Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

evo malo da napisem o ovom putovanju.
3 dana puta,ukuno 1650km,Bg,Zg,Slovenija,Austrija

dakle istice mi viza pa reko da odem da je iskoristim a posto je lepo vreme kako nego motorom.Bezim sa posla u petak i oko 10h krecem put Ljubljane..Gume za motor sam narucio i cekaju me kod Furlana u Sloveniji..moja guma katastrofa,nema ni malo sare a kada sam kretao na jednom mestu se pojavile i zice :lol: :lol:
krece najdosadniji deo puta,BG-ZG..j ane znam kako ostali mogu da putuju autoputem ali ja hocu da se zapalim svaki put kada krenem njime..narocito je dosadan ovaj deo do Zagreba jer i da vozis 400 ima da se naviknes i da se smoris...usput ne prelazim 130 jer ce guma da se razleti i vozim slalom u svojoj traci da bi sto manje bio na njenoj sredini...usput srecem Slovenca na GS koji me obilazi i zove na pice jer je vidieo da mi je guma u raspadu i ne mogu brze..covek je sjajan,pozdrav :kul:
P0eAE_slovenacijagz1.th.jpg

put nastavljam i nalazim se sa genijem koji se zove DR.CHALA :prayer: :prayer: :prayer:
sedim sa doktorom uz pice i menjam plan ..ja sa mislio da idem do Graza na dan i da se vratim ali me iskusno savetuje da idem u Vilah...hvala na savetu ..odlazim put granice ali onda nastaje agonija :lol: :lol: :lol:
dakle hoce Srbin da predje granicu i udje u EU a fali mu samo par stvari :
1. ISTEKLA MI JE VOZACKA DOZVOLA PROSLE GODINE,mrzi me da odem da produzim a to sam se setio kada mi je zatrazio policajac na granici,srecom bio Hrvat pa me pustio
2.NEMAM MIGAVCE,planiram da ih uzmem u Luisu ali do tamo idem bez
3.ZADNJA GUMA SE RASPALA I VIRE SVUDA ZICE

kaze mi Slovenac pa decko gde si bre ti posao,gde ces sa tim gumama...poce da mi prica o dubini sare,ma reko sine daj da predjem granicu imam jos 10km do Furlana gde me cekaju gume...naravno nece da cuje mladi kreten i vrati me sa granice,kaze ostavite motor i predjite bez njega...naravno da sam popizdeo najstrasnije ali idemo dalje...Zovem Chalu koji mi je logisticka podrska i kaze mi da probam na prelazu pored ,ja tamo a ovaj kaze decko ajde lepo na glavni prelaz,ovo je samo za Slovence i Hrvate...ja se opet kao napravim lud i opet sa Chalom pravim plan da probam na treci a ako ne uspemo nista onda spavanje kod Doktora srdacnog domacina ,pa da se kupe neke gume u HR pa za Austriju ...na trecem prelazu ista stvar ,ne moze da se predje na njemu ..ali taj prelaz je udaljen od vulkanizera da su mi stigle gume samo 2 km...
onda novi plan,nece Srbin da popusti ..Zovem Furlana i objasnim da ako hoce da uzmem gume da mora da dodje da uzme tocak preko granice,da ga odnese,namontira gumu,da ga vrati nazad a onda ja preko glavnog prelaza da dodjem da namontiram prednju gumu...sve je tako i bilo jer je Furlan PROFESIONALAC!!!!
skidam tocak na granici
404.jpg
404.jpg
pun gas okolo na glavni prelaz,momci me cekaju sat prek oradnog vremena i sredjuju i prednju
6NHjK_furlanke5.th.jpg
pun gas sa novim gumama a Ljubljanu ..
subota lep dan,rano krecem ka Austriji,putevi u Sloveniji su bolesni za motore,kultura u saobracaju se ne moze opisati,sto se tice tih stvari sve najbolje..
svracam na sokic i sendvic na Bled
jKHPs_bledqu8.th.jpg
i pravac Karavanke tunel,pa u Vilah u Luis..
404.jpg
Tu sam se smorio kao zmaj od guzve i vrucine i resio sam nista da ne kupujem nego pare da sprcam na benzin i obidjem jos jedanput Sloveniju..idem preko Alpskog prevoja ka Kranjskoj Gori

404.jpg
onda Vrsic
404.jpg
404.jpg
3tm4y_vrsic3jh7.th.jpg
onda silazak na Socu ,to je najlepsi deo koji sam vozio do sada,250km krivina do Ljubljane,sve puno motora,lepo vreme,ranije sam prosao tu Dominatorom sa devojkom ali sa Stromom je totalno drugaciji osecaj ...nisam stajao da slikam jer sam samo sipao benzin i cepao koliko sam mogao...
404.jpg
dakle sve vreme su ovakve krivine
yrJrH_krivineak3.th.jpg
Spavanje u Ljubljani i onda za Beograd...krece opet najdosadniji deo puta...do granice sa HR i ok,jer ima malo krivina tako da 190 postaje zanimljivo ali zato kroz HR i Srbiju strasn koliko je dosadno..u jednom trenutku sam skrenuo na magisralni put koji je bio oznacen kao glavni put a evo sta sam nasao,15km sam isao u jednom pravcu u nadi da ce krenuti asfalt ali sam se onda vratio nazad jer sam video da necu nikada stici do BG
404.jpg

ali nije bio los off road trening..vracam se na autoput i pun gas za BG..
eto to je to ..moja preporuka je da se nabace motori na prikolicu do slovenije pa onda pun gas jer ja barem odlepim na autoputu...U SLO treba ici dolinom Soce,pa na Logatec,pa Ljubljana,strasan put i uzivanje neopisivo..
Hvala Chalo na pomoci :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

KOMO SRBINE !!!

i opet je pobedilia nasa domisljatost i inat, ura za nas :D ma sad ne bi da udjemo u EU pa makar nam i platili... Zamisli moras da vozis sa vazecom dozvolom, da imas dobre gume, i zmigavce. Kreteni :D

 

Nego sto ce da mi bude toplo na ruke, ijaooooooooooooo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Jebote....da te nema, trebalo bi te izmisliti. Zove mene Chala (u stvari, zovem ja njega, mrtav janpi u petak uvece da se "nesto dogovorimo")...ja na Komu i zaboravio (a kad se samo setim da sam ga ja ispratio na put...dao mu kune za putarinu...sin majkin :mrgreen: ).

Kaze dokor, ovaj Koma nije normalan!!! Mislim se...daj nesto novo jebote!

 

I isprica mi deo ove price....

 

Daj da ovde osnujemo neki fond i da tu uplacujemo lovu za Komina putovanja....eto veselja do kraja zivota...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

i bre NATO smo pobedili,ce neki tamo carinik da me zajebava za gume,sunce mu njegovo...piihhhhhh oni ce nas,vrati vozilo u HR,ma bre ima da ga unesem u delovima ako treba :lol::lol::lol::lol:

 

PS:malo sale naravno,nemoj da neko ovo tumaci na nacionalnoj osnovi i slicno!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

..a bash sam se pitao gde si ti ovih dana....

 

Bez najave i nichim izazvanih 1650 km...pa to mozze samo SS! :D

Uzzivaj brate! :kul:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Bune me ovi zmigavci... sta je sa motorima koji tipski nemaju zmigavce??

 

pa obicno imaju, ali Komin je neki special edition, bez migavaca i crash barova :mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

Komirani druze moj, teska srca moram da kazem i priznam svaka cast junace, mozda postanes moj idol :)

na msn-u mi prica Dane sto ti se desava na granici i pocinjem da psujem a i da se smijem... al reko nema sto, ako se iko snadje ti ces bit taj, krivinaru 1 ;)

odlicno uradjena tura, i predlazem ti da ne stavljas zmigavce uopste, bar ce ti putovanja i kasnije putopisi interesantniji bit :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 541 postova
  • Lokacija: Zagreb

Crni Koma!Jesi me naživcirao u petak!Ali i nasmijao do suza!Ali glavno da je dobro završilo!Luði ili barem podjednako lud je jedino Švaba od svih ljudi koje ja poznajem! :D

 

I gdje kroz Tunel za Villach,kad koji km dalje imaš predivan prijevoj i još ti lova ostane u djepu,ali nadam se da si ga prešao u povratku iz Villacha za Kranjsku Goru! :roll:

 

PS Svašta sam vidio,ali da netko krene na put,tamo gdje baš nije siguran gdje je šta,i to bez KARTE (da ne pretjerujem sa GPS),e to još nisam vidio! 8)

 

Koma care,da te nema trebalo bi te izmisliti!

 

PS2 Prvi put sam te sreo u Slavoniji,nakon dva pada sa Stroma taj dan(bez CB),drugi put sada u Zg,bez gume na gumi,karte...Pitam se šta slijedi treæi put...??? :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Zagreb

 

PS2 Prvi put sam te sreo u Slavoniji' date='nakon dva pada sa Stroma taj dan(bez CB),drugi put sada u Zg,bez gume na gumi,karte...Pitam se šta slijedi treæi put...??? :shock:[/quote']

 

koliko sam ja u stanju procijeniti, slijedeæi put æe kao mali cigan štapom gurati kotaè pokraj sebe!!! :wink:

 

svaka èast majstore! jako se dobro zabavljam èitajuæi tvoje putopise, ali nedaj bože da skupa putujemo, slomio bi me

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

 

PS2 Prvi put sam te sreo u Slavoniji' date='nakon dva pada sa Stroma taj dan(bez CB),drugi put sada u Zg,bez gume na gumi,karte...Pitam se šta slijedi treæi put...??? :shock:[/quote']

 

koliko sam ja u stanju procijeniti, slijedeæi put æe kao mali cigan štapom gurati kotaè pokraj sebe!!! :wink:

 

 

hahahah

ma sada je bilo sa guranjem tocka preko granice,ja ga dogurao do grane a onda uzela druga deca da vozaju i nazad vrate,sta ce kada vole da se igraju :lol::lol:

 

2 Dr. a vidis da sam poslao sliku sa prevoja pored tunela,isao na njega u povratku ,odlican je za voznju :kul:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Jesu li ti naplatili carinu na tocak???

 

Mislio sam na stare motocikle koji nisu imali zmigavce a imaju saobracajnu dozvolu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Novi Becej

Kralju!!! Cista 10-ka za domisljatost! Improvizacija je majka opstanka!

 

Nema tog zakona na svetu koji Srbin nece preskociti, zaobici ili naci rupu u njemu! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Koma, bravo majstore!

 

Ðuro, menjaj onu lepljivu "Kako se ponasati u saobracju kada predjemo granicu...?" u "Kako se ponašati u saobraæaju AKO preðemo granicu...?"

 

:wink:

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Koma!!

 

Ja ne razumem ovog posta! Molim, objasni mi, zašto si ti:

 

- majstor

- hrabar

- kralj

- junak

- idol.

 

Zato, što se voziš zapaljenom gumom? Meni to ne pada na pamet.

 

Nas avstrijski granièni policajci isto gledaju, i gume, i auspuhe ako su homologirani. Ako su prebuèni, vraèaju nas. Èak i više: u Crnoj Gori je policajac posle, kad nije imao primedbe na motor, tražio Laško pivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja