nista nema jbt

 

ahh, osecam da je ovo pocetak jednog divnog prijateljstva :)

 

http://www.webbikeworld.com/ducati-motorcycles/repair-maintenance.htm

 

http://www.ducati-croatia.hr/forum/index.php

 

http://www.ducati.com/heritage/anni90/monster/monster.jhtml

 

http://www.ducati.ms/

 

http://www.carlsalter.com/motorcycle-manuals.asp

 

http://www.motorcyclespecs.co.za/bikes/Ducati.htm

 

Jel' treba još?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

kupljeno :) ponosni sam vlasnik ducatija monster 750. weee +5 bambija za mene

 

sunce mu poljubim, kod prodavca se nije gasio u leru, a sad moram ludacki saug da dam kako ne bi umreo

 

nista evo me u Smederevu vezbam osecaj za feeling, i nerviram komsije od 6 jutros

 

aj u zdravlje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

na selu sam pa ne mogu da uploadujem, kad se vratim u bg postovacu

 

ee veselje je pocelo, usled nekontrolisanog gasa, prignjecio sam prednji branik, te je isti pukao :( stvarno nije zvaka za seljaka

 

nego pocinjem da de nerviram, motor u leru hoce da radi samo uz najjaci saug (zagrejan je), u voznji se gasi cim malo popustim gas, ili pritisnem kvacilo, bez da malo turiram u isto vreme. sta bi moglo da bude? Nalio sam bezolovni benzin, da nije to? mada kazu da moze bezolovni na ducati sajtu.

 

cuje se glasno kako zadnja kocnica cvili, prfetpostavljam da to nije normalno? Prednja se ne cuje.

 

Evo celo jutro se ne skidam sa motora, sake su mi dobile upalu misica. I onda kad vise nisam mogao da pritisnem kvacilo od bola, kazem sebi majmune jedan pa ne sedi se tako na motoru, podupri se loedjnim misicima i sedi pravo, nemoj sav teret na zglobovima da drzis. E oduvek sam najbolje ucio na sopstvenim greskama...

 

Pokusavam da naucim da skrecem pri maloj brzini, nikako ne ide. Znam da treba kvacilom da se dozira snaga, zadnja kocnica da se blago drzi radi stabilizacije, al ne vredi bre. Plasim se da ne poljubim asfalt pa ne mogu bash da se nagnem. Doduse imam uzak put, pa ne mogu da napravim U turn a da ne uletim u travu.

 

eto kakva me muka pritisla :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

izvini, ovo je jače od mene

 

633492503715519620-Ducati.jpg

 

;D ;D ;D

 

sad ozbiljno, nemoj da se sekiraš to su uvek neke dečije bolesti kad kupiš motor (tako kažu)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja