Jump to content

Moto Zajednica

Pocetnicki bike za puniju osobu?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

PAPASTALIN molim te pogledaj u oglasima ZZR600 od JOEBAR, cena je priblizna kao ta XJ a motor je lutka i polozaj sedenja je slican, noviji motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

ma naravno za kilometrazu da je suludo, al opet gledam valjda ne bi ljude toliko varao, mislim to bas i nije odrziv biznis model

jbg gledam po sebi, uzeo sam opel astru pre godinu ipo dana, vec ima 50.000 na satu :(  ovaj motor taman da je bio u garazi svo vreme, za 15 godina bi vise presao  :-\

 

ma brine me sto je izudaran po faru i levom delu instrument "table", tj brzinometar, kao da je isao blizu neke prepreke, i posteno ocesao.  Pretpostavljam da ga je zato bilo jeftinije nabaviti, pa tako ljudi masovno uvoze :(

 

Ma moracu lepo smireno da odem i sve detaljno pogledam, nego kad sam mentol pa cim sednem na motor,  kao malo dete odma se napalim i vise ne razmisljam racionalno.

 

Sad gledam malo po netu, za tu klasu motora starijih, kao vise savetuju bandita 600N. Odprilike je ista cena. na bandita nisam seo, ali deluje malo pogrbljeniji polozaj za volanom, ili se varam?

 

ma prezalicu i tih 2k evra i ako se malo zajebem, nema veze prvi bike ima da pada, guli se, aka se i tako. ali bi mi bilo zao da mi posle jedne sezone vise nije u voznom stanju :( ocu da ga cuvam, garaza, odrzavanje i da se sa uzivanjem izvozam.

 

sto se kupovine od firme tice, jasno da covek od toga zivi, ali opet drugacije je kad si suster za motore, pa kad odes kod fizickog lica, a motor star 15 god, pa jbg lutrija je to velika. Ovako prodavac ima svoj servis, daje 3 meseca garanciju, opet neka sigurnost u papire, jer sam kopio od firme i tako.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

PAPASTALIN molim te pogledaj u oglasima ZZR600 od JOEBAR, cena je priblizna kao ta XJ a motor je lutka i polozaj sedenja je slican, noviji motor.

 

evo searchijem ZZR600 u BJB oglasima i vidim samo 3 motora, sve je postavio Igor B.Topola. nema nigne Joebar?

 

e hvala ti na savetu stvarno, da ne mislis da sam nezahvalan, nego nekako imam u glavi sta bih voleo da vozim, tj sta se meni svidza. A sto jedan moj drug ima obicaj da kaze - svako voli ono sto mu se svidja.

kad vidim naked bike, jos bez vetrobrana, retro okruglo svetlo, analogni instrumenti, a meni toplo oko srca, ih.

ovi noviji sto izgledaju ko svemirski brod su mi nekako bzvze (ne pljujem nicije cedo, nego prosto tako se osecam).

 

e sad, mozda si u pravu da mislis da sam picajzla, al ja to stvarno nisam. E sad, imam samo tih nekoliko kriterijuma kakav motor zelim. Znaci naked, po mogucnosti nigde da ne vidim plastiku, bez vetrobrana, da nije grbavac, i da kosta oko 2.000 eur. Po mogucnosti da se ne raspadne posle prve sezone, tj. da uz mazenje i pazenje, kao i redovan servis moze da mi pruzi godine uzivanja. Pa jel ja trazim puno majku mu  ???

 

izvinjavam se adminima, ako nije dozvoljeno, ali moze li neki link ka uzovniku polovnih motora u BG koji ima veliki izbor. Gledam na moto-berza, i bar na veb sajtu je izbor ocajan kod ovih firmi koje sam ja nasao.

 

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

Sada je na prvoj strani, jedino treba videti te ogrebotine sto spominje na desnoj strani, to je u malim oglasima forumasa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

joj sta vi pricate.....pricate o nekim nakedima od po 600ccm koji su i meni od 110kg mali. Sa tom kilazom i bez nekog iskustva ja preporucujem samo burgmana 650.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

e jbg sad i vi, pa na kraju ce mi neko savetovati da uzmem mini van

cek ima li Bursac po tvom misljenju 600cc a da ne izgledam na njemu kao medved na decijem triciklu?

 

nisam se gledao, ali seo sam na xj600n, deluje veliko, znaci nisam se osecao kao da ce da se iskrivi pod teretom :)

noge taman do zemlje, kazem meni deluje onako komotno, ali nemam ama bash nikakvog iskustva, pa jbg daj neki konstruktivan predlog, mislim stvarno ne bih preko 600cc, nisam u zivotu seo na motor covece

 

oni enduro deluju ok za moju visinu, ali izgledaju top-heavy, greota mi da mi pada ko majmunu, da ga grebem, razbijam i tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

He, enduro mozes da bacas duplo vise od bilo kog drugog motora i ima manje stete da mu napravis (ako ima crash bar). Mislim da bi ti ipak vise prilicio neki veci enduro, izgledao bi pristojno na njemu, ne pucaju od snage pa su za normalnog pocetnika dobri, polozaj sedenja je uspravan i nezamarajuci, a zastita od vetra uglavnom dobra. E sad ako ti se ne svidja taj tip motora, ignorisi ovaj post :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Sabac

pa koji 600 a da nije smesan covek od 150 kg na njemu ???

nije sala ali ti imas problem sto nikad nisi vozio motor neznam brate kako ces to sve da uklopis

al najbolie i za tebe i za motor da  otreses za pocetak 30kg i onda je sve lakse

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Ono što si prvo pomenuo, Versys, bi ti najbolje pasovao i po gabaritima, naročito po položaju sedenja. Spada među najudobnije u toj klasi, visok i masivnog izgleda kao enduro, leži na putu kao sportski ili možda neki R a u gradskoj vožnji troši oko 5 litra. E sad, da li je za početnika? Ja smatram da ni jedan od 600ccm pa naviše nije, ali ogromna večina smatra da jeste. Iz ličnog iskustva mogu da kažem da Versys "hoće" da se propne na zadnji i u II brz. na gas pa treba biti obazriv sa ručicom gasa (savet za početnika). Jedino što nije pozitivno je da ih nema puno polovnih, ali ni jeftinih... E da, ja sam visok 184cm i u većini situacija dohvatam punim stopalima podlogu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

Ajd' sad kad smo vidjeli da motor ipak treba tebi, moj savjet je ovakav:

 

Prije svega na tvoju težinu i građu primjereni motori su:Yamaha XJR1200 ili 1300,Kawasaki ZRX 1200 ili Suzuki Bandit 1200 ili 750.

 

Zašto, zato što na tim motorima nećeš imati problema sa laganom vožnjom koja te zanima, jer su dovoljno jaki da vuku i pod malim gasom,dovoljno su masivni da na njima ne izgledaš kao medo na BMX-u i treće održavanje troškovi i potrošnja su na nivou šestotki,jedino je registracija i osiguranje skuplje.

 

Zašto ne šestotku, težak si brate, šestotke kako god to zvučalo nisu dovoljno jake da se voze lagano s tom težinom, dakle moraš malo da ih navijaš,a onda više troše i teže ih kontroliraš,pogotovo ako si početnik.

Manje su i sitnije, Yamaha pogotovo XJ 600N ima loše kočnice, pa ako je već šestotka onda bolje Bandit, bolje ide, bolje koči, i bolje leži, ali sve to zahtjeva navijanje gasa.

 

Ako su ti ovi od 1200-1300 preveliki , potraži Bandita 750 , ali nemoj 600 majke ti, istegnit' ćeš mu lanac,potrošiti kvačilo,ubiti amortizere i nećeš biti zadovoljan jer će ti do pola gasa biti polumrtvi,a tek u zadnjoj četvrtini nešto kao idu,no dali ti tako možeš i želiš voziti?

 

Od nakeda potraži i Kawasaki Zephyr,Kawasaki ZR7,Suzuki Inazuma GSX 750 ili 1000,Hondu CB seven fifty, koji su se proizvodili u '90-ima, A niti Moto Guzzi 850 ili 1000 nisu za baciti,to su robusne i izdržljive mazge.

 

Nadam se da sam pomogao,sve ovdje izrečeno je dobronamjerno,ipak samo vozačku A kat. imam od 1982.,a motorima se bavim i od ranije.

 

I da ono najvažnije , za 2000 - teško da ćeš naći išta dobro, a i kada kupiš bilo šta ostavi si bar 5 stoja za zlu netrebalo zahvate.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Samo rec-dve. Posto momak koji trazi motor nikad nije ni seo na isti. To sto ovde pricaju da je neki motor slab ili slabiji od drugih to jeste tako ali to je iz ugla ljudi koji ih dugo voze. Covek pre mene rece da ima A kategoriju od 82.god. Toliko godina iskustva i verujem da bi vecina imala sta da nauci od clana m900. Stvarno za respekt. Medjutim davno je bila 82god da bi se neko setio kako je kad si pocetnik.

Kad kao pocetnik budes seo da vozis motor cinice ti se da ide nenormalno dobro bez obzira sta uzeo. Svi ti motori i od 600cc pa cak i endura tih kubikaza povlace i idu mnogo bolje od nekog dobrog auta. Iznenadices se sigurno  :) .

 

To sto imas veliku kilazu je isto kao kad prosecno tezak vozac stavi suvozacicu nazad ( ne cak ni suvozaca koji je tezi od suvozacice). Pogledaj po gradu kako motori od 600cc idu sa dvoje na motoru.Idu odlicno,zar ne?

 

Nesto od 1000cc ili cak i preko kako su ti neki preporucili ne bih ti savetovao nikako! Ja sam poceo na 125 i posle odmah uzeo 750 enduro kojem brzina ne znaci puno. Kad sam seo na 750 ukapirao sam da bi napravio neko zlo da mi je to prvi motor. Motore koje ti spominjes idu dosta brze i startniji su dosta od moje ST. Dobro za tebe je sto se ti motori lakse voze (zbog visine i posebno tezine :) ) od ovog mog.

 

Uzmi sve ovo s rezervom zato sto su svi ljudi razliciti i mozda ja jednostavno previse racionalno razmisljam sto se tice ubrzanja i brzine. Nekom ko je je vozio 1000cc uvek ce 750cc biti malo. Ipak si ti pocetnik a motori su djavolja rabota i svi ih mnogo volimo  ;D

 

EDIT:

Za velicinu najbolje da sednes na motor i vidis. Za konkretan model bi se slozio sa Gavrolinijem za burgmana. Sto se tice firme gde si gledao motor utiske i komentare imas u temi o prodavnicama. Uglavnom svi imaju pozitivno misljenje.Vlasnik je clan ovog foruma. Procackaj malo taj podforum. Srecno sa kupovnom i ulaskom u svet motora.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Mladenovac, Medjuluzje

To koja je klasa motor da li je enduro, da li je cross ili naked, nije toliko bitno. Radi se o tome sta tebi licno najbolje izgleda i sta ti je najudobnije. Za nekog ko nikad nije imao iskustva sa motorom, svakako jedino da ne uzima 4 cilindra. Jer su to motori za koje trebaju godine iskustva zbog svoje snage. Vidjao sam ljude koji su se vrlo dobro snalaze kada za prvi motor uzmu neki sa dva cilindra kao sto je honda africa twin ili ST , to bi bila moja preporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

Ako covek razmislja da kupi motor verovatno zna i da ga vozi, napisao je da nema iskustva a ne da ne zna da vozi, ako ne zna da ga vozi ova tema je uzalud. To sto sam napisao je figurativno jer je smesno meni licno pre svega sto on sam sebe ogranicava na nesto a onda i svi ostali. Smesno je sto ljudi pisu da motor od 600-1000 nije za njega. Onaj ko nema svoju glavu i slusa druge taj nece daleko ni sa 250. Nije dete, zna dobro sta je motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

hvala vam najlepse na svim komentarima

 

bilo je tu razlicitih misljenja, brojnih predloga, koje cu definitivno uzeti u razmatranje

ostaje nazalost cinjenica, da sam ogranicen cenom, a to je mislim najvaznije ogranicenje u ovoj nasoj prici, tako da neke motore, prosto ne mogu da priustim :(

 

I pored brojnih sugestija za uzimanje jakih masina (bar hiljadu kubika, pa i vise), kad sam malo razmislio, ipak kontam da za nekog ko nikad nije seo na motor, to realno nije. Eto nek to bude za razmisljanje nakon dve-tri godine kad malo iskustva steknem.

 

Ostaje medjutim cinjenica da ja uzivam u voznji, bilo da je u pitanju auto, ili avion. Onako lagano za svoju dusu, bez nervoze. I posmatrajuci motore u tom svetlu, ne sumnjam da cu uzivati sta god da kupim, a za to kako izgledam na njemu, well, bas me briga :)

 

Ko sto rece jedan covek ovde na forumu, imam neke pare za koje sam ubedio sebe da sam ih nasao na ulici ;) pa nek ide zivot, nadam se da cu uskoro mocu da pohvalim svojim prvim motorom.

 

jos jednom stvarno vam hvala za sve komentare i sugestije, pomogli ste mi definitivno da se odlucim, ali i da shvatim neke stvari koje nikad ne bih bez iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

ajde se sad lepo vrati na drugu stranu ove teme i pogledaj svoj jedini post u istoj

 

e, a sada opet procitaj ovu recenicu iznad pa se zamisli malo

 

kako bese ide ona reklama.. nije tesko biti fin :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

kako kaže ona naša stara saslušaj svakog a poslušaj sebe... činjenica da su i meni rekli "motor se vozi glavom" i u pravu su... tu smo negde sa težinom ja imam 130kg to je kao dvoje "neuhranjenih" ... najbitnije gde će ti srce zaigrati pa bio to skuter od 200ccm, ili neki naked oko 500ccm ili enduro do 750ccm... preko toga ja ti ne bi savetovao da uzimaš... ja sam iz slične situacije uzeo Super Tenere 750 i što ga više vozim to sam sretniji... to ne znači da ćeš ti pogrešiti ako uzmeš nešto drugo... čak nasuprot, sve što osećaš da ti prija je ono pravo...

 

ps. možda je najbolje da dođeš sa drugarom na Ušće (al kad bude sunce) negde između 13 i 15h tu ćeš videti masu motora i sa dogovorom sa vlasnicima možeš da probaš da sedneš i vidiš kakav je osećaj  ;)

 

 

ps2. preko 750 ccm ne savetujem iz više razloga - previše snage za naše puteve, bezobrazno veća registracija (luxuz kao za kola preko 2000ccm)

 

ps3. nadam se da se niko nije uvredio mojim postom  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

da, hvala, eto slicno i ja razmisljam da mi je tih nekih 750 maximum stvarno. Doduse ogranicen sam parama, dao bih 2-2,5 hiljade maksimum. Tako da me sa opremom izadje oko 3k. trosak registracije + dobijanje dozvole plus na to ide, sto ce izaci jos jedno 500 eur.

 

siguran sam da cu uzivati koji god motor da budem uzeo, samo mi je bitno da se ne zeznem u smislu stanja samog agregara i slicno. Jbg povescu brata koji dobro poznaje automobile, pa jbg, valjda cemo moci da bar ono u losem stanju primetimo.

 

Nista idem ove nedelje cele da zaredjam prodavce polovnih motora, video sam na forumu za jos jednu firmu na tosinom bunaru, pa cu i njih da obidjem.  S obzirom da je m900 rekao da yamaha xj lose koci, onda cu gledati da idem ili na bandita (koji mi je vizuelno ok), ili nesto drugo sto mi se svidi (verovatno sve na sta sednem). Ma necu vise da razmisljam, obici cu te dve radnje za koje znam, pa sta bude. Hocu bre vise da krenem da vezbam voznju. Imam lepo kod vikendice u Smederevu jedan deo puta, oko 100 metara koji je slepa ulica pa mi je to idealno za prve korake. Tek kad budem siguran u kontrolu motora, balans, male brzine, kvacilo/gas i slicno, onda cu da krenem polako ulica. Samo mi je problem sto u Beogradu nemam uslova da drzim motor, greota mi je napolju da stoji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

ajde se sad lepo vrati na drugu stranu ove teme i pogledaj svoj jedini post u istoj

 

e, a sada opet procitaj ovu recenicu iznad pa se zamisli malo

 

kako bese ide ona reklama.. nije tesko biti fin :)

Ma fin sam ja i zamislio sam se već na početku teme.

Da ti kažem iskreno. Svako sa 150 kg pa i ja (iako su pretežno mišići u pitanju  ;D) izgleda smešno na bilo kom motoru pa i na BMW-u. Prema tome uzmi  ono što ti se svidja i teraj.

Ljudi se ubiše da te savetuju a ti se sve nešto prenemažeš. Dodješ brate na neki skup ili ne daj bože na humanitarnu akciju, razgledaš masu motora, pitaš,  sedneš na koji hoćeš, slikaš se, vidiš kako izgledaš i sve ti bude jasno. U prilogu vidi kako izgleda jedan od naj većih motora kad ga ja zajašem. Ali,  marim ja.

post-3190-12879070701816_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

e jebiga ovu sliku bas i nisi morao da mi pokazes  :)

 

nista, kad odem da pazarim, ni u kom slucaju da se negledam u ogledalo, ili slikam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

evo napokon danas nadjoh slobodno vreme i obidjem par lokacija u gradu. Pogledao sam bio 1995 Yamaha XJ600n nudi ga covek za 1.700 eur

vidno je izakan, generalka je bar jedanput radjena to je sigurno. Lepo radi onako koliko sam mogao po zvuku da procenim, majstor ga je provozao malo po parkingu. Sta znam ok deluje.

 

Zatim na drugom mestu naletim na 1999 Ducati monster 750. U perfektnom stanju, vidi se da je bio garaziran, ocuvan i tako. Motor u bas dosta boljem stanju nego Yamaha. Cena 2.700. Ali kad sam cuo zvuk dukatija srce mi zaigralo. Znaci v2 motor 4 cilindra i cuje se ... ma bruka. Yamaha ne moze da se poredi uopste.

 

I to je to drugari, odlucih se ja za Ducati na licu mesta. Odabrah odma i neku pocetnicku budzet opremu (necu da jurcam sigurno, pa reko ne treba neki kvalitet posebno). Neka speedfire full face kaciga (kazu ima sve uobicajene safety standarde) za 7.800 din, zatim jakna sa protektorima 9.000 din. Rukavice kozne 3.000, kornjaca 4.000.

 

Citam sad o dukatiju uopste, malo trazi vise paznje oko odrzavanja, sto mi nije problem imam garazu sa kanalom, sav alat i tako.

 

Ako imate neku ozbiljnu primedbu na Ducati monster 750, ili mislite da je cena prejaka vi recite pliz, ako ne idem u ponedeljak da pazarim svoj prvi bike :)

 

hvala, pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja