Jump to content

Moto Zajednica

Xciting vs. Beverly

Recommended Posts

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Pantheon

E pa ljudi moji, doslo vreme da se uzima skuter (za pocetak).

U principu, uzeo bih neki maxi skuter, i dvoumim se izmedju ova dva iz naslova, oba u varijanti 250cc.Kubikaze od 500cc ne dolaze u obzir, zbog potrosnje po gradu, tezine, pouzdanosti, odrzavanja itd..

Nisam pametan sta da radim, pa bih voleo da mi neko pomogne ko je vozio/posedovao ove modele.Procitao sam dosta o ovim modelima, kao i poredjenja ovde na sajtu.

Prvenstveno voznja po gradu, kuca-posao (Mirijevo-Centar), ali verovatno i medjugradske voznje.( sta lupam verovatno, sigurno  ;D

Znaci, svako iskustvo je dobrodoslo..da se ne zajeb.. u startu.

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Beverly zbog hiljadu i jednog razloga. Kvalitet komponenti, zavrsna obrada, agregat, dizajn, garancija i sto je jako bitno mnogo manje gubi na ceni od Xcitinga. Plus Beverly ima veci tocak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5495 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja bi tu postupio bas onako kako si naveo u avataru...iz hiljadu i jednog razloga.

Vozio sam Xciting, doduse 500 i moj utisak je da nema truncica emocije...mozda Beverly ima malo vise karaktera, ali ne ocekujem previse. Ipak voznji motora pristupam sa stanovista zadovoljstva, a ne kao pukom prevozu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Pošto je kod nas Xciting relativno "retka zverka", ne bi bilo loše da pročitaš šta drugi misle o njemu.

 

Xciting - http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,97888.0.html

 

Beverly - http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,72300.0.html

 

Po meni Beverly i Xciting ipak spadaju u različite kategorije pri čemu je italijan možda lepši na oko i pogodniji za grad ali je XC udobniji za putovanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

I ja bih se slozio sa Doktorom, ali ako je u izboru maxi skuter, moja razmisljanja idu u ovom smeru:

 

-Xcitng-u ne  vrerujem, nisam ga imao/vozio, ali mi je dovoljno sto mu ni dobavljaci ne veruju, pa stavljaju kratak servisni interval (a servis je skup) ako ne gresim, da je na 2000 km.  ::)

 

-Beverli 250 sam imao, i to par komada....okej je sprava, lepa-talijani! Super ide, moze se obarati gotovo kao motocikl, potrosnja je smesna i jednostavno najbolji koncept za po gradu i malo okolonaokolo... Ali sam imao problem sa benzinskom pumpom kod poslednjeg, i sa njihovim shvatanjem garancije, pa mi je "pukla" gotovo cela sezona. Takodje mi se nije dopala traljava zavrsna obrada.

 

Ako mogu da budem slobodan da predlozim, a to su moja razmisljanja neutemeljena na konkretnom iskustvu, i ako bih opet birao maxi-skuter, sada bih "pucao" na Yamahin model X-max ili X-city. Nesto verujem da se ne bih zeznuo...  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Kragujevac (okolina)
  • Motocikl: Scarabeo 150

Xciting 250

 

prednosti:  veliki skuter, udobno sediste, udoban u voznji, lep dizajn, potrosnja je u klasi..

mane: karburator verzijai, plastike su malo krte treba biti obazriv, brzo gubi na ceni ali je odnos cene-godista-dobijenog ok

 

Piaggio Beverly

 

prednosti: odlican agregat, ubrizgavanje, lakse se prodaje od XC-a, pouzdanost

mane: nisu mi poznate jer ga nisam dugo vozio...

 

Xciting ima 3g garancije, ali je servis katastrofalan..Delove van garancije narucis ove a dobijes sledece godine  ;). Potrosni materijal uglavnom imas :).Mislim da je  bolje da uzmes polovan jer su uglavnom svi kupljeni novi kod nas i imaju punu servisnu istoriju.

 

Beverly je skuplji, i nudi nesto vise na performansama..U svakom slucaju neces pogresiti ako ga kupis.Otvori oci jer su to uglavnom motori iz Italije koji imaju dosta kilometara iza sebe.

 

Ako trazis motor koji je kupljen kod nas Beverly je  40% skuplji od Xcitinga istog godista.

 

 

pozdrav Sale T.

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd

Iste "muke" koje sad ti imas imao sam i ja pred kraj prosle godine kad sam kupovao skuter

Nigde nisam procitao u tvom postu da li kupujes nov ili polovan

Ako kupujes polovan odma da ti kazem da je Xciting po mom misljenju  bolje resenje a i sam sam tako postupio

 

Prosle godine u novembru sam kupio Xciting-a  i to bas 250cc  proizvodnja i 1. registracija mart  2008 godine, sa sve givi-em 46l,alarmom i termo pokrivacem za noge i J costa varijatorom za 2220e(2150 motor i 70e kofer) znaci motor star manje od 2 godine i sa predjenih 20000km.

Jeste da je bio kraj sezone ali  beverli u to vreme za te pare nije mogao da se mladji od 2003god  sa jos vecom kilometrazom i bez ikakve opreme i racunam da je dosta vec izgubio i da ce kasnije gubiti sve manje a i da ce se lakse prodati i da je verovatnoca kvarova manja jer je dosta mladji kvalitet im  je tu negde

 

Xciting ima 2 diska napred i 1 disk nazad(integralnu kocnicu),abs, pancirna creva, prednju viljusku sa dva trougla ko pravi motor,podesavanje tvrdoce rucica za kocnice sa 4 polozaja, veliko sediste i veliki gepek a to Beverly nema ali ima ime,malo vece gume, drzi cenu i lakse moze da se proda

 

Moj je sa karburatorom i trosi mi cisto po gradu na kratkim voznjama sa grejanjem svaki put oko 4.5 litara i karb mu nije neka mana jer se lakse moze popraviti a razlika u performansama i potrosnji nije neka

 

E sad za kupovinu novog ne znam sta da ti kazem  mozda je bolji beverli samo zbog finansijske strane

toliko od mene

pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Pantheon

Uh..pomazete mi dosta ljudi, ali ujedno i odmazete.. ;D

Salim se malo..na slatkim sam mukama.

Sasha, ne bih se slozio da je Xciting retka zverka, bas ih dosta vidjam po gradu.Ne bas kao Beverly, ali ih ima.Hvala za linkove.

Yoman, ipak bih prvo uzeo maxi skuter, barem za pocetak.Nego si mi sad ubacio u igru i Yamahu (x-city, x-max).

Da li mislis da su bas dosta bolji od pomenutog xc-i bev?

Tomix, iz tvojih odgovora mi se sve vise cini da je za moje potrebe pre Bev nego XC?

Kao prvo, veci deo vremena cu provoditi po beogradskoj guzvi, a tu je cini mi se Bev okretniji.Uzasno me odbija od XC-a, ta katastrofalna ponuda delova. Mislim , ne daj boze da mi nesto zatreba od ne potrosnog materijala..

I onda se pojavi Nesa Kymco sa svojim odgovorom i pokarambasa mi sve.. ;D

Cena po kojoj si pazario XC-a mi je neverovatna.Iskreno, planirao sam da potrosim vise para od te cifre 2200eur.Drugo, mislim da je veliki plus dva diska napred+1 pozadi, abs i sve ostalo sto si nabrojao..

I jos jedna stvar. Upao sam u paranoju zbog sigurnosti skutera.Zivim u zgradi, pa bi varijanta cuvanja bila: lanac, xena, alarm..

Koji je od ova dva omiljeniji kod ovih sto "pozajmljuju" motore?

 

Hvala jos jednom svima!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Kawasaki versys

Tomix je cini mi se kupio od mene xcitinga, sa lepim odrzavanjem koje sam odradjivao u KDMu. Nisam imao ni problema ni zamerki. Isao sam vise puta na duze voznje i nikada me nije ostavio niti zatrzao. Doduse nisam se izivljavao na motoru, tako da neznam kada se "kida " kako se ponasa? Preporuka-- probaj da kupis polovni od poznatog kupca. Ali kod prodaje gubi cenu. ;D Dza ili bu? Zavisi sta hoces, i kolikopara mozes da ulozis? Pozdrav od cika bobana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Kao sto kazu ljudi nisu ti to isti skuteri.

 

Zavisi dosta i kakve si gradje.

 

Ako si velik kada bi kupio Beverly isgledao bi kao da si na bicikli. XC je skuter koji je dosta udobniji, ali i siri, pa neces bas moci da se provlacis po gradu kao sa Beverly-em.

 

Ne zelim preterano da se mesam, pricam ti iz mog ugla jer ja volim maxi skutere, i sam sam do skoro vozio jedan.

 

Imas u klasi 250cc i Madisona, Atlantic, Burgman,Nexus, X9. Sve zavisi ko sta voli.

 

Niko ti ne moze reci sta da kupis, izlistaj testove, citaj iskustva ljudi, prelistaj oglase, provozaj po koji da vidis kako ti lezi.

 

Jednostavno, kupi onaj koji ce te uciniti srecnim kada ga kupis, a onda i kada se budes vozio.

 

Iako dosta ljudi proziva XC zbog elektronike, loseg servisa, ja bih ipak njega uzeo jer mozes da sednes kao covek, ispruzis noge i uzivas u voznji.

 

Pozitivno za Beverly je da ozbiljna firma pravi taj skuter, i da ima vece tockove koji ce ti kao pocetniku dosta znaciti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ja bi samo da dodam da netreba da brineš o onom famoznom finansijskom gubitku u postprodaji jer XC kupiš za mnogo manje para ,a izgubiš za 1 sezonu 200-300e.Bev kupiš za mnogo više para sa više godina u nepoznatom stanju i opet izgubiš 200-300e za sezonu.Tako da ti dodje na isto.Ipak ima još jedna stvar o kojoj se mnogo pisalo na forumu ,a to je da se motor kupuje srcem ,a ne po karakteristikama.Kupi šta ti se više svidja to vozaj svakako ćeš za sezonu ili dve hteti veće kao  isvi mi.

Sve u svemu i jedan i drugi su dobri i slatko ćeš se navozati ako uzmeš koloko toliko očuvan primerak.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

XC sam probao od 500ccm. Slabije povlaci u startu nego moj leonardo koji je duplo slabiji. Konforan jeste, ali ja nekako imam utisak kao da sedim na nekoj dasci kad sam na njemu. Za mene neudoban.

 

Beverly sam vozio(200 i 250). Moze lepo da se opruzi na putu, ali nije mi bas upravljiv po gradskim guzvama. Potrosnja mu nije visoka. Losa zavrsna obrada, kao sto Yoman vec rece. Desi se da riknu satovi, displej, nece da se otvori sediste, sidjes sa trotora malo jace i otpadne nosac kofera....

 

X-max bi stvarno bio pravi izbor, ako pare nisu problem. Ima i on nekih nedostataka, ali nisu strasni. Nose masinu istu kao majesty ili kao leonardo 250. Stariji modeli sa karburatorom su imali problema sa automatskim saugm. To ima i moj. Kad se svaki dan pali motor nije problem, a kad ostane nekoliko danao onda mora malo duze da se vergla. Desi se da u tom verglanju presisa. Lek-zavrnes pun gas i palis. Ili kupis noviji model koji ima ubrizgavanje. Drugi problem je nesto oko struje. Ima kod kljuc i jos neke zezalice u vezi sa tim koje ostaju da rade i kada kljuc nije u motoru. To prazni akumulator lako i cesto. Lek-bilo koji elektricar koji se iole razume da to sve iskljuci. Sa dobrim gumama u krivinu koliko volis. Drzi put kao da je lepak prosut po njemu. Koci odlicno. Udoban je i ima dobru zastitu od vetra. Potrosnja 3-4.5. Ja bih njega ako su 250ice u pitanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Verovatno ti ne pomaže - ali moram da te posavetujem da ozbiljno razmisliš i o Piaggio X9.

 

Motor sam kupio u novembru, u pitanju je 250cc agregat 2001. godište. Ovaj agregat je proizvela Honda (ugrađivali su ga na FES Foresight) i poznat je kao vrlo pouzdan i vrlo ekonomičan (pre par dana sam zamenio svećicu - sa preko 22.000 na njemu je još bila originalna).

 

Ovde imaš kratak review koji sam ja napisao:

http://scooterclubbeograd.forumup.com/viewtopic.php?t=2876&mforum=scooterclubbeograd

 

Ukoliko imaš do 2.000 evra za kupovinu, razmatraj godište 2001. do 2003. (sa ovim 250cc hondinim agregatom), a ako imaš 500 evra više dolazi u obzir i noviji X9 sa Piaggovim 250cc Quasar agregatom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Kragujevac (okolina)
  • Motocikl: Scarabeo 150

..SVe je to ok sto se samog agregata tice, ali prilikom kupovine skutera treba obratiti paznju i na plastike,amortizere, viljuske.. da li je motor imao havariju, farban itd..???

Sta mu vredi ako skuter ima dobar agregat ako je preprodavac uspeo da sastavi isti od nekoliko skutera  ;D ??

 

Mislim da je kupovina polovnog skutera u Srbiji lutrija i da treba stvarno imati srece da se dodje do dobrog skutera.

Vrlo retko se moze naci skuter koji se vodi na  vlasnika ..jer su svi uglavnom "na ime" ili iz neke "kombinacije", "dodjem ti,dodjes mi"

 

Ukoliko se jos nisi odlucio za skuter pokusaj da sve ovo objedinis i da se prema tome vodis prilikom kupovine...

 

Nemoj da zuris ,jer uvek se naleti na dobru ponudu pa cak i u sred sezone.. :)

 

Nemoj da gledas samo u motor koji kupujes, gledaj malo i u prodavca koji ti ga prodaje.. ::)

 

Srecno sa kupovinom!!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

..SVe je to ok sto se samog agregata tice, ali prilikom kupovine skutera treba obratiti paznju i na plastike,amortizere, viljuske.. da li je motor imao havariju, farban itd..???

Sta mu vredi ako skuter ima dobar agregat ako je preprodavac uspeo da sastavi isti od nekoliko skutera  ;D ??

Mislim da je kupovina polovnog skutera u Srbiji lutrija i da treba stvarno imati srece da se dodje do dobrog skutera.

Vrlo retko se moze naci skuter koji se vodi na  vlasnika ..jer su svi uglavnom "na ime" ili iz neke "kombinacije", "dodjem ti,dodjes mi"

Ukoliko se jos nisi odlucio za skuter pokusaj da sve ovo objedinis i da se prema tome vodis prilikom kupovine...

Nemoj da zuris ,jer uvek se naleti na dobru ponudu pa cak i u sred sezone.. :)

Nemoj da gledas samo u motor koji kupujes, gledaj malo i u prodavca koji ti ga prodaje.. ::)

Srecno sa kupovinom!!

[/quote

Samo je jos ostalo da mu das moj broj telefona. ;D

Lepo si ti ovo objasnio i jos par nas, ali nikako on ne rece nov ili polovan?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Pantheon

Evo me, citam vase postove pazljivo, gledam oglase..

Skuter uzimam polovan.Novo kod nas, pa jos maxi skuter je doooosta skupo.A i ako ubodem neki primerak kao Nesa Kymco, to bi bilo extra..

Sad mi se izbor prosirio...gledam i X9,Apriliu Atlantic..ali mi nekako srce vuce na XC-a. :P

A da treba obratiti paznju na vlasnika i legalnost, svakako.Jednom sam se opekao sa kolima, sad vise nikome nista ne verujem.

I uopste ne zurim, sledece nedelje uzimam L tablicu, pa onda polaganje..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...a da ipak kupiš Transalpa, kao što ti piše ispod avatara...? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja