Jump to content

Moto Zajednica

BMW boxer motori

Recommended Posts

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Molim poznavaoce Boxer agregata da mi napisu prednosti boxera naspram motora druge koncepcije, recimo V2, ali moze i nekog drugog (2, 3 , 4 redno).

Samo, molim vas, nemojte navoditi trajnost kao ekskluzivnu karakteristiku boxer motora, jer verujem da svaki motor od 1200 - 1300 kubika, i 100ks ce da trajee... :)

 

Zanima me pre svega, zasto se opredeliti za boxer agregat?

Sta se dobija/gubi!?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Jel bio neki četvorocilindrični boxer u BMW-a?

 

Ko sto si pomenuo ( kazes greskom ) na RT temi , Honda je , koliko je meni poznato jedini danasnji proizvodac koji radi boxer , pored BMW-ja , i to je boxer sa 6 cilindara na Goldwingu

Dali je neko nekad pravio 4 , neznam ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Jel bio neki četvorocilindrični boxer u BMW-a?

 

Ko sto si pomenuo ( kazes greskom ) na RT temi , Honda je , koliko je meni poznato jedini danasnji proizvodac koji radi boxer , pored BMW-ja , i to je boxer sa 6 cilindara na Goldwingu

Dali je neko nekad pravio 4 , neznam ...

Honda Valkyrie, Ural,a verovatno bi se još koji našao....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Jel bio neki četvorocilindrični boxer u BMW-a?

 

Ko sto si pomenuo ( kazes greskom ) na RT temi , Honda je , koliko je meni poznato jedini danasnji proizvodac koji radi boxer , pored BMW-ja , i to je boxer sa 6 cilindara na Goldwingu

Dali je neko nekad pravio 4 , neznam ...

 

Pa da išao sam iz jedne u drugu temu i opalio u onoj. Za Hondu znam da je pravila Goldwing sa

4 cilindra a za BMW-a se ne sećam da sam ikad čuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

BMW nije pravio boxer agregate za motocikle. Francuski BFG je pravio dva modela sa boxer agregatima. Jedan je imao agregat iz Citroen Axel-a (takođe ugrađivan u modele LM i Visa) a jači model je imao agregat iz Citroen-a GSA sa 4 cilindra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Dobro , znam , otvorio sam ovu temu o boxer motorima , ali slozit cete se , boxer motori i kardan idu jedan sa drugim ko ... ( ubacite po potrebi )

-

Bilo je vec cesto razprava po pitanju kardan vs lanac , i svako ima neko svoje misljenje . I budala zna da je kardan tezi , inace bi ga koristili u Moto GP ( jupiiii , jos 6 dana ... ) ali realno svi mi znamo da kardan i lanac svaki imaju svoju bolju i losiju stranu i upotrebu

-

Pogledam cesto sta pise estonac na

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=480532

-

Za one koji niste citali , putujo oko sveta na BMW R1150 GS , fenomenalne slike .

-

Covek zna o cemu prica , promenio je lezaj na zadnjem kraju kardana , po drugi put , pa je posle napisao par reci , koje vam ovde prenosim , rec po rec ..

Inace , prvi put mu je lezaj otisao u Argentini , a sad u Laosu .

-

Citiram

-

Na slikama posao moze da vam deluje komplikovano , ali je vrlo lako , pogotovu radeci ovo vec drugi put – zapravo , ako uporedim utroseno vreme menjajuci lezaj zadnjeg pogona sa vremenom koji bi bio potreban za promenu lanca i zubcanika , posao je malo duzi , ali ne puno .

Puno citaoca se pita , lanac ili kardan ? Ja cu vam odgovoriti iz moje perspektive

Nositi lezaj i dihtung uzima 3 puta manje mesta i tezine nego nositi lanac i zubcanik , kosta 1/3 cene lanca i zubcanika i traje preko 50000 milja pod najgorim uslovima , dok ja nikad nisam mogao da izvucem vise od 12000 milja iz najkvalitetnijeg DID lanca , pazljivo ga cisteci i podmazivajuci svakih 300-500 milja , svaki dan kad pada kisa i cesto proveravajuci stegnutost lanca .

Sa kardanom ne treba da ga cistim , podmazujem , namestam , menjam i nemam masne tockove i cizme a ruke su mi ciste svaki dan .

Da saberemo , i pored tendencije da lezaj ode kod konstantnih 50-60000 milja kod voznje u najgorim uslovima na putevima treceg sveta , nekad i van puta , sve to sa saputnikom i puno natovaren , kardan je jos uvek pobednik , za mene !

Bio bi pobednik sve i da moram da menjam taj lezaj na 18000 milja !

Da taj lezaj konstantno izdrzi manje od 18000 milja , tek onda bi , mozda , razmislio o lancu za nase putovanje oko sveta .

-

Svaki komentar je suvisan

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pogledam cesto sta pise estonac na

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=480532

-

Za one koji niste citali , putujo oko sveta na BMW R1150 GS , fenomenalne slike .

 

Hej, pa ja znam ovog lika, gledam cesto njegove filmice na Youtube. On ne vozi 1150GS vec 1100GS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

BTW, interesantan tekst napisan tokom priprema za put:

 

Actually, I'm not a mech myself, I've just found BMW R11xxGSes are soooooooo simple bikes to work on yourself. I reckon one of the easiest bikes to work on yourself (not the new 1200s with their hi-tec electronics tho, although mechanics are still ol' simple style).

 

Those jobs I did in around 4 evenings with slow methological process (having beer in my other hand ) to make sure no mistakes are made.

 

All this could be done in 2 evening when you keep focused on the job. Very well though-through bike. I'd spend 2X more time on some Japanese bikes just to remove all that plastic and fancy bodywork, not counting more complex setup and overengineered compact engine setup they have. Dead-simple robust oldschool boxers rule on DIY jobs/maintenance!!!

 

And note: NO REPAIRS WERE MADE!!!

 

I jos jedan citat iz istog teksta:

 

On the way back to Santiago we met Hank, who's R1100GS has ridden over 440 000 miles (engine all stock - rings, pistons, bores etc. 4th FD bearing, 1 set of gearbox bearings replaced from bigger jobbies). He's a decent guy and we spent a good time in Santiago together.

 

img_8413.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Pogledam cesto sta pise estonac na

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=480532

-

Za one koji niste citali , putujo oko sveta na BMW R1150 GS , fenomenalne slike .

 

Hej, pa ja znam ovog lika, gledam cesto njegove filmice na Youtube. On ne vozi 1150GS vec 1100GS.

 

Greska u koracima ( kucanju )  ::)  Izvinjavamo se !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja