Jump to content

Moto Zajednica

Da li je Tomos bolji od ičega - iliti "da ste ćutali ovoga ne bi bilo"

Recommended Posts

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pošto očigledno vlasnici Tomos mopeda imaju nekih problema (kompleksi šta li), pokrenuli su tovar tema na ovome forumu pokušavajući da dokažu da je Tomos bar od nečega bolji. Tako smo tu vremenom imali lika koji nas je ubjeđivao da je njegov ATX bolji od svih kineskih 125ica, pa je onda pokušavao uz pomoć drugara da nas ubjedi da se isplati dati 3490eura za Tomos 125 SM umjesto za pola para uzeti duplo jači kineski model, pa pošto to niko nije progutao sada je otvorena tema "scooter ili tomos" po sistemu daj šta daš. Skupilo se par stručnjaka i došlo do zaklučka da su ATX i CTX bolji za offroad vožnju od kineskog skutera sa malim točkovima. Isto tako su došli do zaključka da su skuteri sa velikim točkovima rjetkost (iako skoro svaki proizvođač ima u ponudi bar jedan takav model) i da dvotočkaši sa automatskim mjenjačem nemaju "dušu" (oni valjda idu kod popa kad im se nešto pokvari) zanemarujući pri tom prednosti takvog sistema transmisije u gradskim uslovima vožnje.

 

Da bih napravio koliko toliko mjerodavno poređenje u ovoj temi koristiću cjenovnike ovlašćenih dilera za poređenje po sistemu "šta možete da uzmete za iste pare", s varijacijom ne većom od 200eura (smatram da ovo i nije neka cifra koja bi trebala da vas odvrati od mnogo boljeg modela).

 

Da odmah odgovorim i onima koji će da kažu "možeš da nađeš polovnog Tomosa za 200eura", moj odgovor je "Možeš da nađeš i odlično biciklo za 20eura" ili "Možeš da hodaš i za džabe" ili "to je mnogo više nego što vrjedi".

Izaberite šta vam se sviđa.

 

 

Pa da počnemo, od najjeftinijeg

 

Tomos Sprint

dvotaktni 50cc, 2 automatske brzine, kurbla i doboš kočnice

Cena 894 Eura

vel-sprint_black_side.jpg

 

Za iste pare u ponudi imate

 

Keeway Huricane 750 Eura

hurricane_black_03.jpg

 

Keeway Flash ( ne znam tačno al manje je od 900 Eura )

flash_black_01.jpg

 

Qingqi QM50QT 680 Eura

qm50qt-2.jpg

 

Sprint Exactly (isto kao Keeway Flash)

image-10.jpg

 

Još čitava kamara kineza u ponudi i jedan kinez sa francuskim pasošem

Peugeot V-Click 999 Eura

25633_0_1_2_v-clic_Image%20credits%20-%20Peugeot.jpg

 

Svi sa malim točkovima (namjenjeni za gradsku vožnju) imaju disk/doboš kočnice, el starter, CVT automatski prenos, prtljažnik i poveliko sjedište.

 

 

 

 

Tomos APN

dvotaktni 50cc, 4 brzine, kurbla i doboš kočnice

Ovo zadovoljstvo koštaće vas 996 Eura

vel-apn.jpg

 

Za iste pare imate

 

Sachs Madass 50cc oko 1000 Eura ( ne znam tačno, cjena se nešto žešće mjenjala)

556_madass_1.jpg

 

Keeway Speed 125cc 1200 Eura

keeway-speed-125-ld1.jpg

 

Oba sa modernim 4taktnim motorima, el. starterom i disk kočnicama na oba točka

 

Ima i dosta kruzera koji su blizu ove cifre i par skutera sa velikim točkovima, al nigdje da nađem prave cjene

 

 

Dva mehanički, stilski i po ceni bliska modela

Tomos Revival

dvotaktni 50cc, 2 automatske brzine, el. starter i disk/doboš kočnice

Sve to za "samo" 1500 Eura

vel-revival_blue_side.jpg

 

Tomos Streetmate

dvotaktni 50cc, 2 automatske brzine, el. starter i disk/doboš kočnice

Cena 1580 Eura

vel-streetmate_silver.jpg

 

Mislim da smo svi već dovoljno obavješteni da znamo ako oćete nešto što liči na čoper, za 1500 Eura imate širok izbor kineskih kruzera od 125 do 250cc, na to dodajte i već navedeni klasični "naked" Keeway Speed.

 

Uz njih bi naveo i Qingqi 2D 125cc 1350 Eura

qm125-2d.jpg

 

 

Tu je i par kvalitetnijih skutera, ipak su ovo automatici

 

Sym Mio 1500 Eura

symmio.jpg

 

Piaggio Zip 1250 Eura

zip1.jpg

 

Peugeot Ludix Snake 1600 Eura

peugeot_snake.jpg

 

Peugeot Viva3 1600 Eura

viva-3_komplet-dop_desno.jpg

 

I skuteri sa velikim točkovima

Kymco Agility City 4t/2t  1550/1700 Eura

734625agility_city_50_2t.jpg

 

Benelli Pepe 1300 Eura

benelli-pepe-50-lx-li.jpg

 

 

 

A sad cross modeli

 

Tomos MC 50 Junior/Senior/Senior Pro

dvotaktni 50cc, 2 automatske brzine, kurbla, disk ili doboš kočnice

Cena 1250/1290/1450 Eura

vel-mc_50junior.jpg

vel-mc50senior.jpg

vel-mc-50-seniorpro.jpg

 

 

Ovde vas neću zamarati morem kineskih modela koji nude ove karakteristike za mnogo manji novac

 

 

Idemo odmah na pravu stvar

 

Yamaha PW 50 1400 Eura

dvotaktni 50cc, automatik, kurbla i doboš kočnice

2008-yamaha-pw50-3_460x0w.jpg

 

Yamaha TTR 50 1500 Eura

dvotaktni 50cc, 3 brzine poluautomatski, kurbla i doboš kočnice

YamTTR90E2005.400X266.jpg

 

Slično je stanje i sa cross modelima veće zapremine.

 

 

 

 

A sad šlag na tortu, perjanica fabrike Tomos, njihov najjači i najskuplji model

 

SM125

4taktni agregat poreklom sa Yamahe YBR 125 ( od koje je i skuplji za 1200 Eura), 6 brzina, el. starter i disk kočnice.

Pravi moderni motocikl po cjeni od 3490 Eura

vel-sm125.jpg

 

Od kineza kojih ima bar desetak u toj klasi izdvojio bih

 

Sprint Apolo 250 cena mu je sada dobro ispod 2000 Eura

apolo%201%20800%20x%20600.JPG

 

i kod nas dokazani Qingqi QM200GY-B(A) 1450 Eura

qm200gy-b(a).jpg

 

ali naći će se par pametnih koji "znaju" da su ti kinezi mnogo lošijeg kvaliteta (kao da je Tomos nešto bolji)

 

Pa dobro, jel mogu onda tajvanci

 

Hyosung RX 125 SM 2400 Eura

RX125SM.jpg

 

ili možda sportski modeli od 125/250 cc, sa cenama koje se kreću od 2500 do 3300 Eura

HYOSUNG_GT125_Naked.jpg

Hyosung_gt_250r_01.jpg

 

Kymco Quannon 125 sa cenom oko 3000 Eura

Kymco-Quannon-150.jpg

 

 

Al sve je to sitno, tajvanska roba, kažu "upućeni" zaostaje za pravom japanskom tehnologijom uloženom u razvoj Tomos-a SM 125 (bez obzira što se YBR proizvodi u kini) i cena kao takva je opravdana.

 

Ne znam za vas al ja bih radije dao 3600 Eura za japansku tehnologiju koju je japanac i sastavio

Yamaha XT125X 3600 Eura

22577_0_1_2_xt%20125%20x_Image%20credits%20-%20Yamaha.jpg

 

Hondu CBR 125 (3500 Eura) i Kawu 250 (manje od 4000), ću da isključim iz ovog poređenja, za sad. Dok Tomos ne napravi "sportski" motor  ::)

 

 

 

Dođosmo do zaključka, za približnu količinu novca koji biste potrošili na nekog Tomosa možete da kupite ljepši, veći, bolje opremljeni, kineski, italijanski, tajvanski ili japanski proizvod. Za svaki Tomos-ov model postoji nešto bolje što je trenutno u ponudi, za svaku klasu i svaku namjenu.

 

Oćete nešto za po gradu, nemojte kupiti Tomos Automatic, uzmite neko skuterče iz širokog izbora kineskih modela (al ipak malo proberite).

Oćete nešto za otvorenu cestu, nemojte uzet APN 6, uzmite Sachs Madass ili Keeway Speed.

Oćete nešto za cross trke , nemojte uzet slovenca, uzmite japanca.

Oćete nešto da se brzo vozite po krivinama, a imate samo 3500 Eura? Uzmite šta oćete, al ne bacajte pare na Tomos SM 125.

 

To je zaključak ovog poređenja, hvala što ste čitali, vidimo se kada mi prođe ban.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Pošto očigledno vlasnici Tomos mopeda imaju nekih problema (kompleksi šta li)........

 

Prijatelju ja bi mozda rekao da ti imas neke komplekse,ja ovoliki text ne bi pisao ne znam ne znam o cemu da se radi.....

 

Ja sam branio tomosa i ako imam skuter,jer ne podnosim nista bez brzina.

 

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/lC/lP7Fp_img3607si8.jpg

400-500 evra i imas motor ide 100 na sat,mozes da saltas(ne vozis fen ;D)i za 10 god ces naci delove,ne gubis na ceni.

 

 

 

http://www.elitesecurity.org/poruka/fajluzporuku/805233

 

700-800 evra,mozes da juris celih 45 na sat,delova skoro nigde(za 3-4 god nece ih ni postojati,jer ce kinez izbaciti bar jos 40 -50 modela skutera)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Možeš i da kupiš pištolj za 100e pa se upucaš ili žilet pa prerežeš sebi vene. Ili tablete!

U svakom slučaju biće jeftinije i bezbolnije od posedovanja te šklopocije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

 

Prijatelju ja bi mozda rekao da ti imas neke komplekse,ja ovoliki text ne bi pisao ne znam ne znam o cemu da se radi.....

 

 

Svrha ovoga foruma je da djelimo saznanja i pomažemo jedni drugima, a ne da seremo po svima ostalima oživljavajući svoje uspomene iz djetinjstva.

Interesovalo me je koliki izbor ljudi imaju za pare koje bi se dale za novog Tomosa, jer samo budala može da kupi nešto staro 20 godina što ni kada se pojavilo nije bilo konkurencija ičemu. Malo sam tragao, došao do informacija i u svom opšinom postu ih podjelio sa ostatkom foruma. To ako te zaključak boli tvoja stvar, ja sam svoje rekao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Možeš i da kupiš pištolj za 100e pa se upucaš ili žilet pa prerežeš sebi vene. Ili tablete!

U svakom slučaju biće jeftinije i bezbolnije od posedovanja te šklopocije.

 

Ti si neki izraziti Tomosomrzac,da li si razmisljao da posetis psihijatra tolika mrznja prema necemu nije zdrava :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Možeš i da kupiš pištolj za 100e pa se upucaš ili žilet pa prerežeš sebi vene. Ili tablete!

U svakom slučaju biće jeftinije i bezbolnije od posedovanja te šklopocije.

 

Ti si neki izraziti Tomosomrzac,da li si razmisljao da posetis psihijatra tolika mrznja prema necemu nije zdrava :D

Kad vidim šta vi Tomosovci lupate shvatim da sam ja još tolerantan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Slusaj Tomos tema je otvorena od staren mog prijateljajer na forumu nije postojala tema u kojoj se moglo pisati o Tomos maotorim .

Ako malo bolje pogledas poastoji za dosta motora primera radi Afrika Tenera...

Licno tebe ne kontam sto dizes ovoliku prasinu oko toga retko ko od nas kupuje novog tomsa svi polovnjaci su do 500e uradis mu gneralu za 50e i miran si par sezona.

Sto se tice kineskih motora kod njih se isplati da ih kupis nove jer vidim da se prodaju polse dve god kad im istekne garancija.

Relno ako se tebi ne svidja tomos ili imas kompleks ko moj drug da ga je sramota da vozi tomosa jer je ruzan ili sta god on misli to je njegov problem.

Meni su skuteri lepi na oko ali mi se ne svidja polozaj sedenje i voznja na njima i pre nego sto sam kupiuo motor gledao sam da uzmem nesto sto mozes da "zajses" kao covek.

Evo ti poredjenja skuter od 80ccm trosi preko 4l znam iz i skustva a CTX sa istom kubikazom oko 3.5 mozda malo vise jer je ipak star 20god.

Kome se ne svidja Tomos ili misli da je sramota da se vozi nek kupi novopecene kineze dok ce neki ljudi da se drze proverenih stvari.

Sto se tice krosa za to su tomos senior i junior jer su oni napravljeni za to, za ATX-a pise da je soft enduro ali ja sam ga vozio i po off-u tako da moze i to da izvuce. Ne kazem da moze da se poredi sa markiranim kross motorima nego da moze i to da podense i imaj na umu da ATX ima svega 1,6kw dok bilo koji skuter nije bez 3kw pa navise.

Asto se tice BT-a on ima 2,2kw i sa njima ide 110km/h a sa dvoje moze da ide 80km/h bez problema.

I jos nesto ko nauci da vozi na tomosu taj zna da vozi sve ostale motore.

Kao sto navedoh gore NIKO NE KUPUJE nove tomos motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Tako smo tu vremenom imali lika koji nas je ubjeđivao da je njegov ATX bolji od svih kineskih 125ica, pa je onda pokušavao uz pomoć drugara da nas ubjedi da se isplati dati 3490eura za Tomos 125 SM umjesto za pola para uzeti duplo jači kineski model, pa pošto to niko nije progutao sada je otvorena tema "scooter ili tomos" po sistemu daj šta daš.

Ovo su teme na koje se odnosila moja priča, vaša tomos tema mi u opšte ne smeta, čak šta više povremeno mi je bila i interesantna. Smeta mi to konstantno napušavanje nečega tuđeg samo da bi se izdiglo to svoje, bez razloga i bez nekih argumenata. Ne sviđa ti se, pa dobro, tvoja stvar, to što drugi imaju drugačija mišljenja ili potrebe to je njihova stvar i to moraš poštovat.

 

Drugo što me nervira, navadili ste se na skutere. Koliko nisko neko mora da padne da bi rekao "ja bolje trčim i skačem od patuljka". Skontali ste da Tomosovi motori nisu konkurencija nijednom motociklu u aktuelnoj ponudi, pa ste odlučili da se lječite na skuterima. Stvarno nemam rječi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Za ovu drugu temu sam tek video dans i ne znam zasto je napravljena al jbg sta sad tomosi su ok kome se ne svidja nek tera skuter :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Druze sam sebe si smorio,rekao sam vam vec,idite vozajte se sa tim kineskim djubretom,obidjite koji skup,itd...  Smislite  neko takmicenje,kategorije itd,al da je svima daleko bar 500km,da vidimo ko ce doci  ;)  I sta je bolje.  Izadji malo napolje,nije zivot na netu,a motori nisu gomila slova i brojeva.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

ala si ti smorio gari,poredis apenca sa kojekakvim kineskim motorima koji imaju 125 kubika...jos si tu nalupao i kojekakve cene...sta ti oces da dokazes,isterujes neku pravdu ili sta?

 

naravno da su ti veci kinezi,taj kros od 125,apolo i ovaj narandzsti bolji od apenca,gde si cuo da je tomos bolji od njih?

mozda dokazujes da je bolje uzeti npr apolo od 200 kubika nego apn...al nerazumem kakve to veze ima sa skuterima,ti si poceo da poredis i motore od 200 kubika sa tomosom.

Ako ces tako mozes skuter baciti u djubre i uzeti neki motor od 200 kubika,sto je situacija i kod tomosa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

I opet ste promašili poentu  ::) , što me ni ne čudi od vas jer da ste sposobni da je skontate ova teme nebi postojala

 

Inače vidi se iz svakog posta da ste se usmjerili direktno na kineske skutere, što je onako...   :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

ako se neko usmerio na kineske skutere sto nisi skutere i postavljao a ne apola i ove prave motore

ova tema ni nema poentu osim one da pljujes po tomosovim motorima..al nesto ti i neide bas kako vidim

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

ja mislim da su poprilicno govno i kinezi i tomos...s tim sto su kinezi mnogo vece govno. I dan danas vidimo na stotine matoraca koji ne silaze sa svojih apenaca iz 70ih i 80ih godina. Da vidim koji ce to kinez da dozivi 30godina....ja retko kojeg znam da je stariji od 3 godine i da valja. Npr. tomosov Bt koji je proizveden pre isusa hrista i dalje je jedna od najostrijih zujki u klasi. Znam licno par BT-ejaca koji su mogli da navuku i 100km/h mozda neki i vise a da vidim tog kineza koji navuce i 80km/h.A tek ti tripovi sa kinezima koji kao imaju licence za agregate od honde,suzukija itd...pa tek ta prica je smesna do zla boga. Ne kazem da je tomos najbolja varijanta za kupovinu ali je svakako bolja od svakog kineza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

ako se neko usmerio na kineske skutere sto nisi skutere i postavljao a ne apola i ove prave motore

ova tema ni nema poentu osim one da pljujes po tomosovim motorima..al nesto ti i neide bas kako vidim

Da si pažljivo pročitao vidio bi da sam naveo tovar skutera u poređenju sa APNom i automatikom, prije nego što sam uopšte stigao do Apola koji je inače alternativa Tomosu SM 125, obratite pažnju kad čitate

 

 

 

ala si ti smorio gari,poredis apenca sa kojekakvim kineskim motorima koji imaju 125 kubika...jos si tu nalupao i kojekakve cene...sta ti oces da dokazes,isterujes neku pravdu ili sta?

APN je primjer da Tomos uopšte nije konkurentan sa cjenama i da kao što reče

NIKO NE KUPUJE nove tomos motore.

Što znači da broj Tomos motora na našem podneblju lagano opada, za par godina kad se tržište zasiti jeftinim kineskim motorima i skuterima cjena polovnih kineza će da padne i modeli kao ATX, CTX i BT više neće biti nikome interesantni jer će za 400-500 eura moći da kupe nekoliko puta mlađi i moderniji motocikl kineske proizvodnje, nešto kao Speed ili Apolo. Dolazimo do poente moje priče, Tomos kao takav nema budućnost i za par godina će se i ovde desiti ono što se u CG već dešava, postaće sekundarna sirovina. Oni koji ostanu privrženi svom Tomosu ostaće bez podrške proizvođača rezervnih djelova, jer će svi da se prebace na program za skutere i 4t 125cc motocikle. Što nas dovodi do zaključka da će "kinesko đubre" da pošalje Tomos u istoriju

 

end of story

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Samo se nesto raspravljate  ;D

 

Da li mozda ima neki ljubitelj Tomosa, raspolozen da napise neki lep poduzi tekst o istoriji, razvoju Tomosa, od pocetka pa naovamo, sa opisima modela, karakteristikama,...??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Samo se nesto raspravljate  ;D

 

Da li mozda ima neki ljubitelj Tomosa, raspolozen da napise neki lep poduzi tekst o istoriji, razvoju Tomosa, od pocetka pa naovamo, sa opisima modela, karakteristikama,...??

 

 

 

      Evo ja cu.Znam puzdano da je imao neke veze sa austrijskim PUH-om.Cak se secam da sam vido jednog od 150 ili 250 ccm ,podseca malo na DKV .Moj prvi motor je bio t-12,a onda mi je cale kupio novoh apn 4 HIPI KOGA SAM HTEO DA ZAPALIM KAD SAM GA ISTERAO IZ PRODAVNICE JER NIJE HTEO DA IDE VISE OD 42 -43 KM.

    Postoje zatim t-11,t13,t-14,vec cuvena t-15 onda automatik,pa trobrzinac,pa dvobrzinac pa poni ekspres ili ne ,valjda ne poni, onda 14 -ica pa slc ,pa sc pa apn 6,pa cuveni elektronici od 50 i 90 ccm i tako dalje. ;)AJ SLEDECI NEK NASTAVI.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

tomos je kvalitetniji od kineskog djubrete,bar kao serviser kome kinezi stalno dolaze na servis  smem da tvrdim,tomos nema siroku paletu proizvoda kao kinezi,al bar ima dusu i kvalitet,

poredis apn,a, sa skuterima,,,i poredis 49cm sa 125,TOMOS IMA KVALITET KOJI kinezi nece imati jos 10god,,kad budem video kinesko govno od motora kako se kotrlja posle 15god...e tada cu malko i poverovati u njih....na kraj krajeva ko voli tomosa volece ga,ko nece da ga gotivi nece, ja bi pre kupio polovnog japanca ili nemca nego novog kineza,da mi se motor klati po krivinama da ima neke plastikice koje su vise nego smesne...hvala,,,,

ctx je zakon za sve te kineze sto si ih uporedio,to sto je sloveniju pojeo rat i tomosa naravno,to je nesto drugo,jos malo pa ces da tvrdis da je kineski auto bolji i jeftiniji od zastave,prodaj japanca sto vozis i kupi kineza... :)

a za tvoju informaciju kolko sam ja upucen iz nekih serviserskih razgovora i dogovora,moz da se desi da tomosa pocnu ponovo firme kod nas da kupuju,tipa komunalno,mesne zajednice,manje firme,posta treba ponovo da ih narucuje itd itd,,a nece kineze,,videli su ljudi sta valja vec godinama pa da ne prekidaju tradiciju  ;) ;) ;)

mnogi od nas su odrasli na tomosima ,neki ce da odrastaju na kinezima,zao mi ih je,,,ali sta je tu je,,, :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Prhovo - Pećinci
  • Motocikl: Suzuki RF600R

Alo ljudi, nemate oko cega da se svadjate pa se svadjate oko Tomosa? Zar slovenci i kinezi da nas zavade bez preke potrebe, daaaaj?! :)

Ja sam odrastao na Tomosu...a zeleo sam Apriliu. :) No, tacno je da je Tomos zaista skup i neuporediv sa konkurencijom... Ali, Tomos je izdrzljiv, delovi su jeftini i ima ih uvek, i moze da se "jase" (u odnosu na skuter, kako neko rece)... :)

Sve u svemu, Tomosa nikad ne bih kupio novog, kao ni kineza polovnog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

@ bokilic

To za firme da će da ga kupuju, teško, nude im tajvanci Cub-ove sa svih strana, a dvotaktni motor će još malo da bude no-no.

A sa Zastavom se desilo ono što sam i govorio, tako će isto biti i s Tomos-om. Vjerovatno će ih kao i mnoge slične firme kupiti kinezi i onda ćemo imati kineze i sa Tomosovim znakom, što će vjerovatno da ih učini malo konkurentnijim na tržištu, znači ima još nade za Tomos  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

Pre 34 godine, drugar i ja kupili nove Tomos kros juniore.

Domino rucice, Marcoki viljuska, struja Bosch, jako ozbiljni bandazi, sve ugradjeno je bilo vrhunsko. A bila je 1976.g.

Malo ih je proizvedeno,a jos manje prodato u Srbiji  i  sada im je cena izuzetno visoka i samo ce rasti, ako su u originalnom stanju.

 

Da li ce to biti slucaj sa ovim kineskim motorima, na primer 2044. godine?

post-2667-12879069681467_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja