Jump to content

Moto Zajednica

Dakar 2011 - Argentina-Chile

Recommended Posts

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd - Grocka

Ljudi moji, nemate pojma koliko mi je lakse od kada se zavrsio Dakar, najzad sam mogla 15. da mirno spavam, kome vise da cestitam Gaboru, Komi, yamahi, kamazu...al` ipak najvise Gaboru i svima koji su se zestoko potrudili da sve ovo dobro otpratimo, Vladas super si! :zdravo: :zdravo: :takoje::care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

kako zašto? pa vidi (slike, zaokruženo) redne brojeve polaska i vreme polaska, sve ispreturano.

kao 103 na startu a sada piše 96... dok ljudi prže po etapama neki papak birokratski ne ume sedeći za stolom da ažurira rezultate. izgleda da im oni idiotski penalties najbolje idu od ruke. ma... >:(

 

kad smo već kod live-a, Gabor je na wp9 :takoje:

jes u pravu si,a ja gledam i nista mi jasno nije,jbg,cestitke Sagmeisteru bravo!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

The end.

Stay tuned.

Vladas za urednika theme. :takoje:

 

kakav the end, ako Gabor nađe vremena da nakuca utiske tek sledi najbolji deo

 

kako zašto? pa vidi (slike, zaokruženo) redne brojeve polaska i vreme polaska, sve ispreturano.

kao 103 na startu a sada piše 96... dok ljudi prže po etapama neki papak birokratski ne ume sedeći za stolom da ažurira rezultate. izgleda da im oni idiotski penalties najbolje idu od ruke. ma... >:(

 

kad smo već kod live-a, Gabor je na wp9 :takoje:

jes u pravu si,a ja gledam i nista mi jasno nije,jbg,cestitke Sagmeisteru bravo!!!

i dalje na sajtu nema detaljnog rankinga nego samo najtaziji posle 13-og stagea. ceo sajt je truba, ono, "cirkus bio -cirkus-o'šo" "šta se prodalo-prodalo" što naravno nije fer prema posetiocima sajta.

ostaje nada da će na svojim greškama nešto izučiti za sledeći put

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Stigla ekipa iz Južne Amerike!

 

Gabor veoma zadovoljan uspešnim završetkom relija, bez povreda.

 

Dočekala ih je ekipa mala,ali odabrana - nekoliko novinara, prijatelja i poštovalaca.

 

A za sledeću godinu najavljuje učešće sa konkurentnom mašinom od 450ccm.

 

Držimo ga za reč i jedva čekamo novi Dakar!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Ja ga vec indirektno sponzorisem za iducu godinu na reliju , kupio sam danas gorivo kod njegovog glavnog sponzora EURO PETROLA ! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Subotica

Evo da se prisetimo kako je to bilo na pola puta. :)

 

Razgovor sa subotičaninom Gaborom Sagmajsterom, jedinim predstavnikom iz Srbije, nakon polovine Dakar relija 2011.

 

-U Kalami je bio najgori bivak. Tako je duvalo, smrzao sam se. Inače, za prelazak preko Anda naučio sam lekciju prošle godine i sve sam obukao što sam imao. Nisu mi smetali ni kiša, ni vetar. Šesta i sedma etapa bile su baš teške, filter, posle koga ostaju najjači. Mnogo njih je imalo udese, zalutalo, promašilo ček pointe, obavezne tačke pored kojih morate da prođete. Za jedan promašeni ček point sledi 3 sata kazne. Ukoliko propustite više njih, bićete diskvalifikovani. Na tri kilometra do cilja i ja sam se izgubio, 45 minuta tražio sam poslednji ček point i uspeo sam da ga pronađem. Nakon toga usledilo je spuštanje niz najveću dinu u Atakama pustinji visoku 1.200 metara. To je sada već poslatica - priča u dahu Gabor Sagmajster.

 

 

Dan nakon toga bilo je još teže od Ikikea do Arike na severu Čilea?

- Išao sam dobro, stigao sam 66. na cilj, ali to je sigurno bila najteža etapa do sada. Uvek je tako pred dan pauze. U jednom trenutku tokom specijalnog ispita ugasio mi se motor. Malo sam se zabrinuo. Vidim, ima struje, probam da upalim, radi. Nastavio sam dalje bez problema i obavestio mehaničara Kajzera Torstena o tom problemu kad sam došao u bivak.

 

 

Dan odmora na obali Pacifika svima je odgovarao. Kako ste ga proveli?

- Napunio sam baterije. Prijalo je, spavao sam konačno u krevetu posle 6 noći u šatoru, bio sa prijateljima na večeri, sedeo na ručku. Hrana je izvrsna, pogled na Pacifik takođe. Ma sve je super, ali sam već oko 16 časova se vratio u bivak. Moram da se pripremim za 8. etapu, najduža je i sledeća dva dana treba preživeti. Pustinja, džinovske dine, sve je slično, navigaciju treba dobro poznavati. Uvek vas onaj ko pravi itinerer „rasturi“ pre i posle dana pauze.

 

Sve je više odustalih takmičara i vaš klupski kolega Leo Veterli se nekoliko puta povredio, sve dok nije potpuno pokidao ligamente...

- Na žalost Leo je odustao. Ostali smo Miran Stanovnik i ja. Na Dakar reliju ako niste među prvih deset fabričkih vozača koji grizu za plasman, morate naučiti da ne vozite preko limita. Ponese vas adrenalin, pretičete konkurente, idete sve brže, a tad se greške uvek dešavaju. Žao mi je i Hrvata Dražena Ćurića, koji se takmičio sa automobilom. Njegov Micubiši bio je skup, dobro pripremljen, imao je iskusnog suvozača iz Mađarske, ali je forsirao. Stvarno je beležio sjajne rezultate na specijalnim ispitima, bio oko 30. mesta, ali je zbog takve jurnjave odustao u 5. etapi. Šteta, dobar je momak.

 

Vaš položaj se popravlja u generalnom plasmanu?

- Moj cilj je poznat da dođem do kraja Dakar relija i popnem se na podijum u Buenos Airesu. Na njemu stoje svi koji završe takmičenje, a to je poseban osećaj. Ponos, sreća, uradili ste nešto što je mnogo teško, izdržali napore, pobedili ste sebe i prirodu koja je čekala na vašu grešku. Fizički se sjajno osećam, samo želim da mi motor dobro radi i da me malo posluži sreća. Tek smo na pola Dakara, sad mi je cilj samo da stignem do Antofagaste, a posle ću razmišljati šta dalje.

 

Izvor: Plumrace.com

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Valjda je hteo da kaže "Motor kojim je Saghmeister završio Dakar je izložen na Sajmu automobila u Beogradu i može da ga vidi ko želi"

 

:D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja