Jump to content

Moto Zajednica

Da li je Tomos bolji od ičega - iliti "da ste ćutali ovoga ne bi bilo"

Recommended Posts

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Da li je bitno, ne preživljavaju ni slavni, ni veliki, ni jaki nego oni sposobni da se prilagode. Od stare slave se ne živi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Mislio sam da neko sedne pa napise neki ozbiljniji tekst, kao sto su neki vec pisali za neke druge brendove, kao sto sam i ja vec pisao na osnovu nekih skupljenih tekstova o NSU, BMW, Skoda,...

 

Mozda je neko raspolozen?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Mislim da nisu, trenutno su zauzeti dokazivanjem da je Tomos bolji od nečega, međutim zbog nedostatka materijalnih dokaza malo su zapeli  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Pre 34 godine, drugar i ja kupili nove Tomos kros juniore.

Domino rucice, Marcoki viljuska, struja Bosch, jako ozbiljni bandazi, sve ugradjeno je bilo vrhunsko. A bila je 1976.g.

Malo ih je proizvedeno,a jos manje prodato u Srbiji  i  sada im je cena izuzetno visoka i samo ce rasti, ako su u originalnom stanju.

 

Da li ce to biti slucaj sa ovim kineskim motorima, na primer 2044. godine?

 

 

           AAAAAAAAA taj kros junior je bio moj san u to vrem al cele mi ga ne kupi.Secam se da je apn 4 hipi kostao 720.ooo.petnestica 730.ooo a kros junior oko 1.ooo.ooo.,al vredeo je za sve pare.Idan danas ima moj drug jednog u odlichnom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Mislim da nisu, trenutno su zauzeti dokazivanjem da je Tomos bolji od nečega, međutim zbog nedostatka materijalnih dokaza malo su zapeli  ;D

 

Druze nemoj nas vise smarati kad nisi u pravu,vidis da su svi ozbiljniji bajkeri i majstori(bokilic) na strani tomosa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Ali si lupio za cenu onog tomosa 125 od 3500e, zadnji put kad sam ga video u radnji bio je oko 2200-2300e, ne secam se vise. Neuporedivo je bolji od bilo kog sprinta i ostalih kineza. Plastike su kvalitetne, masina je yamahina(zapravo, ne po nekim smesnim licencama), firmiranim kocnicama, ruckama, prekidacima.....Taj motor jeste konkurentan, ali ljudi koji kupuju kineze valjda nece da im na motoru pise Tomos, radije bi ja pise nesto na kineskom.

Ja sam tomos vozio nekoliko godina, i uvek bi pre uzeo nekog automatika novijeg za po gradu, neko skutera, ako nista bar zbog smesnog osecaja koji sam imao kad sam jedini put u zivotu vozio kineski skuter !

 

P.S. Bilo bi lepo da neko napise tekst o tomosima, koji pominje quasaar.

 

Mislim da nisu, trenutno su zauzeti dokazivanjem da je Tomos bolji od nečega, međutim zbog nedostatka materijalnih dokaza malo su zapeli  ;D

 

Napisi istoriju nekog kineza, to bi bilo jos zanimljivije!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Paracin

Posta kupuje tomosa  i dalje,doduse kupuje i pezo skutere ;D

Tomos je kvaliteniji od bilo kog kineskog skutera bar 20 puta.Pre bi kupio bilo koj tomos nego bilo koj skuter.

arnyman  ti si izgleda uporedjivao izgled motora a ne kvalitet ???, tako sam ja bar ukapirao :P o ukusimane treba raspravljati

 

ps:meni je africa ruzna, sto ne znaci da ne valja ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ali si lupio za cenu onog tomosa 125 od 3500e, zadnji put kad sam ga video u radnji bio je oko 2200-2300e, ne secam se vise.

http://www.tomos.si/article.aspx?articleid=66138

Ako je u Sloveniji 3220eura, čisto sumnjam da je ovde 1000e jeftiniji, bar meni nema logike.

 

Mislim da nisu, trenutno su zauzeti dokazivanjem da je Tomos bolji od nečega, međutim zbog nedostatka materijalnih dokaza malo su zapeli  ;D

Napisi istoriju nekog kineza, to bi bilo jos zanimljivije!

To je već urađeno, mogu da vam prevedem ako imate problema sa engleskim. Mislim da postoje negdje i klipovi na forumu o istoriji fabrika Qingqi i Keeway.

 

@ MZ RIDER

Da si čitao tekst,  a ne samo gledao slike ko ostali vidio bi poentu, koja je da za iste pare postoji veliki izbor motora i skutera, ne samo kineskih, koji nude puno više za isti novac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Istorija kineskih motora je izdleda nastala ovako.

 

Jedan pametniji kinez video kako amerikanci prave harlija,italijani skutre,japanci kroseve i sportnjake pa pomisli kad mogu oni sto ne bi i mi kinezi,samo necemo mnogo gledati kvalitet,ubrzanje,kocnice,upravljivost ali ce biti lepi na oko i jeftini ima budala koima se to dopada. :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

E, onda samo za pita i ova slika, godina 1976, na pescari, gde se danas nalazi Beogradska arena.

 

A Tomos je imao ogroman uticaj na razvoj motociklizma u bivsoj SFRJ, pa time i u Srbiji.

Bio je vozen na trkackim stazama sirom Evrope, a ti trkacki modeli su bili avangarda u svojoj klasi.

Godinama je sa uspehom ucestvovao i na trkama svetskog prvenstva.

 

Svi mozemo da imamo svoje misljenje, ali treba imati postovanja prema proizvodjacu koji ima takvu istoriju. Sad, da li neki kinez trenutno kosta skuplje ili jeftinije, zar je to bitno? Pravi motoristi motor kupuju srcem, kad bi ovako kalkulisali, verovatno bi svi vozili isti model koji bi od ovlascene komisije bio proglasen za najbolji u odnosu na ulozeno-dobijeno.

 

I ako neko ne voli da vozi motor bez menjaca, dzaba je da kosta i 300 evra i jos dobrog kvaliteta.

Upravo ta individualnost razlikuje bajkere od "ostatka sveta".

post-2667-12879069682071_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Istorija kineskih motora je izdleda nastala ovako.

 

Jedan pametniji kinez video kako amerikanci prave harlija,italijani skutre,japanci kroseve i sportnjake pa pomisli kad mogu oni sto ne bi i mi kinezi,samo necemo mnogo gledati kvalitet,ubrzanje,kocnice,upravljivost ali ce biti lepi na oko i jeftini ima budala koima se to dopada. :D :D :D

Vjeruješ li pročitah istoriju Tomosa na wikipediji, ovo je slično ako ne isto, daj da probam

Jedan pametniji slovenac video kako amerikanci prave harlija,italijani skutre,japanci kroseve i sportnjake pa pomisli kad mogu oni sto ne bi i mi slovenci,samo necemo mnogo gledati kvalitet,ubrzanje,kocnice,upravljivost ali ce biti lepi na oko i skupi u pičku materinu ima budala kojima se to dopada. :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Kinezi će i onako uradit sve što im daš, za šaku riža. Samo čekam, da će i Tomos prebacit proizvodnju u Kinu, ne bi bio jedini. Ja se ne opterećujem ovom temom, ali sam našao ovo:

 

http://www.tomos.si/content.aspx?docid=143526

 

 

 

 

p.s. Arnyman, mnogo si se napaaaalio, baš si se napaaaaalio.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

s obzirom da vozis kawasakija,razumem te zasto mrzis tomosa,cena odredjuje kvalitet.....

a po ceni treba da ti bude jasno sta je kvalitetnije....ah da,taj tomos u sloveniji kosta 3200e,u srbiji 500 manje...

a sto se tice podvoznosti stabilnosti,tomos je dosta koristio italijanske delove,i jos ih koristi,nemoz pajoli viljuska ili kako oj drugar kaze mazociiii da bude ki kineske dve cevkice sa nekim federcicima..

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

vidim evo ima i kinez trofi se odrzava ,kao tomos kup,pa kazu sticu tradiciju popravljanja kvarova  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

e bato moj,jedina greska tomosa je sto nepravi skutere.,to im je mana uska paleta proizvoda... ;) ;) ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

E, onda samo za pita i ova slika, godina 1976, na pescari, gde se danas nalazi Beogradska arena.

 

A Tomos je imao ogroman uticaj na razvoj motociklizma u bivsoj SFRJ, pa time i u Srbiji.

Bio je vozen na trkackim stazama sirom Evrope, a ti trkacki modeli su bili avangarda u svojoj klasi.

Godinama je sa uspehom ucestvovao i na trkama svetskog prvenstva.

 

Svi mozemo da imamo svoje misljenje, ali treba imati postovanja prema proizvodjacu koji ima takvu istoriju. Sad, da li neki kinez trenutno kosta skuplje ili jeftinije, zar je to bitno? Pravi motoristi motor kupuju srcem, kad bi ovako kalkulisali, verovatno bi svi vozili isti model koji bi od ovlascene komisije bio proglasen za najbolji u odnosu na ulozeno-dobijeno.

 

I ako neko ne voli da vozi motor bez menjaca, dzaba je da kosta i 300 evra i jos dobrog kvaliteta.

Upravo ta individualnost razlikuje bajkere od "ostatka sveta".

 

    Uh bas taj ,hteo sam da crknem od muke sto mi ga cale nije kupio,vec apn 4 HIPI .Bese to daleke 76 ili77 g bio sam 7 razred mozete misliti nov motor.E sad pre dve -tri godine mi se javio neki covek da mu uradim prenos....zamislite posle tridesetak godina on se jos uvek vozi.Necu da ulazim u sustinu teme cenu i ostalo ali mislim da je Tomos po kvalitetu iznad kineza daleko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Prhovo - Pećinci
  • Motocikl: Suzuki RF600R

s obzirom da vozis kawasakija,razumem te zasto mrzis tomosa,cena odredjuje kvalitet.....

 

Molim te objasni mi to za kawasakija??? :)

Ja sam radio isto ovo sto i on, samo sa kawasakijem umesto tomosa! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

s obzirom da vozis kawasakija,razumem te zasto mrzis tomosa,cena odredjuje kvalitet.....

 

Molim te objasni mi to za kawasakija??? :)

Ja sam radio isto ovo sto i on, samo sa kawasakijem umesto tomosa! :D

ma nekako najvise popravljamo kawasakije,da mi nije njih....nebi imo ni za leba.... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

s obzirom da vozis kawasakija,razumem te zasto mrzis tomosa,cena odredjuje kvalitet.....

a po ceni treba da ti bude jasno sta je kvalitetnije....ah da,taj tomos u sloveniji kosta 3200e,u srbiji 500 manje...

a sto se tice podvoznosti stabilnosti,tomos je dosta koristio italijanske delove,i jos ih koristi,nemoz pajoli viljuska ili kako oj drugar kaze mazociiii da bude ki kineske dve cevkice sa nekim federcicima..

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

vidim evo ima i kinez trofi se odrzava ,kao tomos kup,pa kazu sticu tradiciju popravljanja kvarova  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

e bato moj,jedina greska tomosa je sto nepravi skutere.,to im je mana uska paleta proizvoda... ;) ;) ;)

 

 

 

Bokilicu sad na sajmu sam bio na standu tomosa i kad sam dosao reko da nisam nesto promasio jer sve oko mene kineski motori sa natpisom tomos i 2-3 apena i automatika.

 

Nisam siguran ali mislim da su poceli da uvoze kineske delove i samo ih sklapaju sa svojim nazivom,jer po izgledu i svi delovi isti kao na kinezima.

 

Jel zna neko nesto vise o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

Arnyman, decace, uzmi se u pamet.

Tomos je pre vise decenija, dok je bio u ozbiljnoj drzavi, bio u stanju da izvorno napravi trkacki prototip koji je bio izuzetno konkurentan na trkama za svetski sampionat.

Nemoj da pljujes po takvom proizvodjacu... Poslovna politika se menja, ali neke stvari ostaju zauvek.

 

A da sada ima jeftinijih kineze?  Ima.

Da je bolji odnos ulzeno-dobijeno nego kod Tomosa?  Jeste.

Da atraktivnije izgledaju?  Izgledaju.

Pa sta onda, kakve to veze ima, zar je to vazno?

 

Najbolji motor je onaj, za koga je covek sam ubedjen da je najbolji. I pri tome zna da gresi, ali ipak voli bas taj.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Jes vala kawasaki, najgori je od svu decu, da ga ne uzeh sad bi se vozio a ne ovde čukao po tastaturi.

@ bokilic

odakle ti to da Tomos ne pravi skutere?

Predstaviše dva na ovom sajmu, kasnije ću da nabacim scanove, da ih samo vidiš, prava kineska škola, samo cjena malo "na nivou"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Prhovo - Pećinci
  • Motocikl: Suzuki RF600R

s obzirom da vozis kawasakija,razumem te zasto mrzis tomosa,cena odredjuje kvalitet.....

 

Molim te objasni mi to za kawasakija??? :)

Ja sam radio isto ovo sto i on, samo sa kawasakijem umesto tomosa! :D

ma nekako najvise popravljamo kawasakije,da mi nije njih....nebi imo ni za leba.... :)

 

Haha. :) A ti radis nekom servisu ili...? :) Meni su to mnogi rekli ali ja se iskreno ne razumem u te stvari, a oni me zesce napljuvase. :( Mozda su i u pravu jer ja nemam argumenata to da potkrepim, znam samo sta su mi pametni  ljudi govorili... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Mlatite praznu slamu jako.. Nije dechko rekao da je Tomos sranje,pa moj matori ima kolibri sa pedalama iz lupam 60 i neke,pa dan danas radi i on se voza sa njim.. Poenta je da  za te pare za koje mozesh da kupish neku "moderniju" tomos 50 ccm3 cvajchugu bolje kupiti kineza endurachu/supermoto/naked 125/200,ko kazhe da nisam u pravu,lazhe samog sebe.. Pozdrav i mir  :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

Mlatite praznu slamu jako.. Nije dechko rekao da je Tomos sranje,pa moj matori ima kolibri sa pedalama iz lupam 60 i neke,pa dan danas radi i on se voza sa njim.. Poenta je da  za te pare za koje mozesh da kupish neku "moderniju" tomos 50 ccm3 cvajchugu bolje kupiti kineza endurachu/supermoto/naked 125/200,ko kazhe da nisam u pravu,lazhe samog sebe.. Pozdrav i mir  :D :D

 

U pravu si potpuno, ali samo u slucaju kada sam sebi kupujes motor.

Kada neko drugi sebi kupuje motor, onda je, sto kazes "poenta", da on sam kupi ono sto misli da treba i sto voli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Naravno,pa gde bi nam kraj bio da smo svi isti,i imamo ista misljenja,itd.. Ja bi sigurno pre uzeo kineza,neko Tomosa,neko opet polovnog japanca.. Al sigurno cesh se lepshe navozati sa 4t 200 nego sa 2t 50,isaltash sve brzine prvih 30 m i prduckash.. Sad sam zvao caleta,'68 o je kolibri  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja