Jump to content

Moto Zajednica

Dakar 2011 - Argentina-Chile

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5670 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Danas me zvao Bozo Ristic i definitivno je odlucio da ni ove godine nece nastupiti na Dakaru

 

Šta se može,mislim da je Mikulanac tako nešto i najavio pre nekog vremena... :neznam:

Od tebe naravno očekujemo da nas obraduješ kao i proteklih godina ! :sampion:

 

Samo te molim da nas češće informišeš kako teku pripreme i naravno čega god se setiš... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 373 postova
  • Lokacija: Buenos Aires, Argentina
  • Motocikl: BMW F650GS

U bojama sponzora po Atakami

 

Sposobnost Gabora Sagmajstera da savlada prepreko tokom više od 9.000 kilometara kroz pampase i pesak i stigne do cilja viđena je već dva puta u Argentini i Čileu. U međuvremenu je momčina iz Subotice ovladao i tehnikom opravdavanja poverenja i naravno uloženog novca sponzora.

U prilog tvrdnji govori novi izgled motora u bojama sponzora za avanturu Dakar 2011. Euro petrol, posle više nego uspešne medijske pažnje koju je Sagamjster imao kod kuće tokom dve nedelje, dok je jezdio po Južnoj Americi, bili su presudni da ga „pomognu” u još jednom pohodu.

- U domaćoj radinosti dobili smo motor svetskog izgleda za Dakar 2011. Auto lakirerska radnja Stanko u rekordnom vremenskom roku, „obojila” je KTM motor u zeleno žuto, zaštinu boju generalnog sponzora Euro petrola. Pri tome su vodili računa da ostave mesta za nalepnice i drugih sponzora, koje ćemo rado zalepiti kada uplate obećani novac – rekao je Sagmajster.

Lepota motora nije dovoljna da bi se iz Buenos Airesa glavnog grada Argentine 1. januara 2011. godine, preko Kordobe, Kordiljera, Atakame i La Riohe posle 14 dana jahanja, ponovo stiglo na odredište. Neophodna je da Kajzer Torsten ponovo stvari uzme u svoje vredne ruke.

- Već u ponedeljak putujem u Nemačku kod Torsetna sa dva motora i jednim repariranim agregatom, da ih maksimalno utegne. Pride nosim i četiri točka, dva prednja i dva zadnja uz koje ide po 15 komad spoljnih guma i isto toliko unutrašnjih, koji se pravilno zovu muz. Dva kofera sa pratećom opremom, takođe nosim koje će Torsten ukrcati krajem novembra u luci Avr u preko okeanski brod za Argentinu. Ništa ne želim da prepustim slučajnosti, a u sposobnosti majstora iz okoline Minhena, mogao sam već da se uverim – jasan je bio Gabor.

 

Preuzeto sa: www.plumrace.com

 

7C8C19B9-7FA3-0C47-856B-CEB6222EC60D_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5670 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Prava makina za pravog vozača ! :takoje:

 

Sada će biti uočljiviji od onih "plavaca" na Yamahama. Lako ćemo moći da ga zapazimo kad budemo "vilenili"

gledajući preglede sa Dakara. Nikad dočekati da počne Dakar a kad počne, nama gledaocima proleti za čas...

Jedino što me tad teši je da će i zima brzo... :zdravo: :zdravo: :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 373 postova
  • Lokacija: Buenos Aires, Argentina
  • Motocikl: BMW F650GS

Poput Desprea i Kome

 

Za novu avanturu u Južnoj Americi, Gaboru Sagmajsteru nije dovoljno da mu samo motor bude u novim bojama. Euro petrol, kao generalni sponzor jedinog predstavnika Srbije na Dakaru 2011, koji se vozi od 1. januara u Argentini i Čileu, želeo je da ga kompletira. I to ne kod bilo kog krojača, već kod vrhunskog.

Francuska firma Keni, koja se bavi proizvodnjom sportske opreme, između ostalog i za moto sport, godinama unazad šije po meri celokupnu opremu vodećem dvojcu u motociklizmu Sirilu Despreu i Marku Komi. No, kako naš kandidat iz Subotice i nije baš po standardima, trebalo je malo više vremena da mu uzmu meru, ali i malo više materijala, da ga skroje i sašiju.

- Svake sezone napravimo po jedan kvalitativan pomak u realizaciji najveće planetarne avanture, kako u plasmanu na kraju takmičenja, tako i u odnosu ka Dakaru. Za narednu godinu idemo korak dalje. Pored motora koji je već u bojama generalnog sponzora, odlučili smo da i oprema bude u istom koloritu. Počev od pantalona, preko majci do jakne i naravno kacige. Za čizme se još nismo dogovarali – u šali je prokomentarisao Sagmajster.

Koliko je krojačima trebalo vremena da vam uzmu meru?

- Ako se već tokom dve nedelje vozim, a svakog dana u kampu i viđam sa Despreom i Komom, zašto bi oni bili bolji od mene i nosili vrhunsku opremu. Inače i Miran Stanovnik, moji veliki prijatelj nosi Keni. Kako sam ja van standarda za jednog motociklistu, prvo nisu hteli da poveruju da sam ja u pitanju, kada su me videli, a onda su se bacili na posao. U svakom slučaju, cena je ista, a što im za mene treba više materijala, to je njihova stvar – jasan je gorostas iz Subotice.

 

Preuzeto sa: http://www.plumrace.com/

 

francuski-kroj-za-gabija.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Pohvale za EuroPetrol ! :care:

To je pravi sponzor i odlična reklama za njih. Saki će sada i na ovaj način da se izjednači sa legendama Dakara. A za nas je Legenda već odavno !

:care::care::care::care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 373 postova
  • Lokacija: Buenos Aires, Argentina
  • Motocikl: BMW F650GS

Metalni at u sigurnim rukama

 

Posle svih aktivnosti koje je Gabor Sagmajster poslednjih nedelja obavljao u rodnoj Subotici i široj okolini, povodom sastavljanja finansijske konstrukcije, na red je došao i odlazak u Nemačku kod Kajzera Torstena, proverenog mehaničara. Kada je metalni at, sređen, pola posla je završeno, a ujedno je saznao da će naredne godine na Dakaru 2011, nositi startni broj 61.

- Poseta Kajzeru Tosretnu, koji ima skromnu, ali moćnu radionicu nadomak Minhena, pretposlednji je korak u evropskoj fazi priprema za Dakar 2011. Dva motocikla i jedan agregat u drvenoj kutiji, prošli su kroz ruke, Torstena, tako da sam miran. Sledeći finalni korak je ukrcavanje motora i dva kofera sa opremom, za koji dan u francuskoj luci Avr, u preko okeanski brod, koji će krajem novembra isploviti za Argentinu – rekao je Sagmajster.

Za novi okršaj u Južnoj Americi Sagmajster je dobio novi startni broj, neznatno veći u odnosu na prethodnu godinu. Svaki dvocifreni broj za motocikliste je odličan, jer im praktično daje vremena da naprave pristojnu razliku u odnosu na automobiliste.

- Startni broj 51 koji sam nosio na prošlom takmičenju mislim da je bio slučajnost, odnosno zahvaljujući manjem broju prijavljenih takmičenja, a sada koliko mi je poznato prijavljeno je 30 procenta više, tako da je organizator, izašao u susret boljim novopridošlim vozačima. Startni broj 61, praktično znači, da ću samo pet minuta kasnije krenuti na brzinski ispit, jer se startuje na 30 sekundi. U svakom slučaju i Miran Stanovnik nije više broj 13, već 24. Svaki dvocifreni broj za motociklistu je odličan, jer mu omogućava da napravi prednost u odnosu na automobiliste, koji dolaze neverovatnom brzinom – jasan je Gabor.

 

Preuzeto sa: www.plumrace.com

 

za-koji-da-se-odluci.jpg

Za koji da se odluči - Gabor Sagmajster

 

 

euro-petrolova-ergela.jpg

Gabor Sagmajster i Kajzer Torsten ispred radionice

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2342 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Nisam bas upucen, koliko motora a koliko agregata takmicar sme da promeni tokom trke?

 

P.S. Gaborovi motori su bruuuuka!

Motore moze da menja,ali ram mora da ostane isti.Kada se ram skrsi-trka je gotova!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Nisam bas upucen, koliko motora a koliko agregata takmicar sme da promeni tokom trke?

 

P.S. Gaborovi motori su bruuuuka!

Motore moze da menja,ali ram mora da ostane isti.Kada se ram skrsi-trka je gotova!

Mogu da ga zavare. Onom Čileancu su prošle godine toliko varili ram da verujem da je na kraju od originalnog ostala samo plošica sa brojem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5224 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

A ti pravis problem od malo ulubljenja na ramu :D nije te bilo neko vrjeme , ja mislio pokvario se forum. :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 373 postova
  • Lokacija: Buenos Aires, Argentina
  • Motocikl: BMW F650GS

Spisak ucesnika Dakar 2011

 

Bikes

 

Quads

 

Cars

 

Trucks

 

 

P.S.

Pokusao sam da ubacim spisak direktno u post kao tabelu ali iz nekog razloga ne uspevam (ili opcija nije dozvoljena ili ja to ne znam da uradim).

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

A ti pravis problem od malo ulubljenja na ramu :D nije te bilo neko vrjeme , ja mislio pokvario se forum. :zdravo:

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja