Jump to content

Moto Zajednica

Sinhronizator karbova

Recommended Posts

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

Kako kaze i sam naslov teme, napravih jedan koristan "divajs"...u principu nije tesko, samo jos ostaje pitanje, ko ce da radi s tim? ;D ;D

 

Pa da krenemo redom...

 

Ovako je pocelo, faza savijanja lima i oblikovanja postolja..

 

 

DSC01276.jpg

 

Postolje...u komadu, jos uvek! ;D

 

 

DSC01278.jpg

 

 

A onda je na red doslo busenje rupa za manometre, vetile....

 

 

DSC01279.jpg

 

 

Montaza manometara, prikljucaka za creva...

 

DSC01280.jpg

 

 

I na kraju, montaza ventila...

 

 

DSC01281.jpg

 

 

Deo instalacije...

 

 

DSC01283.jpg

 

I gotovo... ;D ;D ;D

 

 

DSC01286.jpg

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

Kolega ajd sad napisi sta si za "divajs" sve pazario i koliko su delovi kostali da napravim sebi jedan za svoje potrebe :D pa da znam sta da trazim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

Kolega ajd sad napisi sta si za "divajs" sve pazario i koliko su delovi kostali da napravim sebi jedan za svoje potrebe :D pa da znam sta da trazim :D

 

4 manometra...4800 dinara

12 prikljucaka za creva FESTO....3600 dinara

4 akvarijumske slavine...300 dindzi

FESTO creva...nemam pojma ;D

 

To su maloprodajne cene...s obzirom da radim kao automaticar, mene je kostalo mnogo manje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Uh što nemam karburatore, odmah bih ovo napravio. Jel može nešto drugo s ovim da se radi?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Ne valja... nisi na postolju napisao ime proizvođača... Mora negde da piše "Raptors, Made in Serbia". ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Uh što nemam karburatore, odmah bih ovo napravio. Jel može nešto drugo s ovim da se radi?

 

 

Ja sam ranije imao BMW R1200GS, koji ima dva cilindra sa ubrizgavanjem.  Ovakvu napravu sam koristio za sinhronizovanje kućišta gasa (kontrolora gasa?) pošto svaki cilindar (2) ima po jedno.  Ne znam kako je to na tvojim motorima rešeno...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Svaka cast za napravu, izgleda kao iz radnje!

 

Ja sam pravio malo skromniju varijantu, mada mi sasvim lepo radi. Naime, uzeo sam jednu dasku oko 20cm sirine i 2m duzine, providno plasticno crevo fi6mm duzine oko 8m i dva ventila za akvarijum (za ribice). Crevo sam prikovao uz dasku u obliku slova "U" i dasku uspravio uza zid sa krajevima prema gore, bas kako se i pise "U". Duzina oba stuba je oko 1.5m tako da krajevi creva (koje mora biti duze od "U" dela) se previjaju i spustaju prema dole. U tako namesteno crevo sam sipao dvotaktol do polovine stubova (sipa se odozgo u jedan kraj malo po malo, jer je ulje gusto i sporo se sliva, moze se ubrzati izvlacenjem vazduha ustima kroz drugi kraj). Kada se saceka da svi mehurici vazduha izadju napolje dobije se klasican sistem spojenih sudova. Znaci daska mora stajati uspravno a na ove prepustene krajeve creva se montiraju pomenuti ventili za akvarijum, a posle njih neki reduktor pomocu kojeg ce se povezati na karburatore (ja koristim navoj M5, nasao sam odgovarajuce dizne od neke hidraulike). Znaci kada se ovo prokopca na motor (na dva karburatora) bilo kakva razlika u pritisku dovodi do "setanja" ulja tj. na jednom stubu nivo opada a na drugom se penje. Ventili od akvarijuma se zatvore skoro do kraja da bi se dobilo na stabilizaciji nivoa ulja (da nebi previse brzo oscilovao). Znaci kada pomocu podesavanja srafova za sinhronizaciju postignes da nivo ulja u oba stuba stoji u mestu na sredini to znaci da su ta dva karburatora IDEALNO sinhronizovani (posle cu objasniti ovo "IDEALNO"). Onda predjes na druga dva koja su u paru i na kraju ides unakrst na suprotne.

 

Naime, na ovom principu rade sinhronizatori sa zivom. Medjutim, ulje je neuporedivo lakse od zive tako da je ovaj "instrument" 20-ak ili vise puta precizniji tj. razlika u pritisku (vakuumu) koja ce zivin stub pomeriti za 1cm uljani stub ce pomeriti za nekoliko desetina cm. Zato kazem da je ovim sistemom karburatore moguce sinhronizovati neverovatno precizno, preciznije nego najsavremenijim vakuum-metrima - a pri tome sistem je neverovatno jednostavan i jeftin. Dvortaktol sam koristio iz dva razloga - prvo, ako se desi da je velika razlika u pritisku pa ne uspem da reagujem nego mi uvuce dvotaktol u motor nece napraviti nikakvu stetu i dugo, jer sam imao lje jarko crvene boje pa je lako za ocitavanje. Zato ne preporucujem upotrebu vode ili nekog drugog ulja.

 

Cena:  8m creva fi6mm - oko 500din; dva ventila za akvarijum - oko 60din; daska - nadji u dvoristu ;); ekrsercici za pricvrscivanje creva na dasku - oko 20din; reduktori za povezivanje - zavisi od tipa, mene su izasli 50 din; dvotaktol - zavisi od vrste, moze bilo koji (predlazem neki obojeni).

 

Vreme potrebno za izradu - oko pola sata. 

 

Nemam digitalni foto aparat pa nista od slika.

 

P.S.

Jedina mana naprave je sto je malo glomazna jer ovaj "U" deo mora biti dugacak, upravo zbog pomenute male tezine ulja koje bi, da je krace, bilo tesko kontrolisati. Medjutim sa obzirom na preciznost i jeftinocu ovog uredjaja mislim da to i nije strasna mana.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

nadji digitalac pod hitno... i reci mi da li zatvoris slavine upalis motor pa ih onda otpustis ili ti otvorene slavinice i dok palis motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

nadji digitalac pod hitno... i reci mi da li zatvoris slavine upalis motor pa ih onda otpustis ili ti otvorene slavinice i dok palis motor...

 

 

Prvo zatvorim slavine (jos prilikom izrade) i, u principu, nema potrebe vise ikada da ih otvaras. Te slavine su od plastike (vidi u bilo kojoj radnji za kucne ljubimce, oko 30din je komad). Znaci zatvors do pred kraj (tek malo da ostane lufta) i to je to - njihova uloga je samo da priguse protok vazduha unutar creva i tako uspore kretanje ulja da bi ti dale vremena na reagujes stelovanjem. Mada uvek mozes kada upalis motor, ako ti je oscilovanje prebrzo/presporo, to regulisati po sopstvenom ukusu laganim odvrtanjem/zavrtanjem slavine - ovo ne menja preciznost uredjaja nego samo brzinu reagovanja. Ali kazem, u princupu zatvoris do pred kraj i to je to. Veruj mi da je pravo zadovoljstvo raditi sa ovom napravom. Creva su dugacka pa je lako za ocitavanje a moguce je lako ustimati da se nivo umiri u jednoj tacki - i onda znas da su ta dva karba najidealnije moguce saglasna. A sve to sa spravom koja kosta par stotina dinara i pravi se za pola sata.

 

Aparat nemam, jbg....sad sam nacrtao skicu u Paint-u i probao da je posaljem ali kaze prevelika datoteka! >:(  Ako neko hoce jedino na email da mu posaljem jer verovatno nece moci da stane ni na pp

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

imaju li možda "sitniji satići" da se kupe kod nas? ovi mi deliju da su od 80mm.

meni trebaju duplo manjeg prečnika. ima u švabiji wika za neke smešne pare

ali je gnjavaža doći do njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Stvarno... razumem da je interesantnije kad sam pravis nesto i to te ispadne jeftinije nego da si kupio ALI imas da kupis vec gotov proizvod (za sinh. karbova) po nizoj ceni! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Volem i ja, to mi je u krvi tako da te razumem skroz ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ETV1000 Capo di tutti capi

 

pu,,jos jeftinije,49e da zaokruzimo 50e u louisu i nema zime,a obavljaju posao extra dobro  ;) ;) ;)

 

Stvarno... razumem da je interesantnije kad sam pravis nesto i to te ispadne jeftinije nego da si kupio ALI imas da kupis vec gotov proizvod (za sinh. karbova) po nizoj ceni! :)

 

To su maloprodajne cene...s obzirom da radim kao automaticar, mene je kostalo mnogo manje...

 

+ voli da petlja  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Uh što nemam karburatore, odmah bih ovo napravio. Jel može nešto drugo s ovim da se radi?

 

Pa nije vazno da li imas direktno ili karburator mora nekako da nastelujes da svi rade ravnomerno . I moj motor ima direktno pa ga stelujem sa vakumetrima .

A za te iz luisa su sranje nevidjeno . Proverite da li tacno pokazuju to jest da li na odredjenom vakumu svi pokazuju isto .

Nema sanse . Svi pokazuju razlicito . A i ako ih nastelujem da pokazuju na manjim vrednostima isto posle na vecim opet ne pokazuju isto .

Tako da je louis sranje . Bolje je nesto ovako markirano i verovatno provereno da rade isto .

A bolje je i njih proveriti .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja